czwartek, 27 sierpnia 2015

Lokata Odlotowa na 4,50% w Open Finance


Open Finance to obok Expander, druga najbardziej znana firma doradcza w Polsce. Expander ma ciekawe oferty niemal non stop, ale niestety mają one warunek nowy klient. Open zaś oferuje lokaty rzadko, ale za to dla każdego.

Od wczoraj w ofercie klonu Getin pojawiła się nieoczekiwanie lokata odlotowa, z rekordową jak na dziś stawką 4,50%. To więcej o 0,10pp od tego co daje dotychczasowy rekordzista Aviva na swojej polisolokacie.

O tej informacji dowiedziałem się od Pawła, który przysłał mi na maila wiadomość jaką dostał od Open Finance.

Dla wybranych klientów Open wysyła takiego maila

Krótko a treściwie z rzucającymi się w oczy najważniejszymi parametrami. Mamy zatem jak zwykle lokatę tylko na dwa miesiące czyli tyle co zwykły wabik. Ale kwota jaką wolno zdeponować, wynosi zdecydowanie więcej aniżeli bankowe jednorazówki.


Podobne akcje mieliśmy już kilkakrotnie w tym roku, ale wówczas trzeba się było udać do oddziału. Wówczas jednak oprocentowanie było... mniejsze można było liczyć "tylko" na 4,00%.

Sam zresztą zakładałem taką lokatę w styczniu i jak to zrobić opisałem na PP3. Lokata ta pod nazwą Okrągła czwórka wróciła w marcu, gdy już zakończyła się styczniowa edycja, ale... choć miałem prawo ją założyć, doradca nie potrafił tego zrobić, co omówiłem w osobnym wpisie.

Każdorazowo trzeba było się udać do oddziału. Natomiast w mailu jaki otrzymał Paweł, widzimy wyraźnie zdanie: w celu założenia lokaty proszę o telefon bądź mail. Jak znam Open telefon pozwoli na bezpośrednie umówienie z doradcą na wybrany termin. Mailowo potrwa to nieco dłużej.

Osoby kasujące konto w Getin narzekają, że Getin nie zamyka dostępu do bankowości internetowej. Dla mnie to nie problem, nie mam konta w Getin, ale mam dostęp do bankowości Getin. 

Po co? Ponieważ po założeniu lokaty w Open Finance takiej jaka ta, zobaczymy ją właśnie w bankowości Getin i gdy nam wygaśnie, będziemy mogli ją przelać tam gdzie chcemy. Bo przypuszczam, że po zakończeniu lokaty, jej oprocentowanie znów spadnie do 1,00%.

Za informację o ofercie jak również za szczegółową kartę produktu dziękuję Pawłowi.

30 komentarzy:

 1. Konsultanci mówią że ta lokata jest na pewno do końca sierpnia,a tutaj jest podane 30 września

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest jakiś regulamin albo karta produktu czy info przez blogera niezweryfikowane, a wrzucone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat jeszcze za świeży. Open nigdzie otwarcie o tym nie informuje, używa jedynie poczty pantoflowej. Więc dopóki ktoś nie założy lokaty i nie zdobędzie karty produktu, nie będzie ona dostępna.

   Usuń
 3. Sprawa nie jest taka różowa. Przede wszystkim z moich informacji wynika, że jednak trzeba pofatygować się do oddziału Open. Poza tym 4,5% jest tylko dla nowych klientów a dla osób, które skorzystały z wcześniejszych lokat w Open, oprocentowanie wynosi 3,5% - w obecnych warunkach tez nieźle ale jednak mniej. Takie informacje uzyskałem wczoraj w oddziale Open.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info. Oszczędziłeś mi dzisiejszej fatygi do oddziału:)

   Usuń
  2. Jest tak: osoby które już korzystały z lokaty Okrągła Czwórka załapią się na 3,5%. Pozostałe (starzy czy nowi klienci, bez znaczenia) dostaną 4,5%. Od razu trzeba zaznaczyć, że ma to być lokata nieodnawialna.

   Usuń
 4. Można wygooglować kartę produktu

  OdpowiedzUsuń
 5. Te 4 % na lokacie jest powiążanie z jakimś produktem -?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiam się, któremu bankowi rozkręca tę akcję Open Finance. Przypuszczam, że układ jest taki: bank daje 3%, resztę odsetek finansuje Open Finance. Raz jest to 0,5% raz 1,5% w zależności jaki klient się trafi.

  Czy któryś z czytelników bloga był już na wizycie w oddziale i zna szczegóły produktu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paweł był dziś i przysłał szczegóły, które dołączyłem do artykułu:)

   Usuń
 7. Witajcie drodzy, a może wiecie, gdzie najlepiej zainwestować > 100 tys. zł.? Jak patrzę na te oferty to jest tragedia :( Meritum Bank dla lokaty rentierskiej daje 3,1% na 2 lata. Troszkę mało. Coś zaproponujecie prócz SK Banku i SKOK-ów? Oczywiście musi instytucja posiadać BFG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, radzę poczekać do jutra bowiem czekamy na nową bardzo ciekawą ofertę. Powinno być bardzo sympatycznie, ale na szczegóły trzeba jeszcze trochę poczekać.
   Myślę jednak, że warto:)

   Usuń
  2. Dzięki polcan! :) To czekam z niecierpliwością.

   Usuń
  3. Niestety godziny publikacji jeszcze nie znam, bo trwają jeszcze pertraktacje. Więc trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja na pewno skorzystam.

   Usuń
  4. Czy już coś wiadomo o tej ofercie ?
   Też >100k

   Usuń
 8. Anonimowy27 sierpnia 2015 19:45 - daj link do tej lokaty reintierskiej? bo nie widzę w ofercie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Interesują was takie długolatki powyżej 3%?

   Usuń
  2. Oczywiście ;) A dla Anonimowego mam tutaj link: http://meritumbank.pl/finanse_osobiste/oszczednosci/lokata-internetowa.html - należy zadzwonić i "wytargować"

   Usuń
  3. jasne, że interesują, ale nie 3%, znajdź jakąś nawet na 3 lata około 4% to wrzucę tam po sam korek BFG :)
   (oczywiście kapitalizacja nie rzadziej niż roczna)

   Usuń
 9. Pytanie do POLCANA :
  Jak zamknę konto w Meritum i otworzę w Aliorze - czy wtedy będziemy liczeni jako nowy klient? skoro meritum to już alior? i będzie można skorzystać z lokaty na nowe środki 2,85%?? bez względu na saldo środków w Meritum

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię. Będąc klientem kredyt banku, nie miałem prawa do świetnej oferty z 700 zł na KGP w BZ WBK. Więc tu pewnie będzie podobnie, tym bardziej, że to przecież melonik, czyli najgorsza możliwość jaką można sobie wyobrazić.

   Usuń
 10. Do Anonimowy 19:45
  Poczekaj na korektę na USD/PLN winna być na dniach i kup $.
  Lepiej wyjdziesz niz na wszystkich lokatach

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłam wczoraj w punkcie Open i podpisałam wniosek o lokatę. Konsultantka była tak nachalna i agresywna w promowaniu ( albo raczej wciskaniu mi) różnych innych produktów ; ubezpieczeń, obligacji korp. itd że ąż się boję nastepnej wizyty koniecznej po zakończeniu lokaty, ponieważ nie mam konta w Getin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od ludzi. Ja trafiłam na konsultanta, który sprawnie założył mi wczoraj lokatę w 15 minut. Byłam mile zaskoczona mając w pamięci nachalność konsultanta z Expandera

   Usuń
 12. Potwierdzam, zależy od oddziału, w Krakowskim Home Broker na wstępie zaznaczyłam, na czym mi zależy i że nie życzę sobie prezentowania innych ofert. Oczywiście dwa czy trzy pytania "badające grunt" się pojawiły, ale po 20 minutach wyszłam z papierami. PS. Mnie powiedziano, że wizyta w oddziale nie będzie konieczna, bo zlecenie przelania środków będę mogła w Getin złożyć przez telefon.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie dostałem maila z potwierdzeniem otwarcia lokaty. Miał tak ktoś? Gdzie to zgłaszać w Openie czy Getinie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co ci potwierdzenie/ Logujesz się do bankowości Getin i widzisz tę lokatę, powinno wystarczyć.

   Usuń
  2. Nie mam dostępu do tej bankowości, stąd moje pytanie.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...