środa, 3 grudnia 2014

Zielone światło w mBanku dla byłych klientów na promocję 100 zł


Mam wreszcie dobre, potwierdzone wieści z mBankowego obozu. W tym roku bank zrobił wyjątek od notorycznie praktykowanej reguły wykluczania swoich byłych klientów z wszelakich nowych promocji. I mogą oni znów zarobić trochę grosza jako nowi, korzystając z dedykowanego linka:)

Wracam rzecz jasna do opisywanej w ubiegłym tygodniu kolejnej ciekawej oferty założenia konta w mBanku, w której zgarnąć można 100 zł za banalne warunki. Wydanie 500 zł w dwa miesiące nie jest w końcu jakimś trudnym problemem, a 20% cashback to dziś rzadkość. 

Większość czytelników pewnie już wie, że od nowego roku zyski z tytułu interchange, czyli za płatności kartą, znów spadną o czym więcej tutaj. Karty kredytowe pobiorą prowizję 0,30% a debetowe 0,20%. Co to oznacza?


Zdecydowana większość ofert opisywanych na blogu dotyczy kart debetowych wydawanych do konta osobistego. To dzięki dużej, bo wynoszącej aż 1,6% do niedawna opłacie interchange, bank mógł dzielić się z nami zyskami. W Polsce zresztą ta opłata należała do najwyższych w Europie i każdy z nas mógł na tym zarabiać

Teraz także dla byłych klientów mBanku:)

W tym roku obniżono stawki do 0.50%, niebawem zaś będzie już tylko 0,20% i... jak czytamy będzie to najniższa stawka w Europie. Wszystko wskazuje więc na to, że niebawem pożegnamy fajne promocje z użyciem kart płatniczych. Warto więc brać jeszcze to co jest.

Wróćmy zatem do mBanku, który obecnie daje 20% cashback. Jak pamiętamy bank ten w regulaminie napisał enigmatyczną definicję nowego klienta:
Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta, który przed dniem 24.11.2014 roku nie był lub w dniu 24.11.2014 roku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy, której Bank prowadził lub prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy...

To typowe długaśne zdanie otwarte na różnorakie interpretacje. Czytając zaznaczone na czerwono zdanie można dojść do wniosku, że nowy klient to ten, kto przed 24 listopada nie był klientem mBanku. A jak był, to po ptakach.

Niektórzy czytelnicy podeszli do tego według reguł logiki matematycznej, według której:
 • spójnik 'i' oznacza coś co się mądrze nazywa koniunkcją i wymaga spełnienia obu warunków jednocześnie, by zdanie można uznać za prawdziwe
 • spójnik 'lub' oznacza alternatywę i wymaga spełnienia tylko jednego warunku, aby zdanie było prawdziwe.
Czyli jak w dniu 24 listopada nie jest stroną banku, to jest nowym klientem. Spójnik lub pozwala olać pierwszą interpretację. I wszystko gra, a ptaki śpiewają.

No w porządku, uczono nas tego w szkole, ale sęk w tym, że takie podejście oznacza jednocześnie zaufanie do banku. A czy szkolna teoria ma się jakoś do rzeczywistości bankowej? Wierzy jeszcze ktoś w hasła typu dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO? No chyba, że nie słyszało się o innych bankach...

O tym jak to jest z bankową logiką fajnie pokazał wczoraj w komentarzach FX, pisząc bez ogródek jak wygląda powszechna praktyka banksterów. I chyba większość z was mogłaby pokazać fragment swojego życiorysu w podobnej kwestii... Wróćmy jednak do tematu artykułu.

Udałem się zatem do oddziału celem wyjaśnienia spornego punktu. Konsultantka nie była w stanie odpowiedzieć na podstawie powyższego punktu czy jako były klient mogę czy też nie mogę skorzystać z promocji. Z sugestii by zapytać na infolinii też nie skorzystała, stwierdzając, że... tam można dostać różne informacje, w zależności od tego z kim się połączy.

Sprawa skończyła się na tym, że owa konsultantka poinformowała mnie, że skontaktuje się w tej sprawie z tym kim trzeba. Ostatecznie ten kto trzeba, czyli Centrala potwierdziła oficjalnie, iż byli klienci mogą wrócić i skorzystać z nowej promocji, jeśli nie są notowani jaki klient na dzień 24 listopada 2014.

No to hulaj dusza. Złożyłem wniosek o konto, ale dla świętego spokoju wybrałem przy tym kuriera. Nie mam zamiaru przeżywać to co ostatnio osoba, która próbowała założyć konto w Meritum. Wybrała opcję autoryzacji przelewem, aby było szybciej. Niestety gdy doszło do przelewu nie zobaczyła na liście dostępnych banków tego, w którym ma obecnie konto. W efekcie bank dostał jej cenne dane za darmo, a zniechęcona babka olała całkowicie sprawę.

Niestety trzeba też przypomnieć, że w regulaminie mamy informację o tym, że zysk będzie opodatkowany. A więc owe 100 zł jest zyskiem brutto. Ale podatkiem będziemy się martwić dopiero ostatniego kwietnia.

Podsumowując punkt dla mBanku za ukłon w stronę byłych klientów. Jak widać warto się przyglądać bacznie regulaminom bo faktycznie raz na ruski rok jest tutaj furtka dla wisienkowiczów. W ubiegłym roku była taka furtka na koncie z buddą, teraz jest najnowszej promocji.

Dla zainteresowanych ofertą zostawiam link do dedykowanej strony gdzie założycie promocyjne konto.

Osobno zaś regulamin promocji dla dociekliwych.

Uwaga:
Jak dowiedziałem się w rozmowie z konsultantem mBanku są chwilowe problemy z możliwością zgłoszenia uczestnictwa. Poinformuje na blogu o jego wznowieniu jak tylko problem zostanie usunięty.

Aktualizacja - godzina 20.00
Już dziala:)

36 komentarzy:

 1. Zdaje się że bank już się wycofał z oferty:-) przed czasem, żenada!

  OdpowiedzUsuń
 2. link do strony konta nie działa - czy to bank wycofał ofertę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program jest aktywny dalej, tylko wina jest po stronie mBanku, że nie działa link. Zgłosiłem problem i powinno to zostać niebawem rozwiązane.

   Usuń
  2. Może kombinują coś z regulaminem i stąd te zamieszanie ?

   Usuń
  3. Po kilkunastu godzinach wznowili kampanię.i już wszystko działa.

   Usuń
 3. Faktycznie potwierdzam program jest aktywny ;) W sumie byłam w mBanku przez 3lata i zrezygnowałam, ale teraz żałuje i będę do nich jednak z powrotem wracać, jest to jednak jeden z lepszych banków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czym lepszy?

   Usuń
  2. Prawdopodobnie to komentarz pozycjonowany i nie ma co brać go poważnie.

   Usuń
  3. O pozycjonowaniu artykułów wiadomo, ale komentarze także? Podeślij linka a wówczas usunę ten komentarz prowadzi bowiem do jakiejś strony leasingowej...

   Usuń
 4. "W ubiegłym roku była taka furtka na koncie z buddą, teraz jest na" (czegoś chyba zabrakło).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, te chochliki drukarskie...
   Już uciekły:)

   Usuń
 5. "jest to jednak jeden z lepszych banków" Matko Boska .... mBak lepszym bankiem...
  -to ja wole pocztowy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś dostałem kurierem dokumenty z mBanku. Bez jakiejkolwiek teczki, byle jak pospinane na tyle krzywo, że do zapasowej teczki bez pogniecenia nie włożysz.

   Na samej umowie brak zapisu o koncie z bonusem. Ot mBank, bałagan na kółkach, czyli nic się nie zmieniło od mojego pierwszego kontaktu w którym wmawiano na stronie, że robią "zaokrąglenia" w górę na pseudosaverze , Oczywiście było to mBankowe zaokrąglanie, nie mające nic wspólnego z normalnym zaokrąglaniem jakie było we wszystkich innych bankach.

   Usuń
 6. a mnie interesuje dzisiejsza propozycja w IDEA BANK 4% do 05.01.2015 a potem zmienna w zależności od oprocentowania 12 miesięcznych lokat w 5 bankach (najlepszych) co Wy na to ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj chyba będę to musiał wziąć na warsztat, skoro ktoś jeszcze pyta czy warto...

   Usuń
  2. "5 bankach (najlepszych)" to kolego sprawdź sobie jakie tam rankingi są, zupełnie oderwane od rzeczywistości rankingów polcana, ta lokata spadnie do jakiś 3.4%

   Usuń
 7. Czy przy wyborze autoryzacji przelewem jest dostępny getinbank ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy można zastrzec kartę po wydaniu 2 x po 250 zł w mBanku ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety mBank zapalił dla mnie czerwone światło i nie zapłacił 50 zł za grudzień twierdząc, że byłem posiadaczem konta przed 24.11.2014 r. i powinienem spełniać dwa warunki określone w regulaminie rozdzielone słowem "lub" a nie tylko jeden z nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostał ktoś te 50 zł? Na moim koncie nic się nie pojawiło.

   Usuń
  2. Dobrze wiedzieć, w takim razie dobrze zrobiłem nie biorąc udziału :)

   Usuń
 10. Po złożeniu reklamacji otrzymałem odpowiedź, że link do dedykowanej strony nie prowadził do promocji "Rachunek z premią 100zł" tylko do konto mobilne i dlatego też nie biorę udziału w promocji i nie otrzymam premii pomimo, że spełniłem warunki promocji :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wykonałem telefon na infolinię w sprawie reklamacji i okazało się, że warunki przyznania premii należy spełnić od stycznia a nie od grudnia, konto otworzyłem w grudniu. Wcześniej infolinia twierdziła, że nie jestem nowym klientem. Pełna dezinformacja.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak właśnie jest. Ja założyłem konto również w grudniu i otrzymałem takiego maila od mbanku:

  "Witamy,

  dziękujemy za wybranie rachunku w mBanku i skorzystanie z Promocji "Zarabiaj na zakupach". Pamiętaj, jeśli w każdym miesiącu promocji, począwszy od następnego, dokonasz płatności kartą na min. 250 zł, zyskasz możliwość otrzymania premii za zakupy, w kolejnym miesiącu. Poinformujemy Cię SMSem, gdy osiągniesz wymagany poziom 250 złotych lub jeśli Ci się to nie uda."

  Czyli warunki w Styczniu, pierwsza premia w Lutym. Potem warunki w Lutym i druga premia w Marcu.
  Ciekawe czy wypłacą, chociaż jak wysłali takiego maila to chyba ciężko będzie się im wykręcić...

  OdpowiedzUsuń
 13. Mogę potwierdzić, że otrzymałem pierwsze 50zł :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Spełniłem warunek wydania 500zł w styczniu,więc powinienem otrzymać zwrot całości w lutym.Do dnia dzisiejszego wpłynęły pieniądze tylko za Nju.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja spełniłem warunki w grudniu, styczniu i lutym i do dzisiaj brak 50 zł

  OdpowiedzUsuń
 16. W dniu 5 03 dostałem (i żona również) 50 zl. Zostało im jeszcze drugie tyle.Oczywiście złożyłem reklamacje,odpowiedzi na razie nie otrzymałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały bezsensowny mBank. Złożyłem dyspozycję zamknięcia konta w poniedziałek i dostałam pierwsze 50 zł w środę 4 marca. Na drugie się już pewnie nie załapię, więc trzeba będzie zawiesić zamknięcie konta...

   Usuń
 17. Dziś przyszła odpowiedź na reklamacje.Oczywiście przepraszają za zaistniałą sytuacje i informują o przelaniu 50 zl na konto w dniu 05 03, o drugiej pięćdziesiątce ani słowa.Poczekam jeszcze trochę i znów wyślę będę reklamował brak wpływu.
  Próbuję po raz trzeci skorzystać z promocji nju.Nie wie ktoś czy przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie doczekawszy się odpowiedzi,sam sprawdziłem i sam sobie odpowiadam..Przechodzi.

   Usuń
 18. napisałam reklamacje i dostałam odp, ze w 2013 byłam ich klientką, odwołuję się na to "lub" ktoś próbował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też byłem ich klientem w 2013, a premię dostałem, choć z dużym poślizgiem.

   Usuń
  2. Czytaj posty tomuś37.

   Usuń
 19. W dniu 10.03 15 r. wpłynęła druga 50 na konto,bez zkładania reklamacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, też dostałem i nie muszę już zawieszać wniosku o zamknięcie konta:)

   No to się nam bank wygłupił, ale w końcu poszedł po rozum do głowy. Tyle że zrobili to dopiero po mojej reklamacji...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...