poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Ostatni dzwonek na 360 zł cashback oraz przestroga podwójnej kary dla milenijniaków


Jeszcze tylko do czwartku potrwa jedna z najciekawszych ofert lata czyli 360 zł cashback w Millennium oraz dodatkowo gwarancja 3% na koncie przez 92 dni co jest bez wątpienia najciekawszą ofertą na dzień dzisiejszy.

Nic dziwnego, że to właśnie Millennium znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu kont osobistych na lato 2015. Inne konta z zestawienia także dają jeszcze zarobić, ale zwykle tylko na jednej rzeczy, Millennium daje od razu więcej bonusów.

Tymczasem czytelnicy informują o dziwnych dodatkowych opłatach jakie czyhają na nieuważnych długoletnich klientów banku. Najpierw jednak przypomnę warunki kończącej się promocji dla nowych klientów, tym bardziej, że omawiałem ją na PP3.

Warunkiem udziału w promocji jest nie posiadanie konta ani osobistego, ani technicznego. Brany jest pod uwagę dzień przed początkiem promocji. A skoro promocja zaczęła się 26 czerwca, więc bank będzie brać pod uwagę datę 25 czerwca.

Promocja dotyczy w zasadzie dwu kont: zwykłego konta 360 stopni oraz 360 stopni student. W przeciwieństwie do innych banków, które zazwyczaj dają zarobić 50 zł na miesiąc, Millennium pozwala na premię w wysokości 60 zł w każdym miesiącu. A to oznacza, że w sumie promocja potrwa przez sześć miesięcy.

Poza fajnym cashbakiem mamy tu najlepsze konto oszczędnościowe
Co trzeba zrobić by zgarniać owe 60 zł? Premię podzielono na dwie równe części. Innymi słowy można w jednym miesiącu zgarnąć do 30 zł za:
 • 2% cashback z płatności karty
 • aż 10% cashback za płatności BLIK
A więc płatności BLIKiem są premiowane aż 5 razy bardziej aniżeli tradycyjne płatności kartą. 

Ważne jest jednak pamiętanie o dodatkowym, ale nietrudnym na szczęście warunku. Aby otrzymać premię w postaci zwrotu za zakupy, trzeba:
 • wykonać jedną płatność kartą, czyli stary dobry warunek dalej obowiązuje
 • zrobić przelew na minimum 1000 zł
 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku
Dwa pierwsze warunki obowiązują tu od zarania dziejów i stanowią o atrakcyjności konta, są bowiem banalne do wykonania. W nowej promocji dochodzi trzeci, ale równie banalny:)

Link do założenia konta w Millennium z 360 zł cashback w ciągu pół roku

A więc mamy rzadki przypadek, w którym dobre konto staje się jeszcze lepsze. Gdy zakładałem konto kilka lat temu, skusiłem się na 3% cashback. Dziś cashback jest zdecydowanie wyższy, bowiem wynosi po uśrednieniu 6%.

Dodatkowo do konta dodawany jest Pakiet Bardzo Pomocny w którym mamy prawo do 7 interwencji w roku. Jest on darmowy przez 12 miesięcy, więc też się może przydać. Przypominam jednak, że warto zrezygnować z ubezpieczenia karty, bo to zupełnie zbędny wydatek.

A czym jest ta pułapka dla długotrwałych klientów o której pisałem na początku artykułu? O problemie dowiedziałem się od osób, które mają konto w Millennium od dawna, głównie ze względu na 3% na koncie, które można sprytnie przedłużać używając tricku opisanego na PP3.

Te osoby jednak przerzuciły się z płatnościami na BPH, które oferuje im 3% cashback na wszystko. W efekcie pamiętały o obowiązkowym przelewie na 1000 zł, ale zapomniały o obowiązkowej jednej płatności kartą z Millennium.

Jeśli nie zapłacisz raz kart to bank nie tylko ukarze opłatą...

I jakie są tego skutki? Bank w takim przypadku narzuca opłatę za konto w wysokości 8 zł. O tym wiemy doskonale i kto zapomniał to trudno. Ale jest jeszcze jedna opłata o której przyznaje sam nie wiedziałem. Bank pobiera opłatę za... wypłatę z bankomatu w wysokości 5 zł za każdą wypłatę.

...ale dodatkowo pobierze opłatę za każdą wypłatę z bankomatu!

Taką informację potwierdziły niezależnie dwie osoby, i jako dowód przesłały to, co widzicie wyżej. Warto o tym pamiętać, jeśli zgarniacie premię w innych bankach, ale dalej posiadacie konto w Millennium dla konta 3% i od czasu do czasu wypłacacie kasę kartą.

Nie dotyczy to jednak osób, które zgłaszają się jako nowi. Skoro będą zgarniać 60 zł cashback na miesiąc, to z definicji muszą płacić kartą i bank nie nałoży im podwójnej kary za brak użytkowania karty.

Na koniec zostawiam link do regulaminu najnowszej promocji z bonusem 360 zł.

6 komentarzy:

 1. Te 5zł za wypłatę z bankomatu to w sytuacji, gdy nie dokonam minimum 1 transakcji w w miesiącu rozumiem?
  Bo w innym przypadku chyba nie?
  A może się mylę?

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, jak raz zapłacisz w miesiącu masz wszytko za darmo, jak zapomnisz to zapłacisz minimum podwójnie. Karę + prowizję za każdą wypłatę z bankomatu.

   Usuń
  2. Jeśli nie będzie wpływu 1000zł i 1płatności kartą pojawia się opłata za wypłatę z obcych bankomatów i tak: bankomaty BZ WBK i Planet Cash 1zł, inne 5zł. Wszystko w cenniku.

   Usuń
 2. Mieszkam w Zielonej Górze i większość sklepów nie akceptuje płatności BLIK a nawet nie wiedzą co to jest ten blik, dobre co ?

  OdpowiedzUsuń
 3. "...ze względu na 3% na koncie, które można sprytnie przedłużać używając tricku opisanego na PP3." Uprzejmie proszę o przypomnienie sposobu lub wskazanie gdzie szukać, bo choć jestem bywalcem, nie pamiętam, a wyszukiwarka nie chce nic znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wpisać na PP3 w wyszukiwarce Millennium i przejrzeć teksty.
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/04/jak-mozna-podkrecic-zysk-z-konta-o-220.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...