piątek, 26 grudnia 2014

Najlepsze okazje 2014 roku


Końcówka roku zwykle powoduje, iż patrzymy jaki to był rok i wybieramy sobie tutaj najlepsze okazje mijających 12 miesięcy. W ubiegłym roku wybraliśmy sobie 6 takich okazji i jak pamiętamy pierwsze miejsce zajęła lokata z klasą na 8% w SKOK Wołomin.

W tym roku SKOK Wołomin też zajmie pierwsze miejsce, ale w zupełnie innym rankingu nazywanym zwykle Ciemne strony roku. W roku ubiegłym na drugim miejscu umieściłem Wprowadzenie BFG w SKOKach, przewidując początek kłopotów sektora SKOK. Wiadomo było bowiem od początku, że sprawa ma podłoże polityczne.

Okazje podzieliłem według największego możliwego bonusu, jaki możemy uzyskać korzystając z promocji bankowej. I w większości przypadków zwykle to od naszej inwencji twórczej zależy, ile zyskaliśmy na opisanych niżej promocjach.


1 Program poleceń Inteligo
Przyznać muszę, że najbardziej cieszą okazje, które pojawiają się znienacka. Konto w Inteligo już było zamykane, a jednak po raz pierwszy skorzystałem z dobrodziejstwa miesięcznego okresu wypowiedzenia i odwołałem zamknięcie konta, by brać udział w programie poleceń.

Najlepszy program poleceń w bankach

To zdecydowanie najlepszy program poleceń na rynku, bijący na głowę inne tego typu akcje w przyjaznych bądź co bądź bankach jak Meritum czy BZ WBK. Nagradza obie strony czego nie robi Meritum i nie daje ograniczenia kwotowego jak BZ WBK. Chciałbym tutaj podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej promocji z moim pośrednictwem. Wkrótce ma ruszyć nowa edycja, oby równie atrakcyjna jak obecna.
100 zł dla poleconego i 50 dla polecającego w 7 edycji Mam inteligo


2 Karta kredytowa BOŚ
Jedno z ostatnich bo grudniowych objawień na rynku finansowym. Kartę kredytową mieć zawsze warto jeśli wiemy jak się nią posługiwać i jak korzystać z bezodsetkowego okresu grace period. Dobrze jeśli dodatkowo gwarantuje nam dodatkowy bonus na start.

Taką kartą jest jak wiemy kredytówka w Citi, ale jak powszechnie wiadomo to jednorazówka i jak raz zgarniemy bonus, do kolejnych nie mamy już praw. Możemy jednak zmienić bank, a BOŚ oferuje jeszcze większy bonus. Skrytykowałem ją w poniższym artykule, ale dowiedziałem się o nowych faktach, które stawiają ofertę w nowym świetle o czym będzie na blogu niebawem.
150 zł na karcie kredytowej BOŚ tylko dla uważnych


3) 100 zł za założenie lokaty w Optimie
To jedna z najczęściej powracających okazji w roku. A to na bankier starter a to na grouponie, raz 100 zł, raz więcej, raz mniej. Ja skorzystałem z oferty z bankier starter, a jak raz się skorzysta, przychodzi czas na odsiadkę.

Gdy pojawiała się ta oferta, jednocześnie usłyszeliśmy głosy, że to zasługa zanikania marki BGŻ, który ma zostać przejęty przez Paribasa, więc Optima szybko poszerza sobie grono klientów by drożej się sprzedać. Akcje były szalenie popularne na tyle... że Paribas też zaczął robić swoje akcje. Niestety bez furtki jaką zostawia Optima...
100 zł za założenie lokaty na 4% w Optimie4) Do 60 zł za założenie lokaty w Meritum
Następna okazja pojawiła się niestety tylko jednorazowo. To także konsekwencja innej fuzji, wiadomo bowiem, że Meritum zostanie niestety niebawem pochłonięty przez bank z melonikiem.

Kto do tej pory jeszcze nie skorzystał z oferty lokaty na 5% może to zrobić za pośrednictwem linku poniżej. Według informacji do fuzji gdańskiego banku z Aliorem ma dojść już w pierwszym kwartale 2015, więc czasu na ostatnie założenie lokaty zostało mało. Oferta zniknie ze strony jak tylko zmienią się kolory.
Link do wniosku o lokatę Start w Meritum na 5%


5) 50 zł premii za założenie lokaty w Idea bank
Ta promocja była dużym zaskoczeniem. Idea bank nie jest przejmowana przez nikogo, a przynajmniej oficjalnie nic o tym nie wiadomo. A jednak klon Czarneckiego także rozdaje bonus do lokaty i co więcej oferta jest... powracająca. 

Niebawem mieliśmy drugą edycję zwaną dogrywką. I wcale niewykluczone, że będą kolejne. Banki widzą ogromną popularność lokat z bonusem, należy więc trzymać kciuki, by takich ofert było coraz więcej. I to nie tylko w czterech wymienionych wyżej bankach.
5% na lokacie z gwarancją bonusu 50 zł na dogrywce w drugiej edycji


Jak stali czytelnicy wiedzą, FpG adresowany jest dla zwolenników banków, PP3 dal zwolenników pozabankowych promocji. O najciekawszych z nich dziś na sąsiednim blogu.

Ciąg dalszy: Najlepsze pozabankowe okazje 2014 roku

10 komentarzy:

 1. Najlepsza okazja to byl zakup USD na poczatku roku.
  Milego swietowania.

  OdpowiedzUsuń
 2. No gdyby to człowiek wiedział, że dolec tak pójdzie w górę to nie bawiłbym się już ze Skokami itp.

  OdpowiedzUsuń
 3. A gdzie jest 70zł x10 miesięcy w BZ WBK za konto godne polecenia? Jeszcze do lutego 2015 będę mi płacić a potem przechodzę do innego banku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co ty kraczesz - mądry po roku - a ja uważam ze ziemia rolnicza była i nadal jest dobrą inwestycją - powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Polcan - czy promocja 150 zł na kk w BOŚ jest tylko dla pierwszych 3000 klientów - tak mi wygląda z regulaminu? Jeśli tak, to niezbyt się to opłaca, bo można premii nie dostać, a wypowiadając umowę stracić na opłatach za kartę lub trzymać ją na siłę prawie rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra uwaga. Zobaczę czy przy zakładaniu będzie jakaś możliwość weryfikacji numeru zgłoszenia.

   Usuń
 6. 70 zł gwarantowanej premii za założenie iKonta Paribas w promocji Konto z premią - otrzymal ktoś premie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja nawet jeszcze nie otrzymałam maila z prośba o uzupełnienie danych...

   Usuń
  2. Dziś na konto wpłynęła kasa :)

   A z Aliora 50 zł za założenie konta macie już?

   Usuń
 7. Kiedyś to były czasy na zarabianie z moneybackiem.
  Przykład BZ WBK.
  Było takie Konto Wydajesz&Zarabiasz oddającego 1%
  Zwrot niby marny, ale można było wyciągnąć kilku tysięcy złotych. (tak, było to możliwe bez płacenia podatku. BZ WBK wypłacał moneyback jako "sumę nagród". Jako nagrodę rozumiał zwrot liczony od każdej odrębnej płatności. A kartą można było zapłacić za kwotę max. 50 000 zł, tym samym uzyskując do 500 zł zwrotu, tj. nagrody, co zwalniało z płacenia podatku, bo nie są nim obciążone nagrody do 760 zł).

  Spod naliczania zwrotu nie wyjęto niczego i zaczęło się. Niektórzy posiadacze konta zaczęli namiętnie chodzić do kasyn. Ale wcale nie wpadali w sidła hazardu. Przy wejściu na poczet gier wpłacali kartą dużą sumkę, poobserwowali grę innych, wypili kawę i wypłacając depozyt wracali do domu. Jako zwycięzcy, bo z odnotowaną płatnością kartą i moneybackiem.

  Inna ciekawy konkurs także organizowany przez BZ WBK Konkurs skończy się się przed czasem.

  Bank postanowił promować usługę Alertów, czyli smsowych lub mailowych powiadomień o wykonanej płatności kartą lub o zaksięgowaniu przelewu.

  Konkurs polegał na nagrodzeniu niewielu, bo zaledwie trzech osób, które w wyznaczonych terminach otrzymają najwięcej Alertów. Nagrodami były netbooki. I zaczęło się to czego bank nie przewidział. Zlecanie koszyków przelewów, ustalanie codziennych zleceń stałych na groszowe kwoty. Machina ruszyła z takim impetem, że bankowcy postanowili dzwonić do uczestników konkursu i nawoływać do wstrzymania generowania Alertów. Powoływali się przy tym na regulaminy i możliwość zablokowania dostępu do bankowości elektronicznej w związku z korzystaniem z niej w sposób niezgodny z przeznaczeniem. Konkurs zakończono po dwóch z trzech zaplanowanych etapów, a bank sam przyznał na swej stronie, że zwycięzca otrzymał grubo ponad 200 tysięcy Alertów! Ilość oszałamiająca i przygniatająca skrzynkę mailową i system operacyjny banku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...