środa, 27 lipca 2016

Lokata TYLKO TERAZ w Idea bank na 3,00% z możliwością wzrostu o 3,25%


Lubimy niespodzianki jakie funduje nam Idea bank. Szczególnie, jeśli z przodu widzimy trójkę, a właśnie dziś taką niespodziankę można znaleźć na stronie niebieskich:) Nic tylko brać póki jest.

Obecna oferta z 3,00% nosi nazwę TYLKO TERAZ pisane dużymi literami, sugerując wykrzyczaną niebywałą okazję. I trzeba uczciwie przyznać, że jest to okazja na rynku lokat.

Pojawia się zatem problem czy likwidować już założone lokaty GO i zakładać Tylko Teraz. Zysk jest o 0,25% wyższy, tyle że czas trwania krótszy o połowę, bowiem nowa lokata jest na 45 dni. Czy warto?

Niewykluczone, że warto. Jeśli wiele ludzi założy obecną ofertę, a wielu z nas zlikwiduje GO na rzecz nowej oferty, oznaczać to będzie, że już za 45 dni może pojawić się nowa niespodzianka w Idea bank.

Gdyby nie Tylko Teraz, na nową atrakcyjną ofertę musielibyśmy czekać aż 90 dni czyli do ponurych, ostatnich dni października. A tak być może coś nowego pojawi się jeszcze na początku września.

Oczywiście oprocentowanie lokaty można łatwo podnieść do 3,25% korzystając ze znanego już wam bardzo dobrze yb. Kto jeszcze tego nie zna może skorzystać z poniższego linka do poznania zakupów grupowych w bankowości.


Tutaj podniesiesz stawkę omawianej lokaty do 3,25%

W jaki sposób założyć lokatę Tylko Teraz by podnieść ją o 0,25% po połączeniu lub 0,10% na start pisałem w osobnym wpisie na PP3 Jak podkręcić lokatę GO do 3,00%. Teraz tyle mamy na start, więc czemu nie skasować jeszcze więcej.

Poprzednie lokaty, których założyłem wiele, kończą się co najmniej 3 sierpnia, a przynajmniej tego dnia kończy się moja ostatnia lokata wakacyjna.  Czy to oznacza, że oferta skończy się 5 dni wcześniej?

Nowym klientom Idea bank, pewnie tak rzadkim jak zaćmienie słońca, przypominam, że zamiast lokaty Tylko Teraz, warto najpierw założyć Lokatę Happy w wersji podstawowej.

Tylko dla nowych klientów Idea bank lokata na 4,00% 

Lub w wersji Lokata Happy Plus gdzie można ulokować 10 razy więcej.

Tylko dla nowych klientów Idea bank lokata na 3,25% 
 

21 komentarzy:

 1. chyba się system przytkał niebieskim, bo z 15 minut mija i nie ma potwierdzenia na e-mail o złożonych wnioskach.

  A co radzicie w kwestii kasy w Optimie? Tam 2,5% obowiązuje 29 października czyli akurat jak się kończy GO na 2,75%. A że liczą się nowe środki, to powrotu już nie będzie do 29 pażdziernika. Także przerzucać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie zrywam GO i zakładam Tylko Teraz i idzie dość sprawnie jak na Idea bank.

   Usuń
  2. Ok, są potwierdzenia. A co ze środkami z Optimy? Wycofywać? Nawet na GO to 0,25% więcej, ze nie wspomnę o "podkręcaniu"

   Usuń
  3. Moim zdaniem tak. Po roku będziesz mógł założyć bezkarną jako nowy klient. Z tego powodu zamknąłem konto w Optimie w ubiegłym roku i jak Idea nic nie zaoferuje jesienią, jak się skończą lokaty, to będę mógł tam wrócić.

   Usuń
  4. Optima aktualną promocję 2,5% na nowe środki kończy w dniu 24 października (a nie 29), a więc teraz założona lokata GO będzie po powrocie do Optimy już NOWYMI ŚRODKAMI. Warto więc założyć GO a nie trzymać w Optimie.

   Usuń
  5. dlatego lepiej było trzymać kasę na Zośce Pro oprocentowanej niżej od GO o jedynie 0,03 i teraz spokojnie założyć na 3% :)

   Usuń
 2. Lokata TYLKO TERAZ w Idea bank na 3,00% jaki jest termin na jej wpłacenie? bo jakoś nie mogę doczytać w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 dni kalendarzowych od dnia złożenia wniosku. Czyli jak złożysz dzisiaj, to możesz wpłacić do 1.08 włącznie, jak jutro to do 2.08.

   Usuń
  2. Ponawiam powyższe pytanie... doczytał się ktoś? Bo jakoś dziwnie o tym w regulaminie zapomniano.... hmmm

   Usuń
  3. Standardowo 5 dni, czyli najlepiej oplacic wniosek 29.07 lub 1.08, bo koniec wypadnie w dzien roboczy.

   Usuń
 3. Wnioski złożone dziś wyświetlają się "do 1.08.", czyli jak zwykle - 5 dni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że wyskoczyli z tymi 3%, bo zakładać lokatę poniżej 3% to wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od wczoraj dostaję na maila co drugie potwierdzenie założenia tej lokaty, więc ponawiam - i znowu to samo. Taka ruletka, tylko dla mnie średnio śmieszna. W systemie bankowym wszystkie wnioski są widoczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wniosek został przyjęty to dane do przelewu są widoczne w systemie więc nie trzeba czekać na maile by założyć lokatę.

   Usuń
 6. no i trwała tylko teraz i odleciała :) zdążyłem przewalić wszystko czego tym razem nie chciała ode mnie optima i resztki ze smarta, ponad 200K Pewnie zostali zawaleni kasą, po tym jak optima wypięła się na swoich klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już pierwszego dnia przeniosłem większość środków na Tylko Teraz, biorąc pod uwagę przelicznik 1:12 dni, bo taka była opłacalność zrywania trwających lokat, więc nie wszystkie warto było zrywać.
   Potwierdza się moja teoria, że zawsze lokaty na 3% w Idea bank kończą się przed nastaniem nowego miesiąca. Tak jest od wielu miesięcy i nigdy nie trafiają one do rankingu lokat na nowy miesiąc.

   Usuń
 7. Czyli nastepna seria lokaty 3% w IB w okolicach 15.09 bo znow sporo kasy odplynie, wczesniej beda proby na nizsze stawki tak jak bylo teraz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwaga na oszustów z Idea Bank!!! Dnia 29 lipca 2016 ok. godziny 11:00 w systemie transakcyjnym Idea Cloud wybrałem opcję przekształcenia lokat, które miały się kończyć 31 lipca 2016, na lokatę TYLKO TERAZ od 1 sierpnia 2016. Na emaila otrzymałem potwierdzenie złożenia wniosków, system transakcyjny pokazuje, że złożone wnioski czekają na realizację a tymczasem... Idea Bank po zakończeniu lokat dnia 31 lipca 2016 zwrócił środki na konto idealne zamiast automatycznego założenia lokat TYLKO TERAZ. Pani na infolinii powiedziała, że oferta TYLKO TERAZ została wycofana o godz. 16:00 29 lipca 2016. Jeśli tak, to dlaczego Idea Bank nie zrealizował wniosków przyjętych o godz. 11:00 dnia 29 lipca 2016??? Ten bank to oszuści. To już kolejne raz gdy ten Idea Bank działa na szkodę klientów samowolnie zmieniając zasady już po zawarciu umowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie ufam automatom i wolę o własne finanse dbać na własną rękę. Lokatę wakacyjną odnowioną na 0,10% zerwałem ręcznie 30 lipca w sobotę i zrobiłem przelew według tricku opisanego w środę rano, w artykule opublikowanym przed powyższym.
   Lokata TYLKO TERAZ założyła się bez problemu po kilku sekundach.

   Usuń
  2. To znowu kolejny, jeden z wielu przykładów, pokazujący negatywną prawdę o tym banku. Owszem, z jakiejś promocyjnej lokaty zawsze warto skorzystać, ale generalnie OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM.

   Usuń
 9. Mnie zadzialal automat przedluzania, ale w starym systemie IB. W starym pojawia sie wniosek po zlozeniu przedluzenia, lokate mialem nieodnawialna (bo mozna edytowac w starym systemie) stad gdyby niezadzalal to splynelaby mi na konto w IB i moglbym zalozyc sam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...