wtorek, 9 grudnia 2014

Grudniowy festiwal promocji bankowych czyli święta też dają zarobić


Oj sypnęło nam w grudniu promocjami bankowymi. W ubiegłym tygodniu informowałem o dwóch ciekawych promocjach: pierwszym oferentem był mBank, gdzie można zarobić 100 zł w dwa miesiące i co więcej może to zrobić praktycznie każdy wyjadacz wisienek.

Drugim oferentem był ING, gdzie też można zgarnąć stówkę, chociaż tutaj bank każe być klientem minimum pół roku. Teraz do grona świętych mikołajów dołącza znów Credit Agricole ze swoim 1000 zł.

W tym trzecim przypadku bank każe być klientem aż 18 miesięcy. Najdłużej co prawda, ale po pierwszą stówę nie trzeba się praktycznie wcale gimnastykować jak w przypadku mBanku czy ING. Dostajemy ją na start za otwarcie konta i przelew na 1500 zł, a więc najłatwiej.


Dużą zaletą nowej promocji, jest możliwość założenia jednego z czterech kont przez internet. Gdy pierwszy raz zostałem klientem CA, trzeba było się stawić w oddziale i była to droga przez mękę. 

Kolejna edycja ciekawej promocji

Sam program w Credit Agricole omawiałem bardzo szczegółowo w edycji wiosennej tego roku, kogo więc interesują szczegóły niech zajrzy do artykułu 1000 zł premii w programie Jesteśmy gotowi w CA. Tutaj przypomnimy go tylko w skrócie

I.  100 zł na start - otrzymamy za otwarcie konta oraz przelew na 1500 zł
II. 600 zł za płatności kartą płatniczą - trzeba wydawać po 300 zł kartą, zaś premia jet przelewana dzięki usłudze, którą opisałem w artykule Podwajam na okrągło, czyli mSaver który się opłaci.
III. 300 zł za rachunki płacone przez CA - do wyboru jest gaz, prąd, telefon, kablówka ale nie czynsz.

O ile warunek pierwszy jest banalny, drugi praktycznie też, ze względu na prawdziwy mSaver, o tyle trzeci jest raczej niemożliwy do spełnienia, co omawiałem w artykule 300 zł za rachunki w programie Jesteśmy gotowi.

Kogo interesuje ta promocja ma do wyboru cztery konta. Które z nich najlepiej wybrać omawiałem w artykule Wybór optymalnego konta do cashback sięgającego 100%.  Niebawem na tym blogu przeczytacie jak zamknąć konto w CA.

Kto chciałby założyć konto w Credit Agricole i zgarnąć do 1000 zł może założyć konto tutaj.

Konto można zakładać do końca grudnia. Takim sam okres zapisów jest na promocję w mBanku. Dokumenty kurierem otrzymałem już dawno, niestety nieco dłużej przychodzi czekanie na kartę do konta.

Link dla wisienkowiczów chętnych na 100 zł do zgarnięcia w mBanku.

Nieco dłużej potrwają zapisy na ING, bo do 15 stycznia. Szczegóły promocji opisywałem w ubiegły czwartek. Nietrudno jednak zauważyć, że tutaj warto zapisać się dopiero w styczniu, by nie płacić niepotrzebnie za konto, które należy trzymać do lipca 2015.

Link dla wisienkowiczów chętnych na 100 zł do zgarnięcia w ING.

O kolejnych promocjach będzie na blogu niebawem. Warto jednak na koniec przypomnieć, że nie tylko banki bawią się w świętego mikołaja. O promocji w nju mobile, gdzie można zgarnąć kolejne 50 zł dziś na PP3.

Ciąg dalszy: 50 zł piechotą nie chodzi w promocji Nju Mobile

17 komentarzy:

 1. mBank raz piszą, że starzy mogą raz, że nie mogą. Do tego problem z podatkiem w 2015r. Lepiej olać.

  ING już miałem zamykałem w marcu więc się nie załapię.

  A w CA trzeba machać z 18x kartą na bezczelnego, płacić jak idiota rachunki z końcówką 0,01zł lub jeszcze coś równie głupiego. W każdym razie gdy ktoś nie jeździ autobusem i nie chce mieć na pieńku z płatnościami po złotówce lepiej olać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie CA: robiąc zakupy dla 5-cio osobowej rodziny, bez specjalnego machania kartą, bez spożywczych, supermarketów stacji benzynowych i gastronomi (mam bonusy z innej karty) w niecałe pół roku mam 144zł bonusu w CAsaver i prawie 100 za rachunki (tylko woda i gaz). W pół roku.

   Usuń
 2. Jak można teraz zamknąć konto w Meritum banku, bo ten sposób Polcana przez internet nie działa. W zakładce wnioski i dyspozycje nie ma wniosku o zamknięcie konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem nie ma faktycznie A jest to taki fajny bank. dzwoniłem na infolinię konto zamkniesz tylko w placówce lub listownie Okres wypowiedzenia 30 dni. Lokat nie mają ciekawych więc też chyba będę zamykał

   Usuń
  2. O rzesz... A założyłem konto bo łatwo się zamyka ! Wychodzi na to że to podpucha była. Listownie czyli co polecony ? Na jaki adres? Jak potwierdzą ze konta nie ma?

   Usuń
  3. Jak wysyłasz pocztą, to wyślij dwa egzemplarze. Ja tak zrobiłem w przypadku Toyoty, jeden z dokumentów odesłali jako potwierdzenie.

   Usuń
  4. Potwierdzenie zamknięcia odsyłają listownie, ale można spróbować wysłać dwa egzemplarze z prośbą o odesłanie tak sugeruje polcan

   Usuń
  5. ten adres ?
   Centrala Banku
   Meritum Bank ICB S.A.
   ul. Piastowska 7
   80-332 Gdańsk

   Usuń
  6. Jeśli to prawda to całkowita żenada. W takim razie od razu po przelewie zakończonej lokaty z 55zł idę zamknąć konto na bezczelnego w placówce...

   Usuń
  7. "założyłem konto bo łatwo się zamyka" dokładnie tak samo było i u mnie. Założę się, że takich osób było dużo. Chyba mało mają ruchu w placówkach i papierkowej roboty ;]

   Usuń
  8. Przed założeniem lokaty sprawdzałem czy jest możliwość zamknięcia konta przez internet i był dostępny odpowiedni wniosek.. Być może ta opcja dostepna była tylko jakis czas od założenia konta.. mi lokata konczy sie 15.12 wiec moze jakies proste sposoby zamknięcia rachunku się pojawią :)

   Usuń
  9. Mam konto tutaj łądnych kilka lat. Zamykanie konta zawsze było dostępne. Być może Alior Bank chce zmiejszyć ilość zamykanych kont by podbić statystyki a potem konta przekształcić na swoje za opłatą 150 zł ???

   Usuń
 3. Przelew na konto postaci 1500zł lub 10k zł może być własny z innego banku, czy od pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem w tym banku klientem do października 2014 i za każdym razem sam sobie robiłem przelewy. Problemów nie było z tym żadnych.

   Usuń
 4. A jak z zamykaniem konta expressowego w CA, skoro nie składa się podpisu, bo wszystko otwiera się internetowo?

  OdpowiedzUsuń
 5. Podatki wciskają się do wszystkiego. Zmiany od 1 stycznia. Wiadomość z banku millennium: http://www.bankmillennium.pl/documents/10184/368535/List+podatek+od+moneyback.pdf/e987a1c8-1288-4da9-9b1b-2148e5f4c31d

  OdpowiedzUsuń
 6. Może przyda się Wam taka informacja:

  założyłem w CA konto specjalnie dla promocji aby zgarnąć 1000 PLN. Przy okazji zaniosłem rachunki aby Pani z banku dodała mi je do mojego konta (tylko wtedy dostaniemy zwrot). Jednym z rachunków była opłata administracyjna (czynsz, fundusz remontowy, parking, śmieci itp. oraz woda). Zapytałem się jak mam z takiego rachunku płacić za samą wodę aby otrzymać zwrot. Pani uprzejmie mnie poinformowała, że nie ma potrzeby się aż tak bawić i cały rachunek przypisze w systemie jako "woda". Dzięki temu opłacam "wodę" w kwocie 450zł zamiast 50zł i otrzymuję dużo większy zwrot. Dzięki temu jest szansa na osiągnięcie maksymalnego zwrotu za rachunki. Nie wiem czy miałem po prostu szczęście czy taka zasada jest stosowana we wszystkich placówkach banku ale warto to chyba sprawdzić.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...