poniedziałek, 22 lipca 2019

3% wciąż na koncie w Getin ale już z nowym górnym limitem


Tak jak już informowałem wcześniej od dziś Getin zmienia warunki swojego konta oszczędnościowego. Już nie prawie pod korek BFG, lecz do połowy baku można pakować tutaj swoje nowe środki na fajną stawkę 3%.

Powyżej się już po prostu nie opłaca, lepiej przenieść środki do innego banku, chociażby do omawianego wczoraj Millennium. Zmianie w międzyczasie uległa też stawka na lokacie mobilnej co także zaktualizowałem w punkcie 4.
Już tylko do połowy gwarancji BFG

1. Konto oszczędnościowe - 3,00%
Na podstawowym koncie warto trzymać nadwyżkę ponad 10.000 zł (patrz punkt drugi).  3,00% dalej gwarantowane jest przez okres 4 miesięcy, a więc o miesiąc dłużej niż ma to zwykle miejsce w innych bankach. Najnowsza XXII już edycja potrwa do 18 sierpnia 2019

Tym razem nowe środki są badane na dzień 15 lipca 2019 - na 7 dni przed startem promocji czyli o jeden dzień wcześniej niż w poprzednich promocjach. Dopiero od niedawna zacząłem zwracać na to uwagę, ale jak widać w Getin to reguła.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3% do 200.000 tys

Pamiętajcie, żeby nie pakować kwoty powyżej 200 tysięcy zł. Człowiek łatwo wpada w nawyki i trudno nam je zmieniać, a dwa razy większa kwota była tutaj dopuszczalna od dość dawna. Teraz nadwyżka ponad 200k daje już tylko 2% a to już mało ciekawa stawka.2. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane niemal najwyższą stawką na rynku. 

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. V już edycja tej promocji potrwa do końca wakacji czyli 31 sierpnia 2019.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 31 maja 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, ale z pewnością warto z niej skorzystać.
3. 50 zł na start
Konto w Getin to dziś must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta potrwa jeszcze do końca lipca. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)


4. Lokata mobilna 3%
Spadła także stawka na lokacie mobilnej. Do niedawna można było mieć 4% do 20.000 zł, dziś można liczyć już tylko na 3% i to do połowy mniejszej kwoty. Jedyny plus jaki pozostał, to fakt możliwości odnowienia mobilnej.


Miejmy nadzieję, że w parze z ciągłymi obniżkami idzie poprawa kondycji finansowej banku. Nie mam tu na myśli oczywistej korzyści z marży odsetkowej, ale ogólnej tak by w końcowym rozrachunku dalej zieloni rządzili i dzielili z najlepszymi promocjami.

Aktualizacja dla zainteresowanych:
We wtorek rano przy przelewie do Millennium pojawia się taka oferta.


Kolejne przelewy do innych banków nie generują już żadnych ofert. Co ciekawe drugi przelew na dużą kwotę przechodzi bez problemu, zaś trzeci też na dużą kwotę powoduje wysłanie smsa alarmującego oraz... brak widoczności przelewu w historii konta. 


Regulamin XXII edycji 3,00% KO w Getin
Regulamin V edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO
Regulamin IV edycji Polecam Proste Zasady

66 komentarzy:

 1. Czy do badania salda wliczają się lokaty, np mobilna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wlasnie chyba tak, tez mam mobilna i sie zastanawiam jak to dziala. Potem sie mobilna skonczy i saldo bedzie ujemne przez nia.

   Usuń
 2. czy to 50 zł na start jest dla tych co nic nie mieli do tej pory czy dla wszystkich co np pozamykali wczesniej konta. Jaki w takim ukladzie jest okres karencji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według regulaminu programu poleceń (ostatni link w artykule) Nowy Klient to taki, co nie posiadał ror od... 30 kwietnia 2019. Czyli jak rozumiem okres karencji jest bardzo krótki.

   Usuń
 3. Niestety tak i to właśnie rozwala mi interes do 23 edycji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prośba o info od doświadczonych. jeśli stan środków na dzień badania salda na kontach oszczędnościowych i lokatach był niezerowy i środki nadal tam są zdeponowane a w wypadku konta ich okres promocyjny kończy się chyba w moim wypadku około 27.07 to jak rozumiem przy ewentualnym dodatkowym zasileniu KO pracuje tylko ta dodatkowo wpłacona kwota na oprcentowaniu 3%??? A kwota już istniejąca na koncie musi być zatrzymana na innych produktach lub też gdy zostania na KO będzie nieprocentowana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak piszesz to działa. Ja mam podobnie. Dziś wpłaciłem nowe środki na KO ale mam tam też lokate mobilną na 20K która kończy się pod koniec lipca i żeby te nowe środki były cały czas nowymi muszę te 20K z lokaty mobilnej s powrotem ulokować w Getinie. Szkoda że zmniejszyli mobilną o połowę do 10K, ale w tym przypadku ja zakładam ponownie mobilną na 10K i pozostałe 10K niestety na 1,60% na 2m. Przy pełnej puli konta jest niewielka strata na całości.

   Usuń
  2. Wkopalem sie identycznie. Teraz zaluje tej mobilnej, bo ona mi pasuje saldo i srodki na KO. Moglem jej w ogole nie zakladac.

   Usuń
 5. Wkurzające jest to, że promocję mogą uruchomić nawet groszowe odsetki jakie pojawią się na KO. Oczyściłem KO w pierwszym tygodniu lipca ale niestety 31 wpadnie jakieś kilka groszy odsetek..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak rzeczywiście było, ale już nie jest. W regulaminie dodano taki zapis w punkcie: II Definicje, podpunkt 5 - na samym końcu, który tą kwestię wyjaśnia :)

   https://www.getinbank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/F1B0E6E137BE35F7C18D871E170CB75DCD8F7D7EE16059DA41FFA78076644282

   Usuń
  2. Inaczej jest w Millenium, tam odsetki nie są nowymi środkami, a w Getin są.

   Usuń
 6. Jak sprawdzić czy konto oszczędnościowe w Getin jest oprocentowane promocyjnie? Pytam bo wchodząc w szczegóły konta jest tylko informacja że konto oprocentowane zgodnie z tabelą oprocentowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem tak samo, co oznacza, że jest oprocentowane wg. tabeli, czyli słabo, jeśli jest oprocentowanie promocyjnie, to jest odpowiedni zapis,data startu promocji i kwota która jest objęta promocyjnym oprocentowaniem

   Usuń
  2. Od razu u mnie tego nie widać. Spróbuj przewinąć ekran w dół do sekcji 'Nazwa oferty' - po prawej stronie jest pozycja 'Stan nowych środków'

   Usuń
  3. Sorry Polcan, ale nie mam pojęcia o jakiej sekcji 'Nazwa oferty', ani ' Stan nowych środków' mowisz, nie widzę tej zakładki u siebie w bankowości.

   Usuń
  4. Nie mówię o zakładce a o sekcji czyli białych oddzielonych polach widocznych w szczegółach konta. Pierwotnie widać tylko szczegóły rachunku, niżej masz Nazwa oferty, jeszcze niżej Wyciągi itd. Druga sekcja to ta gdzie są podane wszystkie szczegóły typu Saldo początkowe, Stan nowych środków oraz Datę startu promocji.
   Ilość dni promocji można sprawdzić w załączonym tam regulaminie.

   Usuń
  5. Dzięki temu dowiedziałem się przed chwilą, że moja promocja trwa 152 dni czyli kończy się równo za tydzień.

   Usuń
  6. Żeby Ci unaocznić Marcin, że nie posiadam takiej sekcji w szczegółach konta podeślę Ci na maila screen ekranu.

   Usuń
  7. Dziś rano po całkowitym wyzerowaniu konta w Getin zniknęła i u mnie ta sekcja i teraz zamiast 4 pól mam już tylko 3 tak jak ty.

   Usuń
  8. Polcan a gdzie przerzuciłeś środki na lepszy procent skoro masz 3,5 jeszcze tydzień ??

   Usuń
  9. Poza bank. Miałem możliwość fajnej inwestycji na dziś, więc się zdecydowałem. Zresztą w bankach i tak mam obecnie tylko jakieś 10% swoich funduszy, bo lokaty są już nieopłacalne.
   Mogłem wpakować resztę na ten tydzień do Getin, ale za tydzień drugi przelew z KO byłby już płatny. Wolałem więc resztę przelać do WBK oraz CA na 3%.

   Usuń
  10. Mozna cos wiece na temat inwestycji? Czy jest w ogole cokolwiek poza lokatami i obligacjami panstwa co daje gwarancje kapitalu?

   Usuń
  11. Z definicji inwestycja wiąże się z ryzykiem, dlatego też nie podejmuję tego tematu.

   Usuń
  12. Żeby pojawiły się informacje o promocji i stanie środków, to trzeba uruchomić tę promocję dokonując wpływu na konto. Wtedy następnego dnia pojawią się dane nt. stanu nowych środków itp. Do tej chwili stan nowych środków trzeba sobie sprawdzić samemu sprawdzając historię kont i lokat.

   Usuń
 7. "Tym razem nowe środki są badane na dzień 15 lipca 2019 czyli podobnie jak w kilku poprzednich promocjach na 6 dni przed startem promocji."

  Tym razem właśnie jest 7 dni, bo promocja rusza 22-go, a dzień odniesienia to 15-ty. W poprzednich promocjach zawsze było to 6 dni, ale właśnie teraz to zmienili.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pytanko: W 2014 roku założyłem konto osobiste Getin UP. Czy mogę założyć konto Proste Zasady, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3,5% do 10k?

  OdpowiedzUsuń
 9. Oferta lokat do Millennium z dziś rana została dodana jako aktualizacja do artykułu: 2,50% na 3M.
  Przelew do Santandera brak oferty bezproblemowy.
  Przelew do CA prośba o NATYCHMIASTOWY kontakt bankiem + brak przelewu w historii mimo iż środki są zmniejszone o kwotę przelewu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W PKO wystarczy wylogować się i zalogować ponownie by zobaczyć zaksięgowany przelew na dużą kwotę, w Getin taka operacja nic nie daje, wciąż brak przelewy w historii.
   Miał ktoś tak?

   Usuń
  2. Czasem przy większych przelewach Getin blokuje przelew i wybiórczo sprawdza telefonicznie, wtedy nie ma go w historii. należy czekać na tel lub lepiej samemu zadzonic i potwierdzić ten przelew.

   Usuń
  3. Znam to z PKO. Tym razem było jednak inaczej i jak sądzę powodem był nowy numer w CA. Poprzedni przelew do WBK był na większą kwotę i przeszedł, ale WBK już był rozpoznawanym numerem.
   Nowy numer spowodował podejrzenie, że ktoś inny próbuje wyłudzić kasę i prośbę banku o potwierdzenie. Nic nie potwierdzałem, sprawdziłem na apce, tam też był brak księgowania.
   Po mniej więcej godzinie księgowanie się pojawiło. Jak dla mnie całkowita nowa sytuacja.

   Usuń
 10. Ile razy wejdę rano na google widzę na pierwszych stronach Getin. Oczywiście w złym świetle. Kto Wam za to k...A płaci. A może strach Wam D... ściska, że robotę stracicie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziś zakończyła mi się lokata wiosenna na 3,5% w IB, przy przelewie do Millenium wyskoczyła informacja o lokacie zawrotnej na 2,7%, skorzystałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. potwierdzam, dzięki za cynk

   Usuń
  2. Pytanie do Was. Rozumiem, że Wasze lokaty przekraczają 100 tys. zł lub macie Profit w Mille już zapełniony, że wybieracie lokatę w IB zamiast KO w Mille?

   Usuń
  3. To dobra informacja. Też mi się na dniach kończy wiosenna w IB i jeżeli dostanę zawrotną na 2,7% to oczywiście skorzystam.

   Usuń
  4. TomTom, dokładnie tak jest, Mille zapełnione, na GB nie załapałem się w obecnej promocji, została tylko IB z zawrotną, lub na nowe środki. Stąd taki wybór.

   Usuń
  5. "TomTom, dokładnie tak jest, Mille zapełnione, na GB nie załapałem się w obecnej promocji, została tylko IB z zawrotną, lub na nowe środki. Stąd taki wybór."

   W takim razie to całkiem zrozumiałe. Swoją drogą zobaczcie jak IB sprytnie utrzymuje kasę u siebie nie oferując nawet o 0,1% więcej niż konkurencja i to na KO ;)

   Usuń
 12. Czy dobrze rozumiem, jeżeli mamy już ulokowane środki w promocji na KO i kończy się ich termin, to żeby załapać się na następną promocję to trzeba wyczyścić KO na co najmniej 6 dni przed zaczęciem kolejnej promocji i nie trzeba zamykać tego KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, ale tak to działa. Upierdliwe to i głupie. A wszystko sprowadza się do tego aby klient się walnął a bank zyskał na niewiedzy/gapiostwie nieogarniętych w te klocki.

   Usuń
  2. Niestety to nie działa tak jak w Mille. Tu trzeba odczekać do promocji, do której regulaminowo się na nowo załapiemy, ale KO nie trzeba zamykać ;)

   Usuń
  3. ...... trzeba mieć zerowe konto w dniu badania salda.

   Usuń
  4. Hmm, tylko jak wyzeruję konto np. 15-tego dnia miesiąca to od wybranej kwoty będą się jeszcze naliczać odsetki, tylko zapewne będą one zaksięgowane na koniec miesiąca, więc czy one nie przekreślą szansy na uczestnictwo w następnej promocji?

   Usuń
  5. 1 sierpnia zapewne dostanę odsetki, więc tego samego dnia planuje je przelać do innego banku tak by na start nowej promocji być czysty.

   Usuń
  6. Czyli jeżeli wycofałbym główną kwotę 14 lipca z edycji w której brałem udział, 15-tego brany był stan konta do edycji rozpoczynającej się 22 to nie mógłbym wziąć w niej udziału ze względu na te odsetki, które się naliczają ale nie są jeszcze widoczne na koncie?

   Usuń
  7. Regulamin nie zabrania brania udziału w kolejnych edycjach - bo sam biorę udział już w kolejnej, ale nigdy jedna po drugiej. Musi upłynąć pewien okres od zakończenia się Twojej poprzedniej promocji i tak dala obecnej - ta najnowsza wyklucza tych, którym promocyjny okres zakończył/y się od 22 lipca do 18 sierpnia.

   Usuń
  8. Jedna po drugiej to bym nie brał udziału bo ja zaczynałem promocję 4 miesiące temu i promocyjne oprocentowało kończyło się 19 lipca. Także zastanawiam się czy gdybym wycofał kasę 14 lipca i na tydzień gdzieś ewakuował środki to mógłbym wziąć udział w obecnej edycji, czy byłyby jakieś przeciwności np. te odsetki, które się podliczą na koniec lipca za okres 1-13 lipca.

   Usuń
  9. "Także zastanawiam się czy gdybym wycofał kasę 14 lipca i na tydzień gdzieś ewakuował środki to mógłbym wziąć udział w obecnej edycji, czy byłyby jakieś przeciwności np. te odsetki, które się podliczą na koniec lipca za okres 1-13 lipca."

   Tu nie ma przeciwności. Na farcie łapiesz się na obecną promocję i tylko tyle, że na 3% nie będziesz miał oprocentowane tych środków, które na dzień badania salda widniały Ci na produktach depozytowych. Reszta, którą wpłacisz po tej dacie się załapie :)

   Usuń
  10. Dzięki TomTom za poradę. To jeszcze zapytam gdzie można było w takim razie najkorzystniej ewakuować na ten tydzień czasu środki do momentu powrotu na kolejną edycję. Millenium odpada, bo kwota > 100k.

   Usuń
 13. a mi się nie chce zakładać kolejnego konta w Mille i pilnować terminów. Dla dokładnie takiego samego % mam od ręki w idea bez zbędnego kombinowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "a mi się nie chce zakładać kolejnego konta w Mille i pilnować terminów. Dla dokładnie takiego samego % mam od ręki w idea bez zbędnego kombinowania."

   A ja już od ponad pół roku, a teraz przez kolejne pół nie muszę nic pilnować. Nie przelewam ani tysiaka, ani nie robię nawet jednej w miesiącu płatności kartą, a konto mam za free ;)

   Usuń
  2. Jak to tak to? pojaśnij o co kaman, za co i dlaczego bo ja też tak chcę?

   Usuń
  3. Bo TomTom założył lokatę w IB na rok ... z tego co pamiętam :)

   Usuń
  4. "Bo TomTom założył lokatę w IB na rok ... z tego co pamiętam :)"

   To prawda Arku, tak zrobiłem i mam spokój na 3,5% na długo, ale tu akurat była mowa o braku opłat w Mille. A zrobiłem to tak. Złożyłem w Millenecie wniosek o zamknięcie wszystkiego co tam mam. Za chwilę miałem telefon z zapytaniem "why?" Odpowiedziałem, że konkurencja ma lepszą ofertę, a spełnianie warunków "darmowości" przy zerowym stanie konta mnie irytuje. Padła propozycja czy jak nie będę musiał ich spełnić przez 6 m-cy - to zostawię konta i kartę? Zgodziłem się ostatnio na to już 2-gi raz ;)

   Usuń
 14. Witam
  Przelewałem dziś z IB do ING i zaproponowana mi zawrotną na 2,49 %, mają fantazję. Nie skorzystałem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2,49% to ochłap.

   Usuń
  2. Było przelać do millenium - dostałbyś 2,7%

   Usuń
  3. 2,7 to też ochłap.

   Usuń
  4. Tylko ten ochłap to w tej chwili najlepsza oferta lokaty na rynku. Więc to chyba rarytas. A będzie już tylko gorzej.

   Usuń
  5. Gorzej dla banksterów. Kupię dolce i mam w d. te ich aż 3%

   Usuń
  6. A te dolce będziesz gdzieś lokował, czy tylko będziesz liczył na wzrost ich kursu do złotówki.

   Usuń
  7. Im mniej będziesz wiedziała/wiedział tym krócej będziesz przesłuchiwana/przesłuchiwany.

   Usuń
 15. Jeśli mam aktywną lokatę mobilną na 10k na getinie i teraz wrzucę sobie środki na oszczednosciowe, to rozumiem, ze one beda na 3% (na dzien badania salda byla tylko ta lokata) tak?
  Co jesli sie skonczy mi za 2 miesiace ta mobilna? Rozumiem, ze wtedy mam minus 10k na saldzie i musialbym zalozyc jakas inna lokate na te kwote, albo 10k srodkow z konta oszczednosciowego nie bedzie na 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dave: dokladnie tak jak napisales

   Usuń
 16. Żeby rachunek bieżący był za darmo, trzeba raz w miesiącu zapłacić kartą czy wystarczy blik?

  OdpowiedzUsuń
 17. TomTom
  Czy jak korzystam cały czas z promocji dla aktywnych do 10 tyś na 3,5%, to muszę te pieniądze wycofać przed następną edycją na nowe środki XIII? Czy one mogą spokojnie leżeć a nowe środki będą dotyczyć tylko kwot powyżej 10 tyś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załóżmy, że na dzień badania salda do następnej promocji masz te 10 tys. zł. Moim zdaniem wpłacona po dacie badania salda, w czasie kolejnej promocji nadwyżka ponad te 10 k będzie oprocentowana na ustalony nowy promocyjny %, a te 10 tys. będzie na 3,5% pod warunkiem, że w danym m-cu przelejesz na ROR min. 1tys. zł. Różnica między standardowym %, a tym 3,5% dla tych 10 k. jest wypłacana do 15 następnego miesiąca i co ważne obecnie nie odpala ona automatycznie jak to było kiedyś nowszych edycji promocji na KO :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...