środa, 23 kwietnia 2014

500 zł cashback lub kubek w Deutsche bank w promocji VIP


W ubiegłym tygodniu testowo publikowałem każdego dnia różne tematy na blogu. Kolejno tematyką artykułów były: edukacja, lokaty, obligacje, kantory, ranking. Wniosek z takiego testu płynie jeden, czytelnicy raczej nie lubią pisania na różnorodne tematy.

Być może winą był przedświąteczny okres, ale generalnie da się zauważyć, że największą popularnością cieszą się różnego rodzaju promocje. Najlepiej będzie je prowadził jakiś bank. Problem w tym, że chociaż takich promocji nie brakuje, to coraz mniej mają one wspólnego z prawdziwą promocją.

Przykładem może być trwająca promocja w Deutsche banku. Bank szumnie reklamuje rozdawanie aż 500 zł. Może nie tak dużo jak 600 zł w mBanku, 700 zł w WBK czy 1000 zł w Credit Agricole, ale na pewno przyciąga uwagę. Czy warto?


Trwająca promocja nosi nazwę VIP. Już sama nazwa każe nabrać rezerwy w końcu VIP to Very Important Person, więc spodziewamy się, że będą jakieś ograniczenia do ludzi szastających pieniędzmi na prawo i lewo. 

Ale tylko dla VIPów i tylko w empiku:( Źródło: lpdeutschebank.pl
I niestety tak właśnie jest. Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest aktywacja karty IQ. Sama karta jest dość ciekawa i pisałem o niej już w dwóch artykułach: osobno na temat karty debetowej oraz kredytowej. Warto przypomnieć, że kredytówka czasowo jest wydawana za darmo na zawsze, co jest istotną wartością dodaną, nie trzeba bowiem co roku kombinować czy da się darmowo przedłużyć obecną czy też wyrobić nową w innym banku.

Promocja została podzielona na trzy cykle i niestety nie są to cykle miesięczne do których banki zdążyły nas przyzwyczaić. Cykle są mniej więcej 20-dniowe, a ponieważ promocja trwa już od pewnego czasu zajmiemy się tutaj zatem tym co jeszcze pozostało:
 • II cykl właśnie się kończy i potrwa do jutra czyli 24.04
 • III cykl potrwa w dniach 25.04 - 15.05
Co można zdobyć? W tym przypadku pytanie należałoby raczej zapytać czy można wygrać, bowiem okazuje się, że nagrody nie są gwarantowane. Panuje tutaj zasada: wygra ten, kto wyda więcej (będzie dla banku VIPem). Nagrodzonych zostanie tylko
 • 33 pierwszych uczestników dostanie 500 zł, ale niestety nie w postaci przelewu na konto, lecz w postaci karty prezentowej na zakupy w empik.
 • 633 następnych uczestników otrzyma już tylko... kubek firmy Saga Form.
Nie ma tutaj możliwości żadnego kombinowania. W regulaminie bank stwierdza dobitnie: nie ma możliwości zamiany nagrody na inną ani wypłaty równowartości. Jeżeli mamy już w naszym magazynie pięć tysięcy kubków, których rola ogranicza się do marnowania naszego czasu w postaci ścierania kurzu, to bank przyślę nam kurierem pięć tysięcy pierwszy kubek.

Raczej będzie to kubek do kolekcji :)

Oczywiście karta zakupowa na 500 zł wygląda atrakcyjniej, nawet jeśli chodzi o empik. Ale tutaj mamy ogromne wymagania. 33 szczęśliwych VIPów to osoby które dokonają najwięcej transakcji kartą IQ, przy czym uwaga: liczą się transakcje od 50 zł w górę. A więc kto kupi towar w promocji za 49.99 zł, co przecież nie należy do rzadkości, będzie krok w tyle za osobą, która kupi w promocji za 50.01 zł.

A więc kolejny raz robi nam się naciąganie klientów, a nie prawdziwa promocja. Najgorsze zaś w tym wszystkim jest to, że powoli staje się to regułą. Deutsche bowiem nie jest jedynym  bankiem, który pod przykrywką promocji wymachuje batem i ma asa w rękawie w postaci informacji: przepraszamy ale jest Pan klientem nr 34 i bon nie przysługuje, a najwyżej kubek na zdrowie Deutsche bank.

Jako ciekawostka owa promocja w db trwa już od marca. I możemy podejrzewać, że taki sposób na łatwy zarobek spodobał się marketingowcom z WBK. Przecież tutaj mamy też 3 cykle skrócone do tygodnia dla VIPów i też do zgarnięcia jest 500 zł o czym pisałem w artykule 500 zł cashback dla szybkich.

Rzecz jasna dla fanów wszelakiej maści promocji tak fajnych jaki podejrzanie pachnących regulamin na koniec. Dobrze że ten proceder bata nie przeniósł się jeszcze na firmy, które płacą dla każdego do 500 zł przelewem na konto, o czym dziś na PP3.

Ciąg dalszy: 500 zł cashback w firmie Krups za ekspres do kawy

12 komentarzy:

 1. krótki komentarz:
  1) posiadanie tego konta ma sens tylko w przypadku korzystania z konta maklerskiego :)
  2) te 500 PLN to kompletna ściema ze strony DB
  3) można z konta wyciągnąć kiladziesiąt złotych na starcie

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krótka odpowiedź
   1) istnieją lepsze konta maklerskie:)
   2) nie inaczej jest w BZ WBK
   3) w jaki sposób?

   Usuń
 2. 1) które maklerskie jest tańsze przy obrocie obligacjami?
  3) wyślę Ci informację na skrzynkę

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Przy obrocie nie ma, przy utrzymywaniu są
   3) przyda się na artykuł

   Usuń
 3. polcan -> jakie konto maklerskie do obligacji proponujesz?

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy do czego ono ma służyć. Rozmawialiśmy o tym tutaj
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/02/ranking-kont-maklerskich-2014.html

   i jak się okazało db nie ma wcale darmowego konta, tylko najtańsze transakcje. Ja jednak nie kupuję obligacji na rynku wtórnym ani ich nie sprzedaję, więc interesuje mnie tylko całkowicie darmowe konto takie jak przykładowo oferuje Alior.

   Usuń
 4. Ciekawszą nagrodą jest program mastarcard rewards gdzie konto jest zakładane do karty. Po przeliczeniu wartości punktówej nagród na pln cashback wychodzi na 0,5% a przy promocjach gdzie nagrody są 50% taniej cashback dochodzi do ponad 1%. Jest jeszcze gdzieś taki cashback na debetówce??

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak chcą rozdać kasę vipą wystarczy rozdać 1% od największego przelewu. Co to za vip który płaci kartą po 50zł? szary kowalski... Vipy to kasę wydają tysiącami :D

  OdpowiedzUsuń
 6. p.s. Cashback na wszystko oczywiście bez wyłączeń na spożywkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cashback na wszystko jest w Eurobanku. Używam wszędzie.

   Usuń
 7. Jaki konkretnie posiadasz rodzaj konta???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prestige, dzięki niemu cashback jest wyższy od standardowego o 0,50 pp a jedynym warunkiem ekstra jest przelew co miesiąc wyższy o zaledwie 2000 zł

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...