poniedziałek, 11 lipca 2016

6 tabletów i 500 powerbanków za akcję Peopay ale z ukrytymi opłatami


Pekao bardzo rzadko gości na łamach FpG, bo też nie dzieje się tutaj dużo ciekawego. Ostatni ciekawy wpis na temat tego banku miał tutaj miejsce bodaj w październiku 2014. Okazje więc tutaj są bardzo rzadkie.

Po długiej przerwie bank przygotował promocję dla tych, którzy wcześniej nie korzystali z aplikacji PeoPay. Trzeba jednak nie tylko aktywować aplikację PekaoPay, ale także posiadać w tym banku Eurokonto.

Obecnie można tutaj zdobyć 6 tabletów, 500 powerbanków czyli przenośnych ładowarek oraz 1000 kubków termicznych, jest to więc oferta dla gadżetomanów. Niestety nie jest to akcja tak ciekawa, jak wygląda na pierwszy rzut oka, czego zresztą można się spodziewać patrząc na oferenta.


Kto lubi często kupować i chce wziąć udział w wyścigu po nagrody, może wziąć udział do końca lipca. Co trzeba zrobić by zdobyć jedną z 1506 nagród? W zasadzie nie jest to promocja takie jakie lubimy, bowiem nagrody nie są gwarantowane. Będą one przyznane osobom najbardziej aktywnym. Niemniej jednak, nagród jest tak wiele, że szanse na wygrane są dość duże.

I tak aby zdobyć:
 • tablet - trzeba być jedną z 6 osób, które wykonały najwięcej transakcji
 • powerbank - jedną z 500 osób dla kolejnych miejsc przy warunku minimum 5 transakcji
 • kubek termiczny - jedną z 1000 osób dla kolejnych miejsc przy warunku minimum 3 transakcji
Przy czym warunek transakcji to minimum kwota 10 zł. Konkurs jest więc raczej dla zakupoholików.Co prawda szanse na wygraną można zwiększyć wykonując nie tylko zakupy, ale także dokonywać wypłat z bankomatów czy dokonywać przelewu między użytkownikami PeoPay. Uznawane są jednak tylko jedna transakcja dziennie. Wynika z tego, że każdy kolejny dzień zwłoki zmniejsza prawdopodobieństwo wygranej.

Opłaty za obce bankomaty
Inna sprawa, że osoby zdesperowane by wygrać, mogą być stratne. Bank pobiera sobie bowiem opłatę w wysokości minimum 5 lub 6 zł za wypłatę z bankomatów obcych. Kto używa codziennej wypłaty, może się niemile zdziwić ubytkami na swoim ror z tytułu opłat.

Przelewy należałoby sprawdzić

Co do przelewów tutaj opłaty zależą od interpretacji banku terminu: "przelewy między użytkownikami PeoPay". Jeśli przelew między taki uważać jako przelew wewnętrzny (?), to jest to przelew darmowy, trudno jednak przelew na inne konto niż nasze uważać za przelew wewnętrzny. Jeżeli jednak bank uznaje go za przelew do innego banku, to już mamy problem, zaś opłaty są widoczne w powyższej tabeli.

Niestety bank na promocyjnej stronie o tym nie informuje. Na pewno nie jest to akcja zachęcająca do zakładania konta w Pekao by brać udział w mało ciekawym konkursie.  Są dużo ciekawsze promocje dotyczące aplikacji bankowych, gdzie wygrane są gwarantowane i bez przykrych niespodzianek.

Mało jest banków komercyjnych z których usług do tej pory nie skorzystałem, chociażby tylko dla potrzeb blogerskich. Do nich zalicza się Pekao i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Regulamin konkursu PeoPay dla zainteresowanych

5 komentarzy:

 1. Bezkarna w BGŻ spadła juz tylko do 3,00%, czy szykuje sie kolejny ostry zjazd % z lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już to omawiałem, bo spadła na początku lipca. Idea też spuściła z tonu, stąd brak info o lokatach, jedyne godne uwagi dziś to Getin.

   Usuń
  2. Marcinie - dla przypomnienia - możesz założyć kolejny raz lokatę rr w Millenium na 3,5% na 3M

   Usuń
  3. Pamiętam pamiętam:) Dziś ku memu zaskoczeniu dostałem przypominajkę z Millennium na komórkę:
   Informujemy, że lokata mobilna nr ... zakończy się w dniu 12/07/2016 Bank Millennium

   Miło ze strony banku, mimo że lokata jest na mojej liście kończących się lokat, więc wiedziałem o tym:)
   Szkoda, że inne banki tak nie robią, lecz cichaczem obniżają stawkę do 0,10%.

   Usuń
 2. Do wiadomości wszystkich posiadaczy Zośki Pro w Idea bank:
  Dziś robiłem wypłatę w oddziale Idea bank. Z niewiadomych powodów została mi wypłacona kwota z Zośki Pro, a nie z konta idealnego, mimo iż wcześniej robiłem przelew wewnętrzny z Zośki Pro na ror właśnie po wypłatę w banku. Sądziłem, że jak w każdym banku domyślnie wypłacana jest kasa z ror.
  Nie wiem czy pracownicy Idea bank domyślnie mają wypłacać z Zośki, zamiast z ror. Na szczęście często sprawdzam czy Zośka ma 10% na ror. Gdybym tego nie robił marnowałbym środki na ror, być może przez wiele dni...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...