poniedziałek, 8 grudnia 2014

5,00% na Lokacie Gwiazdkowej czyli kolejny bonus dla lojalnych klientów


Szaleństwo przedświąteczne rozpoczęło się już na dobre. Ofert przybywa, a ponieważ przyjęta na FpG i PP3 konwencja publikowania jednego wpisu dziennie nie pozwala objąć wszystkich z nich, część będzie skrótowo publikowana na PP1.

Oczywiście najlepsze oferty będą zarezerwowane na blogi główne. Bezpieczne jak np. lokaty tutaj, obarczone ryzykiem jak np.obligacje na PP3, zaś nieco mniej ciekawe, ale warte wzmianki, na jego pierwszej wersji.

Na opisy oferty restrykcyjnego neoGANGu szkoda już tutaj miejsca, ale dają tam  4% więc o tym jest dziś na PP1. Tutaj zajmiemy się o wiele ciekawszą propozycją lokaty gwiazdkowej na której można sięgnąć nawet po...5,00%.


Tym razem oferentem jest po raz kolejny Kasa Polska. Tutaj dość często oferta jest naprawdę rewelacyjna i potwierdza to kolejny raz Lokata Gwiazdkowa. Oferuje ona 4,00% lub 5,00% w zależności od okresu, co dziś należy do rzadkości.

 
Najciekawsza ofert na święta


Co prawda tyle daje dalej Idea oraz Meritum, ale w obu przypadkach są to wabiki z ograniczeniem do 10.000 zł. W Kasie Polskiej można ulokować 20.000 zł i to nie na 2 czy 3 miesiące, jak we wspomnianych wyżej bankach, lecz na 12 miesięcy

Można wybrać także opcję lokowania na okres dwa razy krótszy, ale dla lokaty 6 miesięcznej oprocentowanie będzie wynosić 4.00%, co jest raczej nieopłacalne, biorąc pod uwagę koszty na wejściu czy dostępność 4,00% na niektórych kontach oszczędnościowych.

Te parametry czynią ofertę znacznie ciekawszą. Informację o lokacie podał anonimowy w komentarzach do ostatniego artykułu, inny zaś skomentował ją tak:
Ja tam tylko widzę wabika na 20k lecz opłaty członkowskie aż 205zł, a wyciągnie się od 3% do 4% w 2015r w bankach czyli: 20tys x 0,015 więcej x 0,81 - 205zł = 38zł "zysku" nad bankami :)

Nie jest to wabik. Lokaty tego typu to oferty jednorazówki, każdy ma prawo do jednego i tylko jednego wabika i koniec. Tymczasem w Kasie Polskiej zawsze można korzystać z ponadprzeciętnej oferty, a takie przecież zdarzają się tutaj dość często.

Przypomnijmy zatem kilka rewelacyjnych ofert Kasy. Po raz pierwszy przedstawiałem ją tutaj w sierpniu 2012, gdy oferowała jeszcze aż... 8,50%. Była to stawka zdecydowanie powyżej rynkowych standardów ustawionych na 6%, zarezerwowanych dla najlepszych.

W rok później czyli w 2013 mieliśmy w tej Kasie 6,00%, gdy standardem było 4,00% o czym tutaj. W tym roku za standard, czyli lokaty bez dodatkowych warunków, można uznać 3,50%. A w kasie Polskiej mieliśmy wiosną 5,00% i to na lokacie na okres 9 miesięcy. W grudniu znów mamy 5,00 i to na lokacie rocznej.

Do SKOKów nie zapisujemy się po jednorazówki, lecz celem korzystania z okazji, jeśli takie się pojawią. Ich olbrzymią zaletą nie jest traktowanie klienta jak przedmiot jednorazowego użytku, po który klient idzie w odstawkę i może liczyć tylko na kości, a nie mięso. Dostałeś dziś coś ekstra, możesz coś podobnego dostać w przyszłości, co w bankach komercyjnych jest niemożliwością.

UWAGA:
W kilka dni po publikacji artykułu, do lokaty gwiazdkowej dodano regulamin, który stawia ją w mniej korzystnym świetle. Zainteresowani powinni zajrzeć zanim podejmą decyzję o jej założeniu.
Regulamin Promocji Lokata z Gwiazdką.

26 komentarzy:

 1. Ta kasa tak ma, że co jakiś czas daje bardzo dobrą ofertę. Jeszcze w sierpniu zakładałem lokatę super procent na 5,2% na 6M. Tak liczyłem, że może dadzą coś fajnego na święta. Dali ale z tym limitem 20k to nie opłaca mi się jechać kilkuset kilometrów aby zakładać lokatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wpisowe są zbyt drogie. Do tego trzeba się fatygować jak to w skokach, więc dla mnie oferta zbyt marna aby się zainteresować. Gdyby nie było takich kosztów i suma dowolna to jeszcze.

   Usuń
 2. trzeba jeszcze brac pod uwage utrate wPiSowego przy upadku kasy lub jej przejeciu przez bank! (skoro nawet najzyskowniejszy wolomin moze wkrotce sie rozpasc to wszystkie inne skoki tym bardziej)

  OdpowiedzUsuń
 3. 26 grudnia kończy mi się lokata na 5,2% w Polskiej Kasie...
  oby jeszcze trwała opisywana tu lokata...

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasa Polska jest ok. a takie promocje trwaja kilka tygodni. Kontakt z kasami jest jak kiedyś w bankach. Pani z obsługi cię zna i kojarzy. Można dużo załatwić przez telefon (pomimo innych formalnych wymogów). Personel nie zmienia się co miesiąc i nie mam wrażenia rozmowy z komputerem idiotą jak w większości infolinii. Ostatnio jak chciałem się dowiedzieć z PZU o numer konta do wpłaty OC za samochód zarejestrowany na mojego ojca to nie udzielono mi tej informacji przez telefon jako osobie nieuprawnionej. Pewnie dane te zagrażały bezpieczeństwu narodowemu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polcan możesz pomyśleć o jakimś rankingu dla osób z większym kapitałem? (min 50k?) Od pewnego poziomu te wszystkie promocje są mocno nieaktualne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak rozumiem obligacje nie wchodzą w rachubę, ja bowiem tutaj daję większe środki.

   Usuń
  2. Tak, na razie nie wchodzą w grę, wiążą się z większym ryzykiem oraz z mniejszą płynnością kapitału (to drugie jeszcze bym przebolał ale swojego "żelaznego kapitału" nie chcę narażać). Być może wejdę w obligacje gdy dorobię się połowy tego czym teraz dysponuję, a na chwilę obecną preferuję 100% ochrony kapitału. Dopiero kiedy osiągnę cel w postaci tych 2 uzupełniających się kapitałów planuję bezpieczne odsetki lokować w bardziej ryzykowne instrumenty.

   Usuń
 6. Z innej beczki. Nie mam kogo się doradzić i popytać a nie jestem szpecem od tych spraw. Od niedawna zarabiam na zakładaniu kont itd (między innymi dzięki temu blogowi). Może Polcan poruszyłbyś ten temat w jednym z artykułów Powoli ten problem się zacznie wraz z początkiem roku.
  Otóż jak się ma sprawa odprowadzenia podatku z tytułu nagrody za otrzymaną premię. Otrzymałem 70 zł z Meritum i na moje pytanie dotyczące podatku napisali tak
  - Bank przekaże Uczestnikowi oraz właściwemu Urzędowi Skarbowemu według miejsca zamieszkania Uczestnika, informacje o wysokości przychodów (PIT-8C) z tytułu otrzymanej nagrody/nagród w programie,
  - Uczestnik ma obowiązek odprowadzić do właściwego Urzędu Skarbowego podatek z tytułu otrzymanych nagród w programie według odpowiedniej skali podatkowej,
  - z tytułu otrzymanych przez Uczestnika nagród w konkursie Bank pobierze i odprowadzi do właściwego Urzędu Skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wartości nagrody.

  Jak to rozumieć tzn ja mam odprowadzić podatek czy bank to zrobi ale z jakiej puli z kwoty którą dostałem weźmie część? Na razie tego nie zrobił. A jak zamknę konto (bo tak mam zrobić) to z czego weźmie? Nie rozumiem tego. Może już pobrał i mi wypłacił pomniejszoną kwotę?

  Podobnie zarobiłem w BGŻ Optima 100 zł a tam (o ile pamiętam) napisali mi że w ogóle nie będę płacił podatku bo coś tam... (zgubiłem gdzieś tego maila ale mogą napisać pytanie jeszcze raz choć to Bankier był organizatorem)
  Cholernie boję się skarbówki bo raptem ten podatek to będzie kilka zł a karę za niezapłacenie można dostać że się człowiek nie pozbiera przez długi czas. Pamiętam jak szybko wycofałem się z caschbecków gdy zaczęli straszyć że za niepłacenie podatku rypną kary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim przystąpisz do czegokolwiek czytaj regulamin. W 9/10 przypadków pisze tam coś o podatku.

   Usuń
 7. Pytanie do osób, które założyły lokatę na start w Meritum z bonusem 55 zł : dostał juz ktoś te obiecane 55 zł? Bo ja narazie tylko zwrot pieniędzy + odsetki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze nie dostałem, ale mają czas do 24/12/2014, więc spoko. Inna sprawa mnie martwi - nie dostałem jeszcze rzeczonego maila, o którym piszą w Regulaminie:
   1. Wszyscy Uczestnicy, którzy spełnią warunki określone w Regulaminie, otrzymają Premię pieniężną o wartości 55zł (słownie: pięćdziesiąt pięć złotych), która zostanie przekazana na Rachunek Prostego Konta Osobistego Meritum Bank w terminie do 24 grudnia 2014 r. Datą przekazania Premii jest data złożenia przez Organizatora dyspozycji przelewu na Rachunek Prostego Konta Osobistego Meritum Bank.

   2. O przyznaniu Premii Organizator zawiadomi Uczestników, o których mowa w ust.1, do dnia 10 grudnia 2014 r. za pośrednictwem wiadomości e-mail, wysłanej na adres podany przez Uczestnika we Wniosku. W wiadomości tej zawarty będzie link aktywacyjny, którego kliknięcie spowoduje przeniesienie Uczestnika na stronę panelową serwisu Comperia.pl, tj. https://www.comperiabonus.pl/meritum/panel/

   3. Uczestnicy, o których mowa w ust. 2 powyżej, w terminie 5 dni roboczych od dnia wysłania przez Organizatora zawiadomienia, o którym mowa w ust.2 powyżej, zobowiązani są podać dane osobowe obejmujące: imię, nazwisko, Numer Rachunku Prostego Konta Osobistego, otwartego w ramach Promocji, zwanego dalej: „Rachunkiem Prostego Konta Osobistego Meritum Bank” oraz adres zamieszkania Uczestnika.

   4. W przypadku nieodebrania przez Uczestnika wiadomości e-mail, o której mowa w ust. 2, braku podania danych osobowych, o których mowa w ust.3, lub też podania danych niepełnych lub nieprawdziwych niepoprawnego podania Numeru Rachunku Konta Prostego Osobistego Meritum Bank, jego wcześniejszego zamknięcia prawo do otrzymania Premii nie przysługuje.

   Usuń
  2. Ja też nie dostałem żadnego maila a mają czas do jutra. Mógłbyś Polcan dowiedzieć się czy wysyłają już wiadomości albo kombinują cos żeby nie dać kasy

   Usuń
  3. Ok, wysyłam już zapytanie.

   Usuń
  4. Odpowiedź z Comperia:

   Panie Marcinie,
   Dziś wysłane zostały maile do osób, które spełniły warunki promocji. Te osoby będą miały czas do 16.12 na uzupełnienie danych do przelewów.

   Jeśli pojawią się zapytania klientów proszę kierować na kontakt@comperiabonus.pl
   osoba dedykowana odpowie

   Usuń
 8. Dzięki za informacje, oczywiście nie doczytałam, że ma pojawić się jakiś mail od nich do 10 grudnia :)
  Zastanawiam się tylko czy to,że trzeba było utrzymywać saldo 1000 zł obejmuje pieniądze na lokacie, bo jak nie to o 55 zł mogę pomarzyć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też nie dostałam jeszcze żadnego emaila :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Lokata gwiazdkowa w Kasie Polskiej to zwykły wabik. Trzeba przyprowadzić ze sobą nowego członka, który zapłaci wpisowe i też założy lokatę. Szczegóły niemiłej wizyty w oddziale opisałem na mojej stronie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pisałam tu o 12:31 a o 14:55 dostałam już tego emaila, ufff

  OdpowiedzUsuń
 12. nie dostałem maila. Będzie reklamacja.

  OdpowiedzUsuń
 13. Do mnie przyszedł mail ok. 13-tej i SMS ok. 18-ej.
  Każą podać adres i numer konta. Mam nadzieję, że chodzi o adres zameldowania, bo podczas rejestracji w Meritum podawałem dodatkowo inny - korespondencyjny ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. poszukajcie w folderze Spam, mój mail się tam odnalazł. Przy okazji dzięki koledze/koleżance z posta wyżej, wskazującego godzinę otrzymania maila - u mnie tożsama.

  OdpowiedzUsuń
 15. Polcan Ta lokata to zwykłe oszustwo. Teraz dopiero umieścili regulamin. Dlaczego reklamujesz oszustwo na swoim blogu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł opublikowałem dwa dni temu, gdy nie widziałem jeszcze żadnego regulaminu.
   Ja wyłapuję okazję w internecie i staram się je dokładnie zanalizować, nie odpowiadam na zmiany wprowadzane w trakcie, a co przeoczę to wytkną mi czytelnicy. W takim przypadku wprowadzam korekty do artykułu, w końcu blog ma służyć wszystkim czytelnikom.

   Usuń
 16. Ta informacja wprowadza w błąd. W pierwszych dniach promocji nie było informacji, że są to lokaty dla członków przyprowadzających nowych członków. Teraz już jest. Ale wiele osób się nacięło. Przelało pieniądze na lokatę, a po przyjściu do placówki dowiedzieli się. że to lokata nie dla nich. Potem wywieszono regulamin.Ta lokata podważa zaufanie do Kasy Polskiej, do Skoków i, niestety do autora tego blogu.
  Dlaczego nie ma korekty informacji w tekście?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...