wtorek, 9 lipca 2019

3% na koncie oszczędnościowym w T-mobile + 300 zł zwrotu rocznie


Ponieważ nie ma co liczyć na dobre stawki na lokatach, pozostają nam konta oszczędnościowe, gdzie wciąż można liczyć na 3%. Takie stawki posiadają nie tylko omawiane już konta w Getin, Credit Agricole czy Pekao.

We wspomnianych wyżej bankach promocyjne stawki się powoli kończą i bardzo możliwe, że w nowych edycjach oprocentowanie spadnie. Najdłużej w promocji 3% znajdować się będzie za to w dawno nie omawianym tutaj T-mobile.


Uważni czytelnicy analizujący wczorajszy ranking kont oszczędnościowych publikowany co miesiąc na PP4 zauważyli być może klon Aliora. T-mobile oferuje 3% od lipca aż do 25 września 2019 i obowiązuje przez 3 miesiące.

Tutaj założysz konto w T-mobile ze zwrotem 300 zł za zakupy

Niestety oferta jak zwykle jest ograniczona do nowych klientów co w przypadku tego banku jest normą. Nowy klient zaś to taki, co nie miał tutaj konta od 1 lipca 2017.
Wpakować tu można tak jak zwykle do 50.000 zł i będą one na 3% dokładnie przez 92 dni.


Zaletą T-mobile jest jednak głównie konto, które dla mnie od wielu lat pozostaje kontem głównym. W innych bankach mamy tylko kilkumiesięczne promocje z premią, po których zgarnięciu konto zwykle nadaje się tylko do zamknięcia.

W T-mobile jest inaczej, bowiem tutaj od kilku dobrych lat mamy non-stop fajny cashback uzależniony od konta. Do wyboru mamy konto Freemium, które daje 180 zł w skali roku, lub konto Premium, gdzie zgarniać można 300 zł rocznie.

Tutaj założysz konto w T-mobile ze zwrotem 180 zł za zakupy

Generalnie nie ma znaczenia, które konto będziemy posiadać. Różni je tylko jedno: dla Freemium trzeba wydać kartą 300 zł by zgarnąć całą premię, dla Premium wymagania wynoszą 500 zł. 


Początkowo posiadałem Fremium, ale szybko przekonałem się, że skoro ta oferta nie ma limitu czasowego lepiej mieć 120 zł więcej rocznie. Wydać 200 zł więcej to nie problem, a więcej kasy zawsze się przyda.

Co więcej bank pozwala zrobić fajny myk, że nie trzeba płacić za konto kartą debetową. Dla premii wystarczy posiadać tylko kartę kredytową, a co za tym idzie na koncie ror nie musimy trzymać środków, co jest świetną kombinacją. 


Dzięki temu możemy po prostu żyć na koszt banku pamiętając jedynie o spłacie zadłużenia w podanym terminie. Standardowo bank daje 2500 zł zadłużenia na karcie, dla tej kwoty zresztą procedura wydania karty jest uproszczona.

Tutaj założysz kartę kredytową w T-mobile dla 5% cashback

Ciekaw jestem jak długo jeszcze potrwa opisana wyżej fajna promocja konta. Comiesięczny cashback wyklucza nas ze skorzystania z oferty KO na 3%, ale 5% cashback jest wart by być tutaj klientem na stałe. Oby jak najdłużej.

Tabela opłat i prowizji w T-mobile

42 komentarze:

 1. Miałbym pytanie do znawców przelewów SWIFT. Czy w przypadku przelewu SWIFT banki pośredniczące mogą sobie przelutowywać przekazywane środki mimo tego, że konto źródłowe i docelowe jest denominowane w tej samej walucie?
  Miałem do czynienia niedawno z następującym przypadkiem. Płatność wyszła z brytyjskiego banku w walucie GBP i miała trafić na konto walutowe w polskim banku X prowadzone również w GBP. Okazało się, że w transakcji pośredniczył polski bank Y, który przesłał do banku X kwotę w PLN a nie w GBP. Następnie bank X przewalutował otrzymany przelew z PLN na GBP. W jakiej walucie otrzymał zagraniczną płatność bank Y nie wiadomo, ponieważ w systemie transakcyjnym widać tylko ostatni przekaz z banku X do Y.

  OdpowiedzUsuń
 2. 3% Przez trzy miesiące od chwili wpłaty czy tylko do 25 września?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez 3 miesiące od chwili wpłaty, do 25 września można wpłacać.

   Usuń
 3. Czy można założyć konto bez karty, cashback mnie nie interesuje i mieć 3% na KO? No i oczywiście nie ponosić prowizji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączyłem do artykułu tabelę opłat i prowizji. Wynika z niej, że tylko konto Freemium jest darmowe, więc z nim powinno się udać.

   Usuń
  2. nie mogę znaleźć, gdzie jest napisane że KO (oszczędnościowe) pozbawia nas cashback'a na koncie osobistym?

   czy "Dla środków od 50.000 zł (włącznie) oraz po okresie promocyjnym obwiązuje oprocentowanie standardowe" oznacza że na KO powinno się wpłacić max 49999 zł aby było 3%, a kto wpłaci 50k będzie miał oprocentowanie standardowe?

   Usuń
 4. Nie na temat, a raczej do wiadomości. W dniu dzisiejszym robiłem przelew z Getin do Santander (BZ) otrzymałem propozycję od kwoty 10 tyś oprocentowanie 1,80% na 3 m-ce i 1,50% na 6 m-cy. Natomiast do Aliora przy kwocie 110 tyś 1,90% na 3 m-ce i 1,60% na 6 m-cy, a przy kwocie od 10 tyś 2,40% na 3 m-ce i 2,10% na 6 m-cy, troszkę dziwny algorytm. Do Idei symulacja przy kwocie 110 tyś 2,00% na 3 m-ce i 1,70% na 6 m-cy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te propozycje są debilne, wręcz obrażające klienta.

   Usuń
  2. "Te propozycje są debilne, wręcz obrażające klienta."
   Jestem tego samego zdania. Odpływ z lokat GB nieunikniony. Ciekawy jestem jaki procent zaproponują w kolejnej na nowe środki od 22.07.2019 roku XXII edycji KO.

   Usuń
 5. """""Te propozycje są debilne, wręcz obrażające klienta."""""
  Skoro te propozycje IB są debilne i obrażające to pokaż wyższy %%% lokat w innych bankach!!!
  Taka jest po prostu szara rzeczywistość po "upadku" banków LC. Wszystkie inne banki cierpiały przez lata z powodu wysokiego oprocentowania w IB i GB, dlatego dążyły do ich upadłości, a teraz poczuły krew i jadą jeszcze bardziej w dół z %%%%. Na rynku ma pozostać TYLKO 8 banków bez praktycznie konkurencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co miesiąc otrzymuję smsa od Eurobanku o treści:
   'Ulokuj do 150.000 zł na 2,25% w skali roku! Otwórz 3 miesięczną lokatę na nowe środki'
   Oczywiście taki sms ląduje w koszu. Inna sprawa, że Eurobank to niestety bank, który zniknie z rynku jeszcze w tym roku...

   Usuń
  2. Anonimowy 10 lipca 2019 10:01
   Czytaj ze zrozumieniem.
   Anonimowy 10 lipca 2019 09:00 pisze o Getin Banku, a nie o Idea Banku.

   Usuń
 6. polcan ok ale to są oferty dla nowych klientów lub dla nowych środków. Pokażcie mi bank, który staremu klientowi oferuje % powyżej lub równe 2% na kończącą się lokatę!!!!!
  Dlatego 2,8% w IB na nowe środki bez ograniczeń kwotowych to rarytas na rynku, który obniży się przed końcem lipca do 2,5% albo i niżej...
  Nie to żebym namawiał lub naganiał na IB ale takie są realia i będzie tylko gorzej bo sektor bankowy jest w odwrocie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank oferujący staremu klientowi coś atrakcyjnego to absurd. Bank nie jest zainteresowany promowaniem tego co już ma, to przecież główny powód dla którego powstał ten blog.
   Dlatego tak często zmieniamy banki, by poczuć się dla banki kimś ważnym, a nie jednym z wielu, których będzie się doić. Posiadając zaś konta w kilku czy kilkunastu bankach nie jest trudno zapewnić bankowi nowe środki, których tak się domaga.
   Lokaty są już nieatrakcyjne to fakt, ale konta wciąż są niezłe i to tutaj warto trzymać kasę.

   Usuń
  2. >>>>Pokażcie mi bank, który staremu klientowi oferuje % powyżej lub równe 2% na kończącą się lokatę!!!!!<<<
   Oczywiście, juz pokazuję, w ideabanku, dostajesz zawrotną w dowolnej ilości na 2,7% wystaczy mieć tam zakończoną lokatę, lub przelac di idea. Robisz przelew na jakieś fikcyjne konto w millenium i dostajesz 2,7% :)

   Usuń
 7. "... Do wyboru mamy konto Freemium, które daje 180 zł w skali roku, lub konto Premium, gdzie zgarniać można 300 zł miesięcznie."

  Ostatnie słowo powinno brzmieć raczej ROCZNIE. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapaść na rynku oprocentowania lokat jest tak duża, że wszyscy dokładamy do deponowania pieniędzy w bankach.
  Niniejsze promocyjne KO w T-mobile to też fikcja. 50 000zł/3m/3% daje zysk kwartalny 101,25zł w stosunku do lokat założonych w innych bankach na 2%!!! A zawrót głowy z wypełnianiem wniosku, podpisywaniem umowy przy kurierze, przelewami, pilnowaniem terminów, zamykaniem konta... ogromny
  Gdy się tak dobrze zastanowić, to taka promocja nie ma większego sensu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to już rutyna. Ale co robić jak nie ma innego wyjścia? Przeca pod materacem nie będę przechowywał kasiory.

   Usuń
 9. Glapiński chce obniżki stóp. Polcan - tobie zniszczy bloga a nam oszczędności. Właściwie to można już dziś kupwać działkę, akcje (byle nie polskie) , samochód czy co się tam komu podoba. Mielenie oszczędności dotarło nad Wisłę.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę to mamy obecnie w Europie jak pod koniec istnienia ZSSR tzw. nawis inflacyjny. Tzn niewydawalny , zbędny nadmiar gotówki. Banki tu są niewinne, winna jest RPP i katastrofalna polityka , która doprowadza do coraz bardziej galopującej inflacji. Jak akcje, to nie polskie, zgadzam się. Samochód to właśnie sobie kupiłem, ale jeżdżę coraz mniej. Oszczędzanie jest powoli bezzasadne, tak jak to było w ZSSR.

   Usuń
  2. Na niektóre rzeczy niestety nie mamy wpływu. Odkąd IB ma kuratora przestałem wierzyć w dobre lokaty i przestawiłem się na konta oszczędnościowe oraz promocje bankowe. Co zresztą widać po ostatnich wpisach.

   Usuń
  3. Jakie doradczynie taki prezes. Ten pan i cała ta rada nie mają kompetencji żeby ustawiać stopy. Oni niszczą złotówkę i robią to co im każe PiS. A polityka PiSu doprowadzi nas za kilka lat do drugiej Grecji.

   Usuń
  4. Wolę życie w greckim kryzysie niż w państwie teoretycznym miodem płynącym jak za PO/PSL... dodam, że z Pisem też mi nie po drodze ale...
   w tej chwili to lepsze zło.

   Usuń
  5. Bo chodzi o to,żeby odsetki od polskiego długu były jak najniższe,a to oznacza dalsze zadłużanie na pisowskie roztrwanianie kasy.

   Usuń
 10. Na średnio, a nawet najlepiej oprocentowanych lokatach nikt nie zarobił od wielu, wielu lat. Jak lokaty były na 10% to inflacja była 8%, jak lokaty były na 6%, a inflacja 4% to komuniści wprowadzili podatek Belki, aby dalej nikt nie zarobił.
  To, że przybywało cyferek na koncie, było złudne, bo inflacja zjadała każdy zysk.
  Teraz doszliśmy do momentu, że na lokatach bankowych zarabia: nic nie robiąc państwo 19% podatku i banki, które płacą za lokaty 1-2%, a sprzedają kredyty po... 8-10 czy 13%. Każdy ciułacz albo w najlepszym układzie wychodzi na zero jak lata z gotówką z wywieszonym jęzorem od banku do banku albo traci jak ma na wszystko wywalone i nie chce mu się otwierać i zamykać co tydzień kont.
  Pamiętam lata 70-te jak mama przywiozła z USA 1800$US i rodzice wpłacili je do jedynego banku państwowego w Warszawie na ul. Czackiego to nasza rodzina żyła jak panicha ale nie z odsetek, które też były gówniane ale z gównianych odsetek wymienionych po czarnorynkowym kursie pod bankiem. I to był jedyny moment, gdy w Polsce można było coś ugrać na odsetkach ale nie w banku ale pod bankiem u cinkciarzy...
  Większość z forumowiczów nie było wtedy na świecie, więc nie wiedzą o czym ja piszę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj wiedzą, wiedzą, zdziwiłbyś sie ilu tu takich jest ... Sam w latach 80-tych mieszkałem na stałe w Niemczech. Tam dziennie średnio zarabiałem 100 DM, co było odpowiednikiem dwu-trzy miesięcznej płacy w Polsce. Pamiętam jak gdzieś na dnie kieszeni zapodziało mi sie parędziesiąt miedzianych pfennigów, będąc a Polsce za to cały wieczór z kumplami piliśmy piwo w knajpie :) ten bank, to był jedyny dla prywatnych dewiz - to PeKaO, były konta A i B na środki udokumentowanie i nie udokumentowane i jak dobrze pamiętam te pierwsze były oprocentowane.

   Usuń
 11. Mam do Państwa pytanie odnośnie tej oferty.
  Chciałbym otworzyć konto Premium i wyrobić sobie kartę kredytową a nie debetową, w linku jest odnośnik do założenia konta Freemium i niestety musze wybrać kartę debetową.
  czy jest możliwość żeby otworzyć konto premium i mieć karta kredytową?
  chciałbym wpłacić 50tys na konto oszczędnościowe i zarabiać na cashback z karty kredytowej i nic za to nie płacić
  Z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irekk, dla Twojej wygody dołączyłem do artykułu link do założenia karty kredytowej z 59 dniowym darmowym grace period.
   Natomiast co do Twojego pytania, to w moim przypadku jest tak, że posiadam obie karty kredytową oraz debetową. Debetówka jest darmowa i może się przydać, jeśli będziesz chciał wypłacić kasę z konta w T-mobile. Ważne by płacić tylko kredytową wymagane 500 zł, a co miesiąc zobaczysz 25 zł ekstra na swoim koncie.

   Usuń
 12. Tylko że karta kredytowa jest płatna, chyba że się wyda 7500 zł/rocznie(opłata 35 zł) lub 15000 zł/rocznie(karta kredytowa o zł).

  OdpowiedzUsuń
 13. Otrzymałem od kuriera umowę na konto w T-mobile. Czy Ko mogę już uaktywnić a 92 dni oprocentowane na 3% zaczną biec od dnia pierwszej wpłaty, czy od uaktywnienia KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. % lecą od dnia 1 wpłaty, więc możesz otwierać. Najpóźniej należy zrobić przelew na KO do 25 września.
   Przykład: lejesz kasę 25 września i od tego dnia liczą 92 dni.
   Odwrotnie jest w Pekao gdzie w chwili otwarcia KO licznik już bije na 3%.

   Usuń
 14. Uwaga: 92 dni lecą nazajutrz po otwarciu KO.

  OdpowiedzUsuń
 15. Uaktywniasz konto - licznik bije.
  Wniosek – nie opłaca się otwierać konta oszczędnościowego wcześniej a po jakimś czasie dopiero ładować na nie kasę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Trzeba uważać aby nie przekroczyć 50 tys. zł nawet o grosz bo wtedy nici z oprocentowania 3%. Dają jakiś dziadowski % w tym przypadku.
  Karta debetowa nie jest obligatoryjna aby konto było za friko, więc jeśli ktoś nie ma ochoty wykręcać miesięcznie 200 zł na transakcje to można sobie ją odpuścić.

  OdpowiedzUsuń
 17. "...oprocentowanie promocyjne obowiązuje już od następnego dnia po otwarciu Konta Oszczędnościowego – nie zaś od chwili, kiedy przelejesz na nie środki. Oznacza to, że jeżeli założysz konto w pierwszych dniach lipca, a oszczędności zdeponujesz dopiero na początku września, to odsetki na poziomie 3% będą przysługiwały Ci tylko ok. 1 miesiąca (nie zaś 92 dni)."

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy za brak karty debetowej do konta Freemium, która nie jest obligatoryjna, bank pobiera opłatę?

  OdpowiedzUsuń
 19. Otworzyłem KO i widnieje oprocentowanie 1,04%. Dlaczego nie 3% skoro jestem nowym klientem?

  OdpowiedzUsuń
 20. Należy sprawdzić pod koniec dnia stan procentowy. Powinno się już przemielić w systemie i wskoczyć na 3% jeśli oczywiście klient nie wpompował na KO więcej niż 50 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak się przegnie pałę choćby o 0,01 gr powyżej 50 000 zł to oprocentowanie spada do 1,04%.

  OdpowiedzUsuń
 22. Faktycznie, już mam 3%.

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy jest jakas promocja limitu w koncie?. Można go miec za darmo?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...