poniedziałek, 15 grudnia 2014

Gdzie po SKOK Wołomin czyli szukamy konkurencji dla banków dla stawek minimum 4,00%


SKOK Wołomin już nie istnieje. Dziś na PP3 wyjaśniamy sobie Dlaczego nie ratowano tej popularnej Kasy. BFG niebawem będzie nam wypłacać środki z lokat w Wołominie. Uniknąłbym tej zabawy, gdyby nie pokątne rozporządzenie mBankowego zarządcy o blokadzie środków, wydanym na... kilka godzin przed moim zleceniem wypłaty.

Większość deponentów ze SKOK Wołomin zadaje sobie teraz pytanie, gdzie ulokować środki które rozda BFG. Ja oczywiście będę dalej poszukiwać okazji podobnej do tej sprzed kilku dni, gdzie na rok czasu można było umieścić dowolną kwotę na 9,70% stałego oprocentowania, o czym pisałem w artykule W polowaniu na okazje inwestycyjne.

Takich stawek Wołomin nie oferował nawet w najlepszym okresie mojego członkostwa. Oczywiście nie mam tutaj gwarancji BFG, mam jednak coraz większe zaufanie do starannie dobieranych spółek. Czytelnicy proszą jednak o propozycje z zapleczem BFG.

Pod ostatnim artykułem Arek napisał:
W tej sytuacji po cichu liczę na pozostałe Skoki. Jeżeli ktoś da 4% to całą kasę z Wołomina przelewam do tego skoku. Nawet jak będę musiał kilkaset kilometrów jechać to z przyjemnością i na złość KNF'owi pojadę !!!

Skoro niektórzy fani Wołomina mają takie podejście, niżej prezentuję listę najlepszych SKOKów, ale uwaga - ostatnio Kasy lepszą ofertą wymuszają dokupowanie udziałów lub ściąganie nowych członków. Wygląda na to, że w ten sposób chcą podreporować swój budżet. Warto to brać pod uwagę, jeśli ktoś chce zostać nowym klientem.

SKOKi - najlepsze oferty na grudzień 2014

1 SKOK im Kardynała Wyszyńskiego - oferta sięga nawet 5,00%, ale kosztem udziałów. Szczegóły w artykule niżej
5% na lokatach rentierskich oraz RSO Kapitalista czyli kup pan sobie dobrą lokatę

2 Kasa Polska - Na początku grudnia pojawiła się tutaj lokata Gwiazdkowa na 5%, ale w kilka dni po publikacji artykułu na ten temat Kasa dodała niewygodny regulamin 
5% na lokacie gwiazdkowej czyli kolejny bonus dla lojalnych klientów

3 SKOK Arka - najnowszą ofertę sięgającą do 4,70% omówiłem niżej
Pieniądze na start z 4,00% oraz dublet na 4,70% czyli żegluj przy pełnych wiatrach

4 SKOK Wesoła -  także do 4,70%
O ofercie tego skoku dowiedziałem się od przedstawiciela Kasy, który skontaktował się ze mną prezentując aktualną ofertę. Opisałem ją w tym artykule, ale ofertę odrobinkę zmieniono.
Dlatego zainteresowanych odsyłam na stronę w celu aktualizacji

 
Nareszcie wracają z dobrą ofertą


5 SKOK Nike - Lokata Noworoczna na 4,30%
Najnowsza propozycja ze SKOKu, oferta ważna bardzo długo, bowiem aż do końca stycznie 2015! O tym SKOKu kiedyś pisałem bardzo często należał bowiem do czołówki pięciu najlepszych Kas w poprzednich latach. Warto będzie znów opisać szerzej co się nowego tutaj dzieje.

6 SKOK Kujawiak
Jedno z objawień sprzed roku, do niedawna stale obecny w rankingu lokat. Spuścili nieco z tonu, ale rachunek systematycznego oszczędzania sięgający... 5,00% być może jest godny uwagi.
Najnowsza oferta do wglądu tutaj

7 Zachodniopomorska SKOK - nowość na FpG
Następne SKOKi zostały odkryte przez Rafała, który zadał sobie trud szperania po stronach SKOKów i wyszukał między innymi lokatę zimową sięgającą 4,10% na okres 6 miesięcy.
Szczegóły na stronie samego SKOKu.

8 SKOK Siarkopol - nowość na FpG
Lokata Systematycznego oprocentowania sięga nawet 4,50%, chociaż dla długiego okresu.
Dla zainteresowanych link do oferty.

9 SKOK Mysłowice - nowość na FpG
Warto zajrzeć na ostatnią tabelę na której widnieje nawet 5,50%, chociaż to oferta dla lokat systematycznego oszczędzania.
Można też przejrzeć całą ofertę tutaj.

10 Kasa Centrum - nowość na FpG
Tutaj kolejna lokata systematycznego oszczędzania sięga do 4,75%
Link do wglądu i porównania z poprzednimi ofertami.

11 SKOK przy Z.M Dezamet S.A. - nowość na FpG
Lokaty systematycznego oszczędzania dochodzą tu do 5,10%
Link dla porównujących oferty w różnych SKOKach.

12 SKOK Profit - powrót
Jak widać wznowił działalność SKOK, w którym byłem kiedyś członkiem:) Odwiedzałem placówkę kilka razy, zawsze mówiono, że planują powrót i już jest. Chociaż stawki sięgają tylko 4,00%.
Lista dostępnych ofert w tym skoku.

13 SKOK Świdnik - nowość na FpG ze stawkami do... 9%
Tutaj mamy rekordzistę, przypominającego nam stare dobre lokaty z 2012 roku. Jest to jednak rachunek systematycznego oszczędzania ze stawkami zmiennymi.
Oferta do wglądu na stronie Kasy.

Ostatnia oferta dowodzi, że lokaty systematycznego oszczędzania w SKOKach są lokatami progowymi, a więc zysk trzeba raczej uśredniać, biorąc pod uwagę cały, niesamowicie długi okres. To zaś czyni ofertę mniej atrakcyjną.

Jeśli ktoś z Was znalazł coś ciekawego czego nie ma w powyższym zestawianiu, niech zostawi w komentarzach namiary. W drugiej części artykułu poszukamy innych alternatyw do SKOKów.

UWAGA:
Kasa Krajowa nie będzie wypłacać środków dla osób, które miały zdeponowane środki powyżej kwoty gwarantowanej przez BFG czyli 418.015 zł. Uzasadnienie znajdziecie w poniższym artykule:

Ciąg dalszy: Kasa Krajowa nie wypłaci nadwyżek ponad BFG dla klientów SKOK Wołomin

76 komentarzy:

 1. Czym nowszy artykuł czytam tym bardziej się łapię za głowę.. Najlepiej wrzucić cały majątek na lokatę w skoku i modlić się aby kasy w BFG starczyło akurat na ten w którym jesteście, a jak dupną wszystkie to każdy z nas zapłaci za waszą pazerność bo państwo będzie do tego dopłacać- czyli wszyscy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonoimowy 9:08
   Jak zabraknie kasy w BFG to upadnie cały system bankowy, więc na to nie licz. A SKOKi mają przynajmniej uczciwy procent w przeciwieństwie do oszustów bankowych.

   Usuń
  2. Widocznie nie jesteś na tym etapie zarabiania

   Usuń
 2. Jaka jest gwarancja, że następny SKOK nie padnie? Obawiam się, że obecnie już żadna... Tak czy inaczej, proponuję zestawienie aktualnych lokat TYLKO z oprocentowaniem STAŁYM. Dla mnie tylko takie byłoby przydatne. Nawet, gdybym zdecydował się nie zrazić do SKOKów, to trudno samemu przeglądać 52 oferty (każda z inną opłatą za wskokowstąpienie).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie SKOK-i powinny już dawno skonczyć tak jak AMBER GOLD. Do niedawna na BFG składali się klienci banków, godząc się na niższe odsetki, ale mając gwarancję. Klienci SKOK-ów cieszyli się wyzszymi odsetkami. Wg mnie rządzący widząc wcześniej co się zapowiada i bojąc się potężnego wybuchu niezadowolenia ( klientów SKOK-ów jest zdecydowanie więcej niz klientów AMBER GOLD) przerzucił odpowiedzialność za bankructwa SKOK-ów na wszystkich klientów banków. I tak dokonano indywidualizację zysków oraz upublicznienie strat. To tak jakby z mojej polisy OC wypłacić odszkodowanie, bo sprawca wypadku przez lata nie płacił OC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam,
   za pazerność płacą klienci banków, bo dzięki nim klienci skoków mogą spać spokojnie.

   a jak nie starczy pieniędzy z BFG? - spokojnie zapłacimy wszyscy w podatkach i wcale te 2% odsetek więcej tego nie pokryje

   Usuń
  2. I o to chodzi! i o to chodzi! i gra gitara.

   Usuń
  3. "... na BFG składali się klienci banków, godząc się na niższe odsetki ..." No to może jeszcze dodajmy, że również zapewniając bankom ogromne zyski. Nie mówiąc o kupie kasy wypompowywanej za granice, do państw, w których banki się mieszczą.

   Usuń
  4. Ale co zyski banków mają tu do rzeczy? Piszesz, że kasę wypompowano za granicę? A co z kasą z upadłych SKOK-ów ? Krasnoludki kupiły sierotce Marysi nowe gąski czy też pochłonęła je kosmiczna "czarne dziura"?

   Usuń
  5. Klienci SKOK-ów cieszyli się wyzszymi odsetkami niż w bankach nie dlatego, że te drugie obowiązkowo płaciły na BFG, tylko dlatego że banki zarabiając na pieniądzach klientów niechętnie dzieliły się z klientami zyskami. Same miały za to (i ciągle mają) zyski, które umożliwiają im podniesienie oprocentowania lokat. Ale po co, skoro ludzie i tak do nich pieniądze przynoszą? A co z kasą z upadłych SKOKów, to nie wiem. Kto miał zarobić na przewałkach, to zarobił i nigdy sie nie dowiemy, ani kto, ani ile.

   Usuń
 4. O nie! SKOKi odpadają. I o to właśnie chodziło banksterom. Aby zniechęcić ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śmieszą mnie opinie ,że za upadłość Skoku zapłacą klienci banków.
  Banki w Polsce co roku zarabiają setki milionów a i tak coraz bardziej podnoszą koszty prowadzenia rachunków , obniżają oprocentowania lokat, zastawiają kredytowe pułapki i wciskają oszukańcze produkty typu polisolokaty,struktury itp.Banki to nienażarte bestie i większa ,czy mniejsza składka do BFG tego nie zmieni.I tak i tak będą doić klientów na ile tylko się dadzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zero konstruktywnej krytyki, nie wiem czy jest sens śmiać się z innych komentarzy skoro samemu nie wnosi się niczego do dyskusji (po za narzekaniem oczywiście).

   Usuń
  2. Ty już masz wyprany mózg od marketingowych hasełek typu konstruktywna krytyka ale tego nie widzisz. Ogarnij się człeniu. Anonimowy z 15 grudnia 2014 12:03 podaje fakty jak zachowują się banki.

   Usuń
 6. Ogólnie rzecz biorąc skoki nigdy nie padną i wiem o tym. Widać to na wszystkich blogach finansowych zaczynając od was a na kalkulatorze kończąc. Nie ma opcji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jako wesołek, którego wszystko śmieszy, masz jakiś bardziej rzeczowy kontrargument przeciwko tezie, że za (delikatnie pisząc) błedy zarządów SKOK-ów zapłacą klienci banków ? To jest kolejny SKOK, który upadł i nie chcę być złym prorokiem, ale podejrzewam, że nie ostatni. Twoje spostrzeżenia odpowiadają klientom AMBER GOLD, pożyczkobiorcom kredytów denominowanych w CHF itp. Jak jest dobrze, to patrzymy z góry na tych głupiutkich co to lokują w banksch ( bo to złodzieje, banksterzy...). Jak zaczyna się zawierucha, to jakie to niesprawiedliwe, chcą mnie okraść z moich oszczędności, niech rząd coś zrobi. Chce się mieć większe zyski, trzeba ponosić większe ryzyko. Zachowujecie się jak górnicy: jak zysk-to 13, 14, 15 pensja, udziałowe, piórnikowe itd, jak strata to bud zecie dorzuć do nas bo nie starcza na pensję, będą zwalniać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej bym tego nie ujął.

   Gracjan przecież już dwa skoki upadły, to jak to wiesz?

   Usuń
  2. W górnictwie nie ma czegoś takiego jak 13 i 15 pensja, udziałowe. Jak chcesz coś mądrego napisać to upewnij się najpierw jak jest naprawdę, a nie jak wydaje się Tobie, że jest. Po wpisie domyślam się, że należysz do ludzi, którzy chcieliby więcej zarabiać na lokatach ale się boją. A ludziom którzy trzymali kasę w SW powinieneś dziękować bo gdyby wszyscy (tak jak Ty) trzymali kasę w bankach to odsetki byłyby tam ujemne i musiałbyś płacić im, że możesz trzymać u nich kasę.

   Usuń
 8. Szkoda tylko ze nie aresztowani jakiegoś prezesa banku -? raczej by sie nieodważyli tykać-- III-RP by nie PO-zwoliła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pekaosa o aferach krąża już legendy. I co? I nic.

   Usuń
  2. Bo pkosa jest włoskie i tak ma zostać. Włosi znani są także z produkcji wspaniałych pociągów, znacznie lepszych od tych z Pesy.

   Usuń
  3. Włosi znani są także ze specyficznej przedsiębiorczości. Szczególnie Włosi z położonej na południu Włoch wyspy.

   Usuń
 9. Uważam ze BFG uratuje niektórym członkom SW zycie - całe oszczedności zbierane przez lata - zeby nie BFG to by była tragedia lamenty płacze samobójstwa - tylko patrzec na zbawienie kiedy termin wypłat podadzą i podziekować BFG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się - tylko uratuje za pieniądze innych podatników, niestety za moje pieniądze i moich dzieci.

   Usuń
 10. No przeca zanim nastąpił BFG nasze depozyty były ubezpieczone też do 100 000 zł w jakimś Towarzystwie ubezpieczeniowym, nazwy już nie pomnę.
  A co do życiowych oszczędności to warto przyswoić sobie taki imperatyw: nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na jakieś dwa lub trzy lata dam sobie ze skokami już spokój. Poczekam aż się wszystko uspokoi i wtedy wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam odważną hipotezę że SW zostanie wchłoniety przez duży bank.

  OdpowiedzUsuń
 13. Masz na myśli mbank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niekoniecznie mbank,Czarnecki mi chodzi po głowie.

   Usuń
  2. W jaki sposób i po co? I co bank by z tego miał. Przecież skoku już nie ma. To jest czy go nie ma. Co to by dało członkom ponad limit.

   Usuń
  3. BFG nie musiałby kasy ruszać, bank przejąłby za friko wszystko depozyty i kredyty i placówki: zyskiem długoterminowym byłby zysk z kredytów, nie zapominajmy ile klientów jest w SW. Jak będzie czas pokaże.

   Usuń
 14. Ja pakuję wszystko z nowu do SKOKu. Oprocentowanie w bankach to jałmużna, ledwo pokrywa inflację, która w przeszłym roku ma juz wynieść 2%. Cała kasa idzie za granicę bo polskich banków juz nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciężko w coś się zapakować na dłuższy okres z oprocentowaniem zmiennym.
  Jak wszyscy tam polecą to za miesiąc procent mocno poleci.

  OdpowiedzUsuń
 16. Polcan, jest prośba. Zrób proszę artykuł o nabitych w instrumenty typu Libra II. Jestem jednym z tych nieszczęśników. Ciężko się z tego "wypisać". Jednakże ostatnio dostałem korespondencję, że niby zmieniają coś na plus. Skoro aneksują umowę, jej istotne elementy, to winny chyba dać szansę braku akceptacji aneksu i odstąpienia od umowy? Pomożesz proszę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie zajmuję się już tymi tematami. Na początku istnienia Polak Potrafi jeszcze w pierwszej wersji omawiałem podobne produkty, gdy poszukiwałem alternatyw do lokat. Ostatecznie wycofałem się z tego i zawiesiłem chwilowo pisanie na PP1.

   Szczegółowo takie coś omawia na swoich blogach Stanisławek. Tam być może znajdziesz coś co ci może pomóc.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź i namiar. Pozdrawiam. Stały czytelnik.

   Usuń
 17. Czy oferta "Kasa Polska - Na początku grudnia pojawiła się tutaj lokata Gwiazdkowa na 5%"

  Jest tam limit do 20 tys? nie mozna wiecej wlozyc?

  OdpowiedzUsuń
 18. Tylko piszecie, śmiejecie się, cwaniakujecie... Ja straciłem oszczędności życia i oszczędności rodziny. Mieliśmy tam kasę z mieszkania, które żona sprzedała. .Ie mam już sił i żadnych nadzieji. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie samobójstwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to nie wiedziałeś, że powyżej 100000 zł gwarancje Cię nie obejmą?
   Ale masz rację, powieś się. Życie to tylko zawracanie głowy.

   Usuń
  2. Nie przejmuj sie głupimi komentarzami.

   Nie straciłeś wszystkiego, limit BFG to całkiem spora kwota. Wielu o niej może pomarzyć. Straty tu i tam są nieuniknione.

   Usuń
  3. 100tys euro nie zł... następny "doinformowany".

   według mnie w skoku jest trzymać bezpieczniej niż w banku, dlatego, że taki SW był jednym z największym skoków i BFG to uciągnął, a z tego wynika, że inne skoki są mniejsze i je też BFG uciągnie w takim przypadku mamy dwa scenariusze:
   Upada duży bank:
   - BFG czyści się do zera wypłacają nam np. 90% kasy bez odsetek
   - Odsetki często o 1-2% mniejsze
   Teraz upada SKOK:
   - odzyskujemy kasę z odsetkami
   - mieliśmy lepsze procenty :)

   Usuń
 19. Nie podobają mi się te procenty. Systematyczne oszczędzanie niezbyt zachęcające. Na razie trzaby się zaparkować na jakiejś krótkoterminowej lokacie, no bo jak mają po kolei wykańczać SKOKi to to już nie na moje zszargane po Wołominie nerrrwy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 22. polcan usuń wpisy tych debili powyżej, nawet nie będę tego komentował
  poszkodowany powyżej bfg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego Anonimowy16 grudnia 2014 07:02 używasz publicznie obraźliwych epitetów ! Kim więc Ty jesteś ? ;)

   Polcan usuń wpis tego mądrali, gdyż chyba nie jest rolą bloga promowanie obraźliwego języka !?

   Usuń
  2. Wskazał na naprawdę obraźliwe dwa wpisy, które usunąłem. Zostawiłem ku przestrodze dla innych, bo jak widzę co niektórzy maja po prostu ubaw z dokuczania poszkodowanym.

   Usuń
  3. polcan, a wymyślanie od debili nie jest obraźliwe ?
   O ile kojarzę to usunąłeś wpis krytyczny wobec manipulacji jakiegoś trolla, o nieprawdziwych informacjach BFG i wcale nie był obraźliwy lecz krytycznie dosadny wobec głupoty manipulatora-trolla - nie wprowadzaj w błąd polcan i eliminuj też z bloga epitety typu "debile", bo było nie było są obraźliwe.

   Usuń
  4. Jest, tyle że dotyczy usuniętych wpisów i działa jako przestroga. I co ważniejsze nie rozwija już wątku, bowiem często jeden tak zaczyna inni podejmują i zaczyna się obrzucanie inwektywami. Tutaj zaś zostawiłem info o usuniętych wpisach.

   Usuń
 23. Uważajcie na skok Nike. Warto zobaczyć co w ciągu ostatniego roku zrobili z lokatami o zmiennym oprocentowaniu. Roczne obniżyli z 5,25% na 2%. Tym klientom, którzy im wcześniej zaufali. Tej kasie ufać nie należy.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jest już południe, wtorek, 16 grudnia, coś się BFG spóźnia z ogłoszeniem co do miejsca i terminu wypłaty......

  OdpowiedzUsuń
 25. No jak komisarz męczy się jeszcze nad listą osób uprawnionych do wypłat to oczywistą oczywistością jest, że BFG jeszcze jej nie otrzymał, więc nie ma co ogłaszać.
  Cierpliwości Panie, cierpliwości :-) Do jutra sprawa się wyjaśni: jaki bank i od kiedy. HOWGH!

  OdpowiedzUsuń
 26. Nie spóźnia się. Komisarz ma 3 bite dni robocze na przekazanie BFG listy członków SKOK Wołomin. Więc najpóźniej do jutra stanie się jasność.
  http://bfg.pl/

  OdpowiedzUsuń
 27. Po tym jak w ekspresowym tempie rozwalili nasz SKOK to lista już dawno powinna być:)

  OdpowiedzUsuń
 28. jaki bank to już wiadomo!

  OdpowiedzUsuń
 29. Ustawowo 3 dni robocze przewidziane są na sporządzenie listy do wypłat. Więc czekajcie na stosowny komunikat BFG. Może jutro, może pojutrze, ale będzie.
  A jaki bank będzie wypłacał forsę to jeszcze nie wiadomo bo nie ma komunikatu.
  Dziękuję za uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie denerwujta się ino czekajta na cynk z Funduszu. Przed świętami dostaniecie gotowiznę czy jak tam wolicie przelew.

  OdpowiedzUsuń
 31. A wracając do meritum to ja będę dalej kiblował w Smarcie. Do bodajże 12 lutego dają 4% dla starszych. Po tym terminie cóś się wygłówkuje. Tylko nie pchajcie się w długoterminowe lokaty bo możecie się na nich przejechać. Łapać wisienki należy :-)

  OdpowiedzUsuń
 32. A ja bym się już w SKOKi chwilowo nie pakował dobrowolnie.
  Założę krótkoterminowe lokaty lub konto oszczędnościowe na przeczekanie. W końcu banki lubią się ścigać więc i ja coś z tego będę miał.

  OdpowiedzUsuń
 33. Dalej nie ma info o przekazaniu list do BFG?

  OdpowiedzUsuń
 34. Dzisiaj będzie, a jeśli nie, to jutro :-)

  OdpowiedzUsuń
 35. Dzwoniłem do BFG. Facet powiedział żeby uzbroić się jeszcze w cierpliwość, być może jeszcze w tym tygodniu dowiemy się który bank i kiedy będzie wypłacał pieniądze. A jeszcze tydzień temu ćwierkali, że najpóźniej w połowie tego tygodnia będzie wiadomo.
  Po mojemu grają w kulki. Wypłaty pewnie będą w Wigilię bo ludzie nie będą mieli czasu a nasza kasa przez święta i weekend będzie procentowała w banku.
  Co z listą osób? gdzie jest do cholery ciężkiej?

  OdpowiedzUsuń
 36. Oto właśnie bufońska i ignorancka Warszawka w całej okazałości. Klienci na lodzie tuż przed Świętami a Oni proszą o cierpliwość. Zdawaliby przynajmniej krótkie relacje na temat listy, czy dotarła czy nie dotarła, w czym mają problem? A tak to tylko jeszcze bardziej rozsierdzają ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 37. To działa tak: najsampierwej komisarz przekazuje listę deponentów do BFG (dziś ostatni dzień). Następnie fundusz podejmuje uchwałę o wypłatach. A na końcu my, klienci walimy tłumnie po forsę i w nogi......

  OdpowiedzUsuń
 38. Chwała BFG za tempo działania. Od piątku wypłaty w PKO BP bez prowizji.

  OdpowiedzUsuń
 39. To może dołożę swoje info o lokatach skocznych.
  Twoja SKOK (www.twojaskok.pl):
  Lokata promocyjna "Platinum 5" na 6 miesięcy na 4,10% - oprocentowanie stałe.
  (wymagane wykupienie 5 nadobowiązkowych udziałów po 157 zł)
  Na stronie internetowej nie ma info o tej lokacie.
  Szczegóły dostępne w trybie fizycznej wizyty w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
 40. BFG od dziś jest moim guru za szybkie i rzeczowe działanie i za to że opreację wypłaty nie pobierają żadnej kasy.. hip hip huuurrraaa

  OdpowiedzUsuń
 41. Ano hurrra, huraaaa! Aż strach się bać co by było gdyby BFG nie było.

  OdpowiedzUsuń
 42. Wracając do tematu :). Skok Nike wydaj się w miarę ok.
  "+"
  1. Przystąpienie do skoku - 56 PLN
  2. W miarę rozsądna lokata na 4,3% na 3M oprocentowanie stałe, można założyć tyle lokat ile się chce.
  3. Bezpłatny e-skok i przelewy
  4. Lokatę zakładamy z domu przez e-skok Jak ktoś ma daleko do skoku to wystarczy jedna wizyta w oddziale, reszta przez internet !

  "-"
  1. Trzeba wpłacać na konto oszczędnościowe (oprocentowane coś na ponad 2%) min 30 zł przez 6M. Po nazbieraniu 180 zł robić tego nie trzeba, ale 180 zł jest zablokowane. Kasę zwracają po 3M od złożenia wypowiedzenia.
  2. Ktoś pisał, że bardzo zmienili oprocentowanie lokat ze zmiennym % ale tej lokaty to nie dotyczy. Najwyżej uwaga na przyszłość ...

  OdpowiedzUsuń
 43. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ze SKOK Kujawiak? Pytam, bowiem napisałem do nich e-maila podanego na stronie i do tej pory nie mam odpowiedzi. A w SKOK Wołomin odpowiedź była niemal po chwili...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też "olali". Żadnej odpowiedzi od kilku dni !

   Usuń
 44. Pokażcie mi bank, parabank, skok lub inną instytucję, która jest obecnie wypłacalna (jest w stanie wypłacić włożony przez klientów kapitał). Zniszczyli SKOK Wołomin i zniszczą inne, bo są zbyt konkurencyjne.

  OdpowiedzUsuń
 45. Plus Bank daje 4% na lokacie dla wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 46. Ja załozyłam lokatę w skok stefczyka na 3.3 %.
  2zł za prowadzenie konta i 4 złote cale wpisowe

  OdpowiedzUsuń
 47. SK BANK daje 4,4% na 18 miesięcy zmienne

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...