czwartek, 12 grudnia 2019

150 zł na start oraz 3% na KO w promocji Zimowe korzyści w CA


Z nową, nieco odchudzoną ofertą konta ruszył Credit Agricole. Tym razem mogę już oficjalnie poinformować, że kasę można tutaj zgarnąć bez problemu bez przelewania wynagrodzenia co potwierdzają liczni czytelnicy, którzy skorzystali z poprzednich edycji tego konta.

Co więcej w dalszym ciągu na start otrzymujemy konto oszczędnościowe oprocentowane na fajną dziś stawkę 3%. Obie promocje wymagają jednak szczegółowego omówienia nie wszystko bowiem jest tu oczywiste.


Zaczniemy zwyczajowo od definicji nowego klienta. Niestety oferta jest jednorazowa, więc jeśli ktoś skorzystał już z przeniesienia konta, to nie może tego zrobić ponownie. Dodatkowo wymagane jest brak posiadania konta w Credit Agricole po 1 kwietnia 2018.

Tutaj zgarniesz 150 zł za przeniesienie nieużywanego konta

Promocja potrwa jeszcze prawie przez 4 miesiące bo do 31 marca 2020. Czasu jest więc wiele do namysłu. Na marginesie dopowiem, że w grudniu mam zamiar zamknąć tutaj konto po zgarnięciu wszystkich bonusów jakie opisuję niżej, a bank podobno ma przygotować dla mnie umowę retencyjną. Jak ona będzie wyglądać dam oczywiście znać.

Wróćmy jednak do omówienia nowej edycji konta w CA w promocji Zimowe korzyści. Zimą bank ograniczył premię do 150 zł, ale zważywszy na fakt, wcale nie musi być tak jak to bank opisuje na swojej stronie promocyjnej warto z tej oferty skorzystać.

  Po pierwsze bank prosi o upoważnienie o przeniesienie rachunku. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musimy podawać rachunku na który wpływa nam wynagrodzenie. Można wskazać dowolny rachunek, którego już nie używamy, a którego zamknięcie jest upierdliwe.

Innymi słowy możemy zlecić CA zamknięcie zbytecznego konta. Może to być Toyota czy Inteligo które nie mają oddziałów naziemnych i działają tylko internetowo. Wystarczy podać numer konta i wyrażenie zgody na jego przeniesienie. Reszta problemów należy do banku:)

Po drugie bank wymaga byśmy zadeklarowali by nasze wynagrodzenie wpływało na nowe konto osobiste w Credit Agricole. Okazuje się, że wcale nie musi to być przelew od pracodawcy. W moim przypadku faktycznie przeniosłem tutaj konto i premię mi wypłacono, ale to samo było z osobami, które same sobie przelewały konto.

Mało tego dostałem nawet potwierdzenie od czytelnika, który ma swoją firmę i poprosił żonę, by robiła mu przelewy. Nawet taki trick przeszedł i premia została mu wypłacona. Jak widać ważne jest by w systemie CA zaksięgowano przelew na 1000 zł przez 3 kolejne miesiące i nie musi to być przelew od pracodawcy.


Uwaga: regulamin mówi, że jeśli otworzymy konto 15 grudnia, to do końca grudnia mamy zapewnić pierwszy wpływ na konto oraz kolejne w styczniu i lutym. 

Ten zapis jest dość dziwny, ale wskazuje wręcz wprost, że mamy sobie sami zrobić przelew. Większość wypłat ma miejsce przecież w pierwszej połowie miesiąca. Sam zresztą otworzyłem konto 18 czerwca i pierwszy przelew od pracodawcy na kwotę ponad 1000 zł przyszedł w lipcu. 

Do wyboru mamy dwa konta: VIP lub Konto dla Ciebie. Pierwsze wymaga przelewu na kwotę 10.000 zł w zamian wszystko jest za darmo. Drugie wymaga przelewu na 1000 zł oraz jednej płatności kartą by konto było całkowicie za darmowe.  
2. Promocyjne 3% na KO do kwoty 30.000 zł
Nowi klienci poza premią mają też możliwość skorzystania z Konta oszczędnościowego oprocentowanego na 3% do kwoty 30.000 zł. Wadą tej oferty jest fakt, że stawka jest uruchomiona wraz z ror i to nawet jeśli nie pakujemy nań żadnych środków.

Credit Agricole to dość specyficzny bank. W żadnym innym banku nie spotkałem się z faktem by konto było oprocentowane przy zerowym saldzie. Co więcej odsetki wypłacane są tutaj raz na kwartał, a nie raz w miesiące jak jest w każdym innym banku.

To komplikuje nieco sytuację. Promocyjna stawka obowiązuje przez 4 miesiące, ale skoro odsetki dostajemy co kwartał to z tego wynika, że pierwsze zyski wypłacimy po kwartale, a drugie dopiero po pół roku.

Tutaj zgarniesz 150 zł za przeniesienie nieużywanego konta
 
Na koniec mała przestroga. Credit Agricole ma jakiś stały błąd systemowy, który co miesiąc nalicza opłaty 3 zł za powiadomienia sms. Robi to nawet wtedy, gdy wyłączymy tę opcję. Zgłaszałem tej problem wielokrotnie swojemu opiekunowi konta, więc co miesiąc pisze on reklamację, która rzecz jasna uznawana jest pozytywnie. Ot specyfika CA.

Podsumowując CA odchudziło swoją ofertę. Zamiast premii 300 zł mamy już tylko połowę, zamiast deponowania 50k na 3% teraz możemy tylko 30k. Mimo to w dalszym ciągu warto tutaj wejść zrobić trzy przelewy i zgarnąć za to 150 zł.

Regulamin promocji Zimowe korzyści z kontem dla ciebie
Tabela Opłat i Prowizji w Credit Agricole

20 komentarzy:

 1. Dzisiaj dostałem przelew 350 zł i rozumiem, że już mogę zlikwidować konto? A co się będzie działo z odsetkami za grudzień czyli czwarty miesiąc oprocentowania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polcan, piszesz, że drugie zyski bank dopisuje dopiero po pół roku. A co w przypadku kiedy będę miał fantazję nie być już klientem CA i ewakuować się z kasą po 4 miechach gdzie indziej?

   Usuń
  2. Nie radzę jeszcze zamykać konta. Odsetki dostaniesz dopiero za dwa miechy więc warto poczekać na nie i dopiero wtedy zamknąć konto.
   Ja otworzyłem konto 18 czerwca więc pierwsze odsetki dostałem 18 września. Kolejnych spodziewam się dostać w przyszłym tygodniu 18 grudnia, więc dopiero wtedy mogę zamykać konto. Nie będzie mnie jednak w kraju więc wizytę w oddziale zamówiłem sobie na 30 grudnia już po powrocie. Wtedy mam dostać jakąś umowę retencyjną.

   Usuń
  3. @22:11
   Przypuszczam, że odsetek nie dostaniesz. Kto wie czy nie będzie jak w byłym BHP. Bank był mi winien kasę, ale nie zostałem o tym poinformowany.
   Po kilku latach wróciłem po nową premię dla nowego klienta i po pierwszym logowaniu zauważyłem, że konto nie jest zerowe. Bank wpłacił mi na konto to, co przetrzymywał przez kilka lat...

   Usuń
  4. Z tego wniosek, że warto wyzerować KO zaraz po naliczeniu procentów za 3 miesiące i otrzymaniu premii aby nie kiblować tam przez pół roku i czekać jeszcze na procenty za ten czwarty miesiąc.

   Usuń
 2. Ja miałem zamykać konto ale wziąlem promicyjną pożyczkę na 3000zł. Dla 250zł warto jeszcze rok potrzymać konto

  OdpowiedzUsuń
 3. "Wystarczy podać numer konta i wyrażenie zgody na jego przeniesienie. Reszta problemów należy do banku:)". Niestety nie wygląda to tak różowo. Mi swego czasu Inteligo odrzuciło wniosek o przeniesienie konta z powodu niezgodności podpisu pod wnioskiem z wzorem podpisu, który posiadają. Podpisy oczywiście były takie same. Z tego powodu musiałem bawić się w wysyłanie nowego wzoru podpisu do Inteligo i wypełnianie ponownego wniosku o przeniesienie konta w oddziale CA (duża strata czasu, nerwów i jakiejś tam kwoty pieniędzy na list polecony za potwierdzeniem odbioru oraz dojazdy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem zawsze jakieś drobne upierdliwości się zdarzają. U mnie konto w tym samym Inteligo też nie zostało zamknięte z powodu niezgodności numeru dowodu. Nie poinformowałem Inteligo o zmianie dowodu, ale wystarczył jeden telefon do Inteligo by ustnie zmienić dane.
   Resztą zajął się CA.

   Usuń
  2. Z Optimy też Ca nie zamknie konta.co do odsetek - przepadną one jeśli zamkniesz konto przed ich naliczeniem. W moim przypadku muszę czekać do 4 stycznia.

   @polcan-ja pisałam reklamacje na te 3 zł i bez echa. Ale wrócę do tematu jeszcze.

   Gośka

   Usuń
 4. Nie w temacie, ale wreszcie chyba SN ukróci nieprawne działania syndyków SKOKów - o czym donosi prnews.pl:
  https://prnews.pl/syndyk-skok-nie-moze-zadac-od-czlonkow-kasy-pokrycia-straty-w-wysokosci-podwojnej-kwoty-wplaconych-udzialow-447670

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy w City wszystkie przelewy z ROR (Citi Priority) są darmowe do odbiorców zewnętrznych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście, wszystkie za friko, żadnych ograniczeń

   Usuń
  2. Czy mogę spłacić kartę kredytową Citi z konta oszczędnościowego w tymże banku czy musi być z ROR aby zaliczyć 3% promocję?

   Usuń
 6. Jednak do City jest wiele wątpliwości - przez cały czas. A wszystko z powodu ich "pokręconego" regulaminu promocji. Stoi tam, że z rachunku w tym banku. Czyli każdego. Ale ja bym na wszelki wypadek przelał na ROR (odbywa się to w sposób natychmiastowy), bo to mi zaliczyli. Natomiast naciąłem się na tym, że oprocentowanie od następnego miesiąca. Na szczęści bardzo mnie to nie dotknęło, bo zakładałem pod koniec poprzedniego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Stoi, stoi, w Regulaminie, kategoria Nagrody:
  "b) oprocentowanie w danym miesiącu zostanie podwyższone do 3.0 % ...., jeżeli Uczestnik ... dokonał spłaty karty kredytowej z dowolnego rachunku w Banku ..."
  Znakiem tego przelew z KO na ROR jak najbardziej tak.
  Wyjaśniając łopatologicznie KO i ROR to są właśnie dowolne rachunki Citi i tylko Citi.

  OdpowiedzUsuń
 8. niech mi ktoś przypomni KO w CA jest bezpłatne jeśli nie mam karty ? czy muszę dalej wpłacać wynagrodzenie i robić płatności blikiem gdy już dostanę premię ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 trasakcja blikiem załatwia darmowość konta.
   Nie mamy obowiązku otrzymywać wynagrodzenie na konto.

   Usuń
  2. Po otrzymaniu premii, aby mieć konto i kartę za friko należy wpłacić na ROR 1000 zł w Oddziale lub we wpłatomacie oraz wykonać 1 transakcję/miech na dowolną kwotę. Tak samo jest też w Millennium.

   Usuń
  3. Co do 1 tys. zł na ROR i 1 transakcja kartą lub blikiem to zgadza się. Natomiast nie jestem do końca pewny czy wpłata na ROR 1 tys. zł tylko w Oddziale lub wpłatomacie, czy też może to być np. przelew z dowolnego konta zewnętrznego w przypadku otrzymania bonusów.

   Usuń
 9. Może być wpływ z banku zewnętrznego byleby klient nie był jego właścicielem. Więc najprościej zapewnić wpływ przez wpłatomat lub w Oddziale.
  Konta można zlikwidować po otrzymaniu premii. A jeśli kto będzie miał fantazję dobić do 4 miesięcznej promocji to bank wpłaci należne odsetki za ostatni miesiąc bez czekania na nie pół roku jak sugeruje Polcan.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...