wtorek, 19 lipca 2016

lle można mieć kont na 4% w WBK po nowej edycji


Przez długi czas liczne promocje w popularnym Banku Zachodnim WBK miały datę graniczną 30 czerwca. Przez niedopatrzenie banku przez pewien czas bank pozwalał na posiadanie wielu kont z oprocentowaniem 4%, co pozwalało nam podkręcić zysk.

Niestety jak było do przewidzenia bank zorientował się, że powstała pewna dziura i szybko ją załatał pozwalając na standardowe 3 konta ze stawką 4% do kwoty 4000 zł na każdym z nich. I trzeba uczciwie przyznać, że płacił za każdą nadwyżkowe konto do momentu zmiany stawki na 0%.

Tymczasem nieoczekiwanie od lipca pojawiła się druga edycja sztandarowego Konta Godnego Polecenia w dalszym ciągu ze stawką 4%. I co ciekawe czytelnicy w komentarzach informują, że można mieć kolejne 3 konta na 4%.


Nowa promocja potrwa jeszcze blisko rok, skończy się bowiem dopiero 30 czerwca 2017. ale można do niej przystąpić znacznie krócej bo tylko do końca wakacji, a więc do 31 sierpnia 2016.

Tutaj założysz konto Godne Polecenia na 4% w drugiej edycji


Kilka dni temu do artykułu na temat KGP opublikowanym na PP1, anonimowy zostawił taki komentarz.
Warto zaznaczyć...
W BZWBK ruszyła druga edycja promocji 'Konto na 4%', kto założył 3 konta z oprocentowaniem 4% teraz może założyć jeszcze 3... ciekawostka :) 


Trudno mi jakoś w to uwierzyć, że bank, który jeszcze niedawno skasował oprocentowanie 4% dla kont w ilości większej niż trzy, nagle pozwala na kolejne 3 oprocentowane konta czyli w sumie na sześć kont. Dawałoby to oprocentowanie 4% dla kwoty 24.000 zł.

Pytanie czy obie edycje da się sumować?
Nie powiem korci by przetestować to jeszcze raz. Najpierw jednak zapytam czytelników, czy ktoś to może potwierdzić, czy też to po prostu żart? W końcu i tak kiedyś będziemy kasować konta w WBK a czy skasujemy od razu trzy czy sześć na dobrą sprawę nie gra roli.

Patrząc na regulamin faktycznie znów można założyć 3 konta i nie ma tam informacji, że wykluczeni są posiadacze kont w WBK. Już sam fakt możliwości posiadania trzech kont powoduje, że WBK zasługuje na wyróżnienie, ale na możliwość posiadania sześciu...?

Tutaj założysz konto Godne Polecenia na 4% w drugiej edycji

Ma ktoś z Was więcej niż 3 konta oprocentowane na 4%? Założył ktoś dodatkowe konta w drugiej edycji, posiadając 3 w pierwszej?  

Regulamin Konta Godnego Polecenia na 4% - edycja II

42 komentarze:

 1. Oczywiście tak, mam 3 z pierwszej edycji i 3 założone teraz, wszystkie mają oprocentowanie promocyjne (standardowa tabelka 4% do 4000 zł 1% dla kwot powyżej).
  Ale dopiero na koniec miesiąca będzie można powiedzieć na 100%, że nowe konta mają promocyjne oprocentowanie - jak doliczą odsetki

  OdpowiedzUsuń
 2. mam tak samo założyłem 3 konta w pierwszej edycji, teraz kolejne 3 w drugiej, w szczegółach jest 4%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za potwierdzenie, więc też założę i zobaczymy co będzie na koniec miesiąca:)

   Usuń
  2. Również potwierdzam, że od kilku dni mam 6 kont oprocentowanych na 4% każde.
   I również na koniec miesiąca zobaczę jak je "policzono".

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  3. U mnie też 6*4%. Regulamin na to jawnie pozwala (nie wyklucza osób, które mają już konta z podobnej promocji), więc w razie czego reklamujcie.

   Usuń
 3. przed chwilą skończyłem rozmowę z konsultantem WBK , potwierdził możliwośc posiadania 3 kont na 4% w pierwszej i drugiej edycji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to chyba oszczędzę kurierowi roboty i zamówię od razu trzy nowe konta:)

   Usuń
  2. Ja tak zrobiłem, żeby nie jeździł 3 razy, tylko wszystko na raz.
   Ode mnie prosił o 3 ksera dokumentów - to tak, żeby ktoś miał tyle kopii, a nie tylko 1, choć myślę, że to oczywiste.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  3. No jak dla mnie to nie jest oczywiste, chyba kurier składa 3 wnioski do tego samego banku i odbierze to ta sama osoba, więc po o trzy ksera dowodu dla tej samej osoby?

   Usuń
  4. Dowód można zuploadować przy składaniu wniosków, nie trzeba mieć wtedy ksera przy sobie - ja tak zrobiłem.

   Ponadto nauczcie się, że nigdy się nie dzwoni na infolinię w sprawie interpretacji regulaminu. Jak za dużo osób zadzwoni, to dla banku będzie to sygnał, że coś jest nie tak i zaczną szukać dziur...

   Usuń
  5. Polcan ja każdą z tych 3 umów mam podpisaną przez innego pracownika oddziału. Więc jeśli umowy są "oddawane" do podpisujących umów, to pewnie każdy potrzebuje swojej kopii dowodu.
   Tak przynajmniej ja to widzę.

   Można oczywiście zeskanować dowód, ale raz dawno uznało mi, że był nieczytelny, dlatego dla świętego spokoju skserowałem.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 4. Pisałem już, że od 1 lipca tego roku nie można uruchamiać konta przelewem,
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2016/07/koniec-przelewow-weryfikacyjnych-na.html

  Jeżeli jednak gdzieś jest taka możliwość istnieje, to dajcie znać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przed chwilą wysłałem wniosek. Nie ma innej opcji niż kurier.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od 1 sierpnia wchodzi nowa taryfa opłat i prowizji zgodnie z którą bank pobiera 0,20 zł za SMSkod potwierdzający transakcje. 5 SMSkodów miesięcznie jest bezpłatnych ale ten limit jest przypisany do klienta a nie do rachunku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy, pisałem o tym onegdaj. Konto zakłada się jednak dla 4% a nie do przelewów.

   Usuń
  2. Od kilku dni razem z żoną mam 12 rachunków na 4%. To już 48 tys. zł jak na świetnie oprocentowanej rocznej lokacie. Aby mieć spokój z smskodami najlepiej już teraz ustawić maksymalną ilość odbiorców zaufanych (szczególnie do swoich innych rachunków) i wtedy smskody nie będą wykorzystywane. Pamiętać również należy o zastrzeżeniu karty debetowej przed 30 czerwca 2017 (lub zamknięciu kont) bowiem za posiadanie karty wejdzie opłata, a konta będą nieoprocentowane.

   Usuń
 7. Mozna uruchamiac nadal przelewem (choc moze nie w BZWBK) - tylko bank ma wtedy obowiazek ograniczyc przelewy z takiego konta tylko do tego rachunku z ktorego przyszedl przelew inicjujacy - takie zapisy pojawily sie w nowych regulaminach wymuszonych Ustawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wsxystkie moje rachunki, tzn. I i II edycjii mają 4%. Karta jest opcjonalna a podpisanie umowy (II edycja) tylko z pośrednictwem kuriera. Skan dowodu można dołączyć do wniosku (jpg). Ja tak zrobiłem a w umowach które dostarczył kurier misłem dołączone kopie dowodów z I edycji (inne jpg).. taka ciekawostka (nawet ta sama pani złożyła podpis) :-) Podsumowanie- wszystko na 4% a OPTIMA do kasacji. Za rok wbk konczy promocje to moźe otworzę ponownie Optimę. Pozdrawiam wsxystkie Wisienki! tomek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w pierwszej edycji był z inpost, a w drugiej dopiero założyłem :P

   Usuń
  2. U mnie ponownie InPost - nawet ten sam pan.

   Jak złożyłem wniosek w nocy z nd/pon. to zadzwonili z InPostu we wtorek i chcieli przyjechać w środę, ale powiedziałem, że mogę poczekać na 3 umowę (złożyłem wniosek później) i w czwartek zadzwonili ponownie, umawiając się na piątek.
   Ogólnie masz szanse w 2 dni podpisać u kuriera.
   Mnie zastał weekend, ale już w poniedziałek konta były w pełni aktywne.
   Jeszcze czekam na katy, choć w sumie nie są mi potrzebne.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  3. Inpost. Od złożenia wniosku do wizyty kuriera czekałem 7 dni. Konta aktywne następnego dnia. Tomek

   Usuń
 9. Potwierdzam. Aktualnie mam 3 konta z I edycji i 3 konta z II edycji. W pierwszej edycji miałem tych kont 26. Na wiosnę bank zamknął 23 "ponadprogramowe" ale odsetko wypłacił. Manewr z założeniem kont ponownie powtórzyłem/ tym razem dla 15 kont/ i bank ponownie zmienił oprocentowanie na O% ale należne odsetki wypłacił. Trzecia próba założenia kont z oprocentowaniem na 4% nie powiodła się, tzn. konta założono ale już wszystkie na 0%.
  Czy ktoś z Was zakładał w II edycji więcej niż 3/ trzy/ konta? Jak są oprocentowane konta "nadprogramowe"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To o Tobie było tak głośno w Inpost:) Babka przy podpisywaniu podpisywaniu przeze mnie wniosku wspomniała, że rozsyła tylko wnioski z WBK, a rekordzista ma 26 wniosków o konto:)

   Usuń
  2. Słyszałem że z nieograniczona ilością kont można również zadziałać w T-mobile usługi bankowe. Tam mamy 5%cash-back ale tylko do 500zł wydanych kartą środków (czyli 25zł) jeżeli wydajesz karta wielokrotnośc kwoty 500zł to zakładasz tyle kont ile ta wielokrotnośc wynosi i cieszysz się 5% cashbackiem:)

   Usuń
 10. Czy ktoś zadał zapytanie do banku w sprawie kont i może zamieścić tutaj oryginalną odpowiedz z banku?
  Myślę o ewentualnej reklamacji bo już raz bank oprocentowanie z konta mi cofnął. a otwieranie kolejnych kont na miesiąc lub dwa dopóki bank się nie zorientuje nie ma sensu. Będę wdzięczny za odpowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to że w pierwszej edycji otworzyłeś wiecej niz 3 konta to zgodnie z regulaminem od czwartego nie masz juz bonusowych 4%. Reklamacja nic nie da. Teraz jest druga edycja, która nie bierze pod uwagę pierwszej, znowu zakładasz tylko 3 konta.
   Sam zakładałem trzy razy oddzielnie, klikając linka z poczatku powyższego artykułu, trzy razy wypełniałem dokładnie to samo, trzy razy dołaczałem skany dowodu, i dostałem 3 potwierdzenia sms i mail. teraz czekam na sms od kuriera, może uda się wszystko załatwić w tym tygodniu.

   Usuń
  2. Zrobiłem tak samo, tym bardziej, że dziś skończyły mi się wabikowe lokaty w Idea bank na 3% i zmieniły stawkę na 0,10%. Warto byłoby je przelać do WBK.

   Usuń
  3. Tymczasem Idea próbuje powstrzymać odpływ środków - Lokata Wakacyjne Oszczędności na 2 miesiące 2,5%

   Usuń
  4. Właśnie skończyłem pisać artykuł na ten temat:) Będzie już jutro.

   Usuń
  5. A PO CO zakładać na raptem 2 mies. i 2,50 skoro Zoska pro daje 2,75 BEZ LIMITÓW?

   Usuń
 11. a jeśli pomyliłem się w pierwszym z trzech wniosków, to wystarczy złożyć kolejny wniosek i nie podpisać umowy z omyłkowego wniosku? Spełnię warunki promocji?

  OdpowiedzUsuń
 12. Prawie wszystko jasne. Trzy nowe konta należy zakładać w oddzielnych wnioskach i liczyć, że kurier przyjedzie z wszystkimi trzema na raz, nawet jeśli każdy wniosek będzie odsługiwał inny pracownik banku.

  Jeszcze tylko jedna rzecz - czy można mieć ten ROR na 4 % nie biorąc karty płatniczej. We wniosku jest taka opcja, że się jej nie chce zamawiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Ja mam tak w 3 kontach z 1-ej i 2-ej edycji. Do żadnego z nich nie zamawiałem karty i mam obecnie 6 kont na te 4% (osobiście sprawdzone w szczegółach oprocentowania:)

   Usuń
 13. Odpowiedź z banku:
  "Szanowny Panie,

  dziękuję za przesłaną wiadomość.

  W nawiązaniu do przesłanego zapytania dotyczącego uprzejmie informuję, że jeżeli jest Pan uczestnikiem pierwszej edycji promocji Konto na 4% może Pan także założyć kolejne Konta Godne Polecenia na 4%."

  Chyba wszystko jasne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez otrzymałem potwierdzenie z banku o możliwości udziału w 2 edycji .Czyli 6 kont na 4% :)

   Usuń
  2. Taka odpowiedź Banku nic nie daje bo nie mówi, że będziesz miał konta na 4% tylko że możesz założyć kolejne 3 konta w tej promocji bo tak się nazywa promocja a czy będą one oprocentowane 4 czy 0 % jak dla mnie nadal nie odpowiedzieli :)

   Usuń
 14. Dziś przyszły umowy. Wcześniej wiele pisaliśmy na temat bezpieczeństwa, dlatego dowód został załączony przeze mnie razem z wnioskiem (strona internetowa). Ku mojemu zdziwieniu wydrukowany skan dowodu był podłączony pod dokumenty, które trafiają z powrotem do banku.

  OdpowiedzUsuń
 15. Sprawdzaliście może KGP na 4% w bankowości elektronicznej? Bank naliczył co prawda odsetki, ale jednocześnie pobrał jakieś opłaty, ponieważ kwoty dostępnych środków na wszystkich kontach są poniżej 4000 zł- np. saldo 4 010,99 PLN- dostępne środki 3 997,41 PLN, saldo 4 001,77 PLN- dostępne środki 3 999,58 PLN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jest identyczna sytuacja z saldem,dostępne środki są mniejsze o odsetki od salda, podatek został odliczony. Z jednego konta zrobiłam przelew zewnętrzny . Po tej operacji saldo=dostępne środki , ale tylko na tym koncie. Na pozostałych kontach są różnice. Ja mam tylko 3 konta to nie wiem jak na 4-6 kontach naliczyli odsetki. Teresa

   Usuń
 16. A jak u reszty ma się sprawa odsetek na kontach 4-6?

  I podbijam pytanie powyżej: o co chodzi z tymi rozbieżnościami w kwotach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoniłam na infolinię w tej sprawie - jakaś skucha w systemie. Dzisiaj pod wieczór ma być wszystko naprawione i poprawnie ma pokazywać.

   Usuń
 17. czy warunkiem promocji jest akceptacja zgody na mailing reklamowy i marketingowy? kiedyś gdzieś tak było, z założenia nigdy nie wyrażam na to zgody, ale jeżeli bez tego nie ma 4% to się złamię - dodatkowe 24 tys na 4% (ja + mąż) daje razem 48 tys na 4%, miło

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...