piątek, 28 sierpnia 2015

Lokata rentierska gold na 3,25% z wypłatą odsetek co miesiąc


Witajcie drodzy, a może wiecie, gdzie najlepiej zainwestować > 100 tys. zł.? Jak patrzę na te oferty to jest tragedia :( Meritum Bank dla lokaty rentierskiej daje 3,1% na 2 lata. Troszkę mało. Coś zaproponujecie prócz SK Banku i SKOK-ów? Oczywiście musi instytucja posiadać BFG.

Wczorajszy komentarz mówi, że interesują was też długoterminówki, których raczej nie omawiam na blogu. Wychodzę z założenia, że lepiej jest wybierać to co jest na dany moment najlepszego, ale w krótkim terminie.

Dzięki temu zawsze można trzymać rękę na pulsie i wybierać to co najlepsze. Niektórzy z was wolą jednak jak widać ulokować swoje środki na dłuższy termin i mieć spokój na kilka lat. Czy są lepsze oferty od opisanej? Są.


O lokaty na 3% i powyżej coraz trudniej. W tym tygodniu na kolejną obniżkę zdecydował się Toyota bank i jak tak dalej pójdzie, niebawem to 3% trzeba będzie ze świeczką szukać. Na szczęście jeszcze jest.

Jedna z ostatnich lokat powyżej 3%

Póki co mamy jeszcze lokatę na ponad 3% co widać na powyższej reklamie. Anonimowy we wczorajszym komentarzu poprosił o kilkuletnią lokatę rentierską, ale z kapitalizacją nie mniejszą niż jeden rok. W tym przypadku jest nie tylko co rok, ale nawet co miesiąc.

Do wyboru są dwie alternatywy:
 • 2 lata - 3,00%
 • 3 lata - 3,25%
W tym przypadku minimalna kwota wymagana przez bank to 150.000 zł. Skoro anonimowy ma zamiar wrzucić po sam korek BFG, taka kwota minimalna nie stanowi żadnego problemu.

Link do założenia lokaty rentierskiej gold na 3,25% w Noble bank.

Banksterom oczywiście zawsze mało. Oni by chcieli, byśmy im powierzali duuużo więcej. I premiują ekstra bonusami dopiero kwoty od jednego miliona złotych. W tym przypadku można liczyć na korzystanie z programu Noble Concierge, ale nie przez cały okres trwania tylko przez jeden rok. Tyle że takiej kwoty nawet w połowie nie obejmie BFG.

Można ulokować nawet... 20 milionów złotych

Tego artykułu miało nie być, ale skoro pytacie o alternatywy długoterminowe zawsze można jeszcze coś znaleźć. A póki co czekamy na właściwy artykuł jaki ma się jeszcze dziś ukazać, o bardzo ciekawej ofercie na krótszy termin...

10 komentarzy:

 1. No Polcan już wczoraj zapowiadałeś coś extra, dzisiaj powtórzyłeś i nie mogę się już doczekać. Dzisiaj rano ewakuowałem się z Millennium/ promocja do 29 sierpnia a później nowy okres promocyjny/ na stronie głównej jest program poleceń gdzie można trafić 700pln. Napiszesz coś o tym więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że nie pisałem o tym wcześniej, bowiem atmosfera byłaby już gorąca. Ale akcje specjalne zawsze się przeciągają w czasie i na ich uruchomienie trzeba poczekać.
   O programie też napiszę, ale już w przyszłym tygodniu.

   Usuń
  2. Trzeba było dzisiaj opróżnić konto w Millenium?

   Usuń
 2. Jakie są koszty na wejście Lokaty Rentierskiej? Czy trzeba założyć ROR w Getin Noble bank i czy jest płatny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba mieć ror w Noble, karta nie podaje takich informacji.
   A na marginesie, czy gdziekolwiek poza SKOKami są koszta na wejściu by założyć lokatę?

   Usuń
 3. Mam pytanie o wysokość odsetek, bo będą one wypłacane co miesiąc. Na pewno będzie ich sumarycznie mniej niż gdyby były wypłacane na koniec okresu. Może warto byłoby przeprowadzić symulację wysokości odsetek lokaty 3 letniej na 3% np. w Santander i lokaty rentierskiej gold na 3 lata 3,25%? Bardzo byłbym wdzięczny. Kończy mi się lokata w Noble Bank i zastanawiam się którą opcję wybrać. Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla lokaty rocznej 100000 zł, oprocentowanie 3% rocznie - odsetki netto po roku wyniosą 2430zł.
   Natomiast wpłacając 100000 zł na lokatę rentierską z kapitalizacją miesięczną , oprocentowanie 3,25% - odsetki netto co miesiąc wyniosą 219,37 zł. Rocznie więc 2632,44 zł.
   W drugim przypadku otrzymujemy o 202,44 zł.


   Usuń
 4. w SANTANDERZE, odsetki nie są niestety dopisywane po każdym roku do kapitału, czyli po 3 latach otrzymujemy dokładnie 3% w stosunku rocznym, w przypadku NOBEL, co miesiąc odsetki wpływają na ROR, jeżeli zostaną przejedzone to na koniec okresu, to będzie to nadal 3,25%, jeżeli zaś co miesiąc zostaną wpłacone na np. 3,25%, to w sumie zysk będzie większy od 3,25% i mamy tu prosty procent składany, czyli w SANTANDER PO 3 latach otrzymamy po wpłaceniu 10000 - 10900 brutto, nie licząc belki, netto to 10729 zł, zaś w NOBLU przy oprocentowaniu miesięcznym (3,25*0,81)/12 oraz 36 okresach miesięcznych, otrzymamy netto 10824 zł… jeżeli coś pokręciłem o proszę o skorygowanie wyniku

  OdpowiedzUsuń
 5. W chwili obecnej nie pchałbym się w lokaty długoterminowe. Od listopada-grudnia będziemy mieć inflację dodatnią i rosnącą, co skutkuje tym, że za 9-12 miesięcy oprocentowanie lokat powinno być wyższe, przynajmniej o 1,0-1,5 proc, a jeśli inflacja skoczy bardziej, to nawet o 2-3 proc.

  Warto przeczekać do maja-czerwca na jakiejś lokacie 9-miesiećznej.

  OdpowiedzUsuń
 6. dokładnie - żarełko pójdzie niedługo mocno w góre po tej suszy

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...