czwartek, 23 października 2014

4,05% na lokacie Prestige w Lion's Bank czyli finansowy krawiec bez polotu


W przypadku omawianego wczoraj Idea banku nie ma co liczyć na stawki wyższe aniżeli 4,00%. A połowa oferty dotyczącej czwórek obiecuje owe 4%, ale z góry wiadomo, że to obietnice bez pokrycia.

Kto chciałby za wszelką cenę cieszyć się z większego zysku, ma możliwość skorzystania z oferty klonu Idea banku, przeznaczonego dla zamożniejszego klienta. 

Mowa rzecz jasna o paszczy lwa czyli Lion's banku. Tu podobno depozyty kroi się na miarę niczym u krawca. Zobaczmy zatem cóż to za krój lwi krawiec przygotował nam w swojej jaskini?


Po tytule wiemy już, że możemy liczyć na psychologiczną zagrywkę, bowiem mamy raptem symboliczne 0,05pp powyżej magicznej bariery, którą mało który bank przekracza. 

Parametry lokaty Prestige
 
Ale skoro to bank dla zamożnych wiemy z góry, że bez walizki pieniędzy nie ma co tutaj przychodzić. Pytanie ile trzeba włożyć do owej walizki, by gość przy wejściu raczył nas wpuścić na umówioną rozmowę do finansowego krawca.

Powiem bez ogródek - bez stu tysięcy nie ma co tam zaglądać. To minimalna stawka dla zainteresowanych. Wiadomo jednak, że im większa deponowana kwota, tym większy zysk. Ile zatem owe symboliczne 0,05 punkta procentowego da nam dodatkowego zysku?

Wychodzi jakieś 16,67 zł brutto. Co ciekawe kolejne 0,05 pp będzie dodane dla osób, które zdecydują się zdeponować tutaj pół miliona. Ale należy pamiętać, że wówczas cała kwota nie będzie już objęta gwarancjami BFG.

Podane stawki dotyczą lokaty odnawialnej, odnowi się zaś jako kwartalna lokata BON APPETIT. Jeśli zdecydujemy się na nieodnawialną, wówczas dla obu kwot minimalnych dostaniemy o 0,05 pp mniej.  Wydaje się zatem rozsądne wybranie lokaty odnawialnej i zerwać ją w pierwszym dniu odnowienia. 

Lokata zatem nie jest zbyt dobrze skrojona, wygląda na robotę krawca bez polotu. Ale i tak trzeba przyznać, że póki co po obniżkach stop Idea bank oraz Lion's bank nie spuszczają z tonu. Oby jak najdłużej.

11 komentarzy:

 1. Polcan, co z BFG Lwa i idea banku- kwoty depozytow powinniśmy sumować? To jest ten sam bank?

  OdpowiedzUsuń
 2. Założyłem na 5,5% lokatę Jesienną przez Expandera. Obyło się bez problemów, pracownik expandera nie wciskał innych produktów na siłę. Akurat mam konto w Meritumbank i lokata widnieje w systemie, tyle że pod nazwą 'Lokata Dedykowana" ale parametry się zgadzają więc spoko.
  FX

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan, Inteligo wypłaciło premię więc Ty też powinieneś dostać 50zł jako polecający:)
  Teraz z tego co pamiętam chyba muszę wyzerować konto i zastrzec kartę coby nie pobierali opłat?
  FX

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastrzeż kartę i zablokuj powiadomienia smsowe.
   Tak dostałem pierwszą wypłatę za pierwszych poleconych. Niestety bank nie udostępnia osób, które są brane pod uwagę.

   Dla mnie to dziwne bowiem ilość zgłoszeń odnotowanych przez Inteligo oraz u mnie jest inna. Niestety inteligo twierdzi, że kogo poleciłem jest... tajemnicą bankową.

   Kumasz coś z tego? Jak może być tajemnicą że poleciłem pana X, Y i Z skoro albo znam ich osobiście, albo mam ich maile zarchiwizowane. Ot kolejny dziwoląg banksterów.

   Usuń
 4. Może warto wspomnieć że w październiku też można zgarnąć 50zł za przelew w getin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to jednorazowa akcja, więc kto już raz go zrobił, drugi raz. Ie może. Opisywałem to już dwukrotnie w sierpniu i wrześniu.

   Usuń
 5. Moim zdaniem oferta Lion's jest bardzo dobrze skrojona. Pokaz mi inna lokate na 4% gdzie moge polozyc 400tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na przykład w SKOK Wołomin, gdzie dostaniesz o wiele więcej...

   Usuń
  2. Uroki tego SKOK odkrylem dzieki Tobie, za co dziekuje.

   Usuń
 6. Witam
  Czy to oferta tylko dla nowych klientów?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie, dla nowych masz dużo ciekawsza lokatę na 5% od 200 do 300 tys na miesiąc, a ta jest dla wszystkich ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...