piątek, 4 kwietnia 2014

300 zł premii za rachunki w programie Jesteśmy gotowi w Credit AgricoleDziś na PP2 opis najnowszej, ciekawej oferty w Credit Agricole zwanej Jesteśmy gotowi wypłacić nawet 1000 zł premii. Do zgarnięcia całej puli trzeba spełnić 3 warunki. Do pierwszego i trzeciego zastrzeżeń raczej mieć nie można, są łatwe i zrozumiałe. 

Spełnienie punktów 1 i 3 pozwala  zdobyć bardzo łatwo 700 zł: ot 100 zł na start za jeden przelew oraz 600 zł przez kolejne 18 miesięcy za drobne płatności kartą nawet za złotówkę. Rzecz bardzo wygodna i co więcej praktyczna.

Zdecydowanie gorzej jest ze zdobyciem pozostałych 300 zł. Tutaj kolejny raz bank próbuje naciągnąć swoich klientów na płacenie za rachunki. Tematyka płacenia rachunków za pośrednictwem banku zawsze do tej pory była problematyczna, pamiętamy co oferował Alior czy BGŻ.

Szkoda przypominać tamtych gniotów. Wystarczy przypomnieć jak to było w przypadku CA. Pisałem o tym w artykułach:

10% za rachunki w Credit Agricole - wersja plus
10% za rachunki w Credit Agricole - wersja premium
Wówczas nie opłacało się to całkowicie. Jak to wygląda dziś?

2. Premia 300 zł
Na stronie Credit Agricole mamy do dyspozycji poniższy aplet. Przesuwając sliderem po obrzeżu koła jesteśmy w stanie na bieżąco zobaczyć ile zyskamy w przeciągu 18 miesięcy. Zysk jest uzależniony od rachunków jakie płacimy. I tak przykładowo:
Dla 101 zł zysk wyniesie 191 zł
Dla 201 zł zysk wyniesie 281 zł
Dla 300 zł zysk wyniesie 370 zł


Ale przecież maksimum to 300 zł

Od kwoty 333 zł w górę zysk będzie stale 400 zł, nawet jeśli przejedziemy do samego końca czyli do 500 zł. Tymczasem regulamin mówi wyraźnie, że zysk może maksymalnie wynieść nie 400 zł, a 300.

Rachunki dotyczą łącznej sumy za gaz, prąd, wodę, telefon, internet (nieważne czy mobilny czy stacjonarny) oraz telewizję. Nie ma tutaj niestety czynszu, który w wielu przypadkach jest kluczową opłatą. Na domiar złego trudno podać tutaj konkretną kwotę skoro za prąd i gaz płaci się zwykle co dwa miesiące, za telefon co 3 miesiące, a wodę co miesiąc i kwartał.

U każdego zresztą będzie to pewnie wyglądać inaczej. W jaki sposób bank będzie premiować rachunki?  No tutaj bank popisał się swoim magicznym językiem. Po jednokrotnym przeczytaniu paragrafu 6, który zawiera opis premiowania rachunków nic nie wiadomo. Zobaczmy:

3. Bank przyzna Premię promocyjną w postaci oprocentowania specjalnego części środków na rachunku Konta, stanowiących równowartość dokonanej Płatności Promocyjnej, na zasadach określonych poniżej. Oprocentowanie specjalne wynosi 6,17% brutto (5 % netto) dziennie.

Metoda wyniesiona ze studiów polegająca na masowym używaniu markera zaznaczającym kluczowe fragmenty jak widać pomaga w zrozumieniu tego bankowego bełkotu:) Jeszcze magiczniej wygląda punkt 5


Ple ple ple ple...Jakby nie dało się tego prościej zapisać. Pierwsze zdanie w punkcie piątym zawiera aż 72 słowa, w tym trzy nawiasy i jego czytanie to istna droga przez mękę. Dla ułatwienia zrozumienia tego niepotrzebnego galimatiasu słów zaznaczyłem dwa podstawowe warunki potrzebne do uzyskania premii. Dodatkowo omawiam je niżej:

a) Pierwszym warunkiem otrzymywania premii jest zapewnienie stałego wpływu. Chodzi rzecz jasna o przelewy na konto co miesiąc. Wysokość przelewu zależy od rodzaju konta, dla najlepszego z nich czyli Premium wynosi on 10.000 zł, ale za to mamy wszytko całkowicie za darmo. Dla innych kont ponosimy dodatkowe koszta co omawiałem tutaj.

Warunek zatem banalny, gdyż możemy sobie sami przelewać środki i akurat w tym przypadku bank się nie czepia. Co więcej nie trzeba nawet marnować tych środków ani dnia. Wystarczy rano zrobić przelew z Ping Ponga i odesłać je w południe by wróciły do Idea banku tego samego dnia.

b) Drugi warunek dotyczy salda. Trzeba mieć własne środki na koncie, aby dostać odsetki promocyjne. Innymi słowy nie możemy posiłkować się długiem. Jeśli zdarzy nam się zapłacić pieniędzmi bankowymi, wówczas premia nie będzie przyznana.

O co chodzi? Do konta możemy sobie wyrobić darmowo limit w koncie. Wyrabiałem sobie coś takiego by go potem przenieść do Millennium. Jeśli bank do odsetek pobierze środki z limitu, nie będą one oprocentowane na obiecane 5% netto!W efekcie nie dostaniemy nic.

Podsumowując oferta płacenia za rachunki jest z pewnością najciekawsza z dotychczasowych. Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy o której napisałem już na PP2, ale tutaj warto powtórzyć. Trzeba konto posiadać przez 18 miesięcy bo jak nie, to możemy zostać zaskoczeni nieoczekiwanym obciążeniem:


Kara za ucieczkę
Ponieważ program trwa dość długo, a w trakcie jego trwania często zachodzi potrzeba by coś sprawdzić w regulaminie, dla ułatwienia jego odszukania jak zwykle podaję go na na samym końcu artykułu.

19 komentarzy:

 1. Przecież wyświetla się 400 zł bo 100 zł masz za założenie konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100zł nie za założenie konta, a za pierwszy przelew na 1500zł. + max 300 za rachunki = 400zł

   Usuń
 2. Nie na temat,ale ciekawe zmiany nastapily w Wolominie,co do informacji o lokatach http://skok.wolomin.pl/Produkty/Lokaty/10

  OdpowiedzUsuń
 3. Sorry za off-topic, ale dzisiaj banksterzy z Idei rozjuszyli mnie na całego. Na stronie logowania widniał w nocy komunikat o utrudnieniach w dostępie ze względu na aktualizację systemu. Miało to trwać od 22 wczoraj do 02:00 dzisiaj. Sprawdzałem kilkakrotnie w nocy (już po 2:00), bo zależy mi na wysłaniu przelewu, który dojdzie jeszcze dzisiaj.
  O 08:00 nadal nie można było się zalogować, zmienił się jedynie komunikat: "Przepraszamy, trwa aktualizacja systemu IDEA BANK." - treść prawie ta sama, tylko że teraz już bezterminowo !!!
  Na infolinii informacja o czasie oczekiwania powyżej 5min. Wysłałem maila reklamacyjnego.
  Jedna sesja bankowa na puszczenie przelewu już mi przepadła.
  Jeśli nie uda się w drugiej, to przelew dojdzie nie dzisiaj, a od razu z 3-dniowym opóźnieniem - w poniedziałek! :(
  MD

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę założyć u nich konto i to przetestować. Wygląda dosyć ciekawie. Tylko kwestia jaka jest trudność w zdobyciu tych dodatkowych 100 zł

  OdpowiedzUsuń
 5. Zjazd eLokaty24 w SK Banku dla wniosków składanych od 2 kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Zaznacz na sliderze, ile miesięcznie płacisz łącznie za rachunki za: gaz, prąd, wodę, telefon, internet i telewizję."

  gaz 40
  prad 75
  woda 50
  internet 25
  telefon 0
  tv brak

  Nie wiem jak u innych ale u mnie nie ma problemu z płaceniem rachunków co miesiąc, chyba, że będzie to polecenie zapłaty a nie przelew samemu. Premia niby 100 + 270zł + do 600. Problem w tym, że mój dochód jest niższy niż 1500zł netto ale z drugiej strony mam nawet 10tys by przelewać samemu. Tylko czy tak można?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można przelewać sobie 10 tys. W tytule wpisz wypłata i po sprawie. Środków nie trzeba nawet marnować pieniądze przychodzą szybko, nie tak jak w mBanku gdzie nie ma szans by środki zostały zaksięgowane przed południem nawet jak zrobisz przelew dzień wcześniej.

   CA co prawda księguje przelewy z dokładnością co do minuty, ale nawet jak przelew na 10k przyjdzie o 11.00 a ty wyślesz go na ping ponga o 11:10 to wszystko będzie ok. Trudno początkowo przywyknąć do 'zwyczajów jakie panują w CA' ale szybko można stwierdzić, że jest całkiem fajnie.

   Usuń
  2. Polcan, ale po co się spieszyć z tym przelewem na 11.10, skoro sesje wychodzące w CA są dopiero o 13.30?

   Usuń
  3. Dałem tylko przykład, który miał podkreślić, że kasa może leżeć tyko kilka minut na koncie, chociaż konsultanci zgodnie wprowadzają nas w błąd mówiąc, że kasa musi być kilka dni, a już na pewno minimum jeden.

   Ale chyba każdy czytelnik bloga wie, że 10.000 zł zamrożone na 1 dzień to realna strata. Najlepiej od razu przelać środki i po sprawie a o której bank ma sesje to rzecz obojętna. Jeśli zrobimy go przed południem, dojdzie na pewno tego samego dnia.

   Usuń
 7. Ostatnio robiłam przelewy z alior sync do idei tuż przed 15 i też dochodziły do idei tego samego dnia (nie były natychmiastowe, bo idea takich nie obsługuje). Koniec tematu, bo chyba zaczynam się czepiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie przecież nikt tu nie mówił o godzinie granicznej. Wiadomo, że przykładowo w PKO trzeba dokonać przelewu przed godziną 14:30, w BGŻ przed 12:00 ale przecież nie o to tu chodzi...

   Usuń
 8. Przelew w jeden dzień to żaden szał. Ja korzystam z www.kiedykasa.pl i można zdążyć z A do B z B do C z C do A tergo samego dnia...

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, mam takie pytanie:
  - czy można w koncie Premium przelać np. 3x3500 zł, z tym, że to będą te same pieniądze, które będę kilkukrotnie wpłacał z różnych kont?

  I jeszcze jedno,
  jak należy traktować miesiac w którym otwieram konto. JAk np. otworzę je 25 maja, to 16 zł prowizji zostanie naliczone jeśli nie będie w maju wpływu 10000?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak można robić w BPH ale już nie w CA. Pytałem o to w listopadzie i dostałem odpowiedź negatywną, a wątpię by bank poluzowywał swoją politykę.

   Ja to rozwiązuję tak, że po prostu korzystam z limitu w koncie w innym banku. Millennium bez problemu przyznaje limit na kilkanaście tys zł na start, więc starcza aż nadto do przelewu wymaganych 10.000 czy to do CA czy do BOŚ.

   O miesiąc dopytaj, bo tutaj jest wolnoamerykanka. Jeżeli założysz 25 maja, to twój miesiąc skończy się 24 czerwca. A premię wypłacą ostatniego dnia miesiąca. Ni kupy ni niczego innego to się nie trzyma, ale tak jest w CA.

   Usuń
  2. Ja wysyłam kilka przelewów po kilka tysięcy ale w sumie żeby dało 10.001 lub więcej i nigdy mi nie naliczyli opłaty za konto.

   Usuń
 10. Dzięki za odpowiedź - szkoda że mamy 2 sprzeczne stanowiska tzn. można i nie można w kilku przelewach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj sprawdzałem w banku - więc premia jest możliwa przy wpłatach częściowych. Ważne aby suma była nie mniejsza niż zadeklarowana.

   Usuń
 11. Dzięki za informację, na pewno tych parę złotych się przyda, chociażby na płacenie rachunków przez internet

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...