czwartek, 20 sierpnia 2015

Po kilku dniach zwłoki SK bank wznawia wypłatę środków klientom


Długa nerwówka klientów SK banku dobiega powoli końca. Dziś SK bank po kilku dniach milczenia poinformował oficjalnie o przekazaniu zleceń płatniczych do Krajowej Izby Rozliczeń.Powyższy komunikat pojawił się na facebooku. Jednocześnie na stronie banku pojawił się pasek typu marquee z informacją:


Zastanów się. Nie musisz wypłacać swoich oszczędności i tracić odsetek. Nie podejmuj decyzji na podstawie nieprawdziwych i niepełnych informacji. Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje wypłatę Twojej lokaty wraz z należnymi odsetkami.

Na zielonym pasku marquee ostrzeżenie dla klientów

Nie zmienia to jednak faktu, że opóźnienia wypłaty były i bank naraził swoich klientów na realne straty o których pisałem dziś na PP3. O tym że jest BFG i nie trzeba się martwić wiadomo od dawna i wypłata środków była tylko kwestią czasu.

Czytelnicy informują obecnie o otrzymywaniu wpłat, zleconych kilka dni temu. Przypuszczam jednak, że owe wpłaty są na kwotę sprzed kilku dni, bez korekty.   

Ciąg dalszy: Pierwsza runda walki o byt SK banku za nami czyli oficjalne przeprosiny zarządców

9 komentarzy:

 1. Potwierdzam zakończona 15 sierpnia lokata w dniu dzisiejszym trafiła na moje konto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zarząd komisaryczny SK banku (kojarzonego z PO) wyżebrał prawdopodobnie płynność od BPS a BPS (również kojarzonego z PO) prawdopodobnie wyżebrał płynność od NBP Belki.

  Cieszcie się i radujcie, bowiem odzyskaliście własną kasę. Polska to jednak kraj prawa ;)

  Teraz czas na przejęcie SK przez duży "polski bank" lub PZU. Czekający na BFG zanoszą się od płaczu

  OdpowiedzUsuń
 3. A kiedy ustawowe odsetki trafią na konto?

  OdpowiedzUsuń
 4. Potwierdzam , lokata zakonczona 16 sierpania jest wreszcie na moim koncie. Uffff , bylo nerwowo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że wszystko wróci już do normy. Nieufni, już chyba osiągnęli to, co mieli osiągnąć. Pozdrawiam pokornych i wytrzymałych.

  OdpowiedzUsuń
 6. wczoraj środki z zakończonej lokaty, trafiły wraz z odsetkami na mój ROR w SK, wczoraj też przelałem te środki na konto w innym banku, miałem pewne obawy, ale właśnie otrzymałem SMS-a, że środki wpłynęły

  OdpowiedzUsuń
 7. Czas na nową lokate wabik w SK Banku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak :) Wprawdzie mam u nich blisko 100K do kwietnia, ale chętnie wrzuciłbym jeszcze 100K bo mam aktualnie wolna gotówkę w Optimie, oczywiście oprocentowanie na jakieś 3,5% :) i tak na co najmniej 3 miesiące. Nie musieliby pożyczać w jakichś BPSach czy innych komerchach. Przy okazji zaufanie przesondowaliby zaufanie klientów.

   Usuń
 8. Ja wykonalem przelew nad ranem (ok 5:00), testowo 4zl - pieniadze dotarly do mBanku;

  Nie znaczy to oczywiscie ze "nie ma sprawy" i fakt zawieszenia przelewow na kilka dni nalezy monitorowac. Ale wychodzi na to, ze bank - czy to z pomoca BPS czy sam - wrocil do realizacji przelewow na czas. Oby to byl dobry prognostyk na przyszlosc.

  Fatalne bylo jednak to, ze zarzad komisaryczny /KNF / Bank nie wydali zadnego oficjalnego komunikatu / wyjasnienia przez kilka dni

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...