środa, 30 kwietnia 2014

Kolejne wzrosty w depozytach czyli Lokata na 5% dla każdego w Kasie Polskiej


A jednak coś ruszyło w lokatach. I to zdecydowanie na plus! Wydawało się, że wczorajsza dość nieoczekiwana promocja jaką zafundował nam FM bank to szczyt możliwości rynku finansowego. Okazuje się jednak, że wcale nie.

Tym razem do kontrataku przystąpiły SKOKi. Przypomnijmy, że wraz ze spadkiem stóp banki komercyjne zaszalały od razu obniżając oprocentowanie na gwałt. SKOKi zaś zwlekały długie miesiące ze spadkami, co czyniło ich oferty godnymi uwagi.

Teraz mamy nieśmiałe podwyżki w bankach komercyjnych. A SKOKi nie próżnują i od razu przechodzą do ofensywy. Nic tylko się cieszyć, bowiem lokatowcy mają nareszcie długo wyczekiwane wzrosty i co więcej wybór.

Największe wzrosty mamy w przypadku Kasy Polskiej. Przez długie miesiące była to bardzo konkurencyjna Kasa do Wołomina, gdzie 8,50% długo nie schodziło ze strony głównej. Ale jak tylko Kasę objął BFG zaczęło się ostre pikowanie w dół co opisałem w artykule Drastyczne cięcia w Kasie Polskiej.

Znów robi się tutaj zielono:) Źródło: kasapolska.pl


Na szczęście teraz mamy powrót do dobrych ofert. Pojawiła się właśnie Lokata na Piątkę czyli na 5%. Parametry są praktycznie identycznie z opisywaną wczoraj lokatą w FM bank. Mamy więc depozyt na 3 miesiące o stałym oprocentowaniu więc o żadnych zdecydowanych spadkach nie może być tutaj mowy.

Kontynuując porównanie widzimy, że Kasa Polska oferuje stawkę lepszą o 0,45 pp. Na tym przewaga się nie kończy. FM bank stawiam nam ograniczenie do 30.000 zł co kilku czytelników wytknęło jako wadę. Kasa Polska nie daje żadnych ograniczeń co do kwoty! A więc możemy zdeponować ile tylko mamy, z ograniczeniem do gwarancji BFG czyli mniej więcej 420.000 zł:)

Łatwiej też tutaj planować. FM bank zaznacza, że oferta może się skończyć w dowolnym momencie i nikt nie wie czy zdąży z lokatą, która skończy się za tydzień, dwa czy może dłużej. W Kasie Polskiej wiadomo z góry zapisy są do 16 maja czyli nieco ponad dwa tygodnie.

Lokatę może założyć każdy co też nie jest bez znaczenia. Przykładowo w ofercie do dziś jest jeszcze lokata wiosenna, ale ta lokata jest adresowana tylko do członków, którzy zapisali się tutaj do dnia 31 października 2013 mamy więc tutaj podobny podział jaki znamy z Wołomina.

Lokata wiosenna pozwala na dłuższe deponowanie środków. Możemy tutaj zdeponować nasze środki na 9 miesięcy lub na rok i to tyle ile nam się podoba. Wydaje się jednak, że lokata na piątkę jest tutaj zdecydowanym faworytem, a po kwartale być może znów pojawi się tutaj coś ciekawego.

Dla osób które nie znają jeszcze Kasy Polskiej warto przypomnieć bardzo nietypowy warunek, który kiedyś zdziwił nas tutaj niepomiernie. Mowa o artykule Opłaty za przelew do 100 zł. Warto mieć to na uwadze jeśli chcemy wstąpić do konkurencji wołomina. O opłatach na wejściu pisałem tutaj.

Komentowanie lokat znów staje się przyjemne. Co prawda daleko jeszcze do wymaganych 6% aby warto się było nimi zainteresować na poważnie, ale wzrosty zawsze napawaja optymizmem. Mamy wiosnę, zrobiło się wszędzie zielono, trawa rośnie wręcz na naszych oczach, więc niech zielono i rosnąco będzie też w finansach:)

13 komentarzy:

 1. Dam przykład mam 100 tysi. oferta Kasy PL jest super oczywiście! ALE - nie jestem członkiem tej KASY, opłaty za wpisowe członkostwo itp. znam i bym ich dokonał ale żeby zostać członkiem muszę jechać do najbliższej placówki KASY POLSKIEJ która dla mnie jest w Radomiu (mieszkam między Krakowem a Katowicami) i to jest niemały koszt i czas, więc co radzicie?

  OdpowiedzUsuń
 2. polcan
  Co myślisz o lokacie FM Banku w świetle problemów banku z KNF? Czy to nie jest za duże ryzyko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest lokata, więc nie ma obaw. FM bank polepsza wskaźnik wypłacalności lokatami, Getin obligacjami - już ma zgodę z KNF na czwartą serię.

   Usuń
  2. Problem jest jednak nieco inny. Chodzi o głównego akcjonariusza banku, którego nie akceptuje KNF i dlatego straszy ludzi i działa przeciwko bankowi. Ludzie są pewnie wystraszeni, dlatego bank musi podnieść oprocentowanie, żeby skłonić do lokowania tam kasy.

   Usuń
 3. może bierz tą wczorajszą lokatę co była tu opisywana?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyżby jednak ten rozpaczliwy gest FM Banku coś poruszył? Jak myślicie, jakie są szanse wzorst oprocentowania lokat w najbliższym czasie? Inne banki nie musza się dokapitalizowywać?

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś drgnie, bo teraz będzie okres zakupów mieszkań za gotówkę, która znajduje się na kontach banków, ale to będzie mały wzrost, może poprawi się coś w następnym roku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm, jak myślicie długo jeszcze pożyje ta lokata? Założyłbym, ale może ktoś jeszcze da podobnie?

  PS. zastanawiam się nad założeniem tego konta godnego polecenia. Ale czytałem u konkurencji że problematyczne są te warunki na 40zł. Testował ktoś? Jak ciężko je wypełnić?
  I nadal przechodzi wpłata własna tego tysiąca wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. warunki hi hi
   1. 3 przelewy np po 5zl - wykonane w ciągu 1 min
   2. płatność kartą na 300zł - wykonane w tym samym dniu na stacji benzynowej 10 min
   3. przelew 1000zł wynagrodzenia podobno przechodzą ja mam przelew od pracodawcy.
   Czy za 11 minut pracy 40 zł się opłaca mnie TAK

   Usuń
  2. Sorki, chodziło mi o te mobilne 30 zł.
   Pomyliły mi się kwoty.

   Usuń
 7. Ciekawa oferta-ciesze sie bardzo, że lokaty w końcu troche podskoczyły. Teraz to można ulokować w Kasach swoje środki, bo jeszcze półtora roku temu bym sie na to niezdecydowała, niewiedząc, czy odzyskam środki, dobrze, że KNF wziął sie za SKOKi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wziął się i to dosłownie lokaty poleciały w dół że aż strach

   Usuń
  2. Oj kolerzanko, nie wiesz co rzeczesz :) Sądny dzeń kiedy mrok KNF padł na SKOKI... i ciemność po czasie zapadła

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...