wtorek, 4 sierpnia 2015

Powrót superpromocji z premią 140 zł za lokaty SUPER duet w Toyota bank


Mamy w tym roku gorące wakacje. I to nie tylko za oknem, ale także ze względu na liczne promocje bankowe. Jedno z niewątpliwych wydarzeń roku wraca znów w drugiej edycji. Mowa rzecz jasna o akcji Toyoty, która znów rozdaje bonus za założenie lokaty.

Pierwsza edycja była niewątpliwie hitem wiosny. Nic dziwnego, skoro do atrakcyjnych lokat dostajemy dodatkowo niemały bo rekordowy bon w postaci 140 zł. Sam raczej nie zakładam już lokat, ale każda reguła ma wyjątki.

A tutaj mamy taki właśnie wyjątek. Kto zatem może skorzystać tym razem? Mogą to być osoby, które przed dniem 4 sierpnia 2015, czyli dziś, nie posiadały ani konta Jedynego w Toyota bank, ani nie założyły jednej z lokat zaliczanych do Super Duetu.

Powrót jednej z najlepszych ofert roku

W zasadzie mamy powtórkę z rozrywki, gdyż musimy założyć te same lokaty co wiosną. Aby wziąć udział w promocji, musimy rzecz jasna skorzystać ze specjalnie dedykowanej strony, na której podajemy swojego maila.

Tym razem czasu nie jest dużo, gdyż promocja potrwa jedynie dwa tygodnie do 18 sierpnia 2015. Do tego czasu należy więc zgłosić chęć odbioru premii za założenie lokat. Po podaniu maila, wchodzimy na swoją pocztę i klikamy w link, który dostaniemy od organizatora promocji. Z tego linka zakładamy konto w Toyota bank.

Po założeniu konta należy założyć dwie lokaty: 
 • do 14 dni od założenia konta Jedynego należy założyć słynny Plan Depozytowy czyli lokatę na 80dni oprocentowanej na 3,00% na kwotę minimum 3.000 zł (uwaga, ostatecznym terminem na założenie lokaty jest 15 września 2015)
 • do 30 dni od uruchomienia pierwszej lokaty na 80 dni z 3,00% należy założyć drugą lokatę Depozyt Plus oprocentowanej na 2,60% na kwotę minimum 5.000 zł (uwaga: ostatecznym terminem na założenie drugiej lokaty jest 15 października 2015)
W sumie więc aby wziąć udział w promocji musimy posiadać 8.000 zł. Kto chciałby ulokować więcej powinien raczej większą kwotę włożyć na lokatę na 3,00%. Tutaj limit wynosi 49.000 zł.

Założenie lokaty to nie wszystko. Wymagany jest jeszcze dodatkowy warunek dotyczący likwidacji lokaty. I tak
 • Plan depozytowy czyli lokata na 3,00% musi być utrzymana do dnia zapadalności czyli całe 80 dni
 • Depozyt Plus czyli lokata na 2,60%  nie musi być utrzymana przez pół roku, wystarczy przetrzymać ją przez 4 miesiące by otrzymać bonus (ale wtedy utracimy prawo do odsetek)
Ostatni warunkiem jest utrzymanie Konta Jedynego. Te należy mieć do momentu wypłaty premii czyli do 4 marca 2016.

Link do dedykowanej strony, gdzie założysz lokaty z premią.

Samo info o otrzymaniu premii dostaniemy wcześniej na maila. Organizator obiecuje wysłać taką informację do 18 lutego 2016.  Należy pamiętać, że od tego momentu będziemy mieć tydzień czyli do 25 lutego czas na uzupełnienie danych potrzebnych do otrzymania premii. Jak zwykle poinformuję o tym na blogu, na wszelki wypadek, dla tych którym nie chce się pamiętać o takich sprawach.

Warto też przypomnieć o fakcie, że karta do konta jest niestety płatna 2,49 zł. I te koszta trzeba odliczyć od całkowitego zysku. Chyba że ktoś chce płacić kartą 400 zł by uniknąć tej opłaty.

Na zakończenie regulamin promocji Super Duet z premią 140 zł w Toyota bank.

18 komentarzy:

 1. Recent Comments Widget nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 2. tyle zachodu o marne 140 zeta, nosz kurwa mać

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan jakie bedzie oprocentowanie tych lokat przy zalozeniu, ze nie bierzemy karty i pacimy za konto? Mozesz to obliczyc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawa nie jest taka prosta, bo tutaj jest bardzo dużo zmiennych. Ale jak rozumiem chodzi orientacyjnie ile to by wyszło.
   Przyjmując uproszczone założenia:
   5000 zł na pół roku na 2,60%
   3000 zł na kwartał na 3,00%
   Bonus w wysokości 130 zł
   Wychodzi dość grubo ponad 6%:)

   Możesz to oszacować orientacyjnie:
   Sam zysk z lokat to 76,57 zł a oprocentowanie jest nieco poniżej 3%.
   Dodając do tego 130 zł zysku w postaci bonusu od banku od razu widać, że procent musi skoczyć mocno w górę, skoro bonus jest znacznie wyższy od samego zysku.

   Usuń
 4. Z jednej strony szkoda zachodu a z drugiej...przecież nie od razu Rzym zbudowano ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Samo info o otrzymaniu premii dostaniemy wcześniej na maila. Organizator obiecuje wysłać takie info do 18 lutego 2015.

  W tym zdaniu błąd się wdarł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Skorzystałem z poprzedniej edycji tej promocji.
  W porównaniu z innymi ofertami banków, ta rzeczywiście wydaje się być ponadprzeciętną ze względu na wysoki bonus i na dość wysokie oprocentowanie lokat (w poprzedniej edycji było jeszcze nieco wyższe).

  Jednak konto w Toyota Banku, to dla mnie całkowita porażka:
  - w dobie wszechobecnych komórek i sprawdzonego systemu SMS-owych kodów potwierdzających, tutaj mamy token, który komplikuje proces logowania i zatwierdzania operacji. Szczęście, że Toyota , to wyjątek, bo mając kilkanaście kont, trzeba by nosić ze sobą dodatkowy woreczek z tymi urządzeniami. Poza tym zgubienie tokena naraża klienta na dodatkowe koszty związane z wydaniem drugiego urządzenia.

  - płatności kartą księgowane są z opóźnieniem nawet do 4 dni,
  przy czym brak jest przez ten czas jakiegokolwiek śladu na koncie po dokonanej operacji lub też rachunek obciążany jest czasowo kwotą nienależną - przykład: tankowałem samochód na stacji samoobsługowej. Wprowadziłem na dystrybutorze kwotę tankowania 300zł, jednak paliwa zmieściło się tylko za 200zł.
  Jak ta operacja została ujawniona na koncie w Toyocie? Ano nijak... po prostu na 4 dni zniknęło z konta 300zł bez żadnej informacji w dziale np. Historia karty, Oczekujące lub Blokady!!!
  Po zrobieniu w jednym dniu kilku takich operacji nie jesteśmy w stanie ocenić jaką rzeczywiście kwotą dysponujemy na rachunku i ile możemy jeszcze wydać kartą, żeby nie wejść w debet. Dopiero po tych 4 dniach saldo rachunku zwiększyło się ponownie o brakującą stówę, a w historii pojawiły się wpisy w kolumnach: Data transakcji i Data księgowania

  - wg tabeli opłat i prowizji konto ma być bezpłatne jeśli zostaną wykonane w miesiącu płatności kartą na kwotę 400zł.
  W ramach testu - wydałem te 4 stówy. Mimo to konto zostało obciążone kwotą 2,49. Podobno opłata ma zostać zwrócona, ale w tym przypadku czas oczekiwania na zaksięgowanie jest jeszcze dłuższy, bo aż 10 dni!

  No cóż, nie ma wyjścia, więc czekam :(
  ...ale już teraz wiem, że konto jest do zlikwidowania w najbliższym możliwym terminie.
  MD

  OdpowiedzUsuń
 7. A jak jest z tą opłatą za kartę? Można od razu po otrzymaniu karty z niej zrezygnować aby nie ponosić dodatkowych opłat?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jesteście w błędzie, poczynając od szefa po innych komentatorów.
  Opłata 2.49 zł nie jest opłatą za kartę, tylko opłatą za prowadzenie konta, której można uniknąć płacąc kartą na ponad 400 zł miesięcznie.
  Karta sama w sobie jest darmowa, załączam link do tabeli opłat, sprawdźcie sami i nie rozpowszechniajcie błędnych informacji. Polcan to tyczy się przede wszystkim Ciebie, bo cały czas kiedy jest mowa o koncie w Toyocie jest mowa o opłacie za kartę, już któryś raz.

  http://www.toyotabank.pl/_files/new/tabela_oplat_ki.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fox, ja nie jestem w błędzie. Wyraźnie napisałem, że "wg tabeli opłat i prowizji konto ma być bezpłatne jeśli zostaną wykonane w miesiącu płatności kartą na kwotę 400zł".
   Ale tak na prawdę zupełnie niepotrzebnie tak ostro wytykasz błąd autorowi i komentatorom, bo fakt, że opłata przypisana jest do konta a nie do karty nic nie zmienia da klienta banku, skoro karta jest wydawana przez Toyotę obowiązkowo i nie można z niej zrezygnować w celu uniknięcia opłaty. Innymi słowy nie ma żadnej możliwości uniknięcia miesięcznego haraczu w wysokości 2,49 poza przypadkiem wykonania płatności kartą na kwotę 400zł/mc.
   MD

   Usuń
 9. U mnie na wstępie jest skreślony bank, który specjalnie dzwoni żeby się umówić na konkretny dzień - wizyta kuriera, a kurier nie przyjeżdża w wyznaczonych dość zachowawczo widełkach czasowych to na dodatek bez żadnego powiadomienia w ogóle w danym dniu nie przyjeżdża. Czy to poważne traktowanie klienta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nieterminowe zjawianie się kuriera dotyczy nie tylko Toyoty i wynika z niepoważnego traktowania klienta przez firmy kurierskie. Po prostu kurier ustawia sobie kolejność dostaw tak, żeby jemu było wygodnie, a nie wg planowanych terminów - ważne tylko, żeby przesyłka dotarła w wymaganej dacie (na godzinę przymyka się oko).
   Natomiast wina banku polega tu na zbyt małym nacisku na firmy kurierskie, ale nie ma co się dziwić - przecież ostateczny cel jest osiągnięty - umowa zostaje podpisana ;)

   Usuń
 10. u mnie miał być wczoraj (12.08.2015) ok godz. 16.00 i do teraz zero odzewu. U znajomego tak samo...

  OdpowiedzUsuń
 11. Które zgody przy zakładaniu konta zaznaczyć? Pytam w róźnych miejscach, bo zaskoczyło nnie to, że jest aż 6 możliwości i trochę mnie to przerasta...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wybieram jak najmniej metodą prób i błędów. Zaznaczam jedną i próbuję czy się da, ja przejdzie to ok, jak nie to zaznaczam drugą i znów próbuję.
   Zwykle jednak pokazuje w takich przypadkach w kolorze, które pozycję muszą być zaznaczone.

   Usuń
  2. Tak, tylko by nie pominąć którejś niezbędnej do zgarnięcia premii. Jedna zgoda na marketing dla grupy Toyota, inna tylko dla Toyota. Obie zaznaczać?

   Usuń
 12. mam kilka loka w Toyota Bank które kończą się13 września mam wycofać kasę i jeszcze raz założyć konta?? przedłuży lokaty??( co wtedy z premią 140 zl ?)
  A może to oferta tylko dla nowych ??

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...