czwartek, 9 października 2014

Lokata Happy Life IV teraz polepsza swoje parametry do 4,00%


Jak było do przewidzenia oferta polisolokaty w Aviva oferująca 5,50% wywołała skrajne emocje wśród czytelników. Powodem jest rzekomo brak gwarancji BFG, chociaż trudno zrozumieć sens takowej gwarancji, skoro oferent raczej nie zniknie z rynku w ciągu 3 miesięcy, a tyle przecież trwa ta polisokata.

Co ciekawe żadnych takich skrajnych emocji nie widać na polisokacie Idea banku. Mowa rzecz jasna o Happy Life, gdzie od niedawna mamy już czwartą edycję nibylokaty przygotowanej wespół z Towarzystwem Ubezpieczeń Warta.

Poprzednią trzecią edycję omawialiśmy na początku sierpnia. Podałem wówczas sposób obliczenia oprocentowania, którego Idea bank nie podaje mimo dołączania całej serii dokumentów w swoich kuluarach. Co ciekawe oferta zmieniła się na lepsze.

Powrót do parametrów z drugiej edycji

Poprzedni artykuł zakończyłem w taki sposób:
Pytanie czy będzie jeszcze czwarta edycja, skoro nie ma już co redukować ani obcinać, gdyż w swoich cięciach Idea posunęła się już do krańców możliwości.

Jak widać sprawdziły się słowa, że nie ma już co redukować ani obcinać. Mamy obecnie czwartą edycję, na której warunki są takie jak na... drugiej. Wystarczy porównać powyższą tabelkę ze stawkami jakie mieliśmy w Happy Life II omawianej pod koniec lipca tutaj

A więc po raz pierwszy mamy do czynienia z podwyżką na polisolokacie w Idea bank. Zamiast dawnego 3,90% teraz mamy 4,00%. Podwyżka jest raczej kosmetyczna, i wszystko wskazuje na to, że jednorazowa. Wczoraj bowiem RPP zgodnie z oczekiwaniami obniżyła stopy i to od razu o całe 0,50pp do rekordowo niskiego 2,00%.

Pytanie podstawowe to czy faktycznie oferta łączona TU Warta z Idea bank jest ciekawsza od polisolokaty Avivy bez przymierza z bankiem, gdzie za brak owego przymierza można liczyć na 5,50%? Wizyta w oddziale owszem może być problemem, ale skoro faktycznie do 20.000 zł jest bez żadnych produktów dodatkowych, to być może warto poszukać kruczków.


Jeden z anonimowych napisał w komentarzu
Nie chcą przesłać warunków e-mailem, ale twierdzą, że można je zabrać do domu, a potem wrócić i podpisać umowę.


Jeśli ktoś posiada taką umowę, warto byłoby ją obejrzeć i omówić na szerszym forum. Ma już ktoś z Was?

11 komentarzy:

 1. Niepokoi mnie ta obniżka RPP o 0,50pp, czyli można się spodziewać obniżenie oprocentowania lokat.
  Jak kto ma możliwość to niech korzysta z tych promocji na 5% w bankach meritium, ideabank z premią 50zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W meritum promocja jeszcze trwa, ale w Idea niestety zakończyła się w niedzielę.

   Usuń
  2. dobrze że wcześniej założyłem konto w ideabank to jeszcze mam czas do wtorku na założenie lokaty na 10k na 5%, to zostaje dla nowych meritum i bgżoptima 95zł, ale myślę że nadal oferty bankowe będą się pojawiać ale z mniejszym procentem.

   Usuń
 2. Jestem w posiadaniu zarowno OWU jak i wzoru Wniosku ubezpieczeniowego, ktory jest jedynym dokumentem, ktory nalezy podpisac. @POLCAN - jak Ci to podeslac ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem już z samego rana, zaraz po publikacji. Dwa dość lakoniczne dokumenty.
   Na przyszłość, masz coś takiego jak zakładka kontakt. Osobne maile są dla firm i czyteników.

   Usuń
 3. I jakie wnioski? Wygląda ok,

  OdpowiedzUsuń
 4. OK, wyslalem Ci wlasnie na adres z kontaktu :)
  wraz z krotkim komentarzem n.t. m.in. realnego oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanko w sprawie smartfonów za kartę w citi. Czy ktoś już dostał i czy citi wcześniej powiadamia o wygraniu telefonu lub tabletu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja dzisiaj dostałem smartfona bez żadnej wiadomości i bez żadnego dokumentu gwarancji. Do tego zamiast koloru białego jest szary.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po obniżce stóp procentowych ze świecą szukać lokat dających więcej niż 4%

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy to są te polisolokaty co teraz kara została nałożona? Da się z tym skończyć po 12 miesiącach nie ponosząc dużych kosztów?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...