piątek, 12 grudnia 2014

SKOK Wołomin zawieszony czyli czarny scenariusz już się spełnił


Wczoraj z samego rana gruchnęło wiadomością o zawieszeniu SKOK Wołomin. Informację o tym wraz z oficjalnym komunikatem podałem na PP1, zaś cały dzień toczyliście burzliwe dyskusje na ten temat. Czas przyjrzeć się temu bliżej.

W komunikacie tym mamy dokładne odpowiedzi na zadawane wczoraj zapytania. Dowiadujemy się zatem, że nie można już zostać nowym członkiem, co jest zrozumiałe samo przez się, ani składać już nowych depozytów. A więc w aktualizacji rankingu na grudzień będę musiał usunąć wszystkie lokaty w SKOK Wołomin.

Bardzo istotną informację znajdujemy w podpunkcie g. Jak czytamy:
Kasa nie dokonuje zwrotu na udziały wniesione przez członków ani zwrotu wniesionych wpłat na poczet wkładu członkowskiego.
Co to oznacza?


Jak pamiętamy z wpisu Koszta wstępne przy zapisie do SKOKu Wołomin, przy wejściu musieliśmy zaakceptować opłatę wpisową 39 zł oraz 5 zł na stowarzyszenie. Reszta opłat czyli 30 zł za udział oraz 1 zł za wkład członkowski miały być zwracane przy wyjściu z Kasy. Czyli z 75 zł opłat ponoszonych na wejściu mieliśmy dostać 31 zł na wyjściu.

Testowałem to przy okazji członkostwa w SKOK Profit i tak właśnie działało. Niestety decyzją KNF klienci SKOK Wołomin nie dostaną gwarantowanego przez SKOK zwrotu. Liczyć więc można tylko na zwrot zdeponowanych środków wraz z odsetkami do momentu ogłoszenia upadłości.

Co jest powodem tak drastycznej decyzji KNF. Oficjalne wyjaśnienie widzimy niżej:
A więc zdaniem KNF Kasa nie ma już możliwości regulowania swoich zobowiązań w zakresie wypłaty środków wobec deponentów. Mówiąc po ludzku, nie ma kasy na wypłatę lokat osobom, które chciałyby je dostać.

Artykuły na tym blogu na temat SKOK Wołomin były licznie komentowane i nie brakowało panikarzy, których nie uspokajała gwarancja BFG. Wielu jawnie deklarowało wycofywanie środków w związku z aresztowaniem prezesa, a także wiceprezesa. Panikę potęgowały kolejne doniesienia o pobiciu wiceszefa KNF czy aferę związaną z przesyłaniu środków ze SKOKów do Luksemburga

W licznych komentarzach pytacie jak będą wyglądały wypłaty środków z lokat. Sądzę, że będzie to wyglądało identycznie jak w przypadku upadku SKOK Wspólnota o czym pisałem w Jak wygląda wypłata środków przez BFG. Wystarczył tam dowód i numer konta do przelewu.

KNF podało już do publicznej wiadomości, że zarządca komisaryczny ma teraz:
 • sporządzić listę deponentów, czyli wypisać kto ma lokaty w Wołominie
 • przekazać tę listę do BFG w termnie 3 dni roboczych
Lista będzie zapewne służyć do wypłat środków we wskazanym banku, o czym pewnie się dowiemy niebawem. Wszystko wygląda na ukartowane z góry, dni Kasy są już policzone. Ile ich zostało o tym dziś na PP3.

Ciąg dalszy: Spór o SKOK Wołomin czyli zostało 5 dni do ogłoszenia upadłości?

248 komentarzy:

 1. Witam.
  Chciałbym się upewnić co do znaczenia kwoty zdeponowanej.
  Mam lokatę rentierska, która się kończy za miesiąc. Nie wypłacałem z konta ROR odsetek jakie były przelewane za te 3 kwartały.

  Mam rozumieć z powyżej wypowiedzi, że gdy złożą wniosek o upadłość Wołomina zostanie zwrócona kwota z lokaty, pieniądze z RORu oraz odsetki jakby za 4 kwartał do dnia spełniania gwarancji?
  Greg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podłączam się pod pytanie i chciałbym dopytać co z pieniędzmi z konta technicznego? Rozumiem że BFG obejmuje wszystkie środki w SW do kwoty gwarantowanej?

   Usuń
  2. Bardzo dobre pytanie. Też mam taką sytuację. Lokata nie będzie rozwiązana z naszej winy, więc odsetki powinny być. Ciekawe jak było w SKOKU Wspólnota czy Kopernik? Ktoś wie?

   Usuń
  3. Odnosnie ROR: "System gwarantowania depozytów chroni środki pieniężne zgromadzone w kasie na wszystkich rodzajach imiennych rachunków".

   Punkt 6 BFG Najczesciej zadawane pytania (https://www.bfg.pl/faq-najczesciej-zadawane-pytania#6._Co_jest_gwarantowane___)

   Odnosnie odsetek: Tak, zwrocone zostana odsetki naliczone do dnia spelnienia gwarancji, czyli o ile dobrze rozumiem odsetki naliczone do 11.12.2014
   Punkt 7 BFG Najczesciej zadawane pytania.

   Usuń
  4. Odsetki do dnia ogłoszenia upadłości a to jeszcze nie nastąpiło wiec odsetki dalej rosną ;)

   Usuń
  5. Już odsetki od dzisiaj nie rosną :/ ogłoszenie upadłości dzisiaj nastąpiło.

   Usuń
 2. Miałem rację poddając w wątpliwość dobre intencje "opiekuna" z mBanku. Przygotowaniem do tego wszystkiego było wprowadzenie utrudnień przy wypłatach, jakich uprzednio nie było. Sprytne rozgrywki grubasow. A Ci co myślą że zmiana władzy coś zmienia to niech wiedzą że zmienia się obecnie tylko nazwa, zamysł jak dymac zwykłych obywateli jest bardzo podobny.

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest niszczenie polskiego kapitału, wszystko było sprytnie ukartowane od samego początku do końca. Teraz będą nas obce banki okradać na lokatach dając nam 2%.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ad. podpunktu g) - w czasie zawieszenia działalności - Ludzie czytajcie ze zrozumieniem !

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak SW miał nie upaść jeżeli spora część ludzi piszących na tym forum ma problem ze zrozumieniem co gwarantuje BFG w przypadku upadłości instytucji finansowych.

  To ta pewnie większa część ludzi co nie ma pojęcia co znaczą te literki BFG i jak usłyszała że prezesa zamknęli pierwsza poleciała wypłacać lokaty, a odpływu kapitału to chyba żadna instytucja finansowa nie wytrzyma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KOLEGO nie zwalaj winę na klienta ze SW upadł bo srodki wypłacał - chyba nas masz za naiwniaków i baranów jak działają komuchy z pod znaku III-RP

   Usuń
 6. dlaczego knf nie mówi głośno o tym, że ten cały zarządca nie miał żadnego planu naprawczego?!?
  Przecież on od początku wiedział po co przyszedł. Takim też sposobem można doprowadzić do upadłości w krótkim czasie każdą instytucję finansową.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powtórzę mój wpis, bo tu jest na niego lepsze miejsce: Nauczcie się patrzeć poza koniec własnego nosa i czytać między wierszami. To naprawdę nie o wasze uciułane drobniaki tu chodzi. Poczytajcie sobie o tzw. Luksemburczykach. Kto finansuje PiS? Kto wydaje "Dobry Znak" i "W Sieci"? Ta ostatnia gazeta szczególnie boli PO, to już nie wrzód na d..., to wrzód na języku. I teraz prosty myk, realizowany konsekwentnie od dwóch lat: najpierw KNF i zajrzenie Skokom w papiery, później BFG - obciążenia finansowe, równanie do poziomu banków, jeszcze głębsza inwigilacja. No i w końcu przejęcie, bo przecież nie wierzycie chyba, że tak po prostu zamkną 100 placówek? Jakiś chętny się znajdzie, jak nie bank to chwilówki. Skończy się wydawanie gazet, wspieranie PiS i Kościoła, fundacje i dotacje. W lud pójdzie hyr, że nie warto trzymać kasy w jakimkolwiek Skoku. Już teraz różne wesołki z wybiórczej postulują ograniczenie zakresu działania każdego Skok do terenu JEDNEJ gminy, czyli banksterzy pozbywają się konkurencji.
  Jedyne, czego można się obawiać, to możliwość większego postraszenia ludu poprzez blokadę czy zamieszanie przy wypłacaniu z BFG. W końcu, licząc depozytariuszy z rodzinami i pracownikami Skok, to raptem ze 150 tys wyborców, głównie PiS. Możnaby położyć łapę na tej kasie z BFG a ich olać, ale to raczej mało możliwe, bo prawica zrobi wokół sprawy wielki raban, a z budżetu nic nie trzeba dokładać, bo ta kasa już jest w BFG. Szkoda jedynie straconych wkładów członkowskich, ale to też dobra nauczka dla ludu, trzymać się z dala od wszystkiego co wspólne, garnąć pod siebie i pozwolić garnąć innym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Odnośnie tych wkładów członkowskich - ja tam nie żałuję, chociaż miałem wykupione 25 udziałów, już nawet nie pamiętam za ile, ale pewnie stracę z 500 czy 700 zeta. Nie żałuję, ponieważ członkiem SW byłem przez 2 lata. W tym czasie trzymałem tam średnio 300 tys pln cały czas, zmieniałem tylko lokaty. Dzięki dodatkowym udziałom różnica w oprocentowaniu lokat czy ror sięgała nawet 1 punktu procentowego w porównaniu do oferty dla posiadaczy jednego udziału. Policzmy: 1%*300.000*2 lata = 6000 zeta. Tyle zyskałem dzięki zainwestowaniu ok. 500 zł w dodatkowe udziały. Warto było.
  Szkoda mi tylko szeregowych pracowników, a w zasadzie pracownic Skok. Z tak miłą obsługą i zaangażowaniem nie spotkałem się jeszcze w żadnym banku. Może wypowie się na forum jakiś pracownik, co się dzieje, jakie plany na przyszłość? W każdym razie - dziękuję i pozdrawiam, skasowanie pieniążków z BFG to mam nadzieję już tylko formalność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolega nie obawia sie Prokuratora i Urzedu Skarbowego - skąd miał kasę - mogą PO-sądzić pana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o branie pieniedzy -?

   Usuń
  2. No jest niedobrze. Jeszcze niektórzy popracują, bo trzeba papiery zarchiwizować. Wielu z nas ma zamrożone pieniądze na koncie i musi czekać na BFG. A mamy otworzyć punkty w poniedziałek i wtorek, tylko po co? Chyba dlatego, żeby mogli ludzie się na nas wyżywać, a banksterzy będą mieć uciechę. Taki to nam prezent gwiazdkowy zrobili.

   Usuń
 9. Czytam informacje finansową SW i nie mogę zrozumieć pewnej rzeczy.
  Jeżeli dźwignia finansowa pozwala bankom i skokom udzielać kredytów na kwotę około 15 razy większą niż depozyty to jak to się ma do owej informacji gdzie kredyty nie stanowią nawet całości kwoty depozytów.
  31.12.2013 r. 30.06.2014 .
  Suma bilansowa 2 828 413 508 zł 3 088 536 678 zł
  Depozyty ogółem 2 501 986 068 zł 2 719 763 663 zł
  Kredyty i pożyczki ogółem 2 141 654 328 zł 2 429 335 036
  Wynik finansowy netto 83 047 447 zł 32 561 262 zł
  Kapitały własne 2 01 353 418 zł 236 248 740 zł
  Współczynnik wypłacalności 5,44 % 7,99 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dźwignia finansowa dotyczy kapitału a nie depozytów. Depozyt nie jest kapitałem. A jeśli spojrzeć na kapitały to właśnie mniej więcej taka relacja jest!
   Mnie natomiast ciekawi jak ze świetnie prosperującego przedsiębiorstwa, ze stopą zwrotu z aktywów przekraczającą 2% zarządca zrobił upadłość. Majstersztyk i polityka!

   Usuń
 10. Ktoś może wie czy jest szansa na odzyskanie kasy jak się miało więcej ulokowane niż daje BFG ? Jak wyglądała sprawa podczas upadłości poprzednich skoków ?? Wypłacali różnicę czy raczej mogę się pożegnać z kasą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Punkt 20
   https://www.bfg.pl/faq-najczesciej-zadawane-pytania#dogory

   Przypadku SKOK Wspólnota, zapłacili wszystkim nawet tym którzy mieli więcej niż ustawowo 100tys euro ale z Kasy Krajowej SKOK, jak będzie w tym przypadku tego nie wiemy.

   Usuń
  2. Dzięki za info. Więc szansa jakaś istnieje.

   Usuń
  3. Nie jesteś jedyny z tym pytaniem. Ludzie trzymali tam duże pieniądze, kilkukrotnie większe od 100tys euro. Polecą łby

   Usuń
  4. Nawet ponad dwu krotnie. Co teraz robic? Upadłosc pewna. Czy Kasa Krajowa pokryje nadwyzki nad suma bfg tak jak przy skok wspolnota. Ja na czas nie zrobilem przelewu. Chodzi o sumy znacznie pow gwar. BFG.

   Usuń
 11. Jest wniosek o upadłość http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/wniosek_upadlosc_SKOK_Wolomin.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie Polcan daj jakiś kontakt mize email a potem telefon. Jestem czlonkiem kasy. Mam bardzo ogromna mozliwa strate z powodu upadlosci. Bylem w skok knf kasie krajowej . Wszyastko juz wiem co bedzie ze skokiem. Jak zebrac sie w grupe jako osoby z nadwyzka nad limitem bfg.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli faktycznie masz wiedzę, proszę o kontakt enanthate.pj@gmail.com

   Usuń
  2. No tak macie rację ! Wielka szkoda, że KNF zajął się SKOKami. Powinien łapy do tego nie przykładać i nie brać ich do BFG. Byście tu wszyscy płakali a byłaby jakaś nauczka. A tak to dalej będziecie wrzucać pieniądze w jakiś syf. Stracicie na pazerności i tyle. Dużo wcześniej twierdziłem, że tak się to skończy zanim jeszcze KNF się do tego dotknął. Na prawdę wielka szkoda, że SKOKi są w BFG. Dalej piszcie brednie, że to KNF wyprowadza pieniądze z BFG aby ułatwić życie bankom. Jak za dawnych lat ..... Człowiek bez wiedzy w gusła zaczął wierzyć ....

   Usuń
  3. Gdybyś umiał liczyć kolego a pewno nie umiesz - to byś takich bredni nie pisał. Pieniądze nie śmierdzą jak otrzymam kasę to idę do następnego skoku

   Usuń
 13. do Anonimowy12 grudnia 2014 11:04
  przyłączam się do prośby, również mam dużo powyżej limit BFG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez sie przylaczam. To co teraz robic. Najlepiej byloby jakby Kasa Krajowa zrobila tak jak przy skok wspolnota.

   Usuń
  2. To co robimy?

   Usuń
  3. Dzwoniłem w tej sprawie do BFG. Na stronie będzie informacja do jakiego banku się zgłosić a wszyscy którzy mieli powyżej 100tyś EUR mogą jedynie zgłosić się do Syndyka i marzyć że coś odzyskają z masy upadłościowej.

   Usuń
  4. Musimy się jakoś zjednoczyć. Ja nie oddam tak po prostu moich oszczędności. Niestety obawiam się że stoimy na przegranej pozycji. Trochę jak scenariusz cypryjski.

   Usuń
  5. Ironiczne jest odsyłanie nas do Syndyka.

   Czy członkowie kasy Wołomina są jakoś naznaczeni, a trzymający oszczędności w SKOK Wesoła uprzywilejowani?

   Usuń
  6. a czy ktoś kontaktował się z Kasą Krajową SKOK, czy nam nie pomoże?

   Usuń
  7. W komunikacie nr 9 z BFG jest napisane wprost co należy zrobić w takim wypadku:

   "Wierzytelności przekraczające wartość środków gwarantowanych mogą być dochodzone od Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie. W przypadku ogłoszenia jej upadłości wierzytelności te powinny zostać zgłoszone sędziemu-komisarzowi w terminie wskazanym w postanowieniu sądu o ogłoszeniu upadłości."

   Nie wiadomo jak zachowa się Kasa Krajowa bo w przypadku SW wyraźnie odcinali się póki co od chęci pomocy. Ale to się też może zmienić. Na przykładzie Wspólnoty widać, że KASA Krajowa nie od razu zadeklarowała pomoc dla osób z depozytami powyżej 100K EUR. Dopiero 27.10 ukazał się komunikat o wsparciu, już dawno po tym jak PKO BP zakończył wypłaty środków gwarantowanych.
   FX

   Usuń
 14. ludzie przecież macie kontakt do autora bloga na stronie!

  OdpowiedzUsuń
 15. KNF wniosła o upadłość SKOK Wołomin:
  http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/167

  FX

  OdpowiedzUsuń
 16. Super to wypłacą kasę jeszcze przed świetami - będzie za co kupować prezenty :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest zgłoszona upadłość mają 20dni na wypłatę środków gwarantowanych przez BFG.
  Teraz pytanie brzmi kiedy, wydaje mi się że jak najszybciej będą chcieli wypłacić jeszcze przed świętami.
  Zwłaszcza klienci że SKOK to nie tylko lokatowcy
  Głównie emeryci i renciści, drobni ciułacze i babcie. Są to ludzie ze stałym, stabilnym dochodem. Kasy teraz nie mają a KNF będzie chcała jak najszybciej wypłacić

  OdpowiedzUsuń
 18. teraz po kase do BFG i jak znalazł na prezenty pod choinkę 100tys. EUR dla wnucząt

  OdpowiedzUsuń
 19. Mają 20 dni roboczych, wiec najpóźniej oddadzą kasę w pierwszym tygodniu stycznia.

  OdpowiedzUsuń
 20. Generalnie kwestia gwarantowania przez BFG udziałów była już poruszana na blogu - BFG nie gwarantuje wypłaty udziałów SKOK w Wołominie, ale jest pewien niuans tj. czy kwota z tytułu ponadobowiązkowych udziałów wycofanych przez członka SKOK w Wołominie przed 11 grudnia 2014 r. (wnioskiem przyjętym przez SKOK w Wołominie i oczekujące zgodnie z pismem SKOK Wołomin do zwrotu) jest objęta gwarancjami BFG ?

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co siejesz zamęt? Bo jeszcze nie wysłali gońca do sądu? No to dla informacji już wysłali:
   "Przedstawiciel KNF Maciej Krzysztoszek, w rozmowie z IAR, potwierdza, że nadzór finansowy skierował do sądu wniosek o upadłość kasy."
   Teraz tylko trzeba śledzić oficjalne komunikaty:
   http://stooq.pl/n/?f=933490

   https://www.bfg.pl/aktualnosci/komunikat-nr-8-bankowego-funduszu-gwarancyjnego-z-dnia-11-grudnia-2014-r
   http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/wniosek_upadlosc_SKOK_Wolomin.html

   FX

   Usuń
  2. Wszystko jest już jasne:
   12.12.2014 (IAR) - Jest wniosek o upadłość SKOK Wołomin. Złożyła go Komisja Nadzoru Finansowego. Wołomińska instytucja jest niewypłacalna i nie może liczyć na pomoc Krajowej Kasy SKOK.
   Przedstawiciel KNF Maciej Krzysztoszek, w rozmowie z IAR, potwierdza, że nadzór finansowy skierował do sądu wniosek o upadłość kasy. Taka decyzja zapadła po spotkaniu komisji z przedstawicielami Kasy Krajowej SKOK. Według rozmówcy IAR stwierdzili oni, że nie widzą możliwości finansowego wsparcia tego podmiotu.

   Maciej Krzysztoszek dodaje, że dzisiejsza decyzja Komisji Nadzoru Finansowego umożliwia Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu rozpoczęcie procedury wypłaty oszczędności zgromadzonych przez klientów SKOK Wołomin.

   Od dziś BFG ma 20 dni roboczych na wypłatę tych środków. Instytucja w najbliższych dniach wskaże od kiedy i gdzie będzie można zgłaszać się po oszczędności zgromadzone w SKOK Wołomin. Klienci otrzymają swoje pieniądze do równowartości 100 tysięcy euro.

   Wczoraj nadzór finansowy, na wniosek zarządcy komisarycznego, zawiesił działalność kasy, ponieważ stała się ona niewypłacalna.

   Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Karol Tokarczyk /
   FX

   Usuń
 22. No i jest też komunikat z BFG - działają z prędkośćią światła. Teraz brakuje już tylko informacji jaki bank będzie wypłacał:
  W związku z zawieszeniem działalności Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie („Kasa”), Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął działania związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wypłat środków gwarantowanych deponentom Kasy.

  Środki gwarantowane wypłacane będą w złotych, bez względu na walutę, w jakiej nominowane były depozyty, do równowartości w złotych 100.000 euro, tj. 418.050,00 zł.
  Do obliczenia równowartości euro w złotych przyjęto kurs średni Narodowego Banku Polskiego z dnia zawieszenia działalności Kasy, tj. z dnia 12 grudnia 2014 r.

  Informacje o podmiocie, za pośrednictwem którego będą realizowane wypłaty środków gwarantowanych, terminach i miejscach ich dokonywania, Zarząd Funduszu poda do publicznej wiadomości.

  W celu odebrania środków gwarantowanych deponenci nie muszą podejmować żadnych czynności oprócz stawienia się z dokumentem tożsamości w placówce wypłacającej. W przypadku zamiaru dokonania wypłaty w formie przelewu środków gwarantowanych na wybrany rachunek należy posiadać także numer tego rachunku.

  http://pelna.bfg.pl/aktualnosci/komunikat-nr-9-bankowego-funduszu-gwarancyjnego-z-dnia-12-grudnia-2014-r
  FX

  OdpowiedzUsuń
 23. upadłość tego SKOKu była oczywista co najmniej od momentu zamknięcia szefostwa. Aż dziw bierze, że wcześniej się nie zorientowaliście, przecież ta sprawa śmierdziała zdechłym śledziem na kilometr...
  Nie lubie tego mówić ale tym razem powiem "a nie mówiłem?" (na tym forum)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zgadzam się. Z tym, że nie sam upadek zaskoczył, tylko jego tempo.

   Usuń
  2. a na co było czekać? Aż jeszcze więcej ludzi wyciągnie kasę? Im dłużej by czekali, tym gorzej dla banku, który go łaskawie przejmie.
   Krzyżyk został na tym SKOKu postawiony pewnie już min. pół roku temu, a ostatnie 2 miesiące to szyba realizacja egzekucji.

   Usuń
 24. www.nabiciwwolomin.pl - wyscig kancelarii prawnych naganiajacych na pozew zbiorowy CZAS START! kto pierwszy zarezerwuje domene?

  OdpowiedzUsuń
 25. A ile sobie zażyczą za przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba podobnie jak przy wypłatach dla SKOK Wspólnota ktore robił PKO BP. Dobrze by było jakby się wypowiedział ktoś kto był członkiem Wspólnoty i robił przelew. Wg mojego rozumienia chyba bez kosztów alke dobrze by było żeby ktoś potwierdził. Tu fragment komunikatu PKO BP dla członków Wspólnoty z lipca:

   "Klienci SKOK Wspólnota powinni zgłosić się osobiście do dowolnej placówki PKO Banku Polskiego (dane teleadresowe dostępne na stronie http://www.pkobp.pl/poi/) z dokumentem tożsamości. Środki zostaną wypłacone w gotówce lub przesłane na konto klienta w wysokości wskazanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny."

   tutaj link do całego komunikatu: http://www.pkobp.pl/aktualnosci/ogolnokrajowe/wyplaty-kwot-gwarantowanych-dla-klientow-skok-wspolnota-w-oddzialach-pko-banku-polskiego/
   FX

   Usuń
 26. http://pelna.bfg.pl/aktualnosci/komunikat-nr-9-bankowego-funduszu-gwarancyjnego-z-dnia-12-grudnia-2014-r

  OdpowiedzUsuń
 27. przelew w pko bp 1% min 20 PLN jeśli się nie jest Klientem Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bankrutem i nieudacznikiem zyciowym. Miałem 5 dni na wycofanie kasy po uruchomieniu eskok. Straciłem nadwyżkę 500k. Mialem robic przelew jak tylko dostalem w rece kody. Nie wien co z soba zrobic.

   Usuń
  2. Piszmy moze tu co mają robić ci, którzy mieli znacznie przekroczony gwarantowany limit BFG.

   Usuń
  3. Ja bym na to patrzyl ze mam dalej 400K. 500K odzyskasz z Krajowego SKOK.

   Usuń
  4. Niekoniecznie tak musi być.

   Tutaj za przyzwoleniem autora, który się podpisał FX zacytuję:

   Anonimowy12 grudnia 2014 15:24

   W komunikacie nr 9 z BFG jest napisane wprost co należy zrobić w takim wypadku:

   "Wierzytelności przekraczające wartość środków gwarantowanych mogą być dochodzone od Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie. W przypadku ogłoszenia jej upadłości wierzytelności te powinny zostać zgłoszone sędziemu-komisarzowi w terminie wskazanym w postanowieniu sądu o ogłoszeniu upadłości."

   Nie wiadomo jak zachowa się Kasa Krajowa bo w przypadku SW wyraźnie odcinali się póki co od chęci pomocy. Ale to się też może zmienić. Na przykładzie Wspólnoty widać, że KASA Krajowa nie od razu zadeklarowała pomoc dla osób z depozytami powyżej 100K EUR. Dopiero 27.10 ukazał się komunikat o wsparciu, już dawno po tym jak PKO BP zakończył wypłaty środków gwarantowanych.

   FX

   Usuń
  5. Czy ktoś kontaktował się z Krajową Kasą SKOK w tej sprawie???

   Przecież jest otwarta wojna pomiędzy KNF a Krajową Kasą, na hasło kredyt konsolidacyjny Krajowa kasa pokazała figę.

   Usuń
  6. Jaja sobie ktoś robi i podpuszcza. Nie przejmuj sie, jak już masz nadwyżki 900k to znaczy że za łatwo przyszły. Teraz trzeba zapłacić podatek od szczęścia, tudzież od tzw obrotności.

   Usuń
  7. Ludzie co wyście w spadku te kasę dostali? Tak to jest jak się wygra/dostanie nagle duże pieniądze to nie umie nimi odpowiednio zarządzać. To wymaga czasu i doświadczenia. Niestety po pewnym czasie nadchodzi rozleniwienie, najpierw niesprawdzanie numeru konta dla małych kwot, potem lekko większych. Później już nie dba się o komputer, czy telefon (wirusy). Na koniec trzyma ponad BFG bo przecież to wołomin, pko itd. A potem płacz i zgrzytanie zębów. Bo mi konto oczyścili, bo upadło a wsadziłem za dużo. Gdyby znieśli BFG to by było dopiero eldorado! Kasę bym chyba trzymał w 10 bankach... a większość pewnie w pko. Pozostali by ją zamienili na mieszkania albo stracili w ciągu paru lat. Całe życie trzeba się pilnować, bo możecie walizkę z kasą na samochodzie zostawić. Inwestowanie nie jest dla każdego, dyscyplina jest bardzo ważna. Ja tam do skoków nie wkładam, ponieważ nie rozumiem co to właściwie jest i czemu nie są bankiem. A jak czegoś nie rozumiem i nie chce mi się marnować życia by rozumieć to nie wchodzę z inwestycją. Może mam niecałe 4% zamiast 6%, ale za to kapitał w tym roku urósł mi 10% netto. Po prostu skupiam się nie tylko na lokatach.

   Usuń
  8. 1% od sumy, to jak ktoś ma 300tys. to zgarną 3tys. Czy to jest prawdziwa informacja, bo nie chce mi się wierzyć. Przecież każdy będzie chciał darmową wypłatę do ręki. Chyba, że u nich nawet to jest płatne.

   Usuń
  9. Chyba se jaja robicie z tym 1%- tem. Skoro tak to chyba warto zalozyc rachunek w tym banku w ktorym bedzie wyplata z BFG?:)

   Usuń
 28. A do tego sędziego komisarza to gdzie i co się pisze żeby oddali udziały?

  OdpowiedzUsuń
 29. Ciekawe czy Kasa Krajowa bedzie chciala to zrobic. Calowal bym tego Prezesa po nogach jakby tak bylo. 10-15lat lub wiecej ciezkiej pracy na darmo. Jestem skonczony! Moglem rozdac kase w rodzinie i wszystko konsumowac jak normalny czlowiek a nie zyc prosto i biednie przez cale lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zdradzić jaka to praca. Co jak co, ale 500tyś oszczędności w 10-15 lat to nie tak źle jak na nasze realia.

   Usuń
 30. Jestem nic nie wartym nieudacznikiem. Panie Prezesie Kasy Krajowej proszę o litość! Proszę zrobić tak jak przy Skoku Wspólnota.

  OdpowiedzUsuń
 31. Kolega co pisze że miał jakieś nadwyżki ponad 100 tys. EUR to chyba robi prowokacje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieci mają od dzisiaj już przerwę świąteczną.
   Za moich czasów takich dzieci nazywano dzieci neo, dzisiaj chyba dzieci smart ;)

   Usuń
 32. Anonimowy12 grudnia 2014 16:41 i tak jesteś bogaty co nadal masz ponad 400tys. zł

  OdpowiedzUsuń
 33. Zawsze jakiś inteligentny inaczej troll się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 34. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 35. Anonimowy12 grudnia 2014 16:44 - nie pisz że nie jesteś nic wart- nadal jesteś wart 100tys. EUR, a resztę może z masy upadłości wyszarpiesz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to wyszarpac i ciekawe ile.

   Usuń
  2. tyle ile Ci dadzą - musisz zgłosić do sądu swoją wierzytelnosć

   Usuń
 36. Ładnie wtopił. A mógł sobie do śmierci wypłacać po 600-800zł trzymając w poduszce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rownie dobrze mogl sobie wyplacac jeszcze wieksze kwoty z samych odsetek.....

   Usuń
  2. Wiedziałem, że rypnie ale nie tak gwałtownie. Dziś miałem robić przelewy a wczoraj na wieczór się dowiedziałem. Moja wina w 90% miałem od razu wycofywac nie czekac.

   Usuń
  3. Jak teraz żyć z takim faktem.

   Usuń
  4. daj se luz - odrobisz na obligacjach korporacyjnych polcana

   Usuń
  5. Raz nazbierałeś taki wielki majątek to uzbierasz raz jeszcze, to i tak się ciesz że było BFG, bo tak to byś latał całkiem goły

   Usuń
  6. Jak teraz żyć z takim faktem. Przecież chciałem wycofać i wiedziałem co się dzieje. Od razu, wszystko trzeba robić od razu. Nie wiem jak żyć z tym problemem. Cały dzień chodzenie w kółku, telefony, prawnik, szukanie info w internecie, jeść i spać nie można. Co ja narobiłem. Jak teraz normalnie żyć i pracować. Ten stan rzeczy jest wykańczający.

   Usuń
  7. Anonimowy12 grudnia 2014 19:28 - co ty na to : My jako zaspokojeni do kwoty limity może zrobimy zrzutkę dla Tych co mieli ponad limit? Co Wy na to? grosz do grosz i będzie kokosza

   Usuń
  8. Pytanie retoryczne - czy kilkanaście komentarzy powyżej coś wnosi do dyskusji?

   Ja bym to wszystko powycinał, bo tylko zaśmiecają to forum.

   Usuń
  9. Polcan powinien moderować takie głupie wpisy, które jak napisałeś nic nie wnoszą, tutaj potrzeba informacji i dyskusji merytorycznej co dalej z poszkodowanymi, a najwięcej piszą ci co zmieścili się w bfg, a najwięcej zamętu robią
   poszkodowany

   Usuń
  10. Moderacji podległo już kilkanaście wpisów zamieszczonych dziś, a podobnych do powyższych, do których macie zastrzeżenia.

   Wczorajsze pozostawiłem tylko ku przestrodze by nie zostawiać tego typu komentarzy, chociaż kilka także zostało usuniętych.

   Usuń
 37. Panowie posiadam 25 udziałów SW- to jest 750 zł jak mam to odzyskać-?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wystarczy ci 100 tys. EUR? jeszcze chcesz wyszarpać jakieś marne ochłapy

   Usuń
 38. ja się o udziały nie marwię trudno. tylko o ulokowane pieniadze z cięzkiej pracy 8 lat, zero urlopu.a miałam wcześniej wypłacić tylko ta głupia nadzieja.

  OdpowiedzUsuń
 39. Zaprzestań wypisywania tych durnot. Nie rób sobie jaj z poważnej sprawy. !!!!

  OdpowiedzUsuń
 40. Dokąd po Wołominie?

  Niewykluczone, że już za kilka-kilkanaście dni będą wypłaty i pojawi się problem dla deponentów - co dalej? Zwłaszcza posiadacze większej sumy będą starali się wybrać optymalne rozwiązanie (zakładam, że chodzi wyłącznie o LOKATY). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z lokatami negocjowanymi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wlasnie trza wybierac kase, otrzasnac sie i zadac sobie pytanie co dalej:)Polcan przygotuj cos dla bylych czlonkow Wolomina:)

   Usuń
  2. Anonimowy12 grudnia 2014 19:26 - zapakuj do innego Skok-u albo do banku na 1,5%

   Usuń
 41. hm..odcięli ludzi od kasy przed Świętami/Sylwestrem(na pewno będzie ciekawie pod siedzibami SKOK),bo jakoś nie wierze ze BFG odda pieniądze jeszcze w tym roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no własnie ja też nie wierzę ze bedą oddane w tym roku.....

   Usuń
 42. Kasa nie może leżeć Trzeba poszukać nowego SKOK-u Jakieś propozycje

  OdpowiedzUsuń
 43. Oddadzą forsę po NR i ludzie mniej przepierdykają na pierdoły. BFG ma 20 dni na wypłaty od chwili ogłoszenia bankructwa. Czyli licząc dni - okres 20 dniowy może zacząć się najpóźniej od 19 grudnia.

  OdpowiedzUsuń
 44. UWAGA!
  proszę o merytoryczna wypowiedź ile może kosztować wypłata środków w gotówce a ile przelewem załóżmy że wypłaty dokona PKO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a na chu...steczkę Ci hipotetyczna wiedza?

   Usuń
  2. wypłata gotówki jest darmowa, przelew dla nie klienta PKO BP 1% min. 20 PLN.
   potrzebna więc będzie reklamówka ;)

   Usuń
  3. Wygląda na to, że pierwszy raz w życiu zobaczę swoje oszczędności w gotówce.

   Usuń
  4. Nie sądzę, aby wskazany przez BFG bank pobierał jakiekolwiek opłaty od przelewu. Przygotowanie dużych kwot gotówki jest bardzo pracochłonne, ryzykowne i drogie (opłaty za konwój). Ale to tylko moja opinia.

   Usuń
 45. Dobrze. Już ktoś wspominał, że szabas goje przejdą nad tymi wydarzeniami do porządku dziennego. Tylko że niedługo nie pozostanie już żadna alternatywa, banki o to zadbają. Nie ma co się kopać z koniem, co?

  OdpowiedzUsuń
 46. Ja nawet nie mam 100tys ale chce mieć 1mln bo to wstyd się nie dorobić ;]

  OdpowiedzUsuń
 47. Coś ciekawego się zawsze znajdzie. Choćby lokata świąteczna 4% stałe; 3 miesiące; BFG; bez limitu... no własciwie to do 1 mln zł:) Szczegóły na blogu

  OdpowiedzUsuń
 48. Miałem 500 tys. i już chyba ich nie zobaczę. Kasa Krajowa nie wypłaci syndyk nie odda bo nie bedzie z czego. Jestem chyba najwiekszym frajerem ze wszystkich czlonkow tego skoku. Jak teraz zyc. 500k przepadlo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cicho siedź trollu,nie nabijaj się z problemów innych.

   Usuń
 49. ( Do Pana, który tak wiele stracił ) - Miał Pan prawo sądzić, że upadek Wołomina będzie trwał dłużej. Prawie wszyscy komentatorzy tak uważali. Niestety to klienci sami dobili "swój" SKOK gwałtownymi wypłatami. I to przede wszystkim ci, którzy nie musieli tego robić, bo byli w ochronie BFG. Przy utracie płynności nie dało się już nic zrobić. Wielu nie rozumiało lub nie wierzyło systemowi gwarancji.

  Być może Krajowa SKOK nie zechciała pomóc Wołominowi, aby móc spróbować pomóc takim ludziom jak Pan. Byłoby dziwnie niesymetrycznym spłacenie w całości "Wspólnotowców" i całkowite pominięcie "Wołominiaków". Czas pokaże. Wiele zależy ilu jest takich jak Pan i jaka suma łączna wchodziłaby w grę.

  Proszę czekać i nie tracić zdrowia. Od Pana już niestety nic nie zależy. Wiele zależy od wniosków jakie Pan dla siebie wyciągnie z tej osobistej tragedii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd wiadomo, że to klienci dobili "swój" SKOK? To jest wersja podana przez mBankowego zarządcę, któremu od początku mało kto wierzył, a który sam podkopał swoją wiarygodność wydając pokątne nakazy w najmniej stosownych porach.

   Wszystko wskazuje na to, że zupełnie kto inny dobił "Wołominiaków".

   Usuń
  2. Uważam, że krezusów wypłacających swe pokaźne środki byłoby ilościowo zbyt mało, aby nadszarpnąć płynność i wyczerpać nawet zasoby 300 mln zł rezerwy zdeponowanej przez SKOK Wołomin w Krajowej SKOK.

   Usuń
  3. Mi Prezes KK mowil ze nie bo ustawa na to nie pozwala. A ze Wspolnota bylo przed wprowadzeniem nowej ustawy. Tez mam taki problem ale mniejszy. Tez jestem zrozpaczony i winie siebie za brak szybkiej reakcji. Prawda jest ze to czlonkowie do tego sie tez przyczynili ze braklo gotowki SW .

   Usuń
  4. Widziałem kiedyś ciekawą publikację na temat struktury depozytów terminowych w SKOK. Konkluzja była taka: :środki zgromadzone na ok. 700 rachunkach przekraczają kwotę 500.000 zł i stanowią 3,4 % wartości depozytów całego sektora”. Stąd płynie moja teza.

   A na Pana Trolla niestety dałem się nabrać, ... ale może to wcale nie troll.

   Usuń
  5. Kiedy likwidowałem swoje środki "ponadgwarancyjne" (ok.450k) w krakowskim oddziale w facet w kolejce przede mną zlecił przelew na ponad 1mln400tys, było też 4 klientów, którzy po ok. 300-400 tys usuwali. Kilku klientów żądało niewymieniania sumy. Za mną był prezes spoldzielni mieszkaniowej, który prawdopodobnie zlikwidowal ok. 800-900tys (tak przynajmniej wynikało z jego rozmow telefonicznych). Wiec - przynajmniej w KR - był run. Ale, drogi Polcanie, to niestety "wolominiaków" pogrążyło jednak kryminalne towarzystwo prezesa "człowiek jest naj" Gazdy. Sporo zarobiłem tam na lokatach, ale mam niesmak. A ci, którzy twierdza, ze pecunia non olet, to niech się potem nie dziwią, że w takim żyją k-raju. Czekam na info z pko bp w/s ewent. oplat za przelew gwarancji - oni jeszcze nic nie wiedza, nawet sugerują cos o sieci pekao sa (ale nie sądze...)

   Usuń
  6. też miałem tam być ale dopiero w poniedziałek :-(((

   Usuń
  7. Do 22:29. To lepiej zeby takich osob bylo mniej i suma ogolna mniejsza? Jest takich osob okolo 100.

   Usuń
  8. Do 23:01 : Masz dojście i rozmawiałeś z samym prezesem krajówki w tej sprawie !?

   Usuń
  9. Do 08:59. Poprostu zadzwoniłem. Kazałem połączyć z samym Prezesem KK. Odezwał się stanowczy facet i tak to wyjasnił. Nie widziałem gościa z drugiej strony. Ciekawe ile się odzyska i czy w ogòle coś z masy upadłościowej.

   Usuń
 50. Ciekawe czy będą dlugie kolejki przy przelewach?

  OdpowiedzUsuń
 51. Polcan możesz usunąć tego spamera co miał 900tys w Skok-u? widać gołym okiem że wciska kit

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od tej pory będzie moderowany.

   Usuń
  2. Troll to pewnie gówniarz, jakiś gołowąs, któremu oczka latają jak ktoś pisze o kilkuset tysiącach złotych.
   Nie dla niego to forum..

   Jak trochę popracuje, posiwieje to zmądrzeje

   Tylko proszę Polcan uważaj, bo nie wszyscy piszący, że trzymali grubo powyżej sumy gwarantowanej oszukują!!!

   Sam niestety należę do tej grupy osób.
   Wystarczyło tylko ustanowić członkiem kasy żonę i na nią rozłożyć część lokat... Mało tego, zaufali mi rodzice i również powierzyli do przechowania swoje oszczędności życia, a ja w taki prosty sposób je zdefraudowałem.

   Człowiek ciężko harował i brakowało na nic czasu, a teraz nie można spać po nocach i myśli co można zrobić?
   Dlatego wcale się nie dziwcie, że takie głosy się od czasu do czasu pojawiają na tym forum.
   Pozostałe osoby mające środki do kwoty gwarantowanej przecież nie muszą się o nic martwić!
   A pozostali, gdzie w końcu mamy szukać pomocy i informacji jak nie pośród innych osób będących w takim samym położeniu?

   Komentarze w stylu:
   - i tak dużo ci zostało,
   - skąd wziąłeś tyle kasy?
   - szybko odrobisz milionerze,
   - na biednego nie trafiło, etc
   są poniżej jakiegokolwiek poziomu przyzwoitości, lepiej w ogóle na nie odpowiadać.

   Pozdrawiam,
   Piotr

   Usuń
  3. Mam 50 lat. W skoku miałem dokładnie 917K w tym 434K już na ROR z lokat zakonczonych z którego miałem zrobić przelew lada chwila. Na lokatach by zostało okolo 483K. Jedna na 50K miala sie zakonczyc 20 grudnia nastepna 02 stycznia. Pozostale pozniej i miescily by sie juz wszystkie w gwarancji BFG. Chcialem zrobic ten przelew z ROR i ewentualnie jeszcze zlikwidowac jedna lub dwie lokaty ze sratą odsetek aby miec spokojna glowe. Wszystkie lokaty byly rentierskie na rok. Najpozniejsze konczylyby sie i tak w styczniu. Mimo calej sytuacji chcialem dalej tam trzymac kase ale tylko do sumy gwarantowanej i nie wiecej. Chcialem z tego jakos zyc. Ponad limit BFG zostało mi duzo. Trzeba walczyc tylko to zostalo. Taka kwota jest dla mnie w zadnym wypadku juz nie do odrobienia w zaden sposob.

   Usuń
  4. Jestem w podobnej sytuacji tylko 9 lat na karku więcej

   Usuń
  5. Skok ma teraz przekazac liste czlonkow i kwoty do wyplat z BFG. Potem robi liste osob z nadwyzkami ponad limit .gwarantowany. Bedzie potem wiadomo jaka jest kwota niegwarantowana i ile jest takich osob. Z tego co pisal dziennik.pl okolo 80-100 osob. We Wspolnocie byla to kwota okolo 26mln i cos okolo 190 osob. Tam srednio nadwyzka na łebka wyszla okolo 137K. Wiadomo, ze jeden mial nawet o 700K przekroczone i drugi mogl miec tylko o pare tysiecy. I nie byli to zadni krezusi jak tu sie dziwicie. Ludzie trzymali kase po 20 lat w roznych bankach a odsetki w latach 92-95 byly nawet 24% rocznie, sprzedali nieruchomosc itd. Nie chodzi tu o takich mlokosów jak wy. Jak bedziecie miec tyle lat i siwe wlosy zmienicie zdanie.

   Usuń
  6. jeżeli jest nas "tylko" ok 100osób to może jest szansa że kk się pochyli żeby podtrzymać tezę że klienci skok nie stracą ani złotówki
   poszkodowany

   Usuń
  7. No właśnie. Normalni, pracowici, dojrzali wiekiem Polacy, nie szczególni krezusi, próbowali spokojnie rozegrać sprawę. Zaplanowany na początek stycznia 2015 roku finał miał oznaczać zejście do kwoty 100.000 euro.

   Usuń
  8. Najpierw BFG wypłaci a potem bedzie lista tych "nas".

   Usuń
 52. Czy ktoś może wie jak wygląda wypłata w siedzibie BFG w Warszawie? Płacą do ręki, czy tylko przelew? Mam 30000 zł na lokacie mieszkam za granicą i nie chce mi się teraz odwiedzać ojczyzny. Mogli tego prezesa aresztować miesiąc wcześniej. Akurat na początku października byłem w PL i założyłem lokatę jubileuszową. W SW byłem od października 2009 r., więc nie żal mi kasy za udział. Dziwę się osobom, które po aresztowaniu prezesa trzymały ponad 400000 zł. Było wiadomo, że SW padnie tylko nikt nie spodziewał się, że tak szybko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwięcej wypowiada się tu młodych mających kilkadziesiąt tysięcy i najwięcej panikujących. Macie wszystko gwarantowane do 5 lat nawet BFG wypłaci. Co mają zrobić Ci, którzy mają poprzekraczane po pół mln. To jest dopiero problem.

   Usuń
  2. Przelew z wypłatą możesz załatwić korespondencyjne bez fizycznego przylotu/przyjazdu do Polski.
   Tu masz szczegółowy opis jak to zrobić na przykładzie SKOK Wspólnota:
   http://pelna.bfg.pl/aktualnosci/komunikat-nr-6-bankowego-funduszu-gwarancyjnego-z-dnia-19-wrzesnia-2014-r

   Usuń
 53. Trzymali ale na dniach byli przygotowani do ewakuacji. Ja mam w plecy 43 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, mi brakło 3dni do odwiedzin w placówce celem zredukowania nadwyżki

   Usuń
  2. Właśnie jestem jednym z tych , mnie kończyło się 11.12 no i pozamiatane, jestem 430kzl w plecy więc 10 razy tyle co Tobie. No cóż mogę siebie winić i polityków. Miałem za rok spokojnie być na prywatnej emeryturze a tak to nie wiem czy za 5 lat to odrobię nie mówiąc o odłożeniu takiej kwoty a na inwestowanie agresywne już nie dla mnie. W 2008 dostałem w łeb na giełdzie ale tak nie bolało bo byłem młodszy teraz niby bezpiecznie a i tak w plecy. Jedynie cicha nadzieja w KK może im się coś odwidzi i zrobią to co dla klientów Wspólnoty? Ech...

   Usuń
  3. Moim zdaniem są szanse na odzyskanie tych pieniędzy tylko nie wiadomo w jak długiej perspektywie czasowej. SKOK Wołomin ma ponoć 2,5 mld zł w kredytach kredytach, kasa nie rozpłynęła się w silnikach samolotów OLT jak w przypadku Amber Goldu.

   Usuń
  4. Poszkodowani, wbrew niektórych opinii, to nie byli zwykli frajerzy, tylko pragmatycy. Usiłowali rozegrać problem w oparciu o historię upadku poprzednika. Niestety powinni bardziej uwzględnić, co czyni prosta gawiedź i że sprawa w odróżnieniu od tamtej jest również kryminalna. Dlatego przegrali. W przeciwieństwie jednak do gawiedzi mają potencjał na odrobienie kiedyś strat.

   Usuń
 54. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 55. jaka jest procedura zgłoszenia wierzytelności nadwyżki ponad bfg, do kogo, telefonicznie,listownie,mailem itp.bo nikt o tym konkretnie nie napisał, a myślę że wiele osób to zainteresuje,
  ps. tylko proszę o nie odpowiedzi w stylu"do syndyka masy upadłościowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasa Krajowa twierdzi, ze nie moze sfinansowac osob ktorzy przekroczyli bfg lecz do konca nie jest to pewne. Prezez zaslania sie ustawa. Napewno pozostaje zwrocenie sie przez sad do syndyka masy upadlosciowej. Wczoraj bylem u prawnika mozna przez prawnika wtedy gdy upadlosc zostanie ogliszona w jakims monitorze prawnym. Nie wiem jak to sie potoczy i czy beda mieli z czego sciagnac. Skok kupil niedawno jakis budynek no i maja przeciez kredyty ktore ludzie musza im splacic. Slyszalem ze wiekszosc kredytow na miliony przestala byc splacana. Jednak szwindel byl i to na wielką skalę

   Usuń
  2. dokładnie do sędziego komisarza - jak już ogłoszą w monitorze sądowym

   Usuń
 56. Wyplaty z BFG to tylko czysta formalnosc. Ciekawi mnie to czy nadwyzki zostana odzyskane i w jaki sposob. Ten kto zrobil porzadek i miescil sie w bfg to wygral. Niektorzy teraz zaluja ze w ogole zadali sie z tym skokiem.

  OdpowiedzUsuń
 57. Ludzie, czy Wyście powariowali?

  Nie róbcie sobie żartów (a wyraźnie niektórzy złośliwie to robią!) i piszcie merytorycznie zamiast błagania kogokolwiek o litość!

  Zarówno członkowie Kasy Krajowej jak i przedstawiciele KNF są normalnymi ludźmi i również mogą czytać Wasze komentarze, ale konstruktywne, a nie jak robicie z kogoś i siebie błaznów.

  OdpowiedzUsuń
 58. Wybaczcie, że przypomnę oczywistość. Nawet najlepszy bank nie wytrzymał by burzy i naporu wystraszonych szaraczków na kasy skarbca. A co dopiero instytucja bankowa z kłopotami i zarządcą komisarycznym bez dobrej woli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i dlatego trzeba trzymać w jeden instytucji tylko do 100tys. EUR

   Usuń
  2. Zgadzam się. W dobie internetu itd. tylko szybka reakcja. Ja sam jako pragmatyk zawaliłem sprawę.

   Usuń
  3. Zgadzam się po raz drugi. Nie przekraczać limitu BFG. Nie łasić się na większy zysk. Jedna instytucja do sumy garantowanej i nie więcej. Szybko bardzo się traci. Otrząsniecie sie po takim czymś jest bardzo trudne.

   Usuń
  4. po co ludzie tam kisiliście tyle kasy ponad limit ??- trza było konsumować : jeździć na wycieczki, kupić sobie lepszy samochód, wyremontować dom czy choćby dać wnuczkom

   Usuń
  5. Jak tak czytam to ludzie prowadzili beztroskie zycie - przecież każdy wiedział że trzymanie w jakiejkolwiek instytucji kwoty ponad limit to igranie z ogniem a tym bardziej w Skok-u no i teraz masz babko placek - teraz będzie trzeba zapłacić duże belkowe

   Usuń
  6. kurcze jak tak czytam że ktoś tam trzymał prawie bańkę.. to ile fajnych rzeczy by można kupić za kasę ponad limit BFG - lepiej nie być bogatym tylko biednym do limitu BFG

   Usuń
  7. Bo problemem nie jest tylko brak pieniędzy.. Nadmiar też może być.. Ja jednak wolę mieć ten drugi :)

   Usuń
 59. BFG wypłaci co ma wypłacić. Czy wszystkie odzyskane srodki z tego skoku (zaplaty, kredyty, pozyczki) przez syndyka beda najpierw szły do BFG czy do innych wierzycieli. Czy BFG musi odzyskac wyplacona kase od tego skoku czy jest tylko finansowany przez skladki.

  OdpowiedzUsuń
 60. Należy podziękować Autorowi blogu za to forum komentarzy. To trochę jak namiastka psychoterapii. Być może przyzwoity człowiek bez nadziei, ale też bez przyjaciół, bo porażka zawsze jest sierotą, znalazł tu możliwość wypowiedzenia anonimowo swojego problemu do innych ludzi, nawet jeśli czasem złośliwych „słuchaczy”.

  Politycy na Pana Piotra się nie obejrzą. Z zadowoleniem opowiedzą mediom, że większościowi wyborcy zostali spłaceni przez BFG. Głos wyborczy Pana Piotra nie jest proporcjonalnie większy do zasobności jego portfela.

  Politycy jak mantrę będą powtarzać tezę, że gdyby nie oni, nie byłoby pomocy dla członków SKOKu ze strony BFG. Sprawa Pana Piotra zginie na marginesie. Tak, jak marginalne były doniesienia, że poszkodowani ze SKOK Wspólnota zostali spłaceni całkowicie. Mediów ten news nie rozgrzał. Grzało je za to zło afery AmberGold. Pewnie rozgrzałoby na chwilę samobójstwo pogrążonego w rozpaczy bogatszego członka wołomińskiej kasy. Politycy i elektroniczne media to koniunkturalni kabotyni.

  Dlatego niech chociaż Autor blogu nie zapomina o tych ludziach i służy pomocą w przyszłości stosownymi doniesieniami praktycznymi. A pozostali (uratowani) niech zachowają więcej zdystansowanej delikatności. A trolle niech przejdą na dziadowskie fora.

  Uważny Czytelnik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nic dodać nic ująć
   pozdrawiam
   poszkodowany

   Usuń
 61. Pamiętacie jak polcan się lekko naśmiewał i lekceważył że BFG obejmuje swoją ochroną Skok-i ? gdyby nie BFG dziś byście mieli całe zero :
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/04/dobry-zysk-czy-bezpieczenstwo-czyli.html
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/12/niepokojace-ciecia-do-50-w-skoku-czyli.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie było żadnego naśmiewania się, tylko prywatna opinia, że BFG niepotrzebnie pcha łapy tam, gdzie być nie powinien, ponieważ SKOKi miały swoje gwarancje do kwoty 100.000 tys euro.

   Gdyby nie było BFG,w SKOKach nie byłoby niepotrzebnego siania paniki przez KNF, nie byłoby żadnych zarządców komisarycznych, przejmowania SKOKów przez Aliory i PKO oraz całego zamieszania.

   Usuń
  2. taaa a niby skąd wzięło się 80% przeterminowanych kredytów??

   Usuń
 62. Moze tak a moze nie?A co by bylo gdyby nagle koldra stala sie za krotka. Co by bylo gdyby z dnia na dzien Wolomin oglosil upadlosc bez znakow ostrzegawczych typu Zarzadca Komisaryczny? Czy byl przerabiany juz motyw wyplaty z Fubduszu Krajowej Kasy?Mysle ze BFG wzbudza wieksze zaufanie:) Bez dwoch zdan Polcan robi dobra robote......zeby nie bylo:)

  OdpowiedzUsuń
 63. Panie Polcan. Zgadzam się całkowicie. Pan i Panu podobni nie mają problemu. Gwarancja BFG jest. Teraz zwracam się z tematem do tych, którzy mieli nadwyżkę nad BFG. Jakie podejmujemy kroki i co robimy. Niech wypowiadają się tylko poszkodowani.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, najwięcej dyskutują ci co nie mają problemu, a konkretnych informacji dla nas co robić żadnych !! od polcana również

   Usuń
  2. Nie brałem do tej pory w tego typu sytuacji, nie znam więc problemu od strony praktycznej. Na blogu zaś staram się omawiać to, co znam z pierwszej ręki zamiast gdybać.

   Ja wszystkie moje środki z lokat przetransferowałem na obligacje korporacyjne. Z Wołomina większość środków wypłaciłem w kwietniu, teraz pozostała mi ostatnia lokata, którą mama nadzieję, odzyskam z BFG.

   Usuń
 64. Panie Piotrze i inni Panowie mający dużo ponad limit. Proszę o odezwanie się i o dyskusję co robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. popieram, pytanie tylko czy można coś zrobić, jak czytam informację że prezes kk zasłania się zmianami w ustawie żeby nie wyrównać nadwyżek to nadzieja mnie opuszcza, bo na odzyskanie z masy upadłościowej to raczej nie ma co liczyć
   pozdrawiam i życzę zdrowia w tych trudnych chwilach

   Usuń
 65. gdzie idziecie po wołominku? inny SKOK, obligacje korporacyjne (dawcy kapitału, bez gwarancji), skarpeta, czy bank??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to proste - skarpeta ! bo i tak czeka nas ponowny cypr, a w międzyczasie odsetki spadną jak w całym eurokołchozie do minusa.

   Usuń
 66. trzeba się z tym wewnętrznie pogodzić, przyjąć na klatę - jak tak zrobiłem i poczułem ulgę, czarne myśli odeszły - łatwo przyszło, łatwo poszło.. a jak uda się coś odzyskać to będzie to dla mnie bonus, coś ekstra - nauka na przyszłość bezcenna choć kosztowna ale kto obiecywał że nauka jest darmowa

  OdpowiedzUsuń
 67. Mi łatwo nie przyszło. Prośba do wszystkich zainteresowanych powyżej gwarancji BFG. Z mojej rozmowy z przedstawicielem Kasy Krajowej wynikło, że nastąpiła zmiana ustawodawstwa na tyle istotna, że może stać na przeszkodzie do sfinansowania roszczeń członków kasy powyżej gwarancji BFG przez K.K., tak jak to było w przypadku SKOK Wspólnota http://www.skok.pl/o-skok/aktualnosci/kasa-krajowa-przekazuje-srodki-dla-czlonkow-kasy-wspolnota. Z moich badań sprawy wynika, że od upadłości j.w. nie nastąpiła zmiana ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo - kredytowych. Jaka jest Państwa wiedza na ten temat ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też łatwo nie przyszło. Wręcz przeciwnie. A kwota straty to ponad druga wartość gwarancji BFG. Ja też tak słyszałem. Nie wiem jak to będzie.

   Usuń
  2. niestety zmuana nastapila w pazdzierniku i mozemuy nic nie dostac ponad 100.000
   tylko mysle ze prawo nie powinno dzialac wstecz. zawieralam umowe za starej ustawy i nikt mi nie aneksowal

   Usuń
  3. złożymy razem pisama. w kupie razniej. ja mam jeszcze nadzieje ze kasa zadba o PR i nam zwroci. nie ma wielu w skali nadwyżek. pieniadze maja. moze to kwestia dobrego pozwu. podaje maila wojcze@poczta.onet.pl

   Usuń
  4. nie wiem czy pozew to dobre rozwiązanie, przecież obowiązku nie mają to tylko gest ich dobrej woli, ale jak widać po wypowiedzi prezesa kk chyba tej woli nie ma
   pozdrawiam

   Usuń
  5. Do 13:31. Prawo nie działa wstecz, ale wkradł się mały błąd rozumowania. Wołomin upadł przecież w grudniu, czyli prospektywnie do zmiany w prawie. Tak ja to odbieram.

   Usuń
 68. musimy się pogodzić ze stratą, bo jeśli nie to nam to zatruje umysły.. jest czas jeszcze się odkujemy

  OdpowiedzUsuń
 69. To zależy z jaką stratą. Co innego 50 czy 80 tys. a co innego 400 czy 500 tys. Czyli zostaje syndyk masy upadłościowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niech sobie wezmą moje (juz nie moje) 95mln $i te 200 mld zl.

   Usuń
 70. Tak. Tylko jak odrobić np. 500k. To nie takie proste.

  OdpowiedzUsuń
 71. Ja znowu o ustawie o skok: czy zmiana nastąpiła w październiku 2014 r. czy 2013 r.? Wypłata roszczeń dla SKOK Wspólnota nastąpiła 27 października 2014 r.

  OdpowiedzUsuń
 72. 2014. wiec na moja wiedze prawna...zawarte wcxesniej umowy depoz nie powinny byc objete.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty zawarte w maju. Saldo na ROR - wpływ w grudniu. Jakby to było w tym przypadku.

   Usuń
  2. niestety brakuje logiki w takim rozumowaniu.. depozyty stare bo wejściu skoków pod parasol BFG z dnia na dzień zostały objęte ochroną.. ustawa jest ogłaszana, jest vacatio legis.. potem wchodzi w życie - czyli mamy czas na manewr.. niestety czarno widzę taką ścieżkę..

   Usuń
 73. Dokładnie. Jak ktoś ma jak pisze 50-60lat to już raczej nie odrobi pół miliona... bo chce spokojniej emerytury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. za 100 tys. EUR tez można dobrze pożyć

   Usuń
  2. Tak? A może ktoś ma chore dziecko i musi wydawać miesięcznie 10tyś na leki i opiekę? Trochę wyobraźni!

   Usuń
 74. Do Pana ze stratą 430kzl i do Pana Piotra. Co teraz możemy zrobić. Proszę o odzew.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pytacie co dalej
   powiem tak. jesli zwroca mi nadwyzke tak jak wspolnocie to nigdy nie zostawie w banku kasy. tylko w skokach. bo to by znaczyło ze jest to najpewniejsza instytucja q tym kraju. nerwy nerwami ale wazne jak się konczy

   Usuń
  2. potwierdzam, i myślę że nie tylko ty, dobrze by było żeby pomyśleli to tym panowie z kk

   Usuń
 75. czy ktoś z Państwa może przytoczyć o jaką d o k ł a d n i e zmianę w przepisach z października 2014 może chodzić? Nazwa Ustawy czy Aktu prawnego? Coś więcej?

  Jestem w tym samym położeniu tj. przestrzelony limit 100 K Euro. Nie jakoś dramatycznie, ale trochę tego było.

  Pozdrawiam
  RP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyłączam się. Proszę o sygnaturę
   PJ

   Usuń
 76. Wszystkich poszkodowanych, którzy przekroczyli BFG, proszę tu o odzew.

  OdpowiedzUsuń
 77. ponad 40 tysięcy złotych powyżej gwarantowanych 100 tysięcy euro. jan2390@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 78. wojcze@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 79. Czy z tym skokiem to jakis zart. Wczoraj wrocilem z Brazylii i czytam internet. Co z moją kasą. 21 lat pracuję w Brazylii o Argentynie w niemieckiej firmie. Wszystko od początku istnienie kasy dawałem do tego skoku. Zamienialem walute na pln. Jakie 100 tys. euro. Ja chce tyle ile tam miałem.

  OdpowiedzUsuń
 80. Proszę osoby poszkodowane o odzew i kontakt. Trzeba szybko coś robić!

  OdpowiedzUsuń
 81. http://www.google.com/url?q=http://xn--wupadoci-bpb5w.pl/upadlosc-skok-wspolnota/&sa=U&ei=TmGNVI32JY3uaqjRgIAH&ved=0CA0QFjAA&usg=AFQjCNEJij4Loy5C_TqzDDFMBi9eLBbQVg

  OdpowiedzUsuń
 82. http://xn--wupadoci-bpb5w.pl/upadlosc-skok-wspolnota/

  OdpowiedzUsuń
 83. Jestem zainteresowan sprawą. fig.did@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 84. Ludzie. Róbcie coś. Kontaktujcie się! Trzeba być pierwszym z pismem u syndyka.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...