piątek, 31 października 2014

Czy likwidować lokaty w SKOK Wołomin czyli efekt domina a wypłacalność BFG


Ja ulegając panice zerwałem dwie lokaty .... . Dwie kolejne mam odebrać jutro gotówką. Być może podejmę tylko jedną, bo też już nieco ochłonąłem i zacząłem trzeźwo myśleć. Na zerwanych lokatach straciłem 500 zł odsetek. Zostawię pozostałe 200 tys.

Warto omówić szerzej powyższy komentarz z dnia wczorajszego. Na blogu niejednokrotnie opisywałem lokaty w Wołominie. Oferta depozytowa od lat wybija się na rynku, co widać gołym okiem w pierwszej lidze, stąd tak często opisujemy tutaj wszystkie nowości jakie dzieją się w wołomińskiej kasie.

Przy każdej nagonce na SKOKi oraz przy każdej wzmiance o aferze w najpopularniejszym SKOKu jestem zasypywany zapytaniami o bezpieczeństwo środków. Rzecz nieco dziwna, warto więc rozwinąć temat i przypomnieć pewne kwestie co do działania oraz bocznej furtki BFG.

Wczorajszy post zakończyłem podaniem jak mają się depozyty w SKOKu Wołomin do zasobów kasy. Przypomnijmy Wołominek ma 2,7 mld zaś BFG posiada jakieś 7 mld. Więc teoretycznie jest ok, chociaż należy pamiętać, że to dane z różnych okresów. A niedawno BFG wypłacało kasę dla klientów Kasy Wspólnota, o czym pisałem w artykule Upadłość SKOK Wspólnota czyli jak wygląda wypłata środków przez BFG.


Link do tej krótkiej lektury niżej Źródło: bfg.pl

Spodziewałem się jednak, że w komentarzach pojawią polemiki na temat potencjalnych problemów. W końcu wojna na polu KNF kontra SKOKi trwa w najlepsze. A co jeśli za chwilę zbankrutuje kolejny? Co jeśli będziemy świadkami efektu domina? W końcu niedawno dowiedzieliśmy się o SKOK Holding S.a.r.l, który rzekomo zatrzymuje kasę u siebie zamiast wypłacać je do Kasy Krajowej.

A więc co jeśli upadną za chwilę kolejne SKOKi, a na jaw wyjdą kolejne przekręty? Informacja o 7 mld w kasie BFG pochodzi ze starego raportu z 2012. Aktualizację omawiałem w artykule Ile środków ma BFG na wypłaty.

Wynikało z niego, że na dzień dzisiejszy BFG powinno dysponować  kwotą rzędu 8,5 mld. Ale z drugiej strony to nie wystarczy na SKOKi, w których jest obecnie realizowany program naprawczy. Tutaj bowiem Kowalscy zdeponowali aż 14,5 mld. A więc w razie krachu czy wielkiej paniki kasy nie starczy.

Przypomnijmy więc drugą część tytułu wspomnianego artykułu czyli jak nie ma to będzie. BFG ma możliwość zdobycia dodatkowej kasy w momencie gdy zabraknie środków. Jednym z trzech sposobów jest uzyskanie dotacji i pożyczek z budżetu państwa. Kogo interesują pozostałe może zajrzeć tutaj.

Więc suma summarum BFG tak czy siak kasę mieć będzie, więc kto ma kasę w Wołominie nie musi od razu jej wycofywać i tracić niepotrzebnie odsetek na pierwszą wzmiankę o aferze w Wołominie. Z pewnością warto poczekać do końca.

Dla wszystkich wciąż zaniepokojonych swoimi funduszami polecam lekturkę jaką opublikował BFG dostępną tutaj.

Na koniec, skoro jesteśmy przy obawach co do wypłaty naszych środków, stałych czytelników moich blogów informuję, że omawiana często przeze mnie na PP3 eKancelaria spłaciła w październiku obligacje serii M:) Tutaj faktycznie można było się obawiać o wypłacalność. I wszystko wskazuje na to, że wykup grudniowej serii, którą posiadam też ma się powieść. 

Ciąg dalszy: Naganiacze i słupy czyli afera wołomińska nabiera rozmachu

135 komentarzy:

 1. Na tak postawione pytanie w tytule postu moim zdaniem odpowiedź brzmi NIE! Nie widzę żadnych RACJONALNYCH powodów żeby wycofywać kapitał. Tego samego zdania są również eksperci (niezwiązani ze SKOK-ami). Kto przeczeka burze medialną nie straci, ani kapitału, ani odsetek. Może ktoś podać racjonalny powód, dla którego uważa, ze trzeba się wycofać?
  Pieniądze są sferą życia, która wpływa na nasze emocje. Jednak przy ich dysponowaniu powinniśmy kierować się rozumem. Ja zostaje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnie 5% nadal jest dostępne w Meritum Banku na dwumiesięcznej Lokacie Start (od 1 tys. do 10 tys. zł).
  a także kwocie (od 1000 do 10 000 zł) można zacząć na 3m-cej Lokatę Happy na 5% w Idea Banku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zarówno prezes jak i wiceprezes tej drugiej co do wielkości kasy kredytowej w Polsce usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w latach 1009-2014 i tym samym działaniu na szkodę kierowanej przez nich kasy. Celem grupy miało być uzyskiwanie pożyczek i kredytów z tej kasy przez podstawione osoby. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Według prokuratury w ten sposób podejrzani są współodpowiedzialni za zaciągnięcie ponad 200 pożyczek na łączną kwotę ponad 300 mln zł.

  Obecnie prokuratora zajmuje się tzw. słupami, na które wyłudzano te pożyczki, co każe mniemać, że krąg osób mogących brać udział w tym procederze przekroczy 41 osób, którzy do tej pory usłyszało zarzuty. Śledczy ustalili, że pierwsze z zaciąganych kredytów w kwotach ponad 3 mln zł były spłacane, a następne pożyczki, w większości w kwotach po 1 mln zł, były już spłacane kolejnymi, zaciąganymi nielegalnie kredytami. Co to oznacza? Gdyby to co ustaliła prokuratura potwierdziło się, mogłoby to oznaczać, że przekręt mógłby zagrozić funkcjonowaniu kasy poprzez nadszarpnięcie zaufania do tej instytucji.

  Na papierze SKOK Wołomin chwalił się doskonałymi wynikami, jednak zakładając, że prokuratura umieści osoby zaangażowane w proceder wyłudzania kredytów w więzieniu wówczas realnie możemy mówić o stracie 300 mln zł przez SKOK Wołomin. Możliwe więc, że zapowiadany zysk 80 mln w bieżącym roku będzie niższy, a w kolejnym SKOK wygeneruje potężną stratę, którą będzie musiał pokryć z funduszu zapasowego (zysku wypracowanego w poprzednich latach).Ja jako członek skok wołomin czuje sie teraz z powyzszych zarzutów jak osobnik w zorganizowanej grupie przestępczej - to pachnie wielką awanturą miedzy III-RP a IV-RP

  OdpowiedzUsuń
 4. Krótko mówiąc - III-PO-stkomuna w robiła nas jako społeczność zrzeszającą lokalną samopomoc finansową w grupę przestępczą -?

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowita jest skala tych przekrętów. Wyobraźcie sobie, że pierwsze doniesienia prasowe mówiło o 12 kredytach, jeszcze wczoraj była mowa o 58 lewych pożyczkach a teraz 200! I również lata procederu daje do myślenia 2009-2014, czyli choć prokuratura zajmowała się sprawą od 2013 to jeszcze w bieżącym roku lewe kredyty były brane!- pytam się kto tu kogo w bambuko robi -?

  OdpowiedzUsuń
 6. Komunikat - skok wołomin - 31-10-2014r.
  Rada Nadzorcza ma już listę kandydatów na członków zarządu kasy, w tym kandydatów z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu bankami, mających także dowiedzione doświadczenie w skutecznym opracowaniu i wdrażaniu planów naprawczych instytucji finansowych. W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza kasy dokona uzupełnienia składu Zarządu SKOK w Wołominie. Do czasu uzupełnienia składu zarządu kasy wszelkie istotne procesy operacyjne w kasie zachodzą w sposób niezakłócony, w oparciu o udzielone przez zarząd kasy pełnomocnictwa, które nie wygasły na skutek zatrzymania członków zarządu kasy. O podjętych decyzjach zostaną Państwo poinformowani niezwłocznie po zakończonym posiedzeniu Rady Nadzorczej. Zmiany w zarządzie kasy nie wpływają istotnie na działalność Kasy. Z całą pewnością objęcie depozytów naszych członków gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 tys. euro, przy równoczesnym atrakcyjnym oprocentowaniu lokat w naszej Kasie, wpływa bardzo korzystnie na stabilność działania Kasy oraz poczucie bezpieczeństwa naszych członków.

  OdpowiedzUsuń
 7. http://stefczykradzi.pl/196-zarzuty-skok-wolomin

  OdpowiedzUsuń
 8. Skala poraża, te kwoty są astronomiczne, a wyniki to chyba na pokaz

  OdpowiedzUsuń
 9. Zwracam uwagę, że audyt za 2013 r. i raport za pierwsze półrocze 2014 r. był przeprowadzany pod nadzorem KNF, czyż nie ? Tak więc jakiekolwiek wątpliwe kredyty, również te wyłudzony powinny być zawarte w stosownych kategoriach, czyż nie ? Ponadto, jeśli 300 mln to kwota zaciągniętych niezgodnie z procedurami kredytów, które w części były spłacane przez następne "takie" kredyty to wypadałoby chyba uwypuklić, że kwota tego "złego" portfela kredytowego jest de facto pomniejszona to te spłacone zaciągnięciem kolejnych? Pytanie jest jaki jest stan tych złych kredytów i czy jest on uwzględnionych w aktualnych raportach finansowych ? Biorąc pod uwagę nadzór KNF należałoby chyba twierdzić, że być powinien!
  Inaczej wznieca się i podgrzewa panikę i tak już rozpętaną...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. juz jest pozamiatane, zadna instytucja finansowa nie wytrzyma takiej nagonki medialnej.

   po takiej nagonce + niedopowiedzeniach (bo tak jak napisales z tych 300mln wiekszosc pewnie zostala splacona kolejnym kredytem) skok updanie.

   Usuń
  2. Kolego Anonimowy, kimkolwiek jesteś wypada chyba abyś zaznaczył, że cytujesz wpis innego użytkownika sieci, z innego portalu ;)
   Co do istoty, to istotne aby znać wysokość "źle udzielonych - niezgodnie z procedurami" kredytów do spłaty (!) - czy ich saldo jest aż tak istotne w bilansie SKOK Wołomin ?!
   Czy KNF nadzorując SKOKi i współpracując z Prokuraturą Rejonową w Gorzowie Wielkopolskim nie ma obowiązku poinformowania o wysokości kredytów i pożyczek udzielonych niezgodnie z procedurami (według informacji Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim) które siedzą aktualnie w bilansie SKOK Wołomin jako nie spłacone ??

   Usuń
  3. Te durne dziennikarzyny nie są świadomi faktu, że deponenci SKOKu Wołomin nie są idiotami. oczywiste jest że podana kwota to wyliczenie finansowego analfabety nie rozumiejącego mechanizmu rolowania. Gdyby tak przyłożyć to do skali rolowania długu przez rostowskiego i innych , to to co wyrabiają z pieniędzmi Polaków to jest gigantyczna piramida finansowa na setki miliardów..
   Investstock

   Usuń
 10. gdzie się nie wejdzie na necie to sprawa się wylewa że wszystkich stron, niedługo będzie wyskakiwać z lodówki,,, dobrze to nie wróży ma przyszłość.. tym bardziej że skala jest ogromna.. machina niestety ruszyła :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Te słowa nabierają nowego znaczenia : "SKOK jest dobry dla Polaków"
  http://skok.wolomin.pl/7/Artukuly/O_SKOK_Wolomin

  Całe szczęście że BFG wkroczyło w porę..

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo żałuję, ze BFG objął SKOKi
  teraz też będę musiał płacić za wasze lokaty w tym PiS-owskim bagnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego wypowiadasz się i uczestniczysz w tym bagnie Patrioto?

   Usuń
 13. Czy wobec dobrych wyników finansowych SKOK Wołomin za rok 2103 i I półrocze 2014 r. jedyna możliwość wprowadzenia Zarządu Komisarycznego do SKOK Wołomin to przedstawienie zarzutów Zarządowi tegoż SKOK'u i to tak spektakularnie medialnie ?
  Czy nowy Zarząd SKOK Wołomin uzyska aprobatę KNF czy będzie to Zarząd Komisaryczny ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak to jest jak III-PO-stkomuna robi z ludzi uddziwyh w zorganizowaną grupę przestępczą to prowokacja aby niezalezne instytucje IV-RP podpożodkować III-RP

  OdpowiedzUsuń
 15. PISowskie gnidy a dobrze tak wam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżbyś nie rozumiał że BFG który gwarantuje depozyty członkom SKOK Wołomin obciąża cały system bankowy, i dotyczy wszystkich, w tym lemingów podobnych Tobie ;)
   Ocknij się wreszcie w jakim kraju żyjesz...

   Usuń
 16. Koledzy juz głupi jestem - zrywać lokaty czy nie -?

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie likwidować a wręcz zakładać nowe do 400 tys. góra na łebka.

  OdpowiedzUsuń
 18. Do 400 tys. na łebka w żadnym wypadku nie likwidować.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja sądze ze ktoś tu z nas robi głupków - czy zamysł Platformy Obywatelskiej jest wywołanie runy na oddziały skoków - za dwa tygodnie wybory samorządowe zielone ludziki w akcji

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja ze swoimi 300tyś zostaję....Jak rozmówca wyżej nie rzucajmy się w panice na KASĘ bo narobimy jeszcze większych problemów niż obecne....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta racja. Rzucając się po wypłaty, będzie jeszcze gorzej, bo nawet najlepszy bank nie wytrzyma wypłat dla każdego posiadacza konta, przecież banki żyją tylko z udzielanych kredytów.

   Usuń
 21. Aha jeszcze jedno ...jakoś się nie czuję jako członek grupy przestępczej albo PIS-owski poplecznik. Ludzie nie dajcie się zwariować i opanujcie nerwy. Chcecie się wygadać i obrażać innych idzcie na facebooka albo inną naszą klase...

  OdpowiedzUsuń
 22. Internet ogłupia ludzi i sieje propagandę.Opłaca się teraz zakładać w razie czego.szybciej sie zakonczy bez utraty ods. Do sumy gwaran. z palcemw pupie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Nawet nowi klienci mogą zakładać do sumy BFG bez jakichkolwiek wątpliwości i obaw.

  OdpowiedzUsuń
 24. Prezez Gazda idzielał sie społecznie w róznych imprezah patriotycznych a tu ta jak piorun z jasnego nieba ze został aresztowany - czytałem nawet jego ostatni artykuł w gazecie Dobry znak o RAJU jagby to był jego testament - po prostu szok

  OdpowiedzUsuń
 25. Teraz bedzie nowy prezes i nowy zarzad. W ostatecznosci komisaryczny. W Wesolej jest od roku.

  OdpowiedzUsuń
 26. Za długo był jeden na jednym i tym samym stołku. Trzeba wszystkich zmienic.

  OdpowiedzUsuń
 27. Dobry zarząd potrzebuje ciszy i spokoju a nie udzielania sie publicznie i sponsorowania.

  OdpowiedzUsuń
 28. Za dużo się nie można udzielać. Od tego się głupieje.

  OdpowiedzUsuń
 29. Czy jest lepsza i pewniejsza lokata od tej gwarantowanej przez BFG o wysokiej jak na dziś dochodowości 5% ? Nie ma!
  A więc trzymać depozyty w SKOK Wołomin dopóki raporty finansowe są OK.

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam!

  Ma ktos akutalna oferte lokat? Najblizszy odzial mam 80 km... a KNF zabronil SKOKOM reklam ofert lokat.

  Moze sie ktos podzielic wiedza? Admin?

  Ogromne dzieki.

  OdpowiedzUsuń
 31. wchodzisz:
  http://skok.wolomin.pl/201/Artukuly/Zalogowano_do_strony_SKOK
  wpisujesz skok2014 i masz ofertę ze Skok wołomin

  OdpowiedzUsuń
 32. Może da się na tym bałaganie zarobić.Jak panikarze zaczną zrywać lokaty to Kasa dla ratowania płynności być może podniesie oprocentowanie lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest pewne. Trochę kasy odpłynie i będą musieli podnieść oprocentowanie do 5,5%-6% żeby przyciągnąć nowy.

   Usuń
 33. Według III-PO-stkumy my czlonkowie skok wołomin jesteśmy przestępcami - działamy w organizowanej grupie przestępczej o charakterze ustrojowym i chcemy obalić III-RP

  OdpowiedzUsuń
 34. to po co cały czas głosujecie na PO? bo jakoś wybory cały czas wygrywają??

  OdpowiedzUsuń
 35. Chłopie - wybory wygrywają nie ci co głosują tylko serwery ruskie - ja jakim świecie zyjesz - widzę ze propagadę P.O. działa

  OdpowiedzUsuń
 36. Ty chyba żyjesz w takim serwerze :) wszyscy psioczą na PO ale ze wstydu nie głosują na PiS

  OdpowiedzUsuń
 37. Teraz u nas głosują zielone ludziki - każdy z nas ma pracować aż do śmierci - każdy z nas III-RP zadłużyła na 100 tyś - młodzi uciekają za granice - pytam sie jal życ - jak oszczedzać to cie okradną - szlak mnie trafia z taką PO-lską

  OdpowiedzUsuń
 38. na kogo nie zagłosował to i tak g.. z tego będzie

  OdpowiedzUsuń
 39. To są konsekfencje porozumienia Okrogłęgo Stołu - ustruj padł a system PO-stkomunistyczny PO-został - zadnej dekomunizacji rozliczen i dlatego dzisiaj mamy takie kwiatki

  OdpowiedzUsuń
 40. wszyscy POlitycy pochodzą z jednego wora i tak naprawdę nie ma większego znaczenia kto rządzi

  OdpowiedzUsuń
 41. Dlatego ja głosuję na Nową Prawicę.

  OdpowiedzUsuń
 42. Czy ktoś wie jakie decyzje podjął komisarz wyznaczony przez KNF w Skok-u, którego przejął Alior Bank odnośnie oprocentowania lokat?
  Wobec Skok Wołomin KNF wszczął procedurę administracyjną mającą na celu powołanie Zarządu komisarycznego a jednocześnie Rada Nadzorcza SKOK Wołomin wyłoniła nowych kandydatów na członków Zarządu. Nie wydaje się, aby w świetle dotychczasowej polityki KNF pozwolił Radzie Nadzorczej na tak dużą swobodę. Więc raczej to KNF a nie Rada Nadzorcza wyznaczy kierownictwo Kasy. I w takiej sytuacji pojawia się kluczowe pytanie dla dalszego funkcjonowania SKOK Wołomin. Czy komisarz wyznaczony przez KNF obniży oprocentowanie lokat w Wołominie ? Jeżeli tak to problem sam się rozwiąże. Niskie oprocentowanie automatycznie spowoduje odpływ wielu klientów a to już najlepsza droga do upadku a przynajmniej do znacznego wycofania środków z wołomińskiej kasy. Czy ktoś pamięta czy komisarz w SKOK-ach przejętych przez banki albo upadłych obniżył oprocentowanie? Jak bardzo?

  OdpowiedzUsuń
 43. Ty se głosuj - a serwer ruski wybieże zielonego ludzika - he he

  OdpowiedzUsuń
 44. widać byłeś nie raz uPrOwadzony przez UFO

  OdpowiedzUsuń
 45. Nie ważne czy skok czy bank, czy teraz czy w przyszłości. Nasz BFG może upadku nie udźwignąć więc lepiej dmuchać na ciepłe i nie być dawcą kapitału (według mnie gwarancja 100tys euro jest zbyt duża jak na nasz kraj - zł było by lepsze).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty skończony głupcze! Guzik mnie obchodzi co według ciebie powinno być. Gwarancja BFG jest jednakowa w całej EU do 100 tys. euro i nie może być akurat tu niższa. I nie martw się o BFG. Ty gnido jedna ty.

   Usuń
 46. Dlaczego nie udzwignie?Wg danych w Skoku zdeponowanych jest 2,7mld zl. Pieniazki sa ale oczywiscie w kredytach, przeciez w przypadku ogloszenia upadlosci kredyty nie zostana anulowane.I tak czy tak pieniazki zasila konto likwidatora a na koncu BFG. To i tak w przypadku maloprawdopodobnym upadlosci Wolominka. Bedzie dobrze;)

  OdpowiedzUsuń
 47. Przepraszam, ale czy ta dyskusja mogłaby nie toczyć się w odniesieniu do polityki ???
  To jest blog o finansach czy o wyborach? O skoku czy o koalicji PO-PIS?
  Polcan nie wstawiaj tutaj takich wypowiedzi! sam już nie wiem czy na wiecu wyborczym jestem czy śledzę wątek o skoku Wołomin :( Burdel za przeproszeniem robi się straszny!!!

  OdpowiedzUsuń
 48. Kolega to jakiś gorliwy PO-ucza jak pisać w dyskusji -a wynocha z forum PO-paprancu

  OdpowiedzUsuń
 49. Kolega prubuje naciskać na własciciela bloga aby rencenzować - chyba PO-myliły mu sie epoki i w mentalności jest w komunie

  OdpowiedzUsuń
 50. Widzę ze dyskusja o skok wołomin nabrała duże emocje - panowie opanujcie sie i tak skok będzie działał ale pod innym nadzorem - ci co mają lokaty gwaratowane przez BFG mogą spać spokojnie

  OdpowiedzUsuń
 51. Jestem członkiem SKOK Wołomin. Różnica pomiedzy lokowaniem oszczednosci w SKOK-u , a banku jast taka, że oprocentowanie w tej pierwszej instytucji jest zdecydowanie wyższe, ale trzeba za parędziesiąt złotych wykupic udział. Zanim ktoś porówna SKOKI z parabankami proponuję trochę poczytać na ten temat. Nagonka na SKOKI trwa od dawna, w myśl zasady wszysko co PIS-owskie musi być złe. Proponuje też nie ferować wyroków zanim nie zapadnie prawomocne rozstrzygnięcie w sądzie. Póki co traktuję informacje medialne jako zaplanowane podważanie zaufania do SKOK-ów, czytaj planowe niszczenie tych instytucji. Teraz KNF wprowadzi zarząd komisaryczny, a za chwilę SKOK Wołomin przejmie PKO BP. Tak to się odbywa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, to jest celowa nagonka na SKOKI, bo za dużo dają % na lokatach w przeciwieństwie do banków, które oferują góra 3%, a przeważnie 1 do 2%, dokładnie tyle co inflacja. Dziękuję

   Usuń
 52. Niektóre cytaty:
  PISowskie gnidy a dobrze tak wam
  Dlatego ja głosuję na Nową Prawicę.
  widać byłeś nie raz uPrOwadzony przez UFO
  wynocha z forum PO-paprancu
  Ty skończony głupcze! ..... Ty gnido jedna ty.

  Jeżeli to jest dyskusja dotycząca skoku Wołomin to dziękuję bardzo, wysiadam... Szkoda że dla niektórych kultura to tylko jeden z kanałów TVP. Myślałem że przynajmniej to forum prezentuje jakiś poziom daleki od Onetowskiego czy Wirtualnej Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A idź precz. Nikt cię tu nie potrzebuje.

   Usuń
  2. Delikatny banksterek sie znalazł. A może gejek.

   Usuń
  3. A najlepsze jest to, że nawet nie jes członkiem tego skok-u.

   Usuń
 53. Póki co mam ulokowane 300 tyś na lokacie rentierskiej która konczy sie na początku stycznia , nie mam zamiaru zrywać najwyzej jak PKO BP przejmie skok wolomin kasę odzyskam

  OdpowiedzUsuń
 54. Kolega anonimowy to jakiś ubecki cenzor , bedzie PO-uczał ludzi jak mają kulturalnie pisa z PO-prawnoscią PO-lityczną
  radzę koledzę czytać gaz. wyborczą albo stacji TVN

  OdpowiedzUsuń
 55. Do sumy BFG nie ma absolutnie żadnej obawy. Powtarzam żadnej.

  OdpowiedzUsuń
 56. Drodzy czytelnicy,

  Wyraźnie podzieliłem artykuł na dwie części. Powyższy dotyczy tylko i wyłącznie gwarancji i bezpieczeństwa depozytów, proszę zatem aby dyskusja dotyczyła problemów osób, które czują się zagrożone ostatnimi wydarzeniami jakie mają miejsce w SKOK Wołomin.

  Część dotycząca samych wydarzeń, została przeniesiona na PP3, więc tam można toczyć dyskusje na tematy związane ze SKOKami. Jednocześnie przypominam, że zgodnie z zasadami przyjętymi na blogu obowiązują tutaj wzajemne poszanowanie i odpowiednia kultura, więc komentarze obrażające innych będą moderowane.

  OdpowiedzUsuń
 57. @polcam - nie przejmuj sie nikt cie nie będzie PO-uczał jak masz blog prowadzić - wrazie czego będzie miał znami doczynienia - pozdrowienia dla czytelników

  OdpowiedzUsuń
 58. "Czy likwidować lokaty w SKOK Wołomin" - to nie jest dobry tytuł dla tego artykułu.
  Bo niby dlaczego zadawać to niczym nie uzasadnione pytanie?
  "Czy dalej zakładać lokaty" byłoby bardziej uzasadnionym pytaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł jest identyczny z zapytaniem jakie dostawaję na maile od środy od czytelników. I odpowiedź jest jednoznaczna - nie likwidować, gdyż problem może dotyczyć np. eKancelarii, ale nie Wołomina.

   Usuń
 59. Likwidować lokaty to tak jagby panikować są gwaracje BFG to wystarczy a ze jest walka PO-lityczna to nas nie dotyczy - tyle w temacie

  OdpowiedzUsuń
 60. Prowadzenie blogów podobnego typu i podjudzanie sytuacji przy każdej okazji powinno być niedozwolone. Za duża wolność słowa dla tak zwanych pseudoblogerów. Radzę wziąźć się do uczciwej pracy.

  OdpowiedzUsuń
 61. Polcan i jemu podobni to mini pseudopismaki. Wykorzystują internet i wami manipulują. Co nie zmienia faktu, że nie należy likwidować.

  OdpowiedzUsuń
 62. Kolego sam jesteś pseudo czytelnik takich prowokatorów co sie chowają anonimowa za internet jest mnóstwo pan Polcan to gość duzą prace robi dla czytelników należy mu sie szacunek

  OdpowiedzUsuń
 63. Psełdoczytelnicy radzą jak prowadzić bloga -radzą jak ograniczać wolność słowa za naruszanie dóbr osobistych płaci sie wysokie kary Polcan do sądu podaj psełdo doradców

  OdpowiedzUsuń
 64. Nie zrywać lokat, nie histeryzować. Moja rada. A nade wszystko nie pyskować mi tutaj bo w łeb.

  OdpowiedzUsuń
 65. Ja bym podszedł inaczej do tematu: Czy ktoś miał do czynienia z prokuraturą i w jakim charakterze ?
  Pewnie są różne opinie. Moja: prokuratura to kompletne dno. Co przez to rozumiem. Nie zajmują się sprawami bieżącymi np. oszustwami gospodarczymi bo to wymaga pracy, tylko czekają na jakieś zlecenia od dużego sponsora aby utrącić konkurencję polityczną lub gospodarczą. Tyle. Jacyś pijacy i kilka milionów, walizki z gotówką; służby są dobre w te klocki; i osadzony który z własnej woli wyspowiadał się prokuratorowi, możliwe że rozpłakał się jak dziecko. Jakie to romantyczne. Prokuratorzy nie wypracowali sobie żadnego kapitału moralnego. Trudno tym ludziom zaufać. Trudno nawet rozpoznać kto jest przestępcą a kto człowiekiem uczciwym. Np. prokuratorskie mataczenie przy Amber Gold itp.

  OdpowiedzUsuń
 66. Prezes GAZDA Prezes Gazda sądząc po jego wypowiedziach do prasy to uczciwy człowiek. Wierzę w SKOK WOŁOMIN jestem członkiem kasy. Skok Wołomin daje najlepsze oprocentowania lokat na rynku. Tam nie ma LICHWY jak w bankach. - jeszcze za pomówienia prokuratury wobec pana Gazdy otrzyma potężne odszkodowanie za naruszenie dóbr osobistych

  OdpowiedzUsuń
 67. Podejrzenia formułowane pod adresem członków zarządu o "działaniu na szkodę firmy", w kontekście wyników finansowych kasy, brzmią jak kiepski żart
  Jestem pełen podziwu, że mimo trwajacej od kilkunastu miesięcy medialnej nagonki, wzmocnionej niechętną lub wręcz wrogą aktywnością aparatu państwa, został osiągnięty tak imponujący wynik finansowy, przy bardzo korzystnym oprocentowaniu depozytów w relacji do stóp procentowych.

  OdpowiedzUsuń
 68. Wyniki finansowe od lat są bardzo dobre i coraz lepsze, dając najwyższy z możliwych rating (AAA). Mało który bank moze pochwalić sie tak zdrowymi finansami. Wg mnie, sukces kasy jest wynikiem inteligentnego ostrożnego inwestowania i statutowej działalności bez wchodzenia w toksyczne aktywa i pompowania baniek spekulacyjnych. Kasa nie wchodzi także w rynek hipoteczny. Ale najistotniesze jest to że depozyty wszystkich SKOKÓW chroni Bankowy Fundusz Gwarancyjny

  OdpowiedzUsuń
 69. To wPrOwadźcie jakiś kult tego Skok-u bo tak słodzicie że na mdłości zbiera....

  OdpowiedzUsuń
 70. Krótko mówiąc jest to walka PO-lityczna miedzy III-RP a IV-RP - skok wołomiń jest narzędziem tej walki PO-niżej pasa

  OdpowiedzUsuń
 71. . Kogoś strasznie w oczy kłuje kilkanście miliardów złotych zdeponowanych w skokach czy kasach Stefczyka, Adamskiego itp. Widocznie wszystkie pieniądze Polaków mają być w bankach których właścicielami są cudzoziemcy. Fabryki już mają. Zostały kasy, ziemia i lasy.

  OdpowiedzUsuń
 72. wow 85 komentarzy (i jeszcze nie koniec) to chyba rekord polcan ;) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rekord ciągle należy do Dominika, który podsunął pomysł na wpis o rewelacyjnej ofercie wonga ze stycznia tego roku:-)

   Usuń
 73. livesmarter ma tysiace komentarzy na jeden artykół.

  OdpowiedzUsuń
 74. Poczekamy na nowy zarząd czy KNF musi zatwierdzić-? czy komisarza zatwierdzą w skok wołomin -? jaki scenariusz przewidujecie , bo ja jako członek to mnie szlak trafia z taką atmosferą wokół skoków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Wreszcie jakiś komentarz merytoryczny a nie bicie piany: PO czy PiS. Pisałem już o kompetencje komisarza ale nikt nie odpowiedział. Polcan może TY ustosunkujesz się do następujących kwestii:
   - kto wyznacza w tej sytuacji Zarząd- Rada Nadzorcza
   czy KNF ?
   - czy w SKOK-ach, w których był komisarz oprocentowanie lokat spadło? jak dużo?
   W SKOK Wołomin jest trochę inna sytuacja bo ew. komisarz będzie powołany nie z powodu złej sytuacji finansowej tylko z diametralnie innych powodów.
   Może w takiej sytuacji obniżyć oprocentowanie lokat ?

   Usuń
  2. Trudno, żeby oczekiwać by Kasa sama sobie wyznaczyla zarzadcę.

   Niebezpieczeństwo upatruję w innych absurdalnych decyzjach takowego zarządcy na silę wciskanemu Kasom. Zobaczcie sobie dla przykładu co wymyślił taki zarządca w SKOK Wesoła. Od 1 września wzrosły tutaj wysokość obowiązkowego udziału z 70 zł na... 270 zł. Jak się nietrudno domyślić, ma to odstraszać ludzi od SKOKu. Ktoś z was dałby tyle?

   Stosowny komunikat ukazał się tu:
   http://www.skokwesola.pl/aktualnosci/&nid=92

   Usuń
 75. Co sie dziwicie ze tyle emocji, ludzie majątki zainwestowało w lokatach i teraz niepewność co dalej

  OdpowiedzUsuń
 76. Jestem klientem Wołominka od kilku lat. Dzięki dobrej i uczciwej ofercie zarobiłem dużo pieniążków na lokatach. Jak każdego klienta - martwi mnie to całe zamieszanie ale kasy nie wycofuję. Od dawna uważam, że za KNF'em stoją banki które chcą załatwić SKOKI. Skoro wyłudzanie trwa od dłuższego czasu dlaczego tak długo czekali z interwencją !?
  Dlaczego KNF szuka okazji aby osłabić pozycję SKOKów - np zakazał SKOKOM publikowania na stronach internetowych oprocentowania lokat ?
  Boję się, że KNF będzie działał tak jak Putin - pod jakimś tam pretekstem i szczytnym celem będzie chciał po cichu zniszczyć najlepszy skok w Polsce. Najbliższe dni pokażą czy mimo aresztowania Prezesa pozwolą działać radzie nadzorczej i przywrócić normalne działanie kasy poprzez powołanie nowych prezesów.
  Dlatego nie wycofuję pieniędzy - jak załatwią Wołominka to za to zapłacą ... Szkoda, że nie ze swojej kieszeni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ależ z Ciebie infantylniaczek. Wołominek, pieniążki, stary chłop,... śmiechu warte.

   Usuń
 77. Arek dobrze kumasz trzeba uzbroić sie w cierpliwość i czekać pochobne zrywać lokaty to głupota jeśli są pod nadzorem BFG

  OdpowiedzUsuń
 78. Zarząd już uzupełniony
  http://finanse.wnp.pl/skok-wolomin-uzupelnil-sklad-zarzadu,237525_1_0_0.html

  OdpowiedzUsuń
 79. Nawet jak rada nadżorcza posiada kandydatów do zarządu to jeszcze KNF mósi zatwierdzić a mogą swojego komisarza władować

  OdpowiedzUsuń
 80. Znacie może nazwiska nowych członków zarządu skok wołomin_?

  OdpowiedzUsuń
 81. Wystarczy ze KNF zmusi SKOK Wołomin to radykalnej obniżki lokat np: do poziomu mBanku i zdecydowana większość depozytorów SKOKu a na pewno większość czytelników tego bloga po zakończeniu lokat przejdzie do banków spółdzielczych lub komercyjnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autor bloga w takim przypadku wycofa całkowicie środki. SKOK Wołomin to jedyny 'bank', w którym mam jeszcze ostatnią lokatę. W bieżącym miesiącu się okaże czy środki zostaną w Wołominie czy będą ewakuowane.

   Usuń
 82. Ciekawe informacje:
  http://polska.newsweek.pl/sprawa-zatrzymania-prezesow-skok-newsweek-pl,artykuly,350861,1.html

  OdpowiedzUsuń
 83. polcan to jak zrywasz lokatę czy nie- trzymać do końca to mogą ci zablokować kasę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz, zaraz. Dlaczego i kto miałby ją zablokować?
   Lokata kończy mi się bodaj w drugiej dekadzie listopada.

   Usuń
 84. Pobicie wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego Wojciecha Kwaśniaka zleciły osoby zamieszane w wyłudzanie kredytów ze SKOK-u Wołomin - twierdzi prokuratura http://polska.newsweek.pl/ciezkie-pobicie-wiceszefa-knf-zwiazane-ze-sprawa-skok-wolomin,artykuly,351126,1.html#stream

  OdpowiedzUsuń
 85. Polcan - teraz ze strony KNF wszystko może sie zdarzyć - mogą konta i lokaty zablokować pod pretekstem prania pieniedzy
  Jest juz informacja ze wiceszef KNF został pobity są zatrzymania - ma to właśnie związek zatrzymaniem dwóch osób z zarządu w skok wołomin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to mozliwe?Chyba najpierw musza komus zarzuty postawic?

   Usuń
 86. Są prokuratoskie zatrzymania członków zarządu za działalność przeciw spółce- związku z tym został pobity wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego - to co dzieje sie w skok wołomin to już wojna miedzy III-RP a IV -RP - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy tylko mi się wydaje, że SKOK Wołomin jest bliższy raczej III-RP, a jego depozytariusze to w większości IV RP ? - taka ciekawa konstrukcja...

   Usuń
 87. Oczywiście że są.. masakra z roku na rok jest gorzej

  OdpowiedzUsuń
 88. Pobicie wiceszefa KNF było w maju za audyt w skok wołomin - natomiast dziś zatrzymana 3 osoby jedną zwolniono - taki został podany komunikat w TVP-info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To juz manipulacja informacjami przeciez pobicie bylo w maju, naglasnianie sprawy TERAZ dodatkowo podnosi temperature!

   Usuń
 89. Dowiedziałem się dzisiaj w Wołominie, że oprócz uzupełnienia członków zarządu powołano dwóch nowych wiceprezesów. Nie planują w najbliższym czasie powoływania prezesa. Wszystko ma być na ich stronie www.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba, jednak dzisiaj nie dowiemy się kto wszedł do składu rady nadzorczej, na stronie www cisza. A funkcjonują normalnie, czy są może problemy z wzmożonymi wypłatami kasy ??? J.

   Usuń
  2. Dzisiaj odbyłem kilkunastominutową rozmowę z pracownikiem skoku. Z uzyskanych informacji wynika, że pracują w 100% normalnie. W pierwszym momencie faktycznie było więcej wypłat ale obecnie nawet tendencja się odwróciła i zaczęli pojawiać się nowi klienci i nowe wpłaty. Nie sądzę aby wprowadzano mnie w błąd, ponieważ znamy się i współpracujemy już od kilku lat, nawet gdy nie było gwarancji BFG...

   Usuń
 90. Czyli nadal wszystko jest aktualne czy bać sie o kase czy cierpliwie w nerwach czekać na rozwój wypadku w skok wołomin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro na ten temat artykuł na PP3. Mam nadzieję, że dyskusja przeniesie się tam.

   Usuń
  2. A gdyby okazało się ,że prezes np.BZWBK albo PKO coś zakombinował i został aresztowany to wypłacać kasę ?! Bez sensu. Będzie inny zarząd,a środki są gwarantowane razem z odsetkami przez BFG. Chcesz wspomóc Skok to zerwij lokaty.Skok zaoszczędzi na odsetkach.

   Usuń
  3. Po co gorzej spać, po co testować bfg jak można przelew zrobić zawczasu. Jest tyle banków, innych skoków po co sobie nerwy psuć dla paru zł więcej.

   Usuń
  4. do anonimowy z 13:03
   Ja wolę przetestować BFG niż stracić ok. 1.600pln odsetek.
   ww.

   Usuń
 91. Kolego tu sie robi w skok wołomin gruba awantura PO-lityczna III-PO-stkomuna chce przejąć SKOK i podporządkować swoim rządom to jest walka na calego a my członkowie możemy z tej awantury wyjść PO-bici

  OdpowiedzUsuń
 92. Banki BZWBK albo PKO to nie Polskie są pod kontrolą III-RP natomiast SKOKI to kapitał prawdziwy Polski

  OdpowiedzUsuń
 93. Oj dzieci , dzieci... tego SKOKu już nie ma od dawna / 2010 /. Są tylko gwarancje BFG... i tyle i aż tyle.

  OdpowiedzUsuń
 94. BFG to teraz ażżż tyleeee, pomyślcie jak by była panika gdyby nie było gwarancji BFG

  OdpowiedzUsuń
 95. Taaaak... na pewno ludzie lecą z workami kasy żeby wpłacać na lokaty

  OdpowiedzUsuń
 96. A więc, Zarząd Komisaryczny w SKOK Wołomin - to było do przewidzenia biorąc pod uwagę tak spektakularną nagonkę medialną...
  Ciekawe jak będzie wglądała oferta SKOK Wołomin w tym lokat terminowych pod Zarządem Komisarycznym ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm no zobaczymy, przed chwilą sprawdzałem swoje lokaty na eskok-u na razie oprocentowanie bez zmian

   Usuń
 97. miłego samopoczucia
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16920801,Byly_agent__zapasnik_i_torf__czyli_tajemnice_Kasy.html#BoxSlotI3img

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, jak piszą w GW to na pewno 101% prawdy.

   Usuń
 98. rozumiem, że jak nie podali w Radiu Maryja lub Naszym Dzienniku to musi być kłamstwo?
  proponuję zdjąć berecik...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku, ogarnij się. Pomyśl dlaczego ten artykuł był tylko godzinę na stronie głównej, a potem nagle przestał istnieć. Nawet trudno go wyszukać, a takie rewelacje były opisane. Po prostu artykuł sponsorowany.
   Pamiętajmy, że u nas prokuratorzy nie raz stawiali zarzuty, których potem w sądzie nie potrafili udowodnić.

   Usuń
 99. Warto zakładać teraz lokatę w SKOKU STEFCZYKA ? Oferują lepsze oprocentowanie niż w banku.. ale obawiam się może nie tyle o wypłacalność co naliczanie jakiś kosztów m.in. z tytułu członkostwa i z tytułu przymusowego konta IKS zakładanego wraz z lokatą

  OdpowiedzUsuń
 100. No i jak tam moje robaczki się czujecie? Nie gorąco wam? Parę dni bez dostępu do kasy może was uspokoi a ci co mieli ponad 100tys mają pełne gacie. Dzisiaj ogłoszono, że z 2,7 mld depozytów gwarancje obejmują tylko na 2,2 mld. 500 mln stracono, a było iść do zwykłych banków a nie pralni. Tylko czekać jak ruszy panika SKOKowców i wybiorą się do innych kas.

  OdpowiedzUsuń
 101. W SKOK Wołomin miałem skromne 90tys. Wpłacane od stycznia na lokaty 3 czy 4 miesięczne. Oprocentowanie rzędu 4-5% w skali roku (w zależności od daty zawarcia lokaty). Ostatnią lokatę wraz z oprocentowaniem do zgłoszenia wniosku o upadłość wypłaci mi za kilka/kilkanaście dni BGF. Nie jest mi gorąco, bo temperatura za oknem to 5stC, choć i tak ciepło jak na grudzień.
  Jestem totalnie apolityczny, mam w poważaniu pis jak i po. Interesuje mnie jedno - ROZSĄDNIE OPROCENTOWANA LOKATA. Banki komercyjne niestety w większości albo oferują ochłapy albo lokaty do śmiesznych 10-20 tys zł.
  A prywatnie napiszę że szkoda, że dawno wojny nie było - tych wszystkich drących japy o PIS i PO najchętniej pogoniłbym jako masę piechoty na umocnione gniazda karabinów maszynowych. Byłoby spokojniej i normalniej ...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...