środa, 20 lipca 2016

Tąpnięcie na lokatach w Idea bank czyli BGŻOptima wyznacza nowy poziom


Czekaliśmy długo na odpowiedź z Idea bank na zapadające cały czas lokaty na 3% i już znamy odpowiedź. Ten temat jest najbardziej dyskutowany w komentarzach i bez wątpienia była to najbardziej wyczekiwana oferta miesiąca.

I już jest, tyle że w żadnym razie ofertą miesiąca nazwać jej nie sposób. Wróciła do oferty Lokata Wakacyjne Oszczędności, którą zakładałem w maju na pęczki. Wczoraj skończyły się dwie kolejne, więc zerwałem skoro z automatu pojawia się tutaj 0,10%.

Gdy środki pojawią się już na ror, z odruchu klikam od razu przycisk Lokaty by przejrzeć najnowszą ofertę. I co zobaczyłem? Powrót tej samej lokaty Wakacyjne Oszczędności ale ze stawką o 0,50% niższą.

Spadek o 0,50pp na lokacie, która jeszcze w czerwcu dawała 3,00%


Nie ma więc już co czekać ani liczyć na fajne stawki lokat w Idea bank, gdyż 2,50% to stawka do której zniżyła się w piątek BGŻOptima. Jak widać Optima wyznaczyła nowy poziom dla Idea bank dla rzekomo "atrakcyjnych" lokat z ich zdaniem "wysokim" oprocentowaniem:(

Paradoksalnie w Idea banku dalej warto mieć środki. Oczywiście nie na lokatach, które nie przekraczają stawki 2,50% lecz na Zośce Pro. Zośka daje bowiem 3,00% chociaż realne oprocentowanie jest niższe ze względu na wymóg trzymania 10% środków na koncie idealnym.


Dla przypomnienia, kto jeszcze jakimś cudem nie założył Zośki Pro i nigdy jeszcze nie był klientem Idea bank, ma jeszcze ostatnie kilka dni na skorzystanie z okazji by zgarnąć dodatkowe 100 zł. Poniższy link będzie aktywny tylko do 24 lipca 2016. Lub wcześniej, oferta jest bowiem limitowana do 500 sztuk.

Link dla nowych po Zośkę Pro na 3,00% z bonusem 100 zł w promocji MM7

Powyższy link jest jednak dedykowany tylko dla nowych. Stali bywalcy Idea bank, czyli jak sądzę praktycznie każdy czytelnik FpG, którzy nie posiadają Zośki Pro, mogą ją założyć z poniższego linka

Link dla obecnych stałych bywalców którzy nie posiadają jeszcze Zośki Pro 

W efekcie po zakończeniu lokaty wakacyjne oszczędności z 3,00% nie opłaca się zakładać nowej edycji tej lokaty. Obecnie środki warto przelać je na Zośkę Pro, trzeba jednak posiadać konto idealne. Niestety przed przelaniem trzeba sobie dokładnie policzyć jaką kwotę przelać, tak by zostawić sobie 10% na ror.

Każdorazowo przed dokonaniem przelewu na Zośkę muszę sobie przeliczyć na boku jaką kwotę można przelać. Bowiem na Zośkę mamy nieograniczoną ilość darmowych przelewów, w drugą stronę już tak nie jest. Pomyłka może nas drogo kosztować ze względu na spadek oprocentowania do zaledwie 1%.

Oczywiście możemy zrobić korektę, ale tutaj mamy tylko jeden przelew darmowy na ror. Chyba że zastosujemy tricki z przelewem natychmiastowym na zewnątrz, ale... nie każdy może to zrobić, gdyż obowiązują tutaj dwie tabele opłat.

Inne opłaty dla różnych klientów
 
Uwaga ważne
Jedną rzecz warto mieć na uwadze. Jak widzimy na powyższym screenie, Idea bank posiada dwie różne tabele opłat dla swoich klientów, przy czym data graniczna to 28 czerwca 2016. Kto założył sobie rachunek przed tą datą, tego obowiązują inne opłaty niż klientów, którzy zrobili to po tej dacie.

TOiP dla klientów posiadających konto przed 28 czerwca  2016

TOiP dla klientów posiadającyh konto po 28 czerwca 2016 

Na koniec przypomnienie o lokacie Cloud. Jak już wyjaśnili czytelnicy, kto zakłada lokatę Cloud na 3%, też musi mieć 10% środków na ror. Posiadacze Zośki Pro i lokaty Cloud powinni posiadać 10% środków tak dla konta Zośka jak i dla lokaty Cloud.

19 komentarzy:

 1. Konto Zośka PRO daje tyle samo, co Lokata Cloud, czyli oprocentowanie 2,72%. W takim układzie wolę Konto Zośka PRO, gdyż w każdej chwili mogę ruszyć środki bez utraty oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy w regulaminach zośki i Cloud jest zaznaczone że kwota tych lokat się sumuje i że trzeba mieć 10% sumy tych lokat.
   Bo jak nie to można by np: założyć lokatę Cloud na 10k, Zośkę na 10k a na koncie trzymać 1k. :)
   Ale to by trzeba było przeczytać w regulaminie.

   Usuń
  2. Lokata Cloud blokuje te swoje 10% na rorze i nie są one widoczne jako środki dostępne, tym samym nie można ich uwzględnić jako bufor dla Zośki Pro...

   Usuń
 2. Jeśli pomylę się w Zośce, to całość środków leci na 1% czy tylko ta część, która nie znajduje pokrycia na koncie idealnym?

  Muszę coś zrobić jeszcze z 10k, bo BZWBK więcej nie przyjmie ;) A na dodatek w przyszłym tygodniu kończą się kolejne lokaty w Idea...

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się kończą prawie codziennie bardzo liczne lokaty.
   Zamiast kombinować jak bank dzieli, warto wiedzieć, że każdy wpływ na konto idealne pozwala wyrównać poziom do wymaganych 10%. Idea porównuje salda kont, więc nawet gdybyś się zagapił to zrób przelew natychmiastowy, lub zwykły. Stracisz odrobinę co najwyżej jeden dzień.

   Usuń
  2. na 1% jest tylko ta czesc, ktora nie znajdzie pokrycia

   Usuń
  3. Dzięki Panowie!

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  4. Idea porównuje salda kont, więc nawet gdybyś się zagapił to zrób przelew natychmiastowy, lub zwykły. Stracisz odrobinę co najwyżej jeden dzień.


   tzn. że codziennie powinienem dopłacać do konta idealnego środki, by było 10%? bo, w zośce będzie rosło....

   Usuń
  5. Nie musisz. Saldo jest porównywanie codziennie, ale kapitalizacja miesięczna.

   Usuń
  6. dziękuję za odpowiedź. tak myślałem ale chciałem się upewnić. jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź.

   Usuń
 3. NeoGang daje 2,9% na 3M do kwoty 1M... ale część czytelników nadal ich bojkotuje za "czyścicieli kamienic" w Poznaniu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A także za dożywotni zakaz powrotu dla byłych klientów, przez wykluczenie ich z promocji wszelakich...

   Usuń
 4. Z innego tematu. Otrzymałem dzisiaj e-mail o wypełnieniu danych do przelewu premii w promocji "Konto Godne Polecenia 4% z premią gwarantowaną 120 zł" Banku Zachodniego WBK i Agora S.A.

  OdpowiedzUsuń
 5. czy te dodatkowe 3 konta zakładaliście przez internet? Ja mam komunikat że nie mogę przez internet tylko musze się udać do placówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zakładałem z wczorajszego artykułu przez internet. Dziś rano dostałem 3x info na komórkę, że mam czekać na telefon od kuriera.

   Usuń
 6. A ja wczoraj otworzyłem konto w Credit Agricole z 250 zł premią... ale byłem grillowany przez bite 2 godziny!. Że też człowiek musi się tak męczyć, żeby choć trochę zrekompensować sobie tę bidę w oprocentowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy po 17 lipca będzie bonusowa stówa?

  Paragraf 2 regulaminu akcji

  "5. Organizator zastrzega, iż wnioski o założenie Rachunku Oszczędnościowego Konto ZOŚKA PRO
  z innego źródła, niż za pośrednictwem Serwisu, jak również wnioski o założenie Rachunku Oszczędnościowego Konto ZOŚKA PRO złożone po 17 lipca 2016 roku nie będą brały udziału w Akcji."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież pisze jak byk że nie :)

   Usuń
  2. Motyla noga.. To było pytanie retoryczne :P

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...