wtorek, 25 sierpnia 2015

Załóż kartę a będziesz mógł zarobić 200 zł


Banki robią się od tego roku nieprzyjemne w kwestii kart debetowych. Zarabiają mniej po dwukrotnych obniżkach opłat interchange, więc próbują sobie to w brzydki sposób odbić na swoich klientach.

I tak Toyota przymusza nas do płacenia 2,49 zł co miesiąc. Można tę opłatę anulować, ale jest to nieopłacalne, bo trzeba wydać aż 400 zł. Jeszcze gorzej jest w WBK, gdzie trwa fajna promocja, ale łyżką dziegciu jest fatalna opłata aż 7 zł za kartę, której nie da się anulować. Eurobank też szykuje od października wzrost opłat za karty do kont.

Listę powyższą można rozwijać. Na szczęście nie wszędzie jest tak nieciekawie. W Millennium nadal wystarczy jedna płatność, chociaż jak widzieliśmy wczoraj brak tej płatności powoduje nałożenie podwójnej opłaty. Jest jednak bank, który zapłaci za używanie karty:)

Mowa o BPH, który do końca czerwca gwarantował 3% cashback na wszystko. Trudno się było nie skusić i pozamykać wszystkie inne karty w zamian za jedną kartę w BPH. Ta promocja się już co prawda skończyła, ale... pojawiła się nowa. 

Łatwe warunki na zgarnięcie 200 zł w bph Źródło: prnews.pl

Szczegóły widać na powyższym obrazku. Wystarczy zawnioskować o kartę do konta, by zacząć realizować zysk rzędu 25 zł miesięcznie. Promocja potrwa przez 8 miesięcy od października 2015 do maja 2016.

Warunki są banalne, wystarczy bowiem:
 • przelać 1000 zł
 • płacić kartą na 200 
List prezentowany powyżej jest podobno wysyłany do osób, którzy posiadają konto w banku, ale bez karty. Biorąc pod uwagę fakt, że bank posiada 454 tys kont z czego 354 posiada kartę, wniosek prosty, że oferta jest teoretycznie skierowana do 100 tysięcy osób.

W dalszym ciągu trwa promocja konta z darmowymi biletami do kina, którą opisałem szczegółowo tutaj. Promocja trwa do 11 września, a po to by zgarnąć dwa bilety wystarczą tylko 3 przelewy aplikacją mobilną.

Link do najnowszej promocji konta w BPH z darmowymi biletami.

Nie było tam mowy o konieczności posiadania karty. Zatem teoretycznie, jeśli ktoś wyrobi sobie to konto, ale bez karty, prawdopodobnie bank wyśle mu powyższy list zachęcający do płacenia premiowanego blisko 10% cashback.

Ciekaw jestem, czy ktoś z czytelników otrzymał powyższy list od BPH. Ja bardzo aktywnie korzystam z karty BPH, więc nie dostanę go na pewno. Jak widać nie warto mieć karty w każdym banku, skoro w niektórych zaczyna się premiowanie za jej aktywację.


Uwaga z ostatniej chwili:
Tylko jeszcze dziś mamy 3,00% na lokacie w Toyota bank. Od jutra bank planuje obniżenie stawki już tylko do 2,75%

Tutaj założysz lokatę na 3,00% w Toyota bank tylko do dziś do północy.

8 komentarzy:

 1. Dostałem podobną propozycję jako były klient. Za założenie konta, zasilanie 1k co miesiąc i płacenie kartą 200 zł miesięcznie - nagroda 25 zł przez max. 8 miesięcy.
  YKS

  OdpowiedzUsuń
 2. Te te tys. zł przelewu co miesiąc może być z własnego konta czy musi być od pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Żona dostała a ma kartę i co miesiąc wykorzystuje max zwrot 3%. Ja mam też (i córa), ale my nie dostaliśmy, mamy takie same zwroty jak żona. Tak więc nie wiadomo, jakim kluczem jadą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też tylko żona dostała a również mamy takie same osobne konta z których podobnie (3% zwrotu) korzystamy.
   Może Wołoszański zrobi o tym program i wyjaśni fenomen.

   Usuń
 4. Więc z ciekawości sprawdziłem swoje konto, żadnej wiadomości nie dostałem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też dość aktywnie korzystam i napisałem zapytanie do banku czy zostałem zakwalifikowany do promocji i dostałem odpowiedź, że nie.
  Co za dyskryminacja ;)

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja dostałem taką wiadomość, mimo, że co miesiąc dostaję od BPH 50zł cashbacku :)
  Pomylili się czy co?
  MarcL

  OdpowiedzUsuń
 7. Również otrzymałem ten list około tygodnia temu. Posiadam kartę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...