środa, 8 października 2014

4,20% na Lokacie Jesienna Atrakcja - kto da więcej


No to zaczęła nam się istna aukcja na oprocentowanie lokat. Przez długi czas 4% było tylko dla chętnych na spełnianie warunków stawianych przez bank. Tymczasem od niedawna 4% jest dostępne praktycznie dla każdego. A stawka została szybko podbita.

Najpierw niemal jednocześnie Meritum i Idea bank zaproponowały po 4,00%. Wkrótce potem stawka została przebita przez Credit Agricole, PBS Ciechanów. Ten ostatni co prawda szybko wycofał lokatę z 4,10% i pozostawił tylko fioletowe 3.80%, ale Agricole dalej ma depozyt w ofercie.

Cały czas niejako w tle czai się neoGANG. Wystarczy spojrzeć na kolejne rankingi, by zauważyć, że sukcesywnie podnosi on stawki w zależności od ruchu konkurencji. W połowie września było tu 4.00%, na początku października mieliśmy 4,10%. Obecnie mamy już 4,20%.
Atrakcja ale tylko dla nowicjuszy Źródło: neobank.pl

Wszystko byłoby fajne, gdyby nie to, że neoGANG do przyjaznych banków niestety nie należy. Przygotowuję od pewnego czasu ranking odsiadek bankowych i tym niechlubnym rankingu neoGANG wraz z Alior bankiem zajmują ostatnie miejsce.

To tutaj właśnie klient dostaje dożywocie. Skorzystałeś raz z promocyjnej oferty, zostajesz wykluczony raz na zawsze ze społeczności uprzywilejowanych klientów. 

Warto tutaj przypomnieć pewną historię o której pisałem na samym początku działalności blogerskiej zanim powstał ten blog, tym bardziej że to między innymi ten bank zainspirował mnie do założenia tego bloga. neoBANK pojawił się na rynku bodaj we wrześniu 2011 oferując świetną ofertę lokat: jednorazowej 9,00% na 2 miesiące oraz nieograniczonej z 8,50% na kwartał, ale z minimum 10.000 zł.

Oferta pozostawiła konkurencję w tyle, więc niemal wszystkie lokaty z Getinów, Polbanków i innych wówczas atrakcyjnych obrały jeden kierunek- do Poznania. To właśnie tutaj miałem największą ilość środków w jednym banku.

Niestety hocki klocki zaczęły się gdy skończyła się lokata WYSOKI PROCENT. Szczęśliwym trafem lokata po dwóch miesiącach skończyła się w niedzielę, więc bez problemu założyłem automatycznie nową na 8,50%.

W poniedziałek przelałem kolejne 10k na nową lokatę na 8,50%. Niestety od tego dnia bank zaczął serię blokad na lokatach. Nagle zaczęły się modyfikacje regulaminów, dzień po dniu zaczęto dopisywać tutaj nowe punkty i ograniczenia. Klienci którzy skorzystali z 9% miali prawo już tylko do 6,00% chociaż wówczas 7,00% należało do normy.

W efekcie udało mi się korzystać z promocyjnych lokat przez 5 miesięcy. Ale od tej pory wszelkie aukcje lokat i jakiekolwiek drugorazowe promocje były starannie banowane. I ten proceder praktykowany jest odtąd w stosunku do wszystkich, którzy chociaż raz skorzystali z czegoś co nosi tutaj nazwę promocja.

Obecnie promocja jest na lokacie Jesienna Atrakcja. 4,20% przebija dziś konkurencje, ale nie odstaje od reszty. Nie ma tu bonusów jak w Meritum, gdzie wciąż do lokaty na 5% bank dodaje 60 zł. Trudno więc ofertę uznać za rewelacyjną. Tym bardziej, jeśli po tym jednym razie bank powie skorzystałeś już z dania głównego, odtąd przysługują ci już tylko ochłapy.

Dlatego warto przemyśleć kiedy jest dobry moment do wejścia do neoGANGu, by zgarnąć jak najwięcej bonusów. 4,20% wydaje się być zbyt małą premią by skorzystać z oferty. Pytanie czy inni podejmą licytację i ktoś da więcej? 

17 komentarzy:

 1. Na stronie Meritum nie ma już lokaty na 4%. Chyba wycofana... Ktoś wie więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że już nie ma tej lokaty, chciałem zakładać a tu nic się nie da zrobić :(

   Usuń
  2. Anonimowy proszę o kontakt na maila dostępnego w kontaktach. Zacząłem usuwanie takiego SEO spamu...

   Usuń
 2. Nie mam jej też już w systemie transakcyjnym.

  Najpewniej nazbierali już tyle ile planowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano nie ma. Jednak mimo, że dziś mi wracają środki z innej lokaty to i tak przeleję je na lokatę Extra. Mimo, że mam konto w Meritum to czując zbliżający się kres promocji zapobiegawczo złożyłem wniosek ważny 5 dni w poniedziałek (ostatni dzień dostępności). Gdybym chciał założyć z systemu transakcyjnego to bym był łagodnie mówiąc niepocieszony.

   Usuń
 3. Z osobistych doświadczeń mogę powiedzieć, że system informatyczny neobanku to totalna porażka. Po skończonych lokatach usiłowałem przelać środki na inne konto. Niestety pojawiał się nic nie mówiący komunikat ("operacja nie może być wykonana"). Sprawa wymagała 4-5 telefonów zanim problem został usunięty (co prawda reakcja ze strony banku była szybka jednak wbrew zapewnieniom okazało, pierwsza próba rozwiązania problemu nie powiodła się).
  Baa - przy okazji okazało się, że rozwiązanie problemu przelewów wymaga również .... zmiany mojego hasła do logowania :)

  Wczoraj wieczorem natomiast usiłowałem przelać pozostałe na rachunku kilka zł z odsetek jakie na nim się pojawiły i mimo kilku prób sms'y z hasłem nie docierały.
  Nie wiem czy ja mam takiego pecha, ale widząc jak działa ich strona sądzę, że to raczej norma niż wyjątek ....

  Przy okazji pytanie do autora:
  -wiesz może jak zlikwidować konto w neobanku ?
  -czy likwidacja konta umożliwi w przyszłości skorzystanie z promocji dla nowych użytkowników ?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym jak zlikwidować konto w neoBanku pisałem jeszcze w 2012
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/09/jak-zamknac-konto-w-neobanku-polbanku.html

   Natomiast niestety likwidacja konta nic ci nie da. Jak pisałem wielokrotnie nigdy już nie będziesz dla banku nowym klientem.

   Usuń
  2. Dzięki za informację - Twój blog jest bardzo pożyteczny :)

   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Po dzisiejszej obniżce stóp o 0.50% pewnie niedługo lokaty zaczną pikować w dół jak na początku roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to pytanie w tytule zrobiło się pytaniem retorycznym...

   Usuń
 5. Jak myślicie najlepsze lokaty spadną dokładnie o tyle lub więcej mp. najlepsze poniżej 3%? po obniżce stóp? - czy jest na tyle silna konkurencja że może to odczujemy mniej?

  OdpowiedzUsuń
 6. To czemu teraz banki miały takie dobre oferty lokat - przecież się domyślały że będzie obniżka stóp???

  OdpowiedzUsuń
 7. Banki chyba nie zjadą tak z % bo mogą mieć odpływ środków i dlaczego teraz przed samym spadkiem stóp była taka nagonka kto da większy % na lokacie??

  OdpowiedzUsuń
 8. Zjadą z % jak skończą się lokaty bardzo krótko terminowe. Teraz nałapali klientów a za parę miechów zjazd w dół.

  OdpowiedzUsuń
 9. i skąd wezmą kasę - jak zaoferują na lokacie 2,5%? będą emitować obligacje?

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba jednak tak nie jest, że po skorzystaniu z oferty neoBanku już nigdy nie będzie się tzw. nowym. Teraz mają lokaty Sonia i Anita na 4,1% na 3 miesiące."Oferta skierowana jest wyłącznie do klientów, którzy w okresie ostatnich 12 miesięcy od założenia
  Lokaty Anita nie byli posiadaczami lub współposiadaczami terminowej lokaty oszczędnościowej w
  neoBANKU." Można je zakładać tylko w wybranych oddziałach, ale sprawiedliwość trzeba oddać-jednak dla starych nieaktywnych klientów znowu jakaś marchewka może się pojawić.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...