środa, 13 lipca 2016

3,50% na lokacie mobilnej po raz trzeci


Opisując bieżące promocje, przyjąłem już za pewnik, że wszelakie okazje to zwykle jednorazówki. To złe podejście, bo jak się okazuje nie zawsze tak jest. Są promocje, z których można skorzystać nie tylko raz i nawet nie dwa.

Dobrym tego przykładem jest lokata mobilna w Millennium. Promocje aplikacji mobilnej jest zwykle w bankach jednorazowa, ma bowiem zachęcić do jej używania. Banki wychodzą z założenia, że jedna zachęta wystarczy i więcej bonusów w jednym banku już nie zgarniemy.

A jednak w Millennium jest inaczej. Sam się nadziałem na swoją nieufność zakładając, że na drugą promocyjną lokatę mobilną z oprocentowaniem 3,50% dzięki rzeczywistości rozszerzonej nie ma co liczyć. A można i to nawet... wielokrotnie.

Znajdź ten obrazek na stronie banku i podkręć zysk do 3,50% nty raz

Pierwszy raz lokatę mobilną założyłem w styczniu zaraz po otwarciu konta. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej, wybrać z menu Rzeczywistość rozszerzona i najechać aparatem w komórce na obrazek z prezentem na stronie banku. Zobaczymy jak prezent się otwiera, i wyskakuje z niego 3.25%, które podnosi się do 3,50%.

Przyjemny sposób założenia lokaty
Miłe dla oka:)  Nie szukamy zakładki lokaty, ani nic takiego, postępujemy tak jak to opisałem wyżej, szukając tylko zakładki Rzeczywistość rozszerzona. Dopiero po tej niespodziance pojawia się klawisz załóż lokatę widoczny na trzecim obrazku w powyższej graficznej prezentacji lokaty RR:)

Dalej założenie przebiega już standardowo. Lokata trwa 3 miesiące, więc w kwietniu, gdy zobaczyłem, że znów mogę założyć lokatę mobilną, założyłem z góry, że tym razem chodzi o zwykłą lokatę mobilną ze stawką 3,25%.

Pomyślałem sobie: ot dwie promocje, dla dwóch różnych lokat mobilnych. Dla jedynej na rynku lokaty wykorzystującej rzeczywistość wirtualną na 3,50% oraz zwykłej mobilna na 3,25%. Coś na wzór Raiffeisena, gdzie w ubiegłym roku zakładaliśmy sobie dwie mobilne na 4,00%.

Błąd. Można zakładać lokatę mobilną RR wielokrotnie. Wczoraj skończyła mi się lokata mobilna na 3,25% i bez problemu założyłem po raz trzeci lokatę mobilną w wariancie z prezentem i podniesieniem stawki do 3,50% :-)

Mało tego, ku memu zdziwieniu bank dzień wcześniej wysłał mi smsa:
Informujemy, że Lokata Mobilna nr ... zakonczy sie w dnu 12/07/2016, Bank Millennium

Wow. Duży plus dla banku. Nie to co w Idea bank, gdzie lokaty odnawiają się na stawce 0,10% zaś bankowi najwyraźniej byłoby na rękę, żebyśmy o tym nie wiedzieli. Nie ma mowy więc o przypominajce jaką funduje swoim klientom Millennium.

Rzadko chwalę banki, ale Millennium wyróżnia się zdecydowanie na plus. Ostatnio przedłużono tutaj stawkę 2,70% na koncie oszczędnościowym, a więc od dłuższego czasu pozostawia w tyle za sobą Optimę. Tak trzymać. 
 
Jedno z najlepszych KO na rynku


Tym razem oferta ważna jest do 20 sierpnia, więc już sobie ustawiłem alarm, by przelać tutaj środki z Zośki Pro tuż przed końcem 19 sierpnia. Stawka jest bowiem gwarantowana przez 3 miesiące, czego Idea bank nie gwarantuje.

Tutaj założysz konto w Millennium z mojego polecenia

Konto w Millennium mogę szczerze polecić wszystkim optymalizatorom i wisienkowiczom. Tym bardziej, że trwa właśnie program poleceń, w którym do zgarnięcia jest kolejne 100 zł dla polecającego oraz 60 zł dla poleconego. Szczegóły dziś na PP3.

Regulamin promocji Polecam bank Millennium III edycja

40 komentarzy:

 1. Czyli Polcan miałeś wcześnij lokatę na 3,25 9 drugą na 3,5 %? Czy tylko na 3,25?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli można mieć dwie lokaty mobilne w jednym czasie?Jedna na 3,25 a druha na 3,5%?

   Usuń
  2. Nie można, artykuł powstał właśnie dlatego, byście nie zakładali na 3,25% lecz za każdym razem na 3,50%.

   Usuń
 2. Limit do 10 tys. Szkoda zachodu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale za to póki co bezterminowo, więc całkiem sympatycznie. Do tego 10 tys na 4% w BOŚ oraz 12 tys na 4% w WBK. Nie ma co narzekać tylko brać póki jest.

   Usuń
  2. W Boś 4% chyba odwołali na początku lipca, zobacz w aktualnościach.

   Usuń
  3. Po tym co napisałeś od razu sprawdziłem szczegóły konta - dalej widnieje tam 4%.
   Zmiany jak widzę dotyczą głównie wypłaty po śmierci posiadacza rachunku.
   https://www.bosbank.pl/files/file_314/Informacja-o-zmianach-regulacji.pdf

   Usuń
  4. Dzwoniłam na infolinie i odwołali 4% 5.7. Na koncie 4% będzie jeszcze do 9.8.

   Usuń
  5. Rozumiem, że chodzi o 'stare' konto Więcej za mniej kwota do 10 tys. i wpływ na ROR 1 tys. Wiesz może jaki procent będzie po 8 sierpnia?. Czytam o tych nowych procentach i jakoś nie mogę załapać. Promocyjne podwyższenie o 0,75pp w stosunku do oprocentowania standardowego, które jest...?

   Usuń
 3. Jest jednak jeden minus z oprocentowaniem promocyjnym 2,7% na koncie oszczędnościowym, Dotyczy ono środków nowych . A lokata mobilna wlicza się do salda starych środków. A więc , jak mnie poinformowało infolinia - nie do końca jestem pewny czy dobrze, środki na koncie oszczędnościowym będą oprocentowane stawką 2,7 dla kwoty pomniejszonej o wartość depozytu na lokacie mobilnej..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin nic takiego nie mówi. Przykład lokata założona 30 czerwca (10 000,00). Łączne zaangażowanie środków jest na dzień 2 lipca (10 000,00) - to nasze saldo progowe. W dniu 4 lipca wpłacam (zasilam) na konto oszczędnościowe 30 000,00 są to nowe środki (zgodnie z regulaminem), zatem Nowe środki objęte są oprocentowaniem promocyjnym.

   Usuń
  2. To dzwoń na infolinię.. Miałem podobny pogląd do Twojego i infolinia mnie wyleczyła z optymizmu. Saldo na koncie jest obciążane lokatą mobilną bo : (tu cytat) zawsze mogę ją zerwać..

   Usuń
  3. Trochę bezsensowna argumentacja, przecież środki na KO szybciej wyzerujesz, tym bardziej, że raz w miesiącu nie ponosisz za to żadnej konsekwencji ze względu na darmowy przelew.

   Usuń
  4. W takim razie jak coś pójdzie reklamacja. Jutro BGŻ da odpowiedź czy będzie dotyczyć mniejszych czy większych odsetek (ewentualny transfer)

   Usuń
 4. jw. infolinia potwierdziała, że lokata mobilna "obciąża" saldo konta oszczędnościowego - tym samym oprocentowanie realne będzie mniejsze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obciąża, jak najbardziej, ale w przypadku jej odnawiania, nie ma to żadnego znaczenia.

   Usuń
  2. Dokładnie, byłem dziś w oddziale z zapytaniem w tej sprawie. I faktycznie jeśli kasa z lokaty trafia na konto oszczędnościowe to obciąża, bo są to stare środki.
   Jeśli jednak ją odnawiamy, a tak jest w tym przypadku, to te środki nie są brane pod uwagę. Więc wszystko jest ok.

   Usuń
 5. Zamykać to konto Toyota czy będzie promocja dla starych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie promocja, więc ja nie zamykam. Będzie to jednak dopiero w przyszłym miesiącu lub we wrześniu.

   Usuń
  2. Warto dodać że posiadacze telefonów z Windows oraz z Androidem poniżej 4.3 nie mogą dostać podwyższonego oprocentowania. Pytałem konsultanta, nie da się włączyć tego ręcznie - głupi bajer rozszerzonej rzeczywistości telefonie ważniejszy od zadowolonego klienta.

   Usuń
 6. 10k smiech na sali...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak, raptem kilka zł zysku więcej od przeciętej lokaty, poza tym odbijają sobie to na oszczędnościowym, pomniejszając oprocentowanie. Oferta dobra dla gimbazy i wrzucenia tam kieszonkowego...

   Usuń
  2. A mieć kilka zł więcej to źle? Tym bardziej, że można mieć stale więcej o kilka zł?

   Usuń
  3. Ja często żartuję, że jak idę wyrzucić śmieci, to nigdy żadne pieniądze nie leżą na chodniku. Gdyby leżała jakaś moneta, nie mówiąc już o banknocie, to na pewno bym się po to schyliła. Pokażcie mi takiego, kto nie podniesie znalezionego piątaka lub dychy. Dlaczego więc nie "podnieść" tych kilku złotych, jak pisze krytykant. Nikt nie musi zakładać tej lokaty, wtedy może nie będzie słyszał tego śmiechu na sali.

   Usuń
  4. przecież tu nie chodzi o te kilka zł, a o uciążliwość jaka jest wymagana by ją zdobyć, już sam cyrk z obowiązkowym przelewem na ROR który standardowo nie jest bezpłatny, a trzeba dodatkowo (bezprocentowo) żonglować kwotą 1000zł, która mogłaby pracować na lokacie i przynosić pewnie większe zyski, dodatkowa psu na budę potrzebna debetówka, również nie przynosząca żadnych korzyści. Tak jak napisał anonimowy, śmiech na sali, ale być może komuś kto chce spełniać te wymagania, jakieś kieszonkowe może ulokować :-)

   Usuń
  5. Uciążliwość żadna, jeden przelew można zrobić na zasadzie ping ponga, a jedna płatność jest dokonywana przy okazji jakichkolwiek zakupów.
   Z polecenia konta można zarobić całkiem fajny bonus, bo konto jest jednym z najlepszych na rynku. Konto oszczędnościowe od wielu miesięcy lepsze od Optimy plus fajna lokata mobilna na dodatek odnawialna i to wielokrotnie. Jak dla mnie bank zdecydowanie wyróżniający się spośród przeciętnych mbąków i innych.
   Ale oczywiście każdy wybiera to co mu pasuje najlepiej.

   Usuń
  6. Polcan, zdaje mi się, że operujesz półprawdami i usilnie nie chcesz czegoś dopowiedzieć. W czym to konto oszczędnościowe jest lepsze od Optimy? W tym, że ma 0,1% wyższe oprocentowanie? Przecież Optima to w zasadzie okrojony ROR, mogę robić setki przelewów na konto powiązane i nie płacę ani grosza, w Milenium za każdy kolejny przelew w miesiącu bulisz... Więc z czym my to porównujemy. I druga sprawa, KO albo RR, oba produkty się wzajemnie wykluczają, na co powinieneś wszystkich uczulać. KO wymaga nowych nowych środków, jeżeli będziesz posiadał coś na koncie 360 (a posiadać musisz, chociażby na obowiązkową żonglerkę 1K) lub też 10K na lokacie RR, to automatycznie nie będą to nowe środki na KO, jest tyle haków i zawiłość tylko po to aby wycyckać napalonego Kowalskiego.

   Usuń
  7. Może i możesz robić z Optimy dużo przelewów, ale na jednej smyczy i tylko do siebie na konto powiązane co mnie zawsze w Optimie zniechęcało. Owszem jest to wygodniejsze, ale przelewy robię z innych kont jak WBK, Idea bank czy BOŚ i to tam gdzie chcę. Millennium służy do oszczędzania i dla mnie jedna wypłata w miesiącu wystarcza.

   Nie zgodzę się co do nowych środków. RR jest odnawialne, więc niejako poza problemem, bo stale tutaj jest 10k. Zaś 1000 na ror w niczym nie umniejsza problemu, podobnie przecież możesz wypłacać i wpłacać kasę raz w miesiącu na KO. Nie gra to żadnej roli. Ważne jest tylko saldo na jeden konkretny dzień, a mianowicie na start promocji, już nauczyliśmy się zerować w tym dniu wszystkie konta, by wycisnąć na maxa ile się da.

   Usuń
  8. a na jakiej podstawie prawnej opierasz twierdzenie, że RR nie jest brane pod uwagę przy określaniu nowych środków.
   Regulamin KO w §5 wyraźnie mówi:
   "1. Jeżeli Konto Oszczędnościowe jest rachunkiem indywidualnym, to do Łącznego zaangażowania posiadacza tego Konta będą brane pod uwagę jego produkty indywidualne, jak również wszystkie inne, do których jest jednym z posiadaczy."

   Usuń
  9. Na tej, że środków z RR nie wypłacasz, bo to oferta jedna z najlepszych na rynku, wszak tu masz 3,50% i wielką zaletą jest niespodzianka, że można ją odnawiać.
   Konsultowałem ten fakt dziś w oddziale.

   Usuń
 7. Przecież zmienili regulamin kk i można korzystać z każdej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to za regulamin? Proszę doprecyzować. kk kojarzy mi się z kodeksem karnym.

   Usuń
  2. Mi się kojarzy z kartą kredytową.

   Usuń
 8. jak obstawiacie jaki będzie ruch na bgż optima dadzą coś więcej na konto oszcz.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem na pewno nie dadzą więcej niż jest teraz (2,6%). Czuję, że teraz zjadą do 2,5%, bo na tyle jest oprocentowana ich lokata na nowe środki.

   Usuń
  2. Ja obstawiam tylko 2,4%, bo zbieraja na lokaty 3-m na 2,5% (chyba ze odzew bedzie slaby). Poza tym konkurencja innych bankow w KO jest slaba.

   Usuń
 9. Ja nie wiem po co to całe zamieszanie dookoła ochłapów limitowanych czasowo i kwotowo 10 000? Kiedyś traciłem czas na żonglowanie kilkoma lokatami, kontami... Odkąd mam założone Zoska Pro w Idei - NICZYM się nie przejmuję! Mam ok. 2,75% BEZ LIMITU kwotowego i BEZ LIMITU czasowego! Olałem Optimę, olałem Millenium (oprócz karty bo mi daje 3% money-back i 10% z BLIKa)

  OdpowiedzUsuń
 10. aby miec np 2 lokaty na 3,5% wystarczy zrobic wspolwlasciciela do konta 360. nie trzeba miec nowego konta. ja tak juz chyba z 4 raz mam ta lokate. konczy sie i zakladam odrazu nowe.

  OdpowiedzUsuń
 11. I po 3,5%
  Już tylko 3-3,25%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...