niedziela, 15 grudnia 2019

Ponad 2,60% na nowym Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze + 200 zł na start


W grudniu mamy tylko jedną nowość na kontach oszczędnościowych, gdyż Millennium oraz Getin przedłużyły swoje listopadowe promocje aż do stycznia. Trzeci godny uwagi bank czyli Alior jako jedyny zrobił krótką promocję, która zakończyła się w bieżący weekend.

I o dziwo zamiast nowej edycji konta Mocno Oszczędnościowego mamy zmianę podobną do tej jaką niedawno nam zafundował Getin. Od teraz mamy nowe konto Mega Oszczędnościowe, zaś do końca roku można się jeszcze załapać na 200 zł na start.

Na start 200 zł ponadto dwa KO na fajnych stawkach

Dla przypomnienia III edycja promocji z Nami Najlepiej potrwa do końca roku. Kto zatem nie ma jeszcze tutaj konta zamiast skusić się na KO najpierw warto założyć konto w promocji z 200 zł a później otworzyć nowe KO.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta z fajnymi KO w Alior bank

Szczegóły promocji z 200 zł omawiałem w osobnym artykule. Kto więc go przegapił może zajrzeć klikając w link, tutaj zaś skupimy się na nowym koncie Mega Oszczędnościowym z dość dobrą jak na dziś stawką 2,60%.
Mimo zmiany nazwy nie ma tutaj zmian, bo dalej obowiązuje ta sama stawka i te same warunki jakie mieliśmy w byłym koncie Mocno Oszczędnościowym. Wygląda więc na to, że Alior poszedł śladem Getina, który niedawno też zmienił nazwę konta na Elastyczne zachowując wszystko inne bez zmian.

Warto tutaj podkreślić, że na nowym koncie w Alior mamy tak naprawdę dwie stawki promocyjne zarezerwowane dla nowych środków.
 • 2,20% za friko
 • 2,60% za jeden przelew na kwotę 1500 zł
Nas interesuje oczywiście 2,60% ale na szczęście wymagania dla wyższego oprocentowania są praktycznie żadne. Zresztą kto tutaj ma 3% na drugim KO (które jest tutaj już od dwóch lat!) i tak musi robić przelew na 1500 zł by konto było całkowicie za darmo. Dzięki temu możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: jeden banalny przelew, za dwa promocyjne stawki na 3% i 2,60%.

Drugie konto daje 3% już od dwóch lat
Pytanie podstawowe to kiedy zerować konto u melonika by zapewnić sobie stale promocyjną stawkę w kolejnych edycjach. Alior do tej pory postępował tak jak Getin, a nie Millennium. Innymi słowy konto trzeba było zerować na tydzień przed końcem nowej promocji

Teraz jest jednak nieco inaczej. Nowe konto można zakładać od piątku 13tego, zaś bank liczy saldo dla nowych środków na 10 grudnia czyli zaledwie 3 dni wstecz. Czy to oznacza, że skrócono ten okres? 

Myślę, że dla pewności warto będzie zerować saldo dalej na tydzień przed startem nowej promocji. Prawdopodobnie krótszy okres 3 dni dotyczy tylko nowego konta, zaś w kolejnych edycjach bank wróci do tygodniowego okresu badania salda. 

Sprawdzimy to w styczniu, gdy ruszy 2 edycja konta Mega Oszczędnościowego. Obecna edycja ma potrwać do 30 stycznia, więc ostatniego dnia stycznia sprawdzimy czy zerowanie salda będzie 27 czy też 23 stycznia.

Alior zresztą ma jeszcze jedną zaletę, której nie ma w Millennium czy Getinie. Możliwość robienia darmowych 5 przelewów natychmiastowych. Działa to w ramach drugiej darmowej korzyści, którą mam włączoną poza kontem na 3%. 

Co więcej przelewy do T-mobile wykonywane są natychmiastowo poza pakietem 5 darmowych. Mamy więc nieograniczoną ilość darmowych przelewów natychmiastowych do T-mobile. Dla mnie to super sprawa, bowiem aliorowskie odsetki idą zwykle na spłatę zadłużenia karty w T-mobile, dzięki której mam 5% cashback już od kilku lat.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta z fajnymi KO w Alior bank

Podsumowując Alior w duecie ze swoim klonem wyrasta na jeden z najlepszych banków u nas na chwilę obecną. Na pewno dużo ciekawszy aniżeli Idea bank w którym już miesiąc temu pozamykałem wszystkie konta.


Regulamin konta Mega Oszczędnościowego edycja I w Alior bank
Tabela oprocentowania w Alior bank

27 komentarzy:

 1. Czy po odebraniu 200 zł można zrezygnować z karty debetowej ? Nie jest mi potrzebna bo płacę KK a tutaj trzeba by miesięcznie płacić aż 300 zł. Czy jak nie będę wydawał tych 300 zł (tylko 3 transakcje na mniejsze kwoty) to i tak dostanę 200 zł ? Czy jak zamknę kartę to będę mógł uruchomić te dwie darmowe dodatkowe korzyści (3% i 5 przelewów natychmiastowych) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Mam tutaj konto ale bez karty bo jest zbyteczna. Dla promocyjnej stawki na obu KO wystarczy tylko jeden przelew na 1500 zł.
   Ja zresztą i tak przelewam co miesiac 2000 zł by po zwrocie kasy zaliczyć jeden z przelewów w WBK:)

   Usuń
  2. Polcan czy jak uruchomię to konto przelewem weryfikacyjnym i jutro przeleję 20 tys. to te 3 % mam od pierwszego dnia, czy dopiero od kolejnego miesiąca ? Co się dzieje jak po miesiącu dojdą odsetki, czy one nie zmniejszą mi oprocentowania dla tych 20 tys. ? Resztę trzymam na razie w innych bankach bo jest minimalnie wyżej niż te 2,6%. Widzę, że można przy zakładaniu KJO otworzyć od razu to konto oszczędnościowe na 2,6%.

   Usuń
  3. O ile pamiętam to od razu. Stawka się nie zmienia nawet po przekroczeniu 20k.
   Ja też trzymam na razie w innych bankach, ale warto mieć to konto choćby dla żerowania salda w innym banku.

   Usuń
 2. A mi takie coś się nie podoba, nie dość, że trzeba pilnować terminu zerowania odsetek to teraz trzeba pilnować tego, żeby mieć właściwe konto oszczędnościowe, ciekawe ile osób się zdziwi, gdy wpłacą pieniądze, a dostaną zamiast promocyjnych odsetek, odsetki standardowe, bo będą mieli pieniądze nie na tym koncie co trzeba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie po to o tym piszę by czytelnicy sobie przekonwertowali stare konto na nowe tak jak to było w Getin. Wtedy nie możliwości wpłaty na nie to konto co trzeba.

   Usuń
  2. I dla Ciebie Polcan podziękowanie, ale dużo ludzi nie zagląda pewnie na blogi o finansach i potem obudzą się z ręką w nocniku, a bank się cieszy bo ogolił frajerów i takie zachowanie nie podoba mi się.

   Usuń
  3. Trzeba założyć nowe konto z innym nr rachunku, Konta Mocno Oszczędnościowego nie można przekonwertować na wariant Mega Oszczędnościowy. Od dzisiaj można samodzielnie założyć rachunek w bankowości internetowej

   Usuń
 3. Mam pytanie apropos tego konta promocyjnego 20k na 3%. Z tego co pamiętam w ostatnim roku ta promocja była przedłużona na cały 2019. Czy w 2020 też ona będzie obowiązywać? Jakoś nie widziałem info o tym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedawno ktoś pisał w komentarzu, że przedłużono tylko do 15 stycznia 2020. Będę na bieżąco informował o tym co będzie dalej.

   Usuń
 4. Oszczędnościowe na 3 procent? Żeby nie było za prosto, cytuję z tabeli oprocentowania:
  "Miesięczna kapitalizacja odsetek. Oprocentowanie obowiązuje do dnia 31 marca 2020 r. do kwoty 20.000 zł dla
  Klientów z aktywną Korzyścią Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (dalej Korzyść), na
  wskazanym przez nich rachunku oszczędnościowym z oprocentowaniem standardowym określonym w Rozdziale I
  pkt. 2 a) dla rachunków oszczędnościowych otwartych od 6.12.2019 r., a dla rachunków oszczędnościowych
  otwartych do 5.12.2019 r., określonym w Rozdziale IV pkt. 2 a). Wskazanie rachunku jest równoznaczne z
  rezygnacją z dotychczasowego oprocentowania. Oprocentowanie środków powyżej kwoty 20.000 zł jest zgodne z
  oprocentowaniem standardowym rachunku. Korzyść nie łączy się z promocją „Konto Mocno Oszczędnościowe”,
  „Konto Mega Oszczędnościowe” oraz innymi promocjami na wskazanym rachunku oszczędnościowym"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to istotna nowość, czyli jak ktoś ma kasę na 3% to nie skorzysta z 2,60% co było możliwe na poprzednim Koncie Mocno Oszczędnościowym.
   To gorzej niż w Getin, gdzie promocje 2,70% oraz 3,50% można łączyć

   Usuń
  2. Dołączyłem tabelę oprocentowania do artykułu, to nowość obowiązująca od piątku 13tego...

   Usuń
  3. Na infolinii konsultantka zapewniała, że można korzystać z korzyści 3% i promocji konta Mega Oszczędnościowego, a powyższy zapis dotyczy braku możliwości wskazania konta Mega do korzyści na 3%. Wtedy byłoby 3% do 20000 i 2,6% powyżej aż do 100000.
   Zawiłe to jest, może ktoś inny to sprawdzi albo zada oficjalne pytanie w tej sprawie do Banku.

   Usuń
  4. Jak to napisać by blogera nie urazić.. Czytamy regulaminy że zrozumieniem. Nie można NA WSKAZANYM RACHUNKU włączyć korzyści 3% i mieć oprocentowania 2.6 jak dla konta mocno cze mega oszczędnościowego. Czytaj na koncie mega nie ma 3% ale te 3% można mieć na innym koncie, zwykłym koncie oszczędnościowym. Czyli 20000 na 3% na zwykłym ko i 100000 na 2.6% na koncie mega lub mocnym. I tyle.

   Usuń
  5. Nie nie nie. Chodzi tylko o to, ze nie mozna na TYM SAMYM koncie miec wlaczonej i promocji i korzysci.

   Usuń
  6. Hmmm, napisane jest dwuznacznie. Korzyścią dla mnie na nowym koncie Mega jest jak dla mnie podwyższenie z 2,20% do 2,60% do czego jest wymagany przelew na 1500 zł.

   Ilekroć czytam ten regulamin widzę to tak jak napisałem, ale oczywiście zamysł banku może być inny. Jeśli z korzyścią dla nas tak jak piszecie, to tylko na plus. Mimo to określenie 'nie łączy się' oznacza dla mnie, że jednym przelewem nie da się załatwić dwóch promocji na raz.
   Chyba, że należy rozumieć, że 3% nie jest dzięki przelewowi na 1500 zł lecz dzięki włączeniu korzyści.

   Usuń
  7. Nie polcan. Korzysci to sa te rzeczy ktore sam wlaczasz a nie ktore dostajesz z automatu jak spelnisz warunki.
   Zapis jest jednoznaczny. Ostatnie zdanie mowi wprost "na wskazanym rachunku" i dotyczy wskazanego rachunku dla 3%.

   Usuń
  8. Po prostu nie mozesz wskazac konta mega oszczednosciowego do uzycia w Korzysci 3%.
   Tylko o to chodzi.

   Usuń
  9. Brzmi to logicznie, zresztą trudno się spodziewać, by bank z problemami robił to samo dla swoich klientów.

   Usuń
 5. Ten przypis w tabeli oprocentowania konta 3 procent do 20 tys. jest tak napisany, że rozumie go chyba tylko ten co go stworzył. Ja tego po prostu nie kumam , co tam jest napisane.

  OdpowiedzUsuń
 6. koledzy takie pytanie, promocję w KO GETIN odpaliłem 18 sierpnia, licząc 122 dni czy obowiązuje do 17 grudnia włącznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś liczyłem ręcznie i totalnie nie zgadzało mi się z tym co wyliczał bank. Zadaj im pytanie przez bankowość internetową i będziesz wiedział/a dokładnie. Dość szybko odpowiadają ;)

   Usuń
 7. W getinbanku dzisiaj przy przelewie do millenium 2,4% na 3 miesiące lub 2,1 na 6 miesięcy. Bieda, aż boję się co będzie w połowie stycznia gdy mi się większość lokat kończy:/

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli co, Konto Mocno Oszczędnościowe do zamknięcia czy potrzymać jeszcze trochę?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam,

  Mnie zaciekawilo to zerowanie, o co w tym chodzi? Wystarczy jak przeleje pieniadze na inne konto przed dniem weryfikacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Mala Mi - pod tym artykulem to juz mozesz nie uzyskac odpowiedzi - minal ponad miesiac od jego powstania. Odpowiadajac: tak wystarczy, ze przelejesz pieniadze na inny swoj rachunek ale w INNYM BANKU, albo rachunek w tym samym, ale bedacy nie Twoim rachunkiem.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...