czwartek, 16 października 2014

Expander znów promuje Lokatę Jesienną na 5,50% z dużymi limitami


Październik zwolennicy lokat mogą spokojnie zaliczyć do bardzo udanych miesięcy. Takiego wysypu dobrych ofert nie było z pewnością w całym roku. Wygląda jakby banki licytowały się na najlepsze lokaty.

Wczoraj omawialiśmy kolejną lokatę, którą podbijała stawkę do 4,30%. Tymczasem najnowsza oferta jaka pojawiła się w firmie doradczej Expander podbija stawkę aż do 5,50%.

Ostatnie oferty w firmie Expander były w maju. Mieliśmy tutaj polisolokatę na 4,50% oraz lokatę na  deser z 5,00%. Tym razem mamy praktycznie najlepszą ofertę porównywalną z opisywaną niedawno Avivą, gdzie też mamy 5,50%.

Kolejna dobra lokata Źródło: expander.pl

W obu przypadkach musimy się udać do oddziału. Ale Aviva nie daje gwarancji BFG, a na lokatę daje ograniczenie do 20.000 zł. Podwojenie tej kwoty podnosi oprocentowanie co prawda do 8%, ale wymaga już zgody na jeden z trzech wątpliwej jakości produktów dodatkowych o czym pisałem tutaj.

Expander nie daje takiego ograniczenia. Tutaj minimalna kwota zaczyna się właśnie od 20.000 zł, a kończy na 60.000 zł. Jednak biorąc pod uwagę bardzo krótki czas trwania, który wynosi zaledwie jeden miesiąc, widzimy, że nawet przy maksymalnej kwocie zysk będzie mniej więcej taki sam. Aviva pozwala ulokować trzy razy mniej, ale na trzy razy dłuższy okres.

Jak zwykle należy skorzystać z dedykowanej strony by zgłosić chęć jej założenia. Promocja potrwa do 12 listopada, jest więc jeszcze dość czasu. Lokata jest jednorazowa, innymi słowy skorzystać z niej mogą tylko nowi klienci, którzy nigdy nie nabyli produktu finansowego za pośrednictwem Expander. Ot kolejny wabik.

Najprawdopodobniej znów lokata będzie zakładana w Meritum bank jak było do tej pory. Warto więc pokusić się o małą symulację zysków dla maksymalnych kwot. Omawiana dziś oferta przy maksymalnym wkładzie da nam 222,50 zł. Minus rzecz jasna czas zmarnowany na wizytę w Expanderze.

Rozważmy teraz skorzystanie z oferty Comperia Bonus z premią 60 zł dla maksymalnej kwoty 10.000 zł oraz trzymania pozostałych 50.000 zł na koncie z 4,00%. Po miesiącu da to nam zysk na poziomie 228,45 zł. Obie oferty są zatem porównywalne.

Osoby które chciałyby założyć lokatę w Expanderze mogą ją założyć tutaj.

10 komentarzy:

 1. Nie maiłem do czynienia z Expanderem (na szczęście:)) Czy wizyta równa jest z "bombardowaniem" informacjami o super produktach ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie.
   Bardzo miło i dość sprawnie. 10-15min. głównie na xero, podpisy.
   Dwa razy zakładałem (raz była oferta także dla starych klientów). Jak jesteś nowy i masz blisko - korzystaj.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 2. Zależy na kogo się trafi. Raz załatwiłem temat w 15 minut. Raz miałem wykład o super lokatach ze zmiennym.

  OdpowiedzUsuń
 3. wkrotce alior schrupie meritum i takie promocje expanderowe wiecej sie nie pojawia

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety lokata jest dla osób nie korzystających z lokat Expandera ale co ciekawe i dla RODZIN np żony, gdy mąż korzystał. Chciałem założyć taka lokatę dla żony bo ja już korzystałem i po dosłownie 3 sek od kliknięcia z moimi danymi oddzwoniła miła Pani z Expandera i wyjaśniła mi ze mają taką "interpretacje" z centrali. Dziwne ale nie kłóciłem się. Lokata lokowana w Meritum. Zaproponowała ewentualnie polisolokatę (Warta) 4,50% brutto (3,65% netto) na 1 m-c

  OdpowiedzUsuń
 5. A w praktyce jak to wygląda? idę na to słuchowisko pewnie proponuję kawę słucham, słucham, słucham po czym dostaję owe 5,5% tzn co, link, autoryzację jakąś Akurat mam konto w Meritum więc chyba w moim przypadku sprawa powinna być prosta. Kończy mi się lokata 11 a promocja do 12 zdążę z tym wszystkim? Kwestia przelewów, godzina przelewu itd jeśli np expandera odwiedzę po południu a przelew wykonam wieczorem? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak złożysz i podpiszesz umowę masz jeszcze 5 dni na przelanie kasy, więc zdążysz.

   Na maila dostajesz numer konta na który przelewasz kasę - w oddziale podajesz już numer swojego konta z którego pójdzie przelew (choć pewnie da się to obejść jak zapomnisz). Jak masz dostep do internetowego Meritum to w lokatach będzie widniała ta założona w Expanderze.
   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 6. Jakieś wartościowe wskazówki przed wizytą, na co uważać czego unikać żeby potem nie żałować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważać, żeby podpisać wyłącznie Lokatę Jesienną na 5,5%
   Unikać wszystkiego innego, co proponuje Expander ;))
   MD

   Usuń
 7. Moja znajoma tam pracuje, i może dla tego lokatę zakładało mi się bardzo dobrze bez zbednego naciągania, jestem zadowolona

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...