poniedziałek, 1 lipca 2019

1,1% od dziś na koncie oszczędnościowym w Idea bank

   
Dalej 3.2 w idei.Póki co
Chciałbym choć w części podzielać optymizm jaki wykazują czytelnicy piszący komentarze dotyczące Idea bank. Niestety nie udaje mi się to. Odkąd jest tutaj BFG wiszą nad nim czarne chmury i likwidacja jest tylko kwestią czasu.

Kwestią czasu jest także wygasanie najlepszej do niedawna oferty na rynku. Skoro bank obiecał stawki 3,20% na swoich KO do końca czerwca, to oczywiście żaden kurator nie może tego ruszać. Wszystko pozornie ma wyglądać na naturalną kolej rzeczy.

'Aż' tyle, że trzeba  się ewakuować

Od dziś jednak KO ma już tylko 1,1%. Oczywiście bank napisze, że to 'atrakcyjne oprocentowanie' po czym padnie nawet słowo '' 1,1%. Dla nas znaczy to, że trzeba aż zmykać z tego banku skoro tylko 3% jest obecnie w Credit Agricole czy Getin.

W komentarzach pojawiają się głosy, że dalej jest 3,2%. Być może system tak pokazuje. Na blogu też linki czasami prowadzą do ofert, które pokazują inne stawki niż są w rzeczywistości.

Jedyne co mogę w tym zrobić w takim przypadku to zgłosić problem, że linki są na chwilę obecną nieprawdziwe i należy je zaktualizować. Informatycy nie zawsze wykonują swoją robotę na czas, czasami coś nie zadziała i musi upłynąć trochę czasu by coś skorygować.

Niestety nie wierzę też, by cokolwiek spowodowało że w sierpniu nastąpi ostatni przelew z Idea bank na zewnątrz. To w pierwszej dekadzie przyszłego miesiąca kończą mi się ostatnie lokaty i nic nie wskazuje na to, by środki zostały tutaj choć dzień dłużej.

Przypominam, że jak co miesiąc na PP4 z początkiem miesiąca mamy nowy ranking lokat. Po raz pierwszy zadaję tam jednak pytanie czy przy obecnych stawkach i aktualnej ofercie publikowanie rankingu ma obecnie jakikolwiek sens...

81 komentarzy:

 1. W Santanderze od dziś też obniżka na koncie oszczędnościowym systematycznym , bo jakoś cisza o przedłużeniu promocji ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli teraz pozostało tylko 2,7% na KO w millenium i ewentualnie lokata mobilna w Getinie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie owe 2,7% od dawna jest na szarym końcu innych ofert i nie korzystałem z tego już od ponad roku.
   Póki co niemal do końca miesiąca pozostaję w Getin, potem ewakuacja do Credit Agricole, gdzie 3% wygląda całkiem nieźle. W pogotowiu są też liczne konta na 3% w WBK oraz gwarantowane do końca roku 3% w Aliorze. Słowem jeszcze nie jest źle, szkoda tylko, że z listy wypada fajny do niedawna Idea bank.

   Usuń
 3. Co dziwne jak wchodzę w szczegóły KO - to dalej wyświetla mi się 3,2%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również o czym pisałem pod poprzednim postem i nie wiem czy ewakuować kasę czy nie...

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  2. U mnie też wyświetla 3,20%. Czy to błąd systemu?

   Usuń
  3. Poniewaz stawak % za dzis bedzie wyswietlona dopiero po nocnym przetwarzaniu z dzis na jutro.
   Pisalem o tym juz poprzednio.

   Usuń
  4. I tak się stało - 3,2% zniknęło i pojawiło się marne 1,1%. Bye!

   Usuń
  5. Od dziś na KPZ w Ideii, już wyświetla się 1,10%. KPZ do likwidacji.

   Usuń
 4. Da radę zamknąć te konta przez internet? Czy trzeba udać się do oddziału. Czy w CA, żeby dostać bonus za przeniesienie konta można przelewać pieniądze z innego banku? Czy musi to być wypłata od pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem musi być od pracodawcy, ale o dziwo kwota może być dowolna, byle przelew pochodził od naszego szefa, resztę możemy sobie sami dopłacić. Szczegóły opisywałem niedawno w osobnym artykule:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/06/350-z-do-zgarniecia-wraz-z-kontem-na-3.html

   Usuń
  2. A jak ktoś jest sam sobie pracodawcą,czyli ma działalność,to da się to konto ogarnąć? Czy to tylko dla etatowców?

   Usuń
  3. Polcan z tego co widzę, to w regulaminie promocji CA jest zapis o wpływie na konto. Regulamin wpływ definiuje jako:Wpływ na Konto - suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca
   kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także
   przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest
   ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika. Pierwszy Wpływ na Konto musi nastąpić do końca
   kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta;, więc moim zdaniem nie trzeba przelewać wynagrodzenia. We wniosku wprawdzie przekazujemy informację o pracodawcy: nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, którą Bank ma powiadomić
   o zmianie rachunku bankowego Klienta. Ale tak jak wcześniej cytowałem nie ma nic napisane, że to wynagrodzenie musi wpływać. Sam jestem na jednoosobowej działalności gosp. i chyba spróbuję otworzyć konto podając dane swojej firmy jako pracodawcę, natomiast pieniądze będę przelewał z konta żony.

   Usuń
  4. To daj znać jak Ci poszło i czy bank to uzna. Ja jestem na bieżąco z osobistym konsultantem CA, który na bieżąco mnie obsługuje, bo problemów tu co niemiara.
   Przykładowo dziś nie mogłem zrobić przelewu, bo standardowo są malutkie limity, a samemu ich nie można zmienić. Bank prosi o przelew na 3k, a domyślnie pozwala na przelew 1k. Co więcej informuje każdorazowo smsem, że stan konta jest poniżej 100 zł po wykonaniu każdego przelewu. Pierdoły, ale nieco irytujące.
   Zwrot za opłatę za kartę przyszedł po 3 dniach.

   Usuń
 5. Ale 3% w CA dostępne jest tylko dla nielicznych nowych klientów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z CA w zasadzie raczej mało kto korzysta, zaś nowy klient w przypadku przeniesienia wynagrodzenia to faktycznie nieliczne grono, bo tutaj jest to jednorazowy prezent, ale w przypadku 3% wystarczy zwykła odsiadka.

   Usuń
  2. Polcan w przypadku 3% to nie zwykła odsiadka, tylko jednorazowy bonus dla nowych klientów.

   Usuń
  3. Jerzy, byłem klientem CA by zgarniać premię za savera. Teraz wróciłem i zapewniam Cię, że mam 3%. Dziś przelałem tam pensję, bo nie dało się jej przelać do innego banku. Sprawdzałem, 3% widnieje w szczegółach.

   Usuń
  4. Dziwne, a jak się ma ten zapis z Tabeli Oprocentowania Kont Dla Osób Fizycznych.
   https://static.credit-agricole.pl/asset/t/o/-/to-indywidualni-01072019_16618.pdf
   cyt:
   Rachunek Oszczędzam w PLN w Ofercie specjalnej „Na start”3
   "Oferta specjalna "Na start" dotyczy Rachunku Oszczędzam w ramach kont dla osób fizycznych otwartych od 01.05.2019 r. (z wyłączeniem Pakietu Depozytowego, Podstawowego Rachunku Płatniczego, Podstawowego Rachunku Płatniczego dla Młodych oraz kont klientów, którzy przed 01.05.2019 r. byli posiadaczami konta dla osób fizycznych w Banku Credit Agricole lub otworzyli kolejne konto w okresie obowiązywania Oferty specjalnej). Rachunek Oszczędzam jest oprocentowany według zmiennej stopy procentowej. Oprocentowanie w Ofercie specjalnej "Na start" - 3% na Rachunku Oszczędzam w PLN z kwartalną kapitalizacją odsetek - obejmuje środki na nim zgromadzone do kwoty 50 000 zł, przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta. Nadwyżka powyżej kwoty 50 000 zł będzie oprocentowana odpowiednio wg stawki obowiązującej dla rachunku oszczędnościowego w ramach oferty standardowej lub oferty specjalnej "Rachunek Oszczędzam - lojalni zyskują" (w przypadku spełnienia warunków tej oferty). Oprocentowanie specjalne 3% (w skali roku) będzie obowiązywało wyłącznie dla pierwszego Rachunku Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek w ramach konta objętego Ofertą specjalną "Na start"."

   Usuń
  5. Jerzy mogę podać Ci dziesiątki przykładów w których regulamin swoje, a życie swoje. Po to sobie tutaj podpowiadamy jak wyciągać więcej, żeby z tego skorzystać. Czasami banki wpadają na to, że są dziury w ich promocjach. Premiowane wypłaty cashback w Millennium czy premiowane przelewy w BGŻ to były początki, kiedy pisaliśmy sobie tutaj jak obejść różne trudne warunki.
   Byłem wczoraj w oddziale CA by ponowić przeniesienie konta i zapytałem babki o to dlaczego mam 3%. Powiedziała być może dlatego, że dawno byłem klientem CA, ale ważne że mam. A skoro mam to korzystam i wątpię by bank nagle mi to wyłączył. W takim przypadku na pewno będę składał reklamację.

   Usuń
  6. Na marginesie niekiedy nadużywanie tego typu dziur prowadzi do zapaści czego klasycznym przykładem jest znane nam dobrze yb. Tutaj nie przewidziano ekstremalnych sytuacji jakie miały miejsce w IB, a że niektórzy wykorzystali to na własną korzyść to już zupełnie inna bajka.

   Usuń
 6. Jest nowy artykul o IB. Uruchomili plan B czyli sprzedaz leasingu. Czas maja do połowy lipca, potem resolution. Do Getina też sie dobieraja. To chyba naprawde koniec Ideabanku jako naszego banku dla ciułaczy, wielka szkoda :( Polcan co robić gdzie uciekać ? Zostanie w tym kraju tylko komuna na wprost , czyli Pko i Pekao.

  https://www.rp.pl/Banki/306309936-Idea-Bank-nie-czekajac-na-inwestora-uruchamia-plan-B.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Z kont oszczędnościowych w IB właśnie wyjechałem.
  Czekam na koniec lokat w lipcu i sierpniu i...
  zamykam konta w Idea, bo to już nieboszczka.

  OdpowiedzUsuń
 8. .... ja jeszcze znalazłam wyjście dla kończących się lokat na 2,8 % w IB, na nowe środki na 3 miesiące /z konta na konto/. Tylko się zastanawiam czy to dobre wyjście ? Jak myślicie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też całą kasę z Idealnie Prostych plus coś więcej wrzuciłem na lokatę na Nowe Środki 2,8%. To i tak wyżej niż Millennium, w Santanderze od dzisiaj 1,5%, Idea 1,1% - może odpalą promocję może nie. A tak pewniak póki co i spokój do 01.10.

   Usuń
  2. Miałabym chrapkę na Nowe 2,8% ale trochę się obawiam. Czy warto się szarpać kiedy w Millennium dają 2,7%?

   Usuń
  3. Nie warto. KO lepsze niż lokata. Ponadto IB już dla mnie nie istnieje.

   Usuń
  4. "Miałabym chrapkę na Nowe 2,8% ale trochę się obawiam. Czy warto się szarpać kiedy w Millennium dają 2,7%?"

   Mamy wszyscy za duży sentyment do IB. Jeśli oni nas tak traktują - to trudno niech umierają śmiercią naturalną - z powodu odpływu kasy. Millennium to pewny bank i dodatkowo nie blokuje się forsy bo to KO. W przypadku maksymalnej kwoty to tylko ok 20zł różnicy w skali tych 3-ech miesięcy, więc nawet bym się nie zastanawiał ;)

   Usuń
  5. no tak, Millenium niby pewne, ale tylko do 20 lipca, kto wie co będzie dalej ? Poza tym tam można ulokować jedynie 100 K., a jak ktoś ma więcej ?

   Usuń
  6. Racja, mamy sentyment do Idei, może jeszcze niewielki procent łudzimy się, że coś drgnie. U mnie wygrało wygodnictwo. Zamknąłem Millennium po premii za otwarcie w ubiegłym roku, musiałbym na nowo otwierać, ale zrobię to po 01.10, myślę że stawka będzie nadal sensowna. Tak więc 20.06 wycofałem środki, żeby mieć saldo nowych środków na nowy miesiąc 0, wróciłem na Idealnie Proste 21.06 do końca miesiąca, od dziś lokata na NOWE ŚRODKI, na którą przerzuciłem jeszcze coś z Aliora konta Mocno Oszczędzającego (miałem jeszcze 2,7%). W październiku liczę na Millennium i tak do końca roku jakoś ta kasa niech przynajmniej nie generuje strat względem inflacji.

   Usuń
  7. @TomTom
   no tak, ale to nie wina IB, bo to kurator na nic nie pozwala. Zarząd IB nie ma już nic do gadania i dlatego to koniec lokat i kasa im odpłynie błyskawicznie.

   Usuń
  8. "no tak, ale to nie wina IB, bo to kurator na nic nie pozwala. Zarząd IB nie ma już nic do gadania i dlatego to koniec lokat i kasa im odpłynie błyskawicznie."

   Tak, wiem. Fakt faktem, że IB idzie na dno i nikt już niestety tego nie zatrzymuje... :(

   Usuń
  9. ksywex1 lipca 2019 19:58
   "W październiku liczę na Millennium i tak do końca roku jakoś ta kasa niech przynajmniej nie generuje strat względem inflacji.
   Niestety wszystko poniżej oprocentowania 3,20% generuje już straty względem inflacji.

   Usuń
 9. Polcan może czas zmienić profil bloga na inwestycyjny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Profil inwestycyjny był na blogu PP4 i podarowałem go sobie ostatecznie kilka lat temu. Został tylko ten i będziemy się skupiać tak jak dotąd na promocjach bankowych zamiast na oprocentowaniu skoro to spada do nieakceptowalnych poziomów. Na promocjach też da się nieźle zarabiać.

   Usuń
 10. Dziwne, nadal pokazuje mi 3% na KO w TMUB. Niby było tylko na 3 miesiące. może nie aktualizowali

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy wiadomo na kiedy zerować konto w Millenium?

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdzie mam sie ewakuowac? Co polecacie? W CA mialem juz konto kiedys w tej promocji z przeboszeniem, wiec chyba mi nie przysluguje 3% lokata.
  W aliorze jakie warunki? Tez musze byc nowym? Gdzie najmniej kombibowania? Przelew na lonate i koniec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja walę prosto do Millennium jak tylko moje KO w Getin skończy swój żywot.

   Usuń
 13. Ciekawe ile Millennium na koncie oszczędnościowym zaproponuje w następnej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będę ryzykowała do następnej edycji. Otwieram konto 20 lipca i pompuję forsę na Profit w tym samym dniu.

   Usuń
 14. Dlaczego akurat 20 lipca do Millenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego, że do 20 lipca działa promocja 2,7%. Jednak zrobię to nieco wcześniej bo po pierwsze 20 lipca to sobota a po drugie mogą obniżyć oprocentowanie w następnej edycji.

   Usuń
  2. Czy do konta 360 w millenium koniecznie muszę wziąć kartę?Jeżeli nie to czy wystarczy przelew z zewnątrz w miesiącu na 1000zł żeby uniknąć opłaty za prowadzenie konta?

   Usuń
  3. Czy aby uruchomić promocję w millenium na KO wystarczy 1 zł ?

   Usuń
  4. Dobre pytania!
   Karta nie jest obligatoryjna ale jej brak oznacza opłatę za prowadzenie konta. Przez pierwsze 2 miechy konto jest za friko. A więc nie mamy obowiązku wykonywać 1 transakcji kartą ani przelewać z konta zewnętrznego min. 1 tys. zł.
   Natomiast co do konta Profit to wystarczy 1 zł aby promocja zaczęła działać, wszak jest to konto oszczędnościowe i ile klient sobie kasy przeleje to jego sprawa.
   Poprawiajcie jeśli coś poknociłam.

   Usuń
  5. Jak cokolwiek wpłacisz na KO profit, to uruchomiasz promocję w Mille. Tyle , że od tego dnia lecą te 92 dni. Kartę wydają z automatu przy koncie 360, i 1000 trzeba wpłacić, no ale można na drugi dzien przelać z powrotem. A kartą zapłacisz np. bilet za 5 zł i masz spokój. Warunki naprawdę ludzkie. Lepiej rydz niż nic. 2,7 na KO do 100 tyś.

   Usuń
  6. Robiłam to jeszcze szybciej. Z Santander leciał przelew expresowy na konto 360 i natychmiast przelewałam forsę z Millennium do Santander. Chyba, że było mi po drodze w mieście, to od razu wypłacałam z bankomatu M. ten tysiąc i wpłacałam z powrotem do wpłatomatu S.
   Teraz, w moim przypadku, trochę się to zmieni, (trza cóś przyoszczędzić) więc forsa będzie leciała z S. na 360 i z 360 na Profit.
   Proste to jak cep i niezbyt upierdliwe.
   Rutyna szybko wchodzi w krwiobieg.

   Usuń
  7. Z Santandera przelewy expresowe są darmowe? Ja stosuję inny sposób, z Santandera robię zwykły przelew z datą przyszłą, zaś na drugi dzień idzie przelew zwrotny o godzinie 11:00. Tak było z wymaganym przelewem do Aliora, wczoraj zleciłem przelew z datą dzisiejszą, zaś dziś rano środki wróciły. Proste i przyjemne.

   Usuń
  8. Oczywiście, z KJCh do 5 tys. zł i BlueCash do 20 tys. zł.
   No kto jak to, ale Ty o tym nie wiedziałeś?

   Usuń
  9. Nie posiadam KJCh, zlikwidowałem go jak tylko zgarnąłem premię za przelew wynagrodzenia. Zostawiłem sobie tylko liczne konta 123 w Santanderze ze względu na 3%, ale na nich nie ma darmowych przelewów natychmiastowych.
   Jak to w bankach coś za coś.

   Usuń
  10. Warto mieć KJCh z powodu tych nieograniczonych ilościowo darmowych expresów, jedyny warunek darmowości owego konta to 5 transakcji kartą na dowolną kwotę. Jak dla mnie warunek żaden zważywszy, że wykonuję tych transakcji ok. 50/miesiąc.

   Usuń
  11. Dla mnie właśnie ów wymóg 5 płatności jest nie do zaakceptowania. Ror nie jest oprocentowany, więc nie warto tutaj trzymać środków, do płatności używam tylko kart kredytowych, wszystkie środki jakie posiadam pracują.
   Zamiast expresów wolę przyszłe przelewy, dla mnie nie ma znaczenia czy przelew dojdzie za sekundę czy za kilka godzin jeśli nie ma z tego korzyści. Dla banku i tak ważne jest tylko zaksięgowanie środków.

   Usuń
  12. Toteż ja nie trzymam tam nigdy większej kasy. Od tego mam konta na 3%. W sekundę robię sobie przelewy z tych kont gdy mam taką potrzebę na KJCh. Dla mnie darmowe i nieograniczone przelewy ekspresowe to duży plus.
   Dużo bardziej upierdliwe jest trzymanie ręki na pulsie z kontami 3% a polega to na tym, że należy pamiętać aby na każde z tych kont wpłynęło nie mniej niż 2 tys. zł/mies. bo inaczej 2 dychy w plecy no i nie wpłacać więcej niż 3 tys. zł bo w przeciwnym wypadku 0%.

   Usuń
  13. Zgadza się, ale jak napisałaś wyżej rutyna wchodzi w obieg, a u mnie rutyną jest wykonywanie codziennie przelewów w tym 15 do WBK na konta 3%.
   Każdy robi jak mu pasuje, dla mnie przelew to prostsza rzecz niż płatność kartą. Wystarczy mi konieczność jednokrotnej płatności w Millennium, Getin czy CA. 5x w Santander robiłem gdy było wymagane do 50 zł premii za wynagrodzenie i było to upierdliwe, ale pięciu dych warto to było robić. Dla przelewów natychmiastowych nie warto, są przecież w Aliorze czy w Idea bank, ale i tak z nich rzadko kiedy korzystam.

   Usuń
  14. KJCh jest zupełnie darmowe a 5 płatności kartą to wymóg żeby nie było opłaty za kartę. A karta nie jest obowiązkowa więc jej nie mam i konto mam darmowe

   Usuń
  15. Jeżeli nie chcesz to nie musisz brać karty w millenium, bo jedna operacja blikiem też zwalnia z opłat za konto (plus przelew na 1000 zł)

   Usuń
  16. Płacę na okrągło kartą bo to wygodne. Z telefonem za dużo fatygi i nie zawsze chce mi się go nosić bom roztrzepaniec straszny.

   Usuń
 15. A czy można jak ostatnio zrezygnować z danej promocji i przystąpić do nowej?

  OdpowiedzUsuń
 16. Kocham darmowe bez karty, na nie przelewam pensję i potem przelewami expresowymi przelewam do innych banków. Nadwyżki trzymam na koncie 123 - Max 3 tys.

  OdpowiedzUsuń
 17. Co Wy się tak boicie tych kart jak diabeł święconej wody? No chyba nie płacicie w sklepach gotowizną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt się nie boi kart, ale jeśli używać to tylko kredytowe, nie zaś debetówki. Świat żyje na 'darmowym długu', więc warto z tego korzystać, póki można.

   Usuń
  2. Od życia na kredyt trzymam się z daleka. Jakaś taka alergia u mnie występuje na słowo: kredyt.

   Usuń
  3. Oczywiście kredyt konsumpcyjny to coś od czego należy trzymać się z daleka i przez długi czas miałem podejście takie jak twoje. Jednak w momencie gdy zyski z lokat zaczęły spadać zacząłem się zastanawiać się jak zwiększyć swoje zyski. Wyszło na darmowe kredyty i pożyczki. Tę metodę stosuję już od wielu lat i znacząco zwiększa to profity. Trzeba jednak być zdyscyplinowany i terminowy bo za darmo jest tylko wtedy jeśli pilnuje się terminów.

   Usuń
  4. Za kartę kredytową pobierają opłatę więc do bani taki interes.

   Usuń
  5. Niekoniecznie. Niebawem będzie na blogu wpis o tym jak dodatkowo zarabiać na całkowicie darmowej karcie kredytowej.

   Usuń
 18. Karta się przydaje do wypłaty gotówki. Dzisiaj na przykład za wstęp na kąpielisko musiałem zapłacić żywą forsą a w budach z piwem i frytkami też nie honorują kart. Nawet wystawili na widok publiczny napis na chamskiej tekturze: tu kart nie honorujemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystko jest sposób. Na drobne wydatki używam Blika do wypłat z Santandera, bo karty tutaj nie posiadam. Ale do wypłaty większej gotówki rzędu kilkudziesięciu tysięcy oczywiście karty są niezastąpione.

   Usuń
 19. Troista krew mnie zalewała kiedy miałem do czynienia z blikiem. Karta jest szybsza a zwłaszcza zbliżak przy kasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o płatności przy kasie to masz rację, nie lubię płacić blikiem. Natomiast w przypadku wypłat z bankomatu nie robi mi to żadnej różnicy.

   Usuń
 20. Warto zakładać teraz lokatę w idei na trzy miesiące 2,8%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Warto zakładać teraz lokatę w idei na trzy miesiące 2,8%?"

   Jeśli nie łapiesz się już na nic innego i przy dużej kwocie to tak. Przy 100 tys. zł daje to różnicę ok 20zł jak zdecydujesz się na KO w Mille na 2,7%.

   Usuń
  2. Technicznie lepsza lokata w Idei, emocjonalnie Profit w Millennium.

   Usuń
 21. Czy wiecie, że można założyć kolejną mobilną w Getin na 3% (10 tys. zł) w trakcie trwania lokaty na 4%? Opłata do 7 dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pytasz czy można czy informujesz że można?

   wystarczy zrobić próbę. jak będziesz miał ofertę to korzystaj.

   Usuń
 22. Czy na pewno..?
  Regulamin (Karta Produktu) mówi:
  "Posiadacz może założyć/posiadać tylko jedną czynną Lokatę (bez względu na relację własności) na warunkach określonych w Karcie produktu.
  Nieopłacenie złożonej dyspozycji lub zerwanie Lokaty przed zakończeniem Okresu umownego Lokaty uprawnia do złożenia ponownej dyspozycji..."
  Czy ktoś fizycznie już założył (opłacił)? czy tylko złożył wniosek ...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można mieć jedną ale w danej edycji. To jest następna edycja więc można założyć drugą

   Usuń
 23. Ma sens zakładanie jeszcze w Idea Banku lokaty Happy na 4%? Czy jest to za duże ryzyko skoro zaraz ma być likwidacja banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do równowartości w zł - 100 tys. EURO w każdym banku to samo ryzyko. Tu po prostu najwyżej zmieni Ci się nazwa banku, a warunki lokaty nie mogą ;)

   Usuń
 24. Przy większej kwocie może bardziej się opłacić nowa lokata happy pro na 3,5% do 400k PLN.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...