wtorek, 8 kwietnia 2014

500 cashback dla szybkich 5% cashback dla wybranych i 50 zł rabatu w BZ WBK


BZ WBK zaczyna znów rozdawać na prawo i lewo kasę. Niedawno informowałem o wznowieniu 700 zł dla nowych użytkowników Konta Godnego Polecenia. Jakby tego było mało teraz bank dokłada kolejne 500 zł.

Nowa promocja została przygotowana rzekomo z powodu Wielkiejnocy. Cóż każdy powód jest dobry, jeśli tylko daje zarobić. W kolejnych miesiącach może być Dzień matki, Pierwszy dzień lata i co tam komu przyjdzie do głowy.

Co więcej promocji w tym banku jest znacznie więcej. Niżej wybrałem kilka z nich, ponieważ podczas pisania i analizowania owego 500 zł okazało się, że owe pięć stów wcale nie jest tak łatwo zdobyć.


Po pierwsze promocja dotyczy płatności poprzez aplikację BZWBK24 mobile i potrwa nieco dłużej aniżeli święta bo aż do 27 kwietnia. Co należy zrobić?

Przede wszystkim promocja dotyczy zakupów w konkretnym sklepie. Chodzi o Piotr i Paweł a więc nie jest to jakaś super promocja. W moim otoczeniu przykładowo nie ma takiego sklepu, a podróż do innego miasta celem zakupów mija się z celem. Nawet jeśli jest możliwość darmowej dostawy.

Bank dzieli zakupy na cykle 3 tygodniowe:
 • 7-13 kwietnia
 • 14-20 kwietnia
 • 21-27 kwietnia
W każdym z tych tygodni można otrzymać 500 zł. Niestety nagrody nie otrzyma każdy. Bank wymyślił sobie, że będzie premiować tylko jednego klienta, tego który dokonał zakupów na najwyższą kwotę

Wysokość nagrody nie jest zdefiniowana odgórnie. Według regulaminu zwrot będzie identyczny jak kwota zakupu. Jeśli więc zrobimy zakup na kwotę 400 zł i nikt inny nie dokona zakupu na większe kwoty, wówczas bank zwróci nam 400 zł. Jeżeli jednak zrobimy zakupy za 4000 zł to bank zwróci nam tylko 500 zł, gdyż jest to górna granica zwrotu.

A co będzie jeżeli zdarzy się, że był remis bo dwie osoby dokonały zakupu na taką samą najwyższą kwotę. Albo trzy i więcej osób? Wówczas WBK zastosuje zasadę kto pierwszy ten lepszy i nagrodzi według daty zakupu.

Jak widać jest to raczej konkurs aniżeli promocja. Zdarzyło mi się brać udział w tego typu promocjach, które organizowane były przez firmy, a nie banki, nagrody zaś były o wiele wyższe. Wówczas jednak zakupy były dokonywane na dziesiątki tysięcy złotych. I zawsze się znalazł ktoś lepszy, kto dokonywał zakupu za sto tysięcy złotych. Regulamin konkursu tutaj.


2 Promocja dostawa za darmo
Poza konkursem istnieje też promocja, ale i ta jest ograniczona. Obejmuje ona zwrot kosztów za dostawę ze sklepu Piotr i Paweł i dotyczy tylko 1000 zakupów, rzecz jasna dokonanych za pomocą BZWBK24 mobile. 

W wielu sklepach jak np. OBI taka dostawa jest standardowo darmowa, jeśli kupujemy za określoną kwotę. Jest tam jednak ograniczenie co do odległości miejsca zamieszkania od sklepu. W tym przypadku regulamin nie precyzuje takich szczegółów co każdy może   sprawdzić tutaj.


3 Do 50 zł rabatu za płacenie kartą VISA na BP
Komu nie przypadną do gustu powyższe dwie oferty, których użyteczność jest dyskusyjna ma do wyboru kilka innych. Jedną z nich jest płacenie kartą VISA na stacjach BP, przy czym czasu jest sporo bo aż do 6 maja. Co trzeba zrobić jest wyszczególnione w 4 punktach na poniższym obrazku

Źródło: bp.visa.pl

Co zaś można zdobyć na kolejnym:Co ciekawe sprawdziłem u znajomych jakie mają karty w BZ WBK. Okazało się, że są to karty Master Card a więc nie obejmą ich te promocje.

Tutaj mała porada. Przy zakładaniu konta w banku mamy możliwość wyboru karty i często jesteśmy pytani czy chcemy Visa czy Master Card. Jeżeli odpowiemy obojętnie, bank domyślnie wybierze Master Card, gdyż z tego tytułu będzie otrzymywać wyższe prowizje. Nas jednak ominą takie smaczki.


4. 50 zł cashback za zakupy
Komu nie podobają się powyższe propozycje ma jeszcze inną można powiedzieć klasyczną, czyli zwykły cashback za zakupy. I to zakupy w dowolnym hipermarkecie czy sklepie spożywczym a nie tylko jednym z nich. Cashback jest na poziomie 5% z górną granicą 50 zł

Niestety dotyczy to jednak tylko osób które dostały wiadomość na skrzynkę Poczta24 lub sms. Sprawdziłem u wspomnianych wyżej osób czy mają coś takiego - nie mają. Więc i ta promocja ich nie obejmie. Regulamin tej promocji tutaj.

Jak wygląda uczestnictwo w Innych promocjach moich znajomych sprawdzać już nie zamierzałem. Badane osoby zaczęły już ostro zgrzytać zębami...

6 komentarzy:

 1. Promocja VISA nie dotyczy tylko BzWBK. Z regulaminu promocji: "Karta Visa – dowolna karta Visa wydana przez krajowy lub zagraniczny bank." Zatem można w niej brać udział płacąc na BP kartą z innego banku.

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie to święta Wielkanocne czy też Bożego Narodzenia zbierają największe żniwa, jeśli chodzi o klientów. Jak tak się na to spojrzy to nawet dobrze, że banki zaczynają dawać coś swoim klientom, a nie tylko brać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś w czasie studiów pracowałem w firmie telekomunikacyjnej i od jednego z kierowników usłyszałem takie zdanie. "Promocja jest po to, aby to firma zarobiła a nie klient". Oczywiście sądzę, że chodzi o standardowego klienta, i tak samo w przypadku banków, a nie o nas wisienkowiczów. :)

   Usuń
 3. Mbank w mokazjach dla wybranych klientów daje 40% cashback. Zakupy dotyczą Rossmanna, Lidla lub tankowania paliwa na stacjach benzynowych, do wyboru Orlen, Shell, Statoil lub BP. Za zakupy po 50 zł, bank oddaje 20 zł. Już uruchomiłam kartę NFC, żeby skorzystać z promocji.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://raiffeisenpolbank.com/documents/30393755/30395127/Regulamin+Promocji+-+Codzienne+zakupy+-+wyj%C4%85tkowy+prezent.nowy.pdf

  OdpowiedzUsuń
 5. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15768286,KNF__wywlaszcza__udzialowcow_FM_Banku_i_kaze_sprzedac.html?biznes=wroclaw#BoxBizTxt ----> IEKAWE INFO O NEOGANGU, polecm dodać na pierwsza strone :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...