czwartek, 20 sierpnia 2015

60 zł gwarantowanej premii + tablet w nowej akcji konta godnego polecenia w BZ WBK


Po horrorze z udziałem SK banku czas na coś przyjemnego. Dwa dni temu skończyła się świetna akcja w Toyota bank, a dziś rusza już nowa w innym banku. Tym razem do zabawy włącza się Bank Zachodni WBK, który gwarantuje premię w wysokości 60 zł.

Cała zabawa od strony organizacyjnej jest podobna do Toyoty. Konto trzeba założyć przez dedykowaną stronę na której zostawiamy swojego maila. Niebawem na naszą pocztę przyjdzie link, do założenia konta w WBK.

Użycie linku w mailu a nie na stronie banku będzie nas uprawniać następnie do obioru premii. Akcja potrwa tym razem do 15 września, jest więc jeszcze dość dużo czasu. Pytanie podstawowe to rzecz jasna kto może założyć konto. I tu nie jest źle:)


Konto nie mogą założyć osoby, które nie miały konta na dziś czyli na dzień 20 sierpnia. Innymi słowy nie ma tutaj żadnej odsiadki, do której zdecydowana większość banków lubi nas zmuszać.

A warunki? Na szczęście nie są jakoś szczególnie trudne. 

I. 50 zł premii za płatność kartą
Podstawowa rzecz to oczywiście skorzystanie z dedykowanego linku do założenia konta o czym pisałem już wyżej. Następnie do 15 października wystarczy zrobić płatność kartą na zaledwie 100 zł.II. 10 zł premii za skorzystanie z aplikacji mobilnej.
Dodatkowe 10 zł dostaniemy za pobranie aplikacji BZWBK24 mobile oraz za jej pomocą założy lokatę mobilną na kwotę minimum 1000 zł maksymalnie można wpłacić tutaj nawet 20.000 zł. Na tę czynność mamy czas również do 15 października.

Sprawdza się kolejny raz fakt, że za darmo aplikacji mobilnych nie warto instalować. Prędzej czy później zdecydowana większość banków premiuje ich instalację. BZ WBK poszedł nawet o krok dalej.

III. Codziennie tablet do wygrania
Dodatkowo dla zachęty bank postanowił rozdawać tablety, ale codziennie tylko jeden. Konkurs nosi nazwę Szybsi zyskują więcej i w zasadzie nie trzeba tutaj robić nic dodatkowego.

Jak wskazuje sama nazwa tablet dostanie ta osoba, która jako pierwsza zasili lokatę mobilną. Liczyć się będzie data, godzina i minuta i tej lokaty nie będzie można zerwać do daty granicznej czyli 15 października.

Link do założenia Konta Godnego Polecenia z bonusem 60 zł.

Gdyby się zdarzyło, że w tym samym czasie dwie lub więcej osób założyło lokatę mobilną, wówczas bank przyzna nagrodę temu, który wpłacił większą kwotę. Ciekawe co będzie jeśli i w tym przypadku będzie remis czego nie można wykluczyć. Bank wymyśli pewnie inną wymówkę, bo przecież klienci nie mają wglądu w to kto, o której i na jaką kwotę kwotę założył lokatę.

Niestety podobnie jak w przypadku Toyota bank musimy się pogodzić z opłatą za kartę MasterCard. A tutaj karta czy to Omni czy też PAYBACK Omni kosztują 7 zł. Na szczęście akcja trwa znacznie krócej aniżeli w Toyota bank.


Jak widać coraz więcej banków rozdaje premię. Po Optimie, Idea banku, Meritum, Raiffeisen, Millennium oraz Toyota bank przychodzi kolej na BZ WBK. Z tego wniosek, że takie akcje są opłacalne dla banku. Trudno bowiem nie skusić się na taki łakomy kąsek.

Na koniec jak zwykle regulamin nowej akcji z premią dla zainteresowanych.

8 komentarzy:

 1. jak założyć jak zamknąć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Z zamknięciem nie jest łatwo w BZ WBK. 3 czerwca złożyłam wniosek o zamkniecie konta Godnego Polecenia. Miałam na tę okazję przygotowane pismo wypowiadające umowę o prowadzenie rachunku ze skutkiem natychmiastowym ze względu na zmiany TOiP. Pani w oddziale na Imielinie stwierdziła, że takiego wniosku nie może przyjąć, bo nie wie co z nim zrobić i zaproponowała zamknięcie w trybie standardowym, czyli z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Dostałam potwierdzenie, straciłam dostęp do bankowości elektronicznej, a pani zapewniła, że żadne opłqaty się już nie naliczą. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy w tym tygodniu dostałam sms od BZWBK wzywający do natychmiastowego kontaktu z bankiem w celu uregulowania niedozowolonego zadłużenia. W tym samym oddziale pan poinformował mnie, że konto nie zostało w ogóle zamknięte, ponieważ oddział macierzysty nie raczył go zamknąć. I nic w takiej sytuacji nie da się zrobić, żadnych konsekwekcji, jak chcę to mogę składać reklamację. Musiałam zapłacić prawie 10 zł opłat, nie dostałam żadnej informacji co to za opłaty, skoro konto miało być darmowe, a karta dawno została zamknięta i opłata nie została pobrana. Pan w oddziale powiedział tylko "To są pieniądze banku" i jeszcze pokrzykiwał, że przeciez tłumaczy mi już dziesiaty raz, że konto nie zostało zamknięte. Ogólnie poziom obsługi w oddziałach BZWBK, przynajmniej w Warszawie, jest tragiczny. Dużo osób narzeka na Raiffaisen Polbank, ale tamci to przy BZWBK prawdziwa rewelacja. Nie polecam tego banku, bo naprawdę szkoda nerwów.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie było inaczej, konto zostało zamknięte bez problemu. Zostałem zapytany dlaczego zamykam konto. to odparłem że za dyskryminację klientów przejętego Kredyt Banku. Podziałało jak zimny prysznic i nie robiono problemów.

  Teraz będę mieć okazję oficjalnie pierwszy raz skorzystać z oferty WBK i potem przekonać się na własnej skórze jak wygląda zamykanie konta już jako klient czystego WBK.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idzie jakoś anulować opłatę za kartę 7 zł? bo tak to min. 3 razy zapłacimy to z 60 zł robi się 39 zł. Chyba nie warto się w to bawić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://static3.bzwbk.pl/asset/t/a/r/taryfa_dla_ciebie_30580.pdf
   Powyższa TOiP aktualna na dzień 17 sierpnia 2015 nie podaje w jaki sposób można ominąć te opłaty...

   Usuń
  2. W zasadzie nie jest nigdzie napisane, że trzeba tę kartę utrzymywać. Możesz wydać szybko 100zł i ją zastrzec, a prawdopodobnie nie poniesiesz żadnej opłaty (albo max 1x7zł). Można też podobno iść ją wymienić na inną z której opłat (4zł) można się zwolnić.

   Usuń
 5. Od 1 grudnia wchodzą opłaty od starych kont w Meritum :

  No i wygląda że trzeba będzie zamknąć Proste Konto i otworzyć to darmowe "Konto Internetowe" w Aliorze :
  https://www.aliorbank.pl/... - tylko czy wtedy będziemy liczeni jako nowy klient? skoro meritum to już alior? i będzie można skorzystać z lokaty na nowe środki 2,85%?? lub ma KO 2,25%?
  http://static.meritumbank.pl/asset/T/a/r/Taryfa-Oplat-i-Prowizji-Alior-Banku-SA-dla-Klientow-Indywidualnych_2410.pdf

  - lub zostawić konto i od 1 grudnia robić sztuczny ruch żeby uniknąć opłaty 8zł - przelać 2tys. zł i od razu odesłać kasę z powrotem do innego banku......

  ps. : "przed datą wejścia w życie proponowanych zmian, może Pan wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym, bez ponoszenia opłat." - chyba można nadal zamknąć konto/wypowiedzieć umowę przez EKD?

  OdpowiedzUsuń
 6. Sprawdźcie swoje skrzynki e-mailowe - list do Meritum wraz z załącznikami i regulaminami

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...