czwartek, 21 lipca 2016

Riposta Idea bank - Lokata GO z możliwością podkręcenia do 3,00%


No i proszę. Po wczorajszej ostrej krytyce odnowionej lokaty wakacyjnej, która zniżyła loty o całe 0,50pp oraz dzisiejszym przedstawieniu pięciu propozycji alternatyw do beznadziejnych lokat na 2,50% mamy natychmiastową korektę.

Dziś trakcie dnia w zasadzie przygotowałem dalszą część porannego artykułu, który skupiał się na Deutsche bank, o lepszą alternatywę, ale ze względu na szybką odpowiedź Idea bank, napisany już artykuł przesuwam na przyszły tydzień:)

Co odpowiedział Idea bank? Do lichej lokaty wakacyjne oszczędności dołożył nową o nazwie Lokata GO ze znacznie lepszą stawką 2,75%.  A że mamy możliwość podkręcenia jej do 3,00% to warto omówić sprawę szerzej.

Parametry Lokaty GO widzicie powyżej. Nie ma tutaj limitu kwotowego, a to dla większości lokatowców najważniejszy parametr, zaś okres jest najprzyjemniejszy z możliwych bo 3 miesiące.

Jeśli jednak założycie lokatę w standardowy sposób czyli logując się do bankowości internetowej Idea bank, a następnie wybierając ją spośród listy dostępnych lokat dostaniecie tylko 2,75%.

Dziś po raz pierwszy założyłem tę lokatę za pośrednictwem yb czego do tej pory nie zrobiłem, a szkoda. Mogłem bowiem tak zrobić ze wszystkimi lokatami wakacyjnymi zakładanymi w maju i czerwcu.

Tutaj będziesz mógł podnosić stawkę GO bez limitu

Dla przypomnienia są dwa warianty podniesienia stawki: osoby, które tylko zgłoszą lokatę przez  powyższy link, dostaną premię w wysokości 0,10%. Jeśli jednak będą połączeni z innymi osobami, które też posiadają dowolną lokatę, premia będzie wynosić 0,25%. Omawiałem to już w artykule Jak podwyższyć oprocentowanie lokat.

W czym problem? Problem w tym, że lokaty zgłoszone do yb mają limit w wysokości 100 zł. Powyżej tej kwoty nie dostaniecie premii za lokaty. Jeśli jednak zrobicie to za pośrednictwem yb, nie będzie limitu na zakładane lokaty.


Oczywiście osoby, które nigdy jeszcze nie miały w Idea bank, powinny zacząć od Lokaty Happy, która na start daje 4,00%. To jednorazowy prezent, więc dopiero po jej założeniu, warto zakładać kolejne depozyty.

O tym w jaki sposób podnieść stawkę do 3,00% na yb w osobnym wpisie na PP3.

Ciąg dalszy: Jak podkręcić lokatę GO w Idea bank do 3,00%

19 komentarzy:

 1. Kiedy opiszesz obiecane zmiany na YB?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany dopiero będą wprowadzone i są dość skomplikowane, ale generalnie na korzyść.
   Mam dostać szczegółową rozpiskę, więc jak ją dostanę to zaprezentuję.
   Generalnie warto będzie polecać yb dla innych i zarobić na tym nieco więcej niż na chwilę obecną.

   Usuń
 2. Niestety bardzo słaba lokata, zaledwie o 0,03 punktu procentowego więcej od Lokaty Cloud ( 2,72% ) , widać, że chcą zatrzymać odpływ kapitału kończących się lokat WAKACYJNYCH.
  Niech IB da 3% a nie 2,75% bo zapewne odpłynie więcej pieniędzy niż im się wydaje.
  Ehhh... gdzie te czas gdzie były lokaty po 4-5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Że słaba, to wiadomo. Niestety dzisiaj wszystkie są słabe, zwłaszcza dla "siedzących w tym biznesie"długo, co wiąże się z wyczerpaniem wszystkich wabików dla nowych. Wiadomo, jak się nie ma, co się lubi, lubi się, co się ma. Lokata nie wymaga konta, a Cloud już tak, więc jest dla wszystkich, którzy chcą z niej skorzystać. Osad na koncie w przypadku Cloud również podnosi ilość środków, które musimy posiadać. Właśnie na ten aspekt chyba nikt nie zwrócił uwagi przy dyskusjach o Cloud i Zośce pro. Zawsze są jakieś plusy i minusy, każdy wybiera to, co mu pasuje.

   Usuń
  2. O matko, ale napisałam głupotę. Osad na koncie nie podnosi ilości środków potrzebnych na lokatę, bo sama lokata jest wyżej oprocentowana, a realne oprocentowanie liczymy dla całości.

   Usuń
 3. W regulaminie tej lokaty jest napisane, że obowiązuje ona od... 22 lipca (do minimum 23.). Ano pospieszyli się z publikacją, żeby im pieniążki przestały uciekać

  OdpowiedzUsuń
 4. Odplyw kasy z IB jest spory, naprzod sondowali na lipcowa do 2,35, potem na wakacyjna na 2,5%, teraz na Go na 2,75%. Jak nie naplynie na ostatni "wymysl" to pozostaje nasza ulubiona 3,0% juz niedlugo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak nam 10000 na Idea Zośka Pro i 1000 na idea CLOUD to ile powinienem nieć na koncie idealnym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jerzy na pewno? mam pół na zośce pro, pół na idea cloud i 10% od jednej połowy na idealnym a na zośce pro widnieje mi 3%

   Usuń
 6. Rozmawiałem z konsultantem Idea Bank. Nie można łączyć Konta Zośka PRO z Lokatą Idea Cloud. Te dwa produkty należy rozpatrywać osobno. 10 000 zł na Koncie Zośka PRO, to 1000 zł na Koncie Idealnym. 10 000 zł na Lokacie Cloud, to dodatkowe 1000 zł na Koncie Idealnym, które jest blokowane. Środki zablokowane niedostępne są do końca istnienia Lokaty Cloud.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie jest za późno by nadrobić zaległości, przecież nie usuwam artykułów z bloga.
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2016/03/jak-podwyzszyc-oprocentowanie-lokat.html

  Możesz korzystać z linku w artykule. Wypłacają regularnie co miesiąc o czym pisałem w drugiej części artykułu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Skorzystałbym z tego YB, ale nadal mam ograniczone zaufanie. Takie bezinteresowne podkręcanie oprocentowania jest dla mnie niezrozumiałe i pachnie lewizną.

  OdpowiedzUsuń
 9. Idea jest bardzo prosta: zbudowanie sieci użytkowników, którzy będą masowo zakładać lokaty.
  Odpowiednik groupona w zakupach zwykłych. Liczy się siła przebicia. Jest to dość dobrze wyjaśnione na stronie yb.

  OdpowiedzUsuń
 10. W regulaminie Lokaty Go Idea Banku zmieniono datę, że z lokaty można skorzystać do odwołania, nie krócej niż do 22. lipca (było do 23. lipca), więc pewnie już mają wystarczającą kasę i dziś lokata zniknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy, moje lokaty kończą się seryjnie począwszy od niedzieli 24 aż do 3 sierpnia, więc jest ich trochę.
   Jeśli zamkną dziś, to wiele środków im z automatu przepadnie. Na opłacenie wniosku jest bowiem tylko 5 dni czyli do 27 lipca.

   Usuń
 11. a ja tam czekam na minimum 3%, mam jeszcze 300K wolnej gotówki na kontach oszczędnościowych i zobaczymy jak Czarneckiemu dziś pójdą obligacje na 6,79%, coś dużo daje i ciekawe ilu zamrozi kase w 7 lat. Jak będzie nie tak, jak chciał, to lokaty będą ponad 3 % :P
  https://obligacje.pl/pl/a/getin-noble-bank-podnosi-wartosc-emisji

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, poszukuję osób z którymi mogę połączyć depozyty, kredyty, rachunki w Ybanking.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypominam, że nie można się ogłaszać na blogu. Zapraszać można tylko znajome osoby.

   Z drugiej strony miło mi, że wysyłacie mi swoje zaproszenia. Niestety nie mogę ich zaakceptować. Zgłosiłem się z innego maila niż publiczny, przez co nie jest możliwa akceptacja zaproszeń.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...