wtorek, 21 października 2014

Afera tabletowa czyli Paribas przeprasza i zapowiada nową świetną promocję


Paribas zaczyna być znaczącym graczem dla wyjadaczy wisienek. Do niedawna był to szary bury i ponury bank, a wiadomość o planach wchłonięcia BGŻ jeżył nam włosy na głowie. W końcu wiewiórki rozdawały kasę na prawo i lewo, zaś Paribas nic a nic.

Od tego roku jednak dużo się tutaj zmieniło. Najpierw zaoferował nowe iKonto z 3% cashback, później dołożył do niego tablet Samsunga, zaś od najbliższego piątku szykuje dla nas nową gratkę w postaci bonusu nieco lepszego od Idea banku czy kończącego się Meritum.

Jak się okazuje z promocją z tabletem wcale nie było tak różowo. Ofertę opisałem w artykule na początku sierpnia. Warunki były proste, bowiem zrobić zakupy za 400 zł można w jednej chwili. A jednak na blogu pojawiły się Wasze krytyczne uwagi, że bank informuje, że tablety nie  zostaną przyznane mimo spełnienia warunków.

dostałem maila jak większośc ze nie dostaniemy tabletu. pozew zbiorowy?? jak uwazacie??

Sprawa zresztą zrobiła się głośna, o czym można było przeczytać w artykule Problem z tabletami BNP Paribas. Klienci są wściekli. Zaś oszukanych zaczęto znów nazywać nabici w iKonto. Wina była oczywiście po stronie banku, który nie poinformował ile tabletów jest do rozdania.

Gdy bank dał do zrozumienia, że nie przyzna części tabletów dla niektórych klientów, wybuchła afera tabletowa. W internecie zaszumiało, co widać było także w komentarzach na moich blogach. I nic dziwnego, obietnicy trzeba dotrzymywać a nie wykręcać kota ogonem.

W efekcie po groźbach, skargach, petycjach i zastraszaniu podaniem sprawy do KNF oraz UOKiK bank wydał następujące oświadczenie:

Oficjalny komunikat w sprawie afery tabletowej
 
Zatem wszystko się skończyło szczęśliwie, a Paribas rad nierad musiał dopłacić do interesu za swoje chamskie potraktowanie swoich klientów.

O sprawie warto pisać, gdyż pokazuje jaka jest siła w internecie, blogach czy portalach społecznościowych,, gdzie poszkodowani mogą wymieniać swoje poglądy i aktywnie brać udział w akcji dochodzenia do swoich praw.

Czytając komentarze widać uzasadnioną niechęć do tego banku. Ale po takiej aferze bank raczej ostrożniej będzie podchodzić do nowej promocji z bonusem za założenie konta, a nowa ruszy już w piątek. Paribas jak widać zauważył ogromny przyrost klientów w Idea banku oraz Meritum i szykuje podobną akcję.

Czytelnicy Finanse po Godzinach dowiedzą się o szczegółach już w najbliższy piątek, kiedy ruszy akcja. Miała mieć miejsce już wczoraj, ale Paribas wprowadza ostatnie poprawki i nic dziwnego, gdyż pewnie nie chcą powtórzyć opisanego wyżej błędu.

13 komentarzy:

 1. Dla wyjadaczy wisienek się nie nadaje, wystarczyło mieć choćby lokate w dominet banku w zamierzchłych czasach i już nie możliwości założenia ikonta. BANK DO ODSTRZAŁU.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałem otrzymać tablet, ale jak widać oszukiwali na wiele sposobów. Ja założyłem konto i potwierdziłem przelewem z innego banku, a nawet przelałem kasę na nowy rachunek, po czym został on zamknięty. Wg banku nie zgadzały się dane w dowodzie osobistym z tymi podanymi we wniosku o otwarcie rachunku. Jedyna różnica to brak we wniosku imienia patrona ulicy - czyli literki S. która w dowodzie jest wpisana. Absurdalna odpowiedź na moją reklamację mogę zeskanować i zamieścić jako dowód poważnego traktowania klientów przez bank BNP Paribas

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie żartuj. Osoba, która zakłada konto, wypełnia warunki promocji (w przybliżeniu) i likwiduje konto to osoba, którą bank miałby poważnie traktować?
   Przecież takie zabawy to dla gimnazjalistów/studentów, czyli w zasadzie gołodupców, nie ludzi interesujących banki. Może jak dorosną...

   Usuń
 3. Chyba już tylko najbardziej zażarci wisienkowcy będą chcieli wchodzić w konszachty z tym bankiem po syfie z tabletami.
  Co do siły internetu to nie przeceniałbym: wszystko zależy od tego o jakich kwotach mówimy - vide casus mbąka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, wiesz coś więcej? Formuła w stylu BGŻ optima czy podobna do tej z tabletem?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bo muszę opłacić dwie lokaty w meritum i nie wiem jaką kwotę na nie wpłacić. Myślałem o dwóch maksymalnych, ale widać nie warto się śpieszyć.
  Dobrze rozumiem, że po założeniu konta w merium ten min. tysiąc mogę wpłacić w ciągu 30 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie termin wynosi 30 dni. Szczegóły poznam pewnie dopiero jutro.

   Usuń
 6. Nic przecież nie poprawili. Klienci nie dostali tabletów, ani informacji o planowanej wysyłce. Dlaczego już chwalicie tych naciagaczy, nie ma podstaw! Air.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest już filmik na yotube i dedykowana strona.
  Trzeba zapłacić kartą 150zł i wykonać przelew na 1000.
  Można zyskać 70zł+cashback 3%.
  Więc raczej to lajtowa edycja z tabletem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak obiecałem jutro będą szczegóły na blogu, wraz z linkami do dedykowanych stron:)
   When one door shuts,another opens...

   Usuń
  2. No ale niech ktoś zdradzi najważniejsze. Tylko dla nowych, czy dotychczasowi klienci też będą mogli skorzystać?

   Usuń
 8. Ja już zerwałem wszelkie stosunki z BNP. Nie chcę żadnego tabletu bez 3G nic nie warty.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...