piątek, 11 kwietnia 2014

SKOK Wołomin utajnia swoje lokaty

 
Witaj, wiesz może jakie są aktualne stawki lokat w Wołominie? Bo to co oni teraz robią to jakaś paranoja, żeby na stronie nie można było zobaczyć, jakie mają do zaoferowania lokaty. Ale pewnie są mało ciekawe, skoro je ukrywają.

Taki mail chyba nikogo nie dziwi. Jeszcze w marcu popularny do niedawna SKOK ni stąd ni zowąd utajnił tylko jeden rodzaj lokat - STABILNE, a więc te które były adresowane do klientów będących członkami przed listopadem 2013. Ściślej chodziło członków, którzy zapisali się do kasy przed wprowadzeniem gwarancji BFG.

Rodziło to podejrzenie, że Kasa dostawała skargi od nowych klientów, którym oferowano lokaty NOWE, z gorszymi stawkami. Aby nie narażać się na tego typu sytuacje wykasowano wszystkie informacje dotyczące lepszych lokat dla starszych stażem członków, pozostawiając jedynie taki komunikat.Brak informacji o szczegółach Źródło: skok.wolomin

Upodobnił się zatem tym samym w pewnym sensie do SKOK Arka, gdzie od niemal roku oferta jest utajniona o czym była już kilkakrotnie mowa. Zadałem więc pytanie bezpośrednio do przedstawicieli SW jaka jest obecna stawka na Lokacie STABILNEJ. Odpowiedź brzmiała jednoznacznie: bez zmian.

Odpowiedź dość wykrętna, więc drążąc temat zapytałem dlaczego nie ma informacji o lokatach na stronie Kasy. Tym razem doczekałem się odpowiedzi drogą telefoniczną. Konsultantka cierpliwie tłumaczyła, co to znaczy, że lokaty są bez zmian o czym zostałem już wcześniej już poinformowany.

Poradziłem zatem mojej rozmówczyni by zajrzała na stronę wołomina. Zdumienie jakie usłyszałem w słuchawce było autentyczne. Ojej, faktycznie ma Pan rację, nie ma szczegółowych informacji o lokatach. Pierwszy raz to widzę. Nikt nas o tym nie informował.

Z dalszej rozmowy wynikało, że informatycy dostali odgórnie wytyczne, by usunąć informacje tylko na temat lokat dotyczących starych klientów. O reszcie konsultanci dowiadują się od swoich członków a nie zarządu.

Na tym jednak się nie skończyło. Obecnie zniknęły wszystkie lokaty, a jedyne co możemy zobaczyć to poniższy komunikat:


Brak oprocentowania


Nie ma już informacji, że są lokaty NOWE i STABILNE. Wiemy tylko, że są tutaj lokaty których oprocentowanie jest różne dla różnych dat uzyskania członkostwa i zapewne będzie tutaj ciągle chodziło o datę 31.10.2013. Nie ma jednak szczegółów dotyczących oprocentowania.

Jeszcze raz zadałem pytanie czy cokolwiek się zmieniło skoro informacje na stronie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nie, oferta w dalszym ciągu jest taka sama jak prezentowałem w ostatnim rankingu na kwiecień. Po co zatem owe utajnianie lokat?

Prawdopodobnie SKOK Wołomin ma nadwyżki finansowe na tyle wysokie, że planuje przemianę w bank, więc nie chce już przyjmować nowych lokatowców. Możemy się spodziewać, że nadzór finansowy uczepił się nieprawidłowego balansu pomiędzy depozytami a kredytami. Reklamowanie kredytów z Wiśniewskim nie wyglądało dobrze i wielu ludzi krytykowało tę Kasę za ten krok.

Jak by nie było teraz nikt już nie zobaczy wciąż konkurencyjnej oferty w stosunku do banków. Nie każdemu będzie chciało się zadawać pytania drogą mailową albo telefoniczną, więc duże grono potencjalnych klientów nie dotrze do Kasy. To z pewnością lepszy sposób na odgonienie klienteli, aniżeli atakowanie Wiśniewskim po każdym kliknięciu na dowolny link.

Z drugiej strony wkrada się nieufność. Nikt nie lubi gdy nagle firma której powierzyliśmy kasę nagle zmienia swoje podejście i przestaje jawnie informować o swojej ofercie i wprowadza nieustannie zmiany. Lista niezadowolonych rośnie, ale może o to właśnie chodzi?

17 komentarzy:

 1. Już jakiś czas temu, usłyszałem niepokojące informacje na temat tego co dzieje się w SKOK-ach w Wołominie, tam podobno przechodziły niezłe przekręty. Pożyczki były brane przez osoby, które nigdy by żadnej pożyczki nie dostały, co więcej wszystkie pożyczki były terminowo spłacane (te osoby były marginesem społecznym i najczęściej miały lewe papiery na zarobki, a faktycznie były bezrobotne i piły piwo pod sklepem) Po co takie zabiegi? Nic innego jak pranie brudnych pieniędzy. Nie znam finału sprawy, nie wiem czy ktokolwiek się tym interesował. Kasa została pożyczona, została oddana więc teoretycznie nie ma problemu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na szczęście nie obniżyli oprocentowanie lokat, przynajmniej do środy dla starych klientów 4,2% na pół roku istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj w kasie Wołomin otrzymałem odpowiedz na to utajnienie, że to jest zakaz reklamy przez KNF. Co o tym myśleć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KNF nigdy nie zakazywała podawania danych o lokatach i kredytach na stronach internetowych, ktoś świadomie wprowadza w błąd...
   Zakaz reklamy dotyczy tylko otwartych funduszy emerytalnych...

   Usuń
 4. Czyli co teraz będzie za jakiś czas Bank Wołomin?
  Ciekawe jak ta nazwa się sprawdzi w związku z dawnym wykorzystaniem nazwy tego miasta przez inne "organizację"

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to zakazanie reklamy ? to banki moga reklamowac swoje produkty ( jak to sie teraz ladnie nazywa) a Wolomin nie moze ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. To samo było w przypadku SKOKu Arka o czym pisałem tutaj:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/01/oferta-lokat-arki-nie-bedzie-widoczna.html

   Usuń
  2. To samo odpowiedziałem Pani w kasie. Nic nie odpowiedziała.

   Usuń
 6. Wczoraj otrzymałem maile z nową ofertą dla klientów z grudnia 2013 r. Zamieszczam poniżej
  Poniżej przedstawiam aktualną ofertę depozytową:
  Lokata NOWA STAŁA 2014 (oprocentowanie stałe) o okresie oszczędzania 3, 4,
  6 miesiące

  3 miesiące 3,20 %
  4 miesiące 3,30%
  6 miesięcy 3,20 %

  Lokata NOWA Z ROR 2014 (oprocentowanie zmienne)

  1 udział 11 udziałów 21 udziałów 25 udziałów 50 udziałów

  1 miesiąc 2,70% 2,70% 2,70% 2,70% 2,70%
  3 miesiące 3,40% 3,45% 3,50% 3,55% 3,60%
  6 miesięcy 3,60% 3,65% 3,70% 3,75% 3,80%
  12 miesięcy 3,80% 3,85% 3,90% 3,95% 4,00%

  Lokata RENTIERSKA NOWA 2014 o okresie oszczędzania 12,24,36 miesięcy,
  oprocentowanie zmienne w wysokości:

  przy wypłacie odsetek co 1 miesiąc

  12 miesięcy oprocentowanie 4,30%
  24 miesiące oprocentowanie 4,40%
  36 miesiące oprocentowanie 4,50%

  przy wypłacie odsetek co 3 miesiące
  12 miesięcy oprocentowanie 4,50%
  24 miesięcy oprocentowanie 4,60%
  36 miesięcy oprocentowanie 4,70%

  Lokata systematycznego oszczędzana, okres oszczędzania 12, 24, 36 miesięcy:

  oprocentowanie dla posiadaczy do 10 udziałów wynosi 4,70%

  oprocentowanie dla posiadaczy od 11 udziałów wynosi 4,80%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać jest ona identyczna z przedstawioną przeze mnie ostatnią szczegółową ofertą:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/02/czwarty-zjazd-lokat-w-skok-woomin-czyli.html

   Usuń
 7. Eh w tym wszystkim najbardziej pocieszający jest fakt gwarancji BFG na naszych lokatach...

  OdpowiedzUsuń
 8. To wszystko wyglada tak jak by chcieli wyciac konkurencje czyli SKOKI ....teraz to sie same epitety cisna na usta na te tzw.Banki KOmercyjne albo koszerne jak kto woli

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam lokate rentierską do stycznia co kwartal odsetki 6% w skali roku - na razie jestem zadowolony

  OdpowiedzUsuń
 10. Nowy bank od poniedziałku, ma zastąpić alior sync który zniknie z rynku?
  http://biznes.pl/wiadomosci/raporty/,5615923,5613664,537,wideo-detal.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ma ktoś lokatę mobilną w millenium banku? założyłem ją pod koniec marca a teraz widzę, że przedłużyli promocje i o dziwo w aplikacji mobilnej nadal mogę założyć kolejną lokatę. Błąd? czy po prostu pozwolili wszystkim w ramach przedłużenia (starym i nowym) pozwolić założyć. Zastanawiam się czy bank wtedy musi wypłacić pieniądze czy raczej będzie zastawiał się tekstem ""jedna lokata na klienta", a sami umożliwiają założenie następnej...

  OdpowiedzUsuń
 12. nie wiem jaki ma admin interes w tym, że nie opublikował mojego posta, który zawierał nowe lokaty z Wołomina. informuję są beznadziejne!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za informację. Sprawdziłem spam i tam znalazłem twój post. Już jest opublikowany.

   Nie wiem na jakiej zasadzie blogger segreguje wpisy, ale jak ktoś da znać w komentarzach, że coś zostało pominięte wówczas sprawdzam spam i okazuje się, że tam właśnie jest ów komentarz

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...