poniedziałek, 27 października 2014

70 zł gwarantowanej premii za założenie iKonta Paribas w promocji Konto z premią


Po dość długim czasie oczekiwania wreszcie rusza  nowa promocja konta w Paribas. Tym razem do zgarnięcia jest 70 zł za samo założenie konta, a więc jeszcze więcej niż można było zarobić w poprzednich tego typu akcjach. Chociaż sama promocja jest nieco bardziej skomplikowana aniżeli poprzednie.

Akcja zaczyna się w końcu dziś, dlatego przesuwamy nieco publikację, i potrwa do 12 16 listopada 2014. Biorąc jednak pod uwagę ostatnią promocję w Meritum, która zakończyła się na 9 dni przed czasem, niewykluczone, że zakończy się nieco wcześniej.

Kolejny raz aby wziąć udział w promocji należy podać maila na dedykowanej stronie tutaj. Na podanego maila dostaniemy link aktywujący, dzięki któremu będziemy włączeni do promocji uprawniającej do odbioru 70 zł.

Niestety promocja ma jedną zasadniczą wadę. Z promocji mogą skorzystać tylko nowi klienci Paribasa. A więc bank ten należy ustawić w jednym szeregu z Aliorem, dającym swoim klientom dożywotnią dyskwalifikację z premii.
 


Kto jednak nie miał tu jeszcze konta, może sobie zaszaleć. Otrzymany link przekieruje nas na stronę banku, gdzie można złożyć wniosek o iKonto. Sprawa jest zresztą podobna do poprzednich akcji, a co trzeba zrobić przedstawia filmik na dedykowanej stronie, więc nie powinno być z tym problemów.

Aby otrzymać owe 70 zł trzeba spełnić tylko jeden warunek, a mianowicie zapłacić kartą wydaną do konta na kwotę 150 zł. Musimy to zrobić do 7 grudnia 2014. Mamy zatem cashback w wysokości prawie 50%

Należy jednak pamiętać, że aby konto było za zero, w końcu nikt z nas nie lubi płacić bankom za wymyślane przez nich ograniczenia, trzeba dodatkowo: 
 • zrobić przelew na 1000 zł (bez tego będzie opłata 9 zł)
 • zrobić zakupy kartą na 200 zł (bez tego będzie opłata 6 zł)
 • nie robić więcej wypłat z bankomatów więcej niż 4 (kolejne kosztują 3 zł).
Warunek przelewu jest z pewnością banalny. Cztery wypłaty z bankomatu to aż nadto, dla pobocznego konta. Pozostaje tylko problem z kartą, ale tutaj wniosek jest prosty: aby nie dopłacać do interesu, warto zrobić jak najszybciej płatności kartą na 200 zł i zastrzec ją.

Warto też przypomnieć, że sama karta daje dodatkowo 3% cashback za zakupy dokonane w internecie. Zresztą samo iKonto oraz wspomniane wyżej opłaty omawialiśmy na FpG zaraz po jego wprowadzeniu pod koniec czerwca tego roku.

Co ciekawe promocja nosi nazwę Konto z premią. Czy to przypadek, że dokładnie taką samą nazwę nosiła trwająca przez 3 lata świetne konto z premią w BGŻ, który będzie przez Paribas przejęty? Premia 70 zł ma być wypłacona na nasze iKonto do wigilii, a więc do 24 grudnia.

Na deser jak zwykle regulamin promocji.


27 komentarzy:

 1. Nigdzie nie mogę znaleźć ani jednej wzmianki w regulaminie o tym, czy konto po "zgarnięciu" premii można zamknąć. Wiesz coś o tym? Pytam z ciekawości, bo już i tak nie załapię się na premię bo skorzystałem z promocji z Tabletem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie moge pobrac regulaminu. Pewnie problem z mojej strony ale ok. Mam pytanie.
  Po uzyciu karty na 200 zl mozna ja zastrzec?
  Czytal ktos regulamin? Nie bedzie oplat? Czy warunkiem jest posiadanie karty i robienie przelewu na 1000 zl?

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Autora (btw. świetny blog!): wg regulaminu premia ma być wypłacona do końca roku, nie do Wigilii.
  Przy okazji, w przypadku takich promocji dobrze by było zamieszczać również regulaminy "produktów powiązanych" (konto, karta). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak wygląda sprawa zamknięcia konta? w oddziale to wiadomo.
  Czy można listem lub kanałem elektronicznym widzę u nich na stronie formularz kontaktowy do którego można dołączać dokumenty czy ktoś tak zamykał?

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto się w to pakować? Kiedy mozna zakmnac konto?
  SamOn

  OdpowiedzUsuń
 6. Zamykanie konta w formie pisemnej o opłatach za zamykanie konta nie ma wzmianki
  https://www.ikonto.pl/Documents/Regulamin_rachunkow_dla_klientow_indywidualnych_w_BNP_Paribas_Banku_Polska_SA.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałem ten regulamin z którego nie wynika nic poza tym że ma być w formie pisemnej. Ja pytam o sposoby dostarczenia pisma. Jakie są dopuszczane? poczta- list , tylko osobiście czy formularz kontaktowy i przesłanie pisma. Czy ktoś zamykał u nich konto wysyłając wypowiedzenie ? lub przesyłając je w formularzy kontaktowym na stronie banku?

   Usuń
  2. Wyślij po prostu poleconym dwa egzemplarze rozwiązania umowy i powinno to przejść. Robiłem tak już kilkakrotnie i zawsze wystarczyło.

   Usuń
  3. Ja również ale znajomy który miał u nich konto twierdzi że nie zamkną ci konta dokupi nie przyjdziesz osobiście z dowodzikiem i formularzem. Jeśli tak jest w rzeczywistości i nic się nie zmieniło ( a zamykał ponad pół roku temu) to serdecznie dziękuję :-)

   Usuń
  4. W wielu bankach pisze jasno wypełnij formularz wyślij na adres ... lub osobiście Tu jest tylko mowa o formie pisemnej. Dziwny ten bank tak nie dzisiejszy jak to tylko możliwe.

   Usuń
  5. Ja zamykałem konto w 2012 w oddziale. Bez problemów kombinować trzeba było tylko w wypłatami, które były strasznie zakręcone i faktycznie inaczej niż w jakimkolwiek innym banku.

   Usuń
 7. Bardzo oplacalny interes za jednorazowe 70zl minus oplaty i koszty wlasne i sprzedaz wlasnych danych szmatlawcowi Agora. Buhahaha!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. To w końcu jak to jest z tym zamknięciem konta? Będzie można elektronicznie wysłać czy konieczna jest wizyta w banku. Widzę, że ile osób tyle opinii a na stronie banku nic na ten temat nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzwoniłem i pytałem opcjonalnie można wysłać listem ale preferują osobiście w oddziale.
  A mam pytanie do tych co mają lub mieli konto bo nie spytałem podczas rozmowy czy kartę można zastrzec w systemie elektronicznym na stronie www czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 10. A jak myslisz. Najlepiej osobiscie z miesiecznym okresem wypowiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oni nie chcą takich jednorazowych klientów na chwilę jak ty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni mogą se chcieć lub nie chcieć. Niech zrobią w regulaminie, że konto trzeba trzymać 1-3lata to na pewno wielu dla 70zł otworzy buheheh...

   Usuń
 12. Nie to nie ma sensu. Oprócz przelewu inicjującego chcą skan dowodu. Problem z zamknięciem konta z zastrzeżeniem karty. Idiotyczny bank coś w stylu PKOBP ta sama mentalność.

  OdpowiedzUsuń
 13. Powtórny telefon do danku i ...? Zamknięcie konta tylko w oddziale banku !! No chyb że dołączę orzeczenie o niepełnosprawności. Naprawdę nie wiem czy ten bank jest NORMALNY .

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy przez www można zastrzec kartę? Przecież wiadomo, że chodzi o 70zł a piętnaste konto z 3% mamy w pupie (bo ma warunki)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zamknięcie konta i rezygnacja z karty tylko osobiście w oddziale. Telefonicznie karte mozna tylko tymczasowo zastrzec. Przez ebank nie mozna nawet zobaczyc blokad na karcie. Tylko przelewy reszta spraw osobiscie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "tylko osobiście w oddziale"

   To dużo gorzej niż kiedyś bph, tam dawali 300zł (270zł na czysto) i nawet warto było przejść się do placówki, a konto z kartą kosztowało 10, tutaj aż 15zł a zysku maksymalnie tylko 70zł. Wiadomo, że bloger będzie zachwalać bo ma z tego kasę za polecenie, ale dla wyjadacza wisienek który już wyjadł kilka tysięcy to bardzo marna oferta. Wiele razy mam podobne pieniądze gdybym założył lokatę z pierwszej ligi zamiast drugiej, ale nie zawsze chce mi się wysilać dla 60-70zł.

   Usuń
 16. Otwierajac konto w danym miesiacu np 10 najszybciej mozna zamknac od12.

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwaga!!! Agora rozpoczela rozsylanie emaili dotyczacych 50zl premii z lokata 5% IdeaBank. Prosba w nich o zalogowanie do panelu i uzupelnienie danych do przelewu.

  Pozdrawiam,
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 18. po co reklamujesz takie padlinowate oferty? jak będą dawać 10zeta to też będziecie za tym latać?

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawy komunikat na stronie SKOK dzisiaj się pojawił:
  "Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo - Kredytowa 27 października 2014 sfinansowała wydatki na pokrycie roszczeń członków SKOK „Wspólnota” z tytułu zgromadzonych w niej środków pieniężnych w takim zakresie, w jakim środki te nie były objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego."

  Co oznaczałoby, że lokowanie dużych kwot (ponad 100 tys. euro) w SKOK-ach jest relatywnie bezpieczne. Bezpieczniejsze poniekąd niż w bankach.

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam i pozdrawiam, czytam Twojego bloga od niedawna.

  Szukając lokaty na 4% założyłem sobie owo konto z premią.
  Niestety po lokatę trzeba było iść do marmuru osobiście.
  Dziękuję Ci Polcan za przypomnienie mi koszmaru bankowości "tradycyjnej". Najpierw kolejka w oddziale potem komedia omyłek - podpisywanie danych osobowych (już raz podanych w necie), dyspozycja lokaty--otrzymałem regulamin lokaty!!! heh, która wymaga konta oszczędnościowego nie otwieralnego przez internet. Pani w banku się poci, "system nie pozwala go otworzyć" - przyszła szefowa i z bólem po 20min. udało się lokatę założyć. Ogólnie poruta ale może to ja nie mam szczęścia do paribasa i do marmurków w których nie byłem z 10 lat.
  Wycieczka do oddziału zabrała mi z dojazdem 1,5h (jeszcze musiałem znaleźć oddział grrr).

  Oprocentowanie 4% stałe na 3 miesiące - dla mnie o.k. po obniżkach w idea i skbanku. Nie przekonam się do wołomina.
  Dodatkowo dali konto oszczędnościowe 3% do 50tys. - w bank smarcie dają więcej do 50tys. ale jak ktoś ma więcej kasy do zaparkowania na krótko to też jest to "bonus". po 3miechach jak to w marmurze pewnie będzie nieoznaczalne-ale wtedy będzie adieu.

  pozdrawiam!
  Michał

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...