czwartek, 18 grudnia 2014

PKO będzie wypłacać środki z lokat w SKOK Wołomin do końca lutego


Do wołomińskiej historii pozostało już tylko dopisanie epilogu. Wczoraj dowiedzieliśmy się ostatecznie jak i gdzie będą dokonywane wypłaty o czym pisałem już na PP1. Jak zwykle czytelnicy jako pierwsi nie omieszkali o tym napisać licznie w komentarzach.

Bezpośrednio zainteresowani wiedzą już wszystko. Ale z obserwacji ruchu na blogu widzę, że sprawą interesuje się także duża liczba nowych czytelników, którzy wcale nie lokowali swoich środków w Wołominie. Nic dziwnego w końcu jesteśmy świadkami rekordowego zwrotu środków z BFG, więc sprawa interesuje nie tylko "Wołominiaków".

Wpisy o SKOK Wołomin biją rekordy popularności, że trochę szkoda iż dzisiejszy wpis jest epilogiem. Ale podobno wszystko co dobre szybko się kończy, a przygoda z Wołominem na pewno do takich należała.


Oficjalny komunikat PKO dla bylych klientów SKOK Wołomin

Jak czytamy w powyższym komunikacie od jutra możemy iść do oddziału po odbiór kasy. Niestety wykluczone są z tego agencje PKO, a więc możemy się spodziewać długich kolejek. Bedąc lientem PKO zawsze korzystam z agencji, dzięki czemu zyskać można dużo czasu, nietety są one wyłączone z wypłacania środków.

Ciekaw jestem jak szybko pójdzie wypłacanie środków. Warto będzie urwać się z pracy jak najszybciej. Sprawdźcie godziny urzędowania, gdyż przykładowo u mnie godziny urzędowania są różne. W poniedziałek i wtorek od 8:00 do 15:00 zaś w pozostałe dni tygodnia od 10:00 - 17:00. A to oznacza, że kto się spóźni w piątek, zafunduje PKO dodatkowy zysk i to na całe 3 dni.

W artykule Zarządca zniechęca członków SKOK Wołomin do współpracy sugerowałem, że rolą zarządcy wcale nie jest ratowanie kasy. W efekcie ci co wierzyli w dobre intencje mBankowego Zarządcy i udali się do notariusza celem uzyskania możliwości dokonywania przelewów, lub decydowali się na założenie płatnego eSKOK stracili tylko czas i pieniądze.

Zatem porady opisane w artykule Dobre wieści ze SKOK Wołomin czyli jak obejść problematyczne wypłaty rozwiązały się niestety same. Nie trzeba już planować na wakacje wycieczki do wołomińskiego oddziału Wołomina po możliwość swobodnej wypłaty. Zamiast jechać ponad 200 kilometrów do najbliższego oddziału SKOK Wołomin teraz wystarczy iść 100 metrów po odbiór zablokowanych przez mBankowca środków...

Na koniec zostawiam listę placówek PKO, gdzie można wypłacić kasę z Wołomina. Do dyspozycji jest 1131 oddziałów, zamiast 103, które miał SKOK w Wołominie. Odpowiedni pdf do wglądu tutaj.

Ciąg dalszy: Skazani na PKO czyli przyjdźcie do na po świętach

58 komentarzy:

 1. Ciekawe czy będzie można zrobić przelewy na kilka kont czy raczej jest to jedna dyspozycja wypłaty całej kwoty ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew można zlecić tylko na jeden rachunek.

   Usuń
 2. No dobra ale ja nadal nie ufam BFG - jeśli miałem na lokacie SW przykładowo 100 tyś odsetki 1000zł pójdę wypłacać do oddziału PKOBP a kasa nie bedzie sie zgadzać - to gdzie w takim razie mam składać reklamacje -?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie co jeżeli wypłata będzie inna od naszych wyliczeń?

   Usuń
  2. Reklamację składasz w Oddziale PKO. Wszystko odnośnie reklamacji jest opisane w "Regulaminie wypłat środków gwarantowanych deponentom SKOK Wołomin" który dostępny jest na stronie BFG. bfg.pl/sites/default/files/16b_zal._nr_2_uchwala_w_sprawie_realizacji_wyplat_srodkow_gwarantowanych_z_numerem.pdf
   ww.

   Usuń
  3. Chyba wtedy trzeba pisać do mbankowego oszusta? To on sporządzał listy z kwotami przecież.

   Usuń
 3. wtedy do bfg. tak było przy wspólnocie. można złozyć skargę w oddziale, a oni to potem wyjasniają z BFG

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie szczegóły są tu:
  http://pelna.bfg.pl/sites/default/files/16b_zal._nr_2_uchwala_w_sprawie_realizacji_wyplat_srodkow_gwarantowanych_z_numerem.pdf
  Rozdział 6: Reklamacje

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwa dni wcześniej należy zgłosić tylko wypłatę gotówkową powyżej 25 tys., czy przelew też?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czytać umiesz?

   Usuń
  2. tylko gotówkę - sprawdzone

   Usuń
  3. No weź koluniu nie osłabiaj. Przelew chcesz awizować, żeby PKO cyferek w komputerze nie zabrakło?

   Usuń
 6. PKO wydzwania do domu i sugeruje wypłatę środków po Świętach - Dziwna praktyka. Macie podobnie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niby dlaczego po świętach? Mamy na piśmie, że możemy wypłacać od piątku.

   Usuń
  2. Potwierdzam od jutra wyplaty zglaszac mozna.

   Usuń
  3. też tak miałem. dzwonili już w środę ale nie mogłem odebrać. W czwartek też, odebrałem, przeczytali mi wszystkie komunikaty ze swojej strony nie udzielając ani grama więcej info ponad to co już czytałem (myślałem że dowiem się jakiej kwoty się spodziewać ale nie). Sugerowali że lepiej odbierać po świętach bo będą kolejki. Zupełnie jakby im zależało potrzymać tą kasę dłużej. A, i dzwonili do mnie jako do klienta inteligo, niejako przy okazji mówiąc o bfg. musieli zestawić numery telefonów podawane w Skoku ze swoją bazą danych klientów. Wiem bo miałem stare nazwisko w inteligo, którego nie znał Wołomin a oni właśnie na to stare dzwonili :)

   Usuń
 7. Jak sprawdzić należną kwotę?
  W SW miałem kilka lokat o różnych terminach i % (również lokaty rentierskie). Do tej pory otrzymywałem na żądanie tzw. Raport o Kontach Depozytowych, tzn. taką listę produktów klienta, gdzie w formie tabeli czytelnie widać było zdeponowane w Wołominie kwoty i odsetki naliczone od nich do dnia wydruku.
  Dzwoniłem do mojego oddziału SKOK - od 11-12-2014 kasjerki nie mają zupełnie dostępu do systemu, w tej chwili zajmują się wyłącznie odbieraniem telefonów.
  Myślicie, że na potwierdzeniu wypłaty z PKO będzie rozliczenie na poszczególne depozyty, czy ogólną kwotę z lokat wrzucą w jeden worek zatytułowany "wypłata środków gwarantowanych przez BFG"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie martwi inna kwestia. Co z lokatami które odnawiało się telefonicznie ale nie zdążyło podpisać przed zamknięciem placówek? Mam nadzieje, że te pieniążki nie "zniknęły" tym bardziej że były cały czas widoczne w systemie eSkok. Z tego co się orientuje dużo osób będzie miało taką sytuację z racji dużej odległości dzielącej miejsce zamieszkania od najbliższej placówki. Ponadto mam nadzieje, że takie dyspozycje w postaci rozmowy telefonicznej są nagrywane.

   Usuń
 8. tylko gotówkę

  OdpowiedzUsuń
 9. W prosty sposób możecie wyliczyć sobie ile macie pieniędzy do 11 grudnia:
  http://www.oprocentowanielokat.pl/kalkulatory.php?idk=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki - przydatne, bo od PKOwej wydzwaniarki namawiającej na poświąteczne wypłaty dowiedziałem sie, że o takie rozliczenie lokat trzeba wystąpić do BFG za pośrednictwem PKO.
   Przy okazji powiedziała, że dyspozycja przelewu może być złożona bez opłaty na wiele różnych kont (i nie koniecznie własnych).

   Usuń
 10. Do mnie dzwonili z bfg tak sie przedstawili i mowili ze data urodzenia sie nie zgada.Na infolini powiedIeli ze nigdy nie dzwonia moze to z pkobp?

  OdpowiedzUsuń
 11. Bylo to wczoraj okolo 20.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jest jeszcze jedna istotna sprawa przy wypłacie kasy z PKOBP przy duzej sumie co podać w tytule przelewu -?
  - środki gwarantowane przez BFG-?
  - zasilenie konta -?
  - środki z bankructwa skok wołomin-?
  - oszczedności zycia -?
  itp-?
  co byście w tytule przelewu napisali -?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czy to ma jakieś znaczenie? ja miedzy moimi kontami zawsze piszę zasilenie, a jak teraz oni to wpiszą to nie ma dla mnie znaczenia

   Usuń
  2. pieniążki

   Usuń
 13. Ja zawsze piszę: przelew.

  OdpowiedzUsuń
 14. UWAGA:
  Do wszystkich zainteresowanych wypłatami środków z Wołomina:
  Jutro blog FpG będzie obserwowany przez konsultantów PKO, którzy mają odpowiadać na wszelkie Wasze pytania. Szczegóły w jutrzejszym artykule,

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam, też do was dzwonią aby pojawić się w placówkach po świętach? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwonią do wszystkich osób i namawiają do przyjścia po świętach, ale wydaje mi się ze efekt będzie przeciwny od zamierzonego, gdyby wcale nie dzwonili to duża cześć osób by nawet nie wiedziała o wypłacie kasy od jutra.

   Usuń
  2. Witam, z jakiego numeru? bo cos mi wydzwania ale nie mialem okazi odebrac. Koncowka 24?

   Usuń
 16. Dzisiaj cały dzień wydzwaniają. Co 15-20 minut telefonują. Aktualny licznik -16 nieodebranych. Nie chcą się przedstawiać, żądają natomiast ode mnie przedstawienia się i podania danych. Sprawdziłem w Inecie - numer 22 560 88 89 - naganiacze PKO. Myślę, czego ode mnie chcą, skoro nie jestem ich klientem. Teraz już wiem skąd takie zmasowane zainteresowanie moją skromną osobą.

  OdpowiedzUsuń
 17. z różnych numerów mogą dzwonić.

  OdpowiedzUsuń
 18. A jak argumentują Waszą wizytę w banku po świętach?
  Do mnie na szczęście nikt nie dzwonił. Jutro z rana walę prosto to banku i szlus.
  Bubu z pozdrowieniami :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Komunikaty BFG i PKO BP są tak jasne, że ja nie mam żadnych pytań i wątpliwości. Co tu może być niejasnego, żeby konsultanci PKO mieli tu jutro młócić ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadnych pytań? Pierwsze, które powinno każdemu się pojawić z automatu to: czy PKO za darmo dostaje nasze dane osobowe. w końcu z Wołomina dostają nasz pesel imię, nazwisko itd i to całkowicie za darmo.

   Gdy zapisywalem się do PKO skorzystalem z bonusu 120 zł dla nowych klientów za doladowania dowolnej komórki. Mogłeś doladować nawet znajomym i zgarniać za darmo kasę, pod warunkiem, że byłeś nowym klientem.

   A teraz co? PKO robi promocję, ty się zglaszasz, a PKO mówi o nie kolego, twoje dane już mamy bo wolomin nam dał. Pytań zawsze nigdy dosć...

   Usuń
  2. Zajmujecie się pierdołami i zawracacie głowę.
   Jak można być tak upierdliwym?

   Usuń
 20. Pytanie do konsultantów PKO:
  Dwa tygodnie temu odebrałem nowy dowód osobisty (po co 10-letniej obowiązkowej wymianie), niestety nie zdążyłem dokonać jego aktualizacji w systemie Skok Wołomin.
  Czy podczas wypłaty środków w Państwa banku będzie problem? Czy potrzebne jest jakieś dodatkowe zaświadczenie z urzędu?

  ...na szczęście pozostawiłem sobie na pamiątką stary dowód z uciętym narożnikiem (ale równie dobrze mogłem go w urzędzie zostawić).


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! Mam ten sam problem! Nie zdazylem zgloscic nowego dowodu. Osobiscie uwazam ze powino byc bez problemu, dane i pesel ten sam.

   Usuń
  2. Nie będzie problemu z wypłatą środków - wystarczy aktualny dowód osobisty

   Usuń
 21. Pesel, kochanieńki, Pesel się liczy. Bez niego nigdzie nie żyjesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za granica zyje bez PESELU polskiego. Da sie? Da.

   Usuń
 22. Pytanie do konsultantów. Lokaty zakładałem telefonicznie (mam ekonto) bo do oddziału daleko, jak byłem w mieście gdzie jest oddział to odbierałem dokumenty i podpisywałem. Ty razem nie zdążyłem odebrać bo zamknęli oddziały. To jak z moją lokatą? jak będą liczone odsetki? lokata założona, od 2miesięcy odsetki się naliczały. Chciałem odwiedzić oddział odebrać dokumenty i podpisać no ale wiadomo co sie stało. To jak nie posiadam podpisanej lokaty to co teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro rano prześlę te zapytania na mail pko.

   Usuń
  2. Mam ten sam problem, lokate mialem odestki takze a dokumentow wogule nie przyslali umowy.

   Usuń
  3. PYTANIE: Co zrobic w sytuacji w ktorej BFG bedzie twierdzic ze nie bylo zadnych pieniadzy na koncie w SKOK?

   Usuń
  4. Limit kwoty gwarantowanej przez BFG obejmuje środki zgromadzone na rachunkach według stanu na dzień spełnienia warunku gwarancji (12.12.2014 ) łącznie z odsetkami naliczonymi do tego dnia, zgodnie z oprocentowaniem wskazanym w umowie, niezależnie od terminu ich wymagalności.

   Usuń
 23. http://wgospodarce.pl/informacje/17659-finansowa-farsa-w-sejmie-zamiast-rzeczowej-debaty-o-skok-gomulkowski-monodram-szefa-knf

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo się martwię, ponieważ do mnie nikt nie zadzwonił. Może moje pieniomdze zaginęłły były?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie zginęły, proszę się udać do oddziału, aby odebrać środki w gotówce lub przelewem.

   Usuń
 25. Ja mam inny problem w poniedziałek 15.12 zrobiłem przelew na swój ror w skok Wołomin , piszą i mówią że kasa wróci na konto z którego zostało wysłane ale do tej pory nie oddali .Jak długo to może trwać , co robić?

  OdpowiedzUsuń
 26. Marcin - od wczoraj nie działa link:

  Ciąg dalszy: Skazani na PKO czyli zdążyć przed 14:30

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arek - link podany wczoraj był zapowiedzią kolejnego artykułu i nie może działać jeśli nie ma jeszcze publikacji.

   Zwykle po napisaniu artykułu będącego kontynuacją poprzedniego wstawiam na koniec adnotację ciąg dalszy by się łatwo czytało, ale nowy artykuł stoi w poczekalni do następnego dnia, aż zostanie opublikowany.

   Usuń
 27. Ja już dzisiaj rano zleciłam przelew z BFG na konto. Żadnych problemów, żadnego czekania w kolejce. W oddziale nie było klientów.

  OdpowiedzUsuń
 28. Bez problemu wypłaca się sumę gwarantowaną. Czy ktoś ma jednak jakieś informacje gdzie zgłosić reklamację jak w liście dysponentów nie ma mojej żony jako współwłaściciela i właściwie wypłacono nam tylko jak dotąd niecałe 50%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy możesz napisać czy udało się pozytywnie z żoną jako współwłaścicielem? Dzięki

   Usuń
 29. Nie nie udało się. Żona jako współwłaściciel finalnie okazało się, że nim nie była. Zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez lokalny oddział SW. Papier, który podpisaliśmy okazał się bezwartościowy dla BFG.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...