wtorek, 22 kwietnia 2014

Lokata Specjalna na 4% w Toyota bank czyli coś dla kombinatorów


Omówione przedwczoraj lokaty wielkanocne, chociaż mało atrakcyjne, warto było omówić jako aneks do rankingu i ogólne tendencje jakie panują wśród banków. Jak widać Getin, który kiedyś miał prawdziwe festiwale najlepszych lokat, teraz ledwo co wlecze się w ogonie.

Ale co jak co są to przynajmniej "lokaty z krwi i kości". Możemy je założyć z zamkniętymi oczami i ze spokojem ducha. Istnieją bowiem także banki, które też mają lokaty ale "bez krwi i kości", istne lokaty zjawy, które wystraszyć mogą swoimi wymaganiami.

Takie "zjawiskowe lokaty" od dłuższego czasu serwuje nam Toyota bank. Do oferty mocno zakręconej lokaty Mocny Procent, gdzie czas zakładania i kasowania ustawiono według zysku banku, teraz do oferty wprowadzono nową zakręconą lokatę zwaną... specjalną. Cóż zatem teraz przygotowali nam .


Czymże uraczyli nas Japończycy tym razem? Toyota kojarzy się przede wszystkim z samochodami. I z tymi pojazdami powiązano tym razem najnowszą lokatę. Ściślej chodzi o... naciągnięcie na kredyt na samochód w Toyota bank. Jeśli mamy coś takiego, to możemy sobie założyć lokatę na 4%.

Znajdź znajomego i pogadaj z nim Źródło: toyotabank.pl

Gdzie tu sens gdzie logika, to chyba tylko japońska głowa może zrozumieć. Oprocentowanie nie jest jakoś szczególnie ciekawe, a skoro ktoś bierze kredyt to zwykle nie zakłada lokat. Przecież zysk z lokaty będzie mniejszy aniżeli odsetki za kredyt. Chyba że ktoś dostaje kredyt bezodsetkowy jak to było w przypadku BGŻ.

Minimalna kwota to 5.000 zł co w przypadku Toyoty jest normą. Maksymalnie można się szarpnąć na 50.000 zł. W zasadzie oferta jest dobra raczej dla kombinatorów. Możemy przecież użyć słupa, który posiada kredyt i na niego założyć sobie lokatę. Taka osoba przecież nic nie traci, a nam może pomóc:)

Pytanie czy taka lokata ma sens znaleźć się w rankingu lokat? Tam znajdowałaby się na pierwszym miejscu biorąc pod uwagę okres 9 miesięcy bowiem na tyle Toyota da nam zaszaleć.W końcu kto nie ma kredytu w Toyota bank, ten może liczyć co najwyżej na 3%, a to już zbyt mało by liczyło się w rankingu.


3 komentarze:

  1. Nie mam jakiś większych doświadczeń z tym Bankiem ale słyszałem o nim zdecydowanie więcej złego niż dobrego. Dla mnie niektóre oferty jak ta są robione na siłę po to żeby coś, cokolwiek było bo przecież musi być.

    OdpowiedzUsuń
  2. dziwna oferta, czy w ogóle znalazł się ktoś chętny? :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...