poniedziałek, 15 lipca 2019

3% na koncie oraz 250 zł do zgarnięcia w CA dla każdego


Jak było do przewidzenia, promocja 300 zł za wynagrodzenie skończyła się, ale o dziwo ruszyła kolejna mimo iż konsultant CA był innego zdania. Niestety tak jak w przypadku Santandera, kolejna edycja pozwala zgarnąć niższą premię.

To typowe dla banków, że pierwsza tura jest najbardziej opłacalna, kolejne zaś już mniej. Santander ma obecnie 3 edycję i każda kolejna zmniejsza premię. CA zmniejszyło premię do 200 zł, ale dalej można zdobyć dodatkowo 50 zł na start oraz 3% na KO:)


Dla przypomnienia mamy do wyboru trzy opcje, spośród których jedna wybija się znacząco. To praktycznie darmowe 200 zł za przelew od pracodawcy + 50 zł za skorzystanie z kodu polecającego

Tutaj łatwo zgarniesz 250 zł w CA według sposobu opisanego niżej

Link będzie aktywny do 31 sierpnia mamy jeszcze więc trochę czasu by skorzystać z tej oferty. Do tej pory dwie rzeczy potrafiły zniechęcić do niej, okazuje się jednak, że obie można łatwo obejść:)


1. Przeniesienie dowolnego konta
Paradoksem w tej ofercie wydawała się konieczność zamknięcia przenoszonego konta. Szkoda zamykać konto w WBK ze stawką na 3%, więc jedną z opcji było przeniesienie najpierw wynagrodzenia do innego banku, którego konto nadaje się do natychmiastowego zamknięcia.

Okazuje się, że przeniesienie dotyczy DOWOLNEGO konta. Innymi słowy nie musi to być konto na które dziś wpływa nam wynagrodzenie. Może to być konto, którego nie używamy, a którego nie chce się nam zamknąć. 

A więc robotę może załatwić za nas Credit Agricole. Francuzów interesuje tylko numer konta do zamknięcia i może to być nieużywane przez nas konto w Toyocie, Inteligo czy Optimie. Nie trzeba więc przenosić konta by zabezpieczyć obecne:)

Premia od dziś niższa, ale dalej opłacalna

2. 200 zł dla każdego bez wyjątku 
Drugim problemem był podział nagrody na 100 lub 300 zł w zależności od naszych dochodów. Okazuje się, że to też nie ma żadnego znaczenia łatwo bowiem sami możemy sobie zadbać o to by zgarnąć całą pulę.

Nie ma znaczenia jakie wynagrodzenie dostajemy od pracodawcy. Ważne jest, by jeden wpływ był faktycznie od pracodawcy, zaś suma wpływów wynosiła 3000 zł. Więc jak dostaniemy od pracodawcy 1200 zł to sami sobie możemy przelać 1800 zł by zgarnąć całą pulę.

Tutaj łatwo zgarniesz 250 zł w Credit Agricole

Innymi słowy zabezpiecza to nas przed wypadkami losowymi za które dostaniemy niższe wynagrodzenie. Mam tu na myśli powszechne zwolnienia L4 czy np. liczne ostatnio strajki. Przykładowo nauczyciele wiosną dostali tylko 1/3 wypłaty, co w niektórych przypadkach powodowałoby nawet brak premii.

Wszystkie te przypadki wskazałem konsultantowi podczas pobytu w banku. Zostałem zapewniony, że działa to na podobnej zasadzie jak kiedyś w starym dobrym BGŻ, gdzie bank niby płacił 1% od dochodu, ale wystarczyło sobie przelać 5000 by zgarnąć całe 50 zł:) 3. Konto oszczędnościowe 3%
Co więcej obecnie konto oszczędnościowe nie oferuje 2,50% jak bo było gdy oferta pojawiła się na rynku. Obecnie mamy 3% czyli tyle samo ile oferuje Getin! Jak dla mnie to furtka, która otwiera się, gdy pod koniec lipca skończy mi się oprocentowanie u zielonych.

Co prawda mamy tutaj ograniczenie kwotowe do 50.000 zł, ale zawsze jest to dobre uzupełnienie innych kont ze stawką 3% czy to w wubeku czy Aliorze. Stawka obowiązuje przez 4 miesiące.

Jeśli chciałbyś podkręcić zysk z założenia konta i skorzystać z kodu polecenia możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod. Na dziś to bez wątpienia najlepsza oferta na rynku.

1. Nowy regulamin promocji Letnie Korzyści dla Ciebie 2019
2. Regulamin programu poleceń w CA 

41 komentarzy:

 1. Czy aby konto było bezpłatne wystarczy przelać z swojego rachunku w innym banku 1000 zl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno tak, w moim przypadku akurat wpływa tutaj od lipca wynagrodzenie, więc tego nie sprawdzę, ale myślę, że inni to potwierdzą.

   Usuń
 2. Co należy zrobić aby mieć na koncie oszczędnościowym 3% i nie gimnastykować się z pompowaniem pieniędzy na ror?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trudne pytanie. Czytelnicy twierdzą, że 3% jest dla osób, które nie miały tutaj konta. Nie jest to zgodne z prawdą, bowiem ja miałem konto w CA, a mimo to przyznano mi 3%.
   Co do pytania, można przelewać środki od razu na KO z zewnątrz, chociaż ja z nawyku zwykle najpierw przelewam na ror, po czym robię przelew wewnętrzny z ror na KO. Pozwala to uniknąć zagapienia się w wymaganym przelewie na ror.

   Usuń
 3. Polecam w CA konto VIP. Raz na miesiąc pingpongiem 10tyś i wszystko bezpłatnie a nawet nieograniczona ilość przelewów natychmiastowych.
  Te 10tyś. nie musi być jednym przelewem, można 5, czy 10 przelewami byłe było 10tyś miesięcznie w sumie wpływów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek internetowy złożyłem właśnie o konto VIP, bo też takie miałem kilka lat temu. Tymczasem po sfinalizowaniu wniosku w oddziale okazało się, że mam zwykłe konto. W sumie stwierdziłem, że tak też może być, skoro nie muszę robić przelewu, bo przecież robi to za mnie pracodawca. Jeden przelew z głowy. Przelewy natychmiastowe jak dla mnie to coś raczej zupełnie zbędnego.

   Usuń
  2. Nie chciałbym się wdawać w zbędne dywagacje słowne, lecz używanie sformułowań:

   "200 zł dla każdego bez wyjątku"

   chyba jednoznacznie określa tego KAŻDEGO (zwłaszcza BEZ WYJĄTKU!).

   Rozumiem, że banki są specjalistami od gwiazdek, drobnego druku i pokrętnych sformułowań, lecz ... blog ma raczej takie zawiłości prostować.

   Choć mogę się mylić (jak to KAŻDY). :)

   Usuń
 4. Chodziło mi o to czy przelewanie wynagrodzenia jest obligatoryjne aby się załapać na KO 3%?

  OdpowiedzUsuń
 5. konto VIP jest jeszcze łatwiejsze z kartą duzej rodziny, nie ma wymogów n/t przelewu

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy Pin do karty można zmienić tylko w bankomacie i czy operacja ta jest bezpłatna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pin zmieniałem w bankomacie przy czym konsultantka poinformowała mnie, że kosztuje to 5 zł, ale bez problemu może mi anulować tę opłatę. Pin zmieniłem, a bank jakoś nie naliczył za to żadnej opłaty.

   Usuń
 7. Tak się zastanawiam czy jako uczestnik poprzedniej edycji z promocji gdzie skorzystałem z 300zł za wynagrodzenie (KO nie otwierałem) to czy dostanę teraz 3% na KO jak je uruchomię?

  OdpowiedzUsuń
 8. "3% na koncie oraz 250 zł do zgarnięcia w CA dla każdego"
  Tytuł może wprowadzać w błąd ja jestem aktualnie klientem CA i nie mogę skorzystać z tych promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł jest taki sam jak poprzednio, gdy do zgarnięcia było 350 zł i tam to wyjaśniałem, ale tutaj powtórzę.
   Oferta jest dla każdego, kto może przelewać wynagrodzenie, bez względu na to jakie ono jest. Bez tego tytułu byłoby rozróżnienie, że część ludzi może mieć niższą premię za wynagrodzenie w wysokości 1000 zł, część wyższą premię za pensję 3.000 zł. Jak się okazuje KAŻDY może mieć wyższą premię, kto zdecyduje się (i może) przelewać tutaj wynagrodzenie.

   Usuń
  2. Tytuł dla każdego sugeruje że te promocje są również dla obecnych klientów, a ja mam tu konto , konta oszczędnościowe i przelew od pracodawcy od kilku lat i pani w banku powiedziała że te promocje nie są dla mnie

   Usuń
  3. Czyli jeśli przelewam wynagrodzenie to mogę uruchomić 3% na KO? Mimo że nie jestem nowym klientem?

   Usuń
 9. Macie jakieś przecieki na ile % będzie KO w Getin po 21 lipca?

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystko spada na ryj więc nie liczyłbym na więcej niż 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin póki co nie może sobie pozwolić na 2.5. Stawiam na ponowne 3%. Niestety mi się kończy promocja na 3.4% dopiero w sierpniu i będę musiał szukać jakiegoś 'leżaka' do czasu pojawienia się nowej oferty. Coś mi jednak mówi ze Idea nie powiedziała jednak ostatniego słowa i prędzej czy później pojawi się 3% chyba ze już klamka zapadła i w sierpniu przejęcie. ja i tak konsekwentnie przerzucam się na obligacje indeksowane inflacją. Przy obecnej polityce banków centralnych - a zwłaszcza polskiego który jest generalnie antybankowo - te obligacje będą dawać więcej niż lokaty uwzględniając nawet ten pierwszy niezbyt korzystnie oprocentowany rok. Gdy inflacja zacznie spadać to na bank RPP zacznie ciąć stopy choć już nie ma z czego właściwie. a jak stopy to lokaty też. Ta inflacja przez najbliższe lata i tak będzie oscylowac w granicy 2% wiec wybór raczej prosty tylko ze te 10 latki nie są jednak jakoś wielce atrakcyjne po uwzględnieniu czasu i kuponu. To jednak kawal historii a kupon tylko 1.5 brutto ponad inflację +plus dość wysoki koszt ewentualnej wcześniejszego wykupu tej obligacji.
   Mam tez dwa, trzy fundusze inwestycyjne o stabilnej stopie zwrotu - korzystnej na tle lokat wiec i tam zapewne długoterminowo warto się zwrócić. Lokaty to niedługo staną się miłym wspomnieniem.
   MM

   Usuń
  2. Nie powiedziałabym, że wszystko, bo tak:
   Pekao 3% 6 mies. do 30 tys., T-Mobile 3% 3 mies. do 50 tys. W Santanderze dalej 3% na RORach.
   W ostatecznej ostateczności na ławce rezerwowych 'siedzi' Millennium 2,7%.

   Usuń
  3. Problem jest w tym, że nie każdy może z tych opcji korzystać. U mnie jest tak jak napisałeś, z tą różnicą, że zamiast T-mobile, gdzie wolę 5% cashback, mam 3% w CA, limit kwotowy jest jednak ten sam 50k, więc oferta jest prawie taka sama. Prawie, bo przecież od dawna mamy jeszcze 3% w Alior.
   Millennium już od ponad roku jest na ławce rezerwowych.

   Usuń
 11. Alior przy przelewie do Millennium daje niby to ofertę promocyjną lokaty na... 1,9%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata Premium w banku bnpparibas na 1.8 trzeba mieć nowe konto z oferty

   Usuń
 12. Czy promocja aby na pewno jest "dla każdego"?
  Obiło mi się o uszy o tym, że wykluczeni są ci, którzy korzystali kiedykolwiek już z przenoszenia konta do CA (a zrobiłem to, po czym wiosną 2017 roku zamknąłem konto i od 2 lat nie mam styczności z tym bankiem).
  Mam więc niejasność w tej kwestii - można prosić autora o jednoznaczną odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie spełniasz warunków. Do tytułów należy podchodzić z rezerwą, bo mają tylko podsumować to co zawiera treść, a tej jak widzę większość niestety nie czyta.

   Powtórzę więc raz jeszcze. Promocja jest dla każdego, kto nie brał udział udziału wcześniej w tego typu promocji. Słowo każdego w tym przypadku oznacza, dla każdego, kto może brać udział BEZ WZGLĘDU NA DOCHÓD. To właśnie znaczy ten tytuł. Wcześniej nie używałem słowa dla każdego, był bowiem wyraźny podział na tych co zarabiają ponad 3k i mniej niż 3k. Dotyczyło to także osób, które zarabiają ponad 3k, ale nie dostają tyle w przelewie z wiadomych powodów.
   Dobra wiadomość jest taka, że to promocja dla KAŻDEGO, bez względu na to jaką ma pensję. O tym mówi wyraźnie tekst.

   Usuń
 13. ale jak w Getin loata na nowe środki to tylko 2,1% to KO tez pewnie jakiś spadek będzie... tylko ciekawe ile

  OdpowiedzUsuń
 14. Koledzy takie pytanko :
  Obecnie mam kasę w Getin na KO 3,2%, edycja XX promocji, start od 8 czerwca...
  i teraz tak myślę czy nie otworzyć żonie też konta w Getin i odpalić promocję numer XXI, np. wpłacić parę zł 21 lipca żeby sobie ją zaklepać do 21 litsopada,
  a kasę bym przerzucił ze swojego konta na konto żony pod koniec wrześniai trzymał do tego 21 listopada.. żeby wyzerować saldo na swoim konie pod nastepną edycję promocji, dam radę wrócić na swoje konto na jakąś kolejną promocję na KO po 21 listopada, bo widziałem w regulaminie jakiś zapis że są osoby wykluczone którym kończy się wcześniejsza promocja na KO, tak kombinuję żeby wskoczyc teraz, bo nie wiem ile zaproponuja w Getin na KO po 21 lipca, jakby to było 2,8% to bym poczekał na XXII edycję, nie wiem co zrobić..hmmm

  OdpowiedzUsuń
 15. Czyżby to miał być gwóźdź do trumny IB - po ostatnich oskarżeniach pana Czarneckiego?

  https://m.bankier.pl/wiadomosc/KNF-wszczela-postepowanie-administracyjne-wobec-Idea-Banku-7708343.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż... Dobrze czułem że coś się dzieje. Teraz będą albo wyższe procenta na lokatach albo wywieszka na szybie: 'nieczynne do odwołania'.
   Mamy nową odsłonę wojny czarnecki kontra PIS. przecież to nie przypadek że kilka dni temu wyszła sprawa roszczeń przed trybunałami a teraz wychodzi sprawa ewentualnej kary.
   MM

   Usuń
  2. To juz dogorywanie IB, kara KNF i bedzie pisowskie resolution za 1 zl, dla nas dramat, bo mozemy wkrotce zapomniec o lokatach powyzej 2 %.

   Usuń
 16. Co dwa konta to nie jedno.
  Nawiasem pisząc trzeba nie lada umiejętności aby się wyfaflać na jednym oddechu i bez kropki. Dostałem zadyszki.

  OdpowiedzUsuń
 17. zwrotna w JB tylko 2,2 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "zwrotna w JB tylko 2,2 procent" Bez dopisku do jakiego banku jest to informacja niezbyt przydatna.

   Usuń
  2. Jak dla mnie, to nieprzydatny jest ten dziadowski %.

   Usuń
  3. ""zwrotna w JB tylko 2,2 procent" Bez dopisku do jakiego banku jest to informacja niezbyt przydatna."

   To prawda, ja dostałem dziś taką (2,2%) propozycję - przy przelewie do Getinu. Kasa oczywiście wyleciała z IB - bo wolę 3,2% na KO - niż 2,2 na lokacie ;) Pytanie czy dalej oferują 2,7% przy przelewie do Mille, choć dziś nawet i to mnie nie interesowało.

   Usuń
 18. wczoraj otrzymałem propozycję 2 procent przy przelewie do Banku Pekao i 2,7 do millenium, powinno działać jeszcze

  OdpowiedzUsuń
 19. dziś do mBanku 2,5%

  OdpowiedzUsuń
 20. Pytanie techniczne dotyczące tak CA, jak i na przykład Pekao. Czy żeby spełnić warunki promocji (i przy okazji warunek bezpłatności konta), przelew przychodzący z zewnątrz musi jeden dzień "poleżeć" na koncie, czy w tym samym dniu może być ewakuowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie spotkałem banku w którym byłaby taka konieczność. Każdorazowo zwykle od razu robię zwrot kasy tam gdzie mi pasuje, wszak liczy się zaksięgowanie wpływu, a nie saldo na jakiś dzień.

   Usuń
 21. Czy istnieje możliwość przeniesienia konta otwartego przelewem weryfikacyjnym? Chodzi o Idea Bank oraz BGŻ Optima.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...