środa, 26 sierpnia 2015

Gwarantowany zysk 3,50% w Expander bez dodatkowych produktów


Patrząc po ruchu na blogu widać wyraźnie, że lokaty cieszą się większą popularnością od kont. I nic dziwnego, założenie lokat nie dość że pozwala na to, by nasze środki dla nas pracowały, to jeszcze w dodatku lokaty nie wymagają od nas dodatkowego wysiłku.

I o to chodzi: wpłacamy kasę, zapisujemy na komórce alarm w dniu zapadalności, a jak zadzwoni przypominając o ważnej dacie, wypłacamy środki z banku i po sprawie. Konta zaś wymagają od nas dodatkowych czynności, o których trzeba pamiętać, ku uciesze bansterów.

W bankach jednak niestety dobrych lokat na dziś nie ma. Mimo braku powodów spadki są nadal. Wczoraj w końcówce artykułu dodałem po południu informację, że od dziś Toyota obniża swój hit do... 2,75%. Jedynie w Expanderze dzieje się dziś coś ciekawego.

Nowość w Expander ale czy na pewno?

Od wczoraj pojawiła się tutaj oferta Gwarantowanego Zysku oznakowanego całkiem przyzwoitym 3,50%. I co ważniejsze bez żadnych dodatków, tak chętnie wciskanym przez banki, do lepiej oprocentowanych lokat.

W tym przypadku mamy jednak do czynienia z polisolokatą, gdyż jak pisze Expander. 
Stopa zwrotu wynosi 3,5% w skali roku i jest gwarantowana w przypadku ziszczenia się ryzyka ubezpieczeniowego, m. in. dożycia przez Klienta określonej daty wskazanej w certyfikacie ubezpieczenia.

Przyjrzyjmy się zatem szczegółom. Długość trwania to jeden miesiąc do czego Expander zdążył nas już przyzwyczaić. Minimum to 20.000 zł czyli tyle ile jest max w Avivie na podobnej polisolokacie. Expander maksymalną kwotę ustawił na 300.000 zł, więc można zaszaleć, jeśli ktoś ma większą ilość gotówki dostępnej.

Tutaj założysz gwarantowany zysk na 3,50% z kwotą do 300.000 zł.

Patrząc na te szczegóły od razu uwidacznia się podobieństwo do opisywanego niedawno Zyskomatu. Tam też było 3,50% na miesiąc i te same kwoty minimalno-maksymalne. Wygląda więc na to, że Expander zmienił sobie nazwę na gwarantowany zysk.

Potwierdza to zresztą sprawdzenie oferenta. W obu przypadkach chodzi bowiem o ofertę grupowego ubezpieczenia o nazwie Twój Kapitał w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Warta. Oferta ma być ważna do 4 września 2015.

Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, żeby dany produkt z dnia na dzień zmienił nazwę. Wszystko jednak wskazuje na to, że to ten sam produkt w nowej szacie. Czyżby zyskomat był zbyt mało przyciągający?

14 komentarzy:

 1. Skoro od polisolokat nie ma podatku Belki (a tak naprawdę jest to podatek Tuska, bo obiecał go zlikwidować) to rozumiem, żę zysk wynosi 3,5% netto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. każda polisolokata założona po 01.01.2015 r. jest objęta podatkiem belki, czyli 3,5% to zysk brutto, zaś netto to 3,5x0,81=2,835... dodatkowo zwrot z polisy w przypadku upadku towarzystwa ubezpieczeniowego to 50%, nie wiem też jak długo trwa rozliczenie polisy w EXPANDERZE, zwykle rozliczenie nie następuje w dniu zapadalności, dodatkowo takie polisy wymagają zwykle większej niż jedna ilości odwiedzin w oddziale, jeżeli ktoś wie jak to jest z szybkością rozliczenia i ilością odwiedzin w EXPANDERZE, to proszę o informację

   Usuń
  2. Tak na marginesie, nawet gdy nie było faktycznie podatku belki na polisolokatach, to banksterzy z upodobaniem ten podatek dodawali na potrzeby reklamy i przyciągania klienta.
   Zresztą i tak podobny numer robią fundusze czy struktury sumując zysk z kilku lat...

   Usuń
 2. Polislokaty nie są objęte BFG. To dla tych co akceptują ryzyko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaj choć jeden przykład niewypłacalności polisolokaty takiej jak ta.

   Usuń
 3. jeśli chodzi o możliwość upadku, to myślę, że branie tego pod uwagę, nie jest pozbawione sensu, wskazane jest więc spojrzenie, czy nie mamy do czynienia z jakimś egzotycznym towarzystwem ubezpieczeniowym, tutaj mamy WARTĘ, jak dla mnie ok, ale czas trwania jest tak krótki, że wydłużony czas rozliczenia, czy konieczność kilku wizyt w oddziale mogą podważyć sens takiej polisy, podtrzymuję więc prośbę o informacje na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 4. powierzanie 300K gotówki jakiejś prywatnej spółce z.o.o to wyczyn dla masochistów.
  @ ya1.. poczytaj komentarze
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/05/lokata-na-450-w-expander.html
  Realny zysk z tej lokaty nie przekroczy 2%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze nie jest to jakaś tam spółka z o.o. tylko dobrze znany wszystkim Expander, który ma być przejęty przez Aviva, bo to już od dawna rozpoznawalna marka.
   Po drugie oferentem jest jeszcze bardziej znane Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta. zaś inwestycja jest na miesiąc...

   Usuń
  2. polcan, z całym szacunkiem, ambergold był swego czasu o wiele bardziej znaną i szanowaną spółką z o.o, miał nawet własne linie lotnicze, baaa... prominentów w kadrze i co.....
   Inwestycja na miesiąc, czysto teoretycznie, bo w rzeczywistości kasa zamrożona na półtora miesiąca, policz proszę realne odsetki...

   Usuń
  3. Ja żałuję, że Expander niebawem zniknie z rynku, Aviva na pewno zrobi na tym dobry interes, a moim zdaniem to jedna z lepszych firm doradczych.
   Gdyby można było obstawiać czy takie inwestycje się powiodą, bez wahania obstawiłbym jedynkę w opcji bez zera.

   Usuń
 5. no właśnie, szkoda, że tylko na miesiąc, czyli w porównaniu z włożeniem 100k w BGŻ OPTIMA na 2,8 rocznie (takich ofert jest sporo, np. 2,85 w ALIORZE, nie szukając ofert z gwiazdkami) zarobię
  100000*(3,5-2,8)*0,81/1200=53 zł
  czy to warte zachodu? jak ktoś ma oddział EXPANDERA, pod domem to być może tak, ja nie mam

  OdpowiedzUsuń
 6. ya1
  Masz całkowicie rację. Jeżeli ktoś wraca z pracy i zajdzie po drodze do placówki EXPANDERA czy też AVIVY to warto powierzyć pieniądze. Ale jechać specjalnie, często kilkadziesiąt km, to bez sensu. Koszty transportu "zjedzą" cały zysk. Podzielam zdanie Polcana. Obie firmy są wiarygodne i opłacalne. Okres powierzenia pieniędzy krótki więc warto.Procent "na dziś" w miarę sensowny. Pieniądze z lokat w Ekspanderze zaczynają "pracować" od dnia przelewu a wracają w dniu zapadalności/ kilkakrotnie korzystałem/. Gorzej jest z AViVA. Polcan może byś inteweniował w Avivie w tej sprawie/ mie tam napewno nie posłuchają/. Gdyby Aviva nie robiła poślizgów z powierzoną kasą to warto spróbować. /inaczej bezsensu/ faktyczne oprocentowanie jest niższe bo przetrzymują pieniądze nie deklarowany miesiąc ale znacznie dłużej a kto jak kto ale "lokatowcy" umieja liczyć. I to dobrze./

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę zwrócić dyskretnie uwagę Avivie, nie sądzę by to wywarło skutek, gdyż z tego co wiem produkt cieszy się dużą popularnością ze względu na ponadprzeciętny zysk.

   Usuń
 7. Ciekawy wpis. Kiedyś widziałem podobną ofertę w Deutsche Bank, nie wiem czy to oprocentowanie jest dalej dostępne, proponuję sprawdzić

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...