piątek, 10 października 2014

8,00% nie dla każdego w Centrum Finansów Aviva oraz kolejny milion za nami


Przed tygodniem omawialiśmy bombardującą nas tu i ówdzie ofertę Centrum Finansów Aviva, która deklaruje, że ma w ofercie 5,50% gwarantowanego zysku dla każdego. Rzecz dość unikatowa, na rynku finansowym, biorąc pod uwagę obecne stawki i sytuację związaną ze spadkiem stóp.

Mimo fali krytyki jaka przetoczyła się w komentarzach, wielu ludzi jednak skorzystało z możliwości umówienia się na wizytę w oddziale. I kilku z czytelników podzieliło się już wrażeniami z tej wizyty.

Pierwszy czytelnik, który zdał relację z pobytu w oddziale, napisał:
Z własnej obserwacji podczas wizyty w oddziale muszę powiedzieć, ze konsultant nie jest zbyt namolny, ani nie narzuca mocno wyboru innych produktów, mimo ze je oferuje.

Z tym mega zyskiem to przesada są lepsze oferty Źródło: aviva.pl

Jak widać doradcy zdążyli się już nauczyć, że nic tak nie odstrasza jak nachalność. Zdecydowana większość ludzi przychodzi w końcu tylko dlatego, że w reklamie jest kluczowy napis bez dodatkowych produktów, bez tego nawet nie omawiałbym tego na blogu.

Mamy więc ofertę dostępną jak zwykle na dedykowanej stronie, podobną do Expanderowskich piątek, które pojawiają się raz za razem i też mają hasło bez dodatkowych produktów. Powszechnie wiadomo, iż to Meritum w przebraniu, więc oferta jest bardzo popularna tym bardziej, że sygnuje je magiczny napis gwarancja BFG.

Z własnego doświadczania wiem, że dla klienta ważna jest po pierwsze umowa, po drugie stabilność oferenta. Jeśli umowa nie zawiera niepokojących zapisów, a oferent nie zbankrutuje przez czas trwania umowy, to umowę można podpisać, zgarnąć zyski i szukać nowej okazji już gdzie indziej. 

Tak to działa w przypadku obligacji korporacyjnych. Gdyby nie obligacje, pewnie skusiłbym się na owe 5,50%. Obserwuję jednak przede wszystkim rynek obligacji i najnowsze propozycje czy to przez współinwestowanie czy z możliwością zwrotu połowy kapitału bez utraty prawa do odsetek dowodzą, że firmy robią obecnie świetne oferty na każdą kieszeń, przy których reklama Avivy blaknie.

Problemem jest jak zwykle nasza skłonność do ryzyka. Aviva mieści się gdzieś między lokatami obligacjami, stąd oferta jest omawiana tutaj, a nie na PP3. W końcu tutaj to lokaty są podstawą, zaś na PP3 są nimi obligacje.

Pierwszy czytelnik, który dał znać że był w oddziale, był zainteresowany tylko ofertą na 5,50%. Ale jak informowałem w poprzednim artykule mamy możliwość także na inwestycję na tytułowe 8%, przy wkładzie 40.000 zł

Oto krótka relacja innego czytelnika, którego zaciekawiła opcja z lepszym zyskiem:

Spotkanie było zbyt długie. Myślałem, że szybko załatwię sprawę, ale nie wyszło. Może gdybym twardo określił ile mam czasu to poszłoby szybciej. Dużo czasu zajęło drukowanie i chodzenie po dokumenty. Doradca nie był nachalny. Wypytał mnie o posiadane ubezpieczenia i chęci związane z inwestowaniem lub nowym ubezpieczeniem.
Zaproponował inwestycję w obligacje korporacyjne przez fundusz (1 z 3 opcji), aby zysk z polisy podnieść do 8%. 5,5% dał bez proszenia, a 8% mogę uzyskać wstecz nawet w 45dni od założenia podstawowego produktu.


Z tych relacji wynika, że spotkania nie są tak denerwujące jak było w przypadku wizyt w Open Finance. I wszystko wygląda praktycznie tak, jak się można było spodziewać. 5,50% jest dla każdego i wygląda na bezpieczne, problemy zaczynają się dla tych, którzy dadzą się naciągnąć na 8.00%, bo tu bez dodatkowego produktu się nie obędzie.

Zatem trzymane w tajemnicy knowania Avivy to nie jakieś nowe, dziwne pomysły z krainy Idea bank. Mamy starą sztuczkę czekających w oddziale doradców, którzy pod przykrywką dobrej oferty mają nas bez nachalności nakłonić do oferty korzystnej dla Avivy, a niekoniecznie dla nas.

Należy jednak pamiętać, że oferentem jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe, a więc nawet zyski z bezpiecznej oferty na 5,50% będą niższe. Wynikają one zawsze z niezrozumiałego dla mnie faktu uprzywilejowania jakie TU mają z tytułu przelewów. Do banku przelew idzie kilka godzin, więc w ciągu dnia dwa przelewy zrobimy bez problemu. W przypadku TU przelewy chodzą własnymi ścieżkami i to znacznie dłużej.

Jeden z czytelników, po wizycie w oddziale napisał:
AVIVA ma aż 7 dni na przyjecie wniosku, a dopiero wówczas startuje nasze oprocentowanie i okres 90 dni, a także aż 14 dni na wypłatę świadczenia - w najgorszym wypadku rzeczywiste oprocentowanie (111 dni zamiast 90 dni) wyniesie 4,459% netto (czyli 5,505% ubruttowione).

Podsumowując mamy ofertę dla ludzi, którzy denerwują się niskimi stawkami na lokatach, ale jeszcze boją się rynku obligacji. A co więcej wygląda na to, że atrakcyjność oferty w Aviva będzie rosnąć. Oferta jest zaplanowana na dość długi okres czasu, w którym zmian na lokatach i kontach pewnie nie zabraknie.

Link do oferty z 5,50% jak zwykle zostawiam na koniec.

Ze swojej strony chciałbym podziękować wiernym i okazjonalnym czytelnikom FpG za to, że czytacie tak licznie tego bloga. Wczoraj wieczorem przekroczyliście kolejny milion, ale z taką prędkością, że nawet odświeżanie co sekundę nie pozwoliło mi uchwycić kolejnej serii zer.

12 komentarzy:

 1. Czytelnicy są bo i blog jest konkretny i rzeczowy. Ja lubię tu zaglądać właśnie z tego powodu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No prawda Panie Bogdanie :) gdyby były tu za przeproszaniem "bufonalla" to nikt by tu nie zaglądał, a tak że są konkretne rzeczy to jest i masa ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje z okazji tak dobrego wyniku. Racja nie ma się co dziwić, skoro tyle tu interesujących informacji. Cieszę się, że pojawił się wpis o tym produkcie, bo sceptycznie na niego zerkałam ale z ciekawością przeczytałam jak to faktycznie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowa żółta lokata idea bank chyba wymaga opisania na pp1. Szkoda żeby takie rewelacyjne cudo przeszło bez echa :D

  OdpowiedzUsuń
 5. polcan, ktoś kiedyś zasugerował temat po jakim czasie banki uznają nowym klientów jak się zrezygnuje z ich konta.
  Proponuje także temat o limitach przelewów dziennych w bankach na dużą kwotę. Wczoraj w BZ WBK miałem do wykonania dwa przelewy na kwotę 10k jeden został przyjęty drugi już nie bo limit miałem ustawiony na 10k, na szczęście mogłem zmienić limit w ustawieniach ale max jest do 25k. Co przypadkach kwot wyższych? trzeba iść do banku? Jak jest w innych bankach? na forum mbanku przeczytałem że nawet 1 mln możesz przelać za jednym razem, bank nie będzie robił żadnych problemów, z kolei Millenium ma ustawione na kwotę 50k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limity kwot dziennych mozna zmieniac na wlasna prosbe. Banki zwykle nie robia z tym problemow.

   Usuń
 6. Autorze bloga, 3/5 komentarzy pod tym wpisem to SEO spam. Wystarczy najechać na nicki. Przy akceptacji nie widać, jaki wpisano link do profilu? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarze sa publikowane przez mojego zastepce. Obecnie nie ma mnie w kraju, i nie mam mozliwosci ani pisania nowych artykulow, ani nawet uzywaniania polskich znakow, a hotel w ktorym przebywam nie ma nawet dostepu do internetu.

   Po powrocie do kraju jutro pousuwam owe SEO spamy i wszystko powinno wrocic do normy, wraz z nowym artykulem. Pozdrawiam

   Usuń
 7. dziś byłem w centrum Avivy. Z najważniejszych informacji.
  - dostałem OWU na maila. Jeszcze jej nie czytałem
  - konsultant poinformował mnie że jeśli polisolokata zostanie założona do jutra(17.10.2014) to nie ma podatku belki, jesli po tym terminie to zapłacę podatek belki za pozostały okres polisolokaty trwajcy po 1 stycznia 2015 (jest coś takiego w prawie ??)
  - nie nakłaniał mnie na dodatkowe produkty, być może dlatego że na wstępie podałem parę minusów takowych produktów. Moje dane osobowe jednak spisał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda - w dniu 29.08.2014 zostala uchwalona zmiana ustawy o podatku dochodowym - a zatem AVIVA musiala o tym wiedziec od tego czasu.
   Szczegoly w Dzienniku Ustaw 2014/1328.

   Usuń
 8. polisolokaty z podarkiem !

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...