środa, 22 października 2014

Lokata drużynowa do 4,00% czyli meta która jest za daleko


Ostatnia aktualizacja rankingu lokat pokazała jasno, że podzieliły się na dwie grupy. W przeważającej większości większość instytucji finansowych zareagowała natychmiast na spadki stóp i odpowiednio zmodyfikowała swoją ofertę przez co zabrakło ich w rankingu.

Nieliczna grupa banków pozostała jakby obojętna na niemałe, bo podwójne cięcie stóp o 0,50 pp. Jednym z nich jest Idea bank, gdzie w dalszym ciągu oferta marketingowa oparta jest ciągle na zasadzie kuszenia czwórkami.

Dalej mamy tutaj biegankę za 4,00%, wybrane profesje za 4,00% czy zabawę w Ping Ponga wciąż na poziomie 4,00%. Najnowsza oferta też kusi czwórką, ale możemy być pewni, że to kolejne obiecanki cacanki.
Coraz mniej chętnych Źródło: ideabank.pl
Ostatnia taka zabawa miała miejsce na początku września. Jak pamiętamy mieliśmy tam zaostrzone warunki, a 4,00% zostałoby przyznane fanom lokat tylko w przypadku jeśliby zebrało się aż 50.000 plus jedna.

Dwa dni temu dostałem na maila info od Idea banku, w której zostałem poinformowany, że w ostatniej edycji wzięło łącznie udział zaledwie... 12 066 klientów. Rzućmy okiem na tabelę z poprzedniej edycji. Jak widzimy zamiast 4,00% dało to lokatowcom zaledwie... 3,75%.

Jak widać hasło kupą mości panowie, do którego Idea znów zachęca, jest marnym bacikiem. Już lepiej skorzystać z lokaty Power na której dostaniemy 3,80% i to bez nerwów, że drużyna nie zdobędzie żadnego pierścienia, a wyprawa po 4,00% zakończy się grubo przed metą.

Interesujące jest porównanie nowej tabel. We wrześniu Idea zaostrzyła warunki z czerwca. Można ją sobie przypomnieć tutaj.W efekcie klienci zamiast 3,80% dostali 3,75%. A teraz? Dla odmiany odrobinkę złagodzono warunki.


Teraz dla 3,75%  wystarczy o 2500 mniej ludzi

Progi końcowe pozostały bez zmian. Dalej dla 4,00% musi się zebrać aż 50.000+, co jest raczej niemożliwe nawet jeśli wiadomo, że dziś cztery procent ma psychologicznie większą wartość niż jeszcze we wrześniu.

Obniżono za to progi przy podwyższenia oprocentowania:
 • Na 3,75% wystarczy już 5000+ zamiast 7500+
 • Na 3,80% wystarczy już 7500+ zamiast 15000+
 • Na 3,85% wystarczy już 20.000+ zamiast 25.000+
Innymi słowy Idea wie, że musi spuszczać z tonu, bo drużyna się nie nazbiera. Na moment pisania artykułu było zaledwie 1191 lokat i to po ponad dwóch dniach naboru. Daje to zaledwie 3,65%. Słowem kiepsko to wygląda i nie ma sensu stawać do szeregu.

Pomysł jest prosty, licznik ma zachęcać do polecania lokaty innym po to, by podwyższyć oprocentowanie. Ale bądźmy realistami. Jeden klient może maksymalnie złożyć tylko 5 wniosków. Zaś sama oferta potrwa do 24 października, lub zostanie wydłużona do 27 czyli do przyszłego poniedziałku.

Nawet w przypadku dłuższego terminu nie wydaje się by kolejna drużyna dotarła do obiecanej czwórki. Obstawiamy znów maksimum 3,75%. Ale i tak bank należy pochwalić, że należy do przeciwników nagłych obniżek bezpośrednio po negatywnym ogłoszeniu RPP.

A skoro jesteśmy przy Idea banku, warto zajrzeć dziś na PP3, gdzie opisuję jakie kary dostał ten bank za swoje polisolokaty.

Ciąg dalszy: Kary za polisolokaty czyli co z Happy Life IV

2 komentarze:

 1. Klientów wzięło udział 12.066, a gdyby tak każdy założył po 5 wniosków byłoby spokojnie 4%, chyba ze nie klientów było tyle a założonych wniosków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja jaką dostałem na maila w poniedziałek była treści:
   Skorzystaj z najnowszej oferty LOKATY DRUŻYNOWEJ.
   Oprocentowanie lokaty zależy tylko od Was! Im więcej Klientów założy lokatę, tym wyższy zysk!
   Ostatnia edycja to aż 12 066 Klientów!

   Czyli raczej klientów.
   Co ciekawe, wczoraj dostałem znów zachętę do założenia tej nieciekawej, bo naciąganej lokaty. W nowej wiadomości nie było już informacji o liczbie klientów.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...