poniedziałek, 27 października 2014

Lokata ekstra na 4,25% wciąż w ofercie


5%  dziś na lokacie i to nie w Idea bank, Meritum czy słynnym Wołominie? Gdy banki jeden po drugim znów decydują się na kolejną falę obniżek? Jak zwykle trzeba dobrze poszukać by coś znaleźć.

W ostatnim rankingu lokat podałem, jakie banki oraz SKOKi musimy pożegnać, ze względu na szybką reakcję na obniżenie stóp procentowych. Pożegnaliśmy tam wiele banków oraz kas, w których cała oferta depozytowa spadła poniżej 3,25%.

A jednak okazuje się, że jest SKOK, który jawnie reklamuje na stronie bardzo dobre lokaty, zaś na reklamie dumnie ogłasza: Zarząd SKOK pomimo obniżek pozostawia swoje oferty bez zmian, co widzimy na poniższej reklamie lokaty ekstra.

Szkoda że inni nie poszli za tym przykładem Źródło: skokwyszynski.pl

Mowa o nieomawianym jak dotąd SKOKu im. Kardynała Wyszyńskiego, gdzie oferta lokat jest dość rozbudowana i na tyle konkurencyjna, że warto ją tutaj omówić szerzej. Tym bardziej że jako jedna z nielicznych instytucji finansowych nie zareagowała od razu na spadki stóp.

Reklamowana jest oczywiście najlepsza stawka co zresztą jest oczywiste, jeśli z reklamy wyłowimy malutkie słowo 'do'. Do wyboru mamy 4 różne lokaty ekstra o następujących okresach trwania oraz stawkach:
3 miesiące: 3,50%
6 miesięcy: 3,75%
9 miesięcy: 4,00%
12 miesięcy: 4,25%

Nie ma tutaj jakichś powydziwianych ograniczeń co do wysokości lokowanego kapitału w których tak się lubują banki. Każdy może wkładać od malutkiej kwoty 500 zł aż do rozsądnej 400 tysięcy. I to bardzo rozsądna granica, gdyż sięga gwarancji BFG.

Oczywiście jeśli nic się najbliższych dniach nie stanie, wszystkie cztery oferty zostaną włączone do najnowszego listopadowego rankingu lokat. A potrzeba nam nowego mięsa by nie odchudzać zbytnio rankingu oraz nie obniżać niepotrzebnie minimalnego progu.

W ubiegłym tygodniu omawialiśmy sobie tutaj Lokatę Prestige na 4,05% w Lion's bank, która rzekomo jest szyta na miarę jak zapewniają w jaskini lwa. W SKOKu im. Kard Wyszyńskiego taka lokata też jest do dyspozycji, ale bez ekspozycji.

Nic dziwnego skoro są tu tutaj o wiele lepsze depozyty. 4,05% oferuje Lokata słoneczna, która w ofercie jest od 18 sierpnia. I chociaż mamy już końcówkę października i słońca coraz mniej, to jednak depozyt na pół roku jest dalej w ofercie z dopiskiem do odwołania. Jedynym warunkiem jej założenia jest fakt deponowania nowych środków, co raczej dla wielu czytelników nie będzie żadnym problemem.

A gdzie owe 5% o którym pisałem na początku? Kto zajrzy na stronę omawianej Kasy, zauważy z pewnością przede wszystkim stawki 5%, widoczne przy dwóch lokatach. Ale o nich więcej dziś na PP3, wymagają bowiem szerszego omówienia. Gdyż za darmo ich nie założymy.

Ciąg dalszy: 5% na lokatach rentierskich oraz RSO Kapitalista czyli kup pan sobie dobrą lokatę

4 komentarze:

 1. Oprocentowanie dość wysokie jak na lokatę tego typu, przez rok można w sumie sporo zaoszczędzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank BPH bawiący się w SEO spam? Tego bym się nie spodziewał.
   Powyższy komentarz zachowujemy na pamiątkę:)

   Usuń
 2. Polcan w jaki sposób mozna założyć omawiane lokaty? Czy da sie przez internet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają eskok, to pewnie tak. Ja generalnie nie zakładam już lokat. Warto więc zadzwonić do nich na infolinię by się upewnić.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...