wtorek, 17 grudnia 2019

Powrót 100 zł w promocji Bonus z Twisto oraz karta jakiej nie ma w żadnym banku


Wraca do nas wreszcie świetna promocja Twisto. Z niezrozumiałych dla mnie powodów akcja promocyjna została przerwana w piątek z informacją, że wróci po weekendzie. Mimo to przyszło nam czekać prawie dwa tygodnie na wznowienie.

Ważne jednak że już jest, kojarzy się z hitową akcją ze 100 zł z blue bonus, bowiem tutaj także łatwo zgarnąć 100 zł na start oraz zyskać o wiele więcej. Przypominam więc o niej poniżej dla tych co przegapili tę niewątpliwą okazję.

Tym razem oferentem nie jest firma pożyczkowa, lecz fintech. O fintechach jest głośno już od dłuższego czasu i jest to z pewnością coś czym warto się zainteresować bliżej. Cóż to zatem jest ten fintech?W tym przypadku nazwa mówi tutaj sama za siebie: Fintech to skrót od słów Finansowe Technologie czyli sektor gospodarki obejmujący przedsiębiorstwa operujące w branży Finansowej oraz Technologicznej. 

Czytamy o nich już od dość dawna, ale wreszcie pojawiły się bonusy na start dla nowych klientów. Bardzo możliwe więc, że będą się one pojawiały na blogu coraz częściej. Jak zwykle sam zresztą zamierzam testować je na sobie i będę dzielić się z wami swoimi wrażeniami.

Pierwszym fintechem jaki weźmiemy na warsztat będzie Twisto, który już za samą rejestrację daje nam 100 zł. I co więcej nie trzeba czekać długo na tę kasę: pojawia się ona na naszym koncie już po 1-2 dniach. To bez wątpienia najszybsza promocja na blogu:)

Tutaj zgarniesz 100 zł za rejestrację w Twisto

Dostałem informację, iż proces weryfikacji tożsamości został uproszczony. Twisto zrezygnowało z weryfikacji dowodem. Przelew weryfikacyjny z konta, którego się jest posiadaczem, jest wystarczającym potwierdzeniem tożsamości, na wszystkich wnioskach krok z załączaniem skanu dowodu nie będzie się wywoływać:)

Promocja, która na marginesie jest dostępna tylko dla osób mieszkających na stałe w Polsce, ma potrwać póki co bez terminu, nie oznacza to jednak, że będzie stale w ofercie co sugeruje III jej edycja.

Poprzednim razem limit był 5000 wniosków i skończył się dużo przed terminem. W nowej III edycji także mamy taki sam limit, więc ze względu na fakt, że to bardzo atrakcyjna promocja może skończyć się szybko. Warto więc zarejestrować się szybciej.

Co trzeba zrobić by zdobyć stówkę? Według regulaminu prawo do Bonusu nabywamy, jeśli weźmiemy udział w promocji czyli zarejestrujemy się w niej. To typowe dla fintechów, że nie dają żadnych ekstra warunków.
Jak działa twisto 
Twisto Free to darmowy limit kredytowy do wykorzystania w sklepach internetowych i stacjonarnych. Podczas składania wniosku jesteśmy pytani o podstawowe informacje jakie podajemy przy wyrabianiu karty kredytowej czyli dochody, wydatki itp. W zamian dostajemy limit kredytowy, który różni się dość znacznie od karty kredytowej i to na plus:) 
Używanie twisto jest podobne do używania karty kredytowej. Jest jednak jedna zasadnicza różnica - tutaj można wybierać, kiedy chce się za nie zapłacić – od razu czy nawet do 45 dni od zakupu. I co więcej kompletnie bez żadnych opłat ani koniecznych limitów jakie trzeba wyrobić co jest normą przy kk.  Wszystko jest tutaj za friko.

Jedyna rzecz przed jaką warto ostrzec jest wydłużenie płatności. Firma sugeruje by zwrócić tylko 10% wartości wydatków. Jeśli chcemy zarabiać na tej karcie, a to nam chodzi w każdej promocji, należy zawsze wszystko spłacać w terminie i nie dać się nabrać na te sugestie.


Tym co jednak mnie przekonało do karty Twisto jest fakt, że - jak to żartobliwie nazywa oferent - zapłacić nią można w całej galaktyce;) A na poważnie, chodzi o to, że dokonując transakcji w innej walucie przeliczenie na naszą walutę odbywa się praktycznie po najniższym możliwym kursie.

Co w tym jest takiego fajnego? Przecież w Aliorze oraz w Pekao też mamy fajną rzecz bo nie płaci się za przewalutowanie. Fakt, będąc ostatnio za granicą płaciłem kartą debetową z włączoną opcją darmowego przewalutowania w Aliorze i ceny były akceptowalne, nie było bowiem gigantycznych marż jakie płaciłem, gdy używałem karty kredytowej za granicą.

Problemem jest jednak to, że na koncie musimy mieć kasę przez co ciągle musiałem robić przelewy do Aliora by mieć czym płacić. Innymi słowy gotówka się marnowała na ror zamiast pracować na fajnym KO.


Tutaj ten problem jest z głowy, wszak na Twisto otrzymujemy darmowy limit kredytowy i wykorzystać go można płacąc na internecie jak również stacjonarnie. Mamy więc to czego nie ma żadna karta kredytowa w żadnym banku: życie na koszt fintecha z gwarancją przeliczania po najlepszym możliwym kursie wszędzie tam gdzie jest akceptowany Mastercard oraz brakiem opłat i prowizji, które naliczają banki.

Tutaj zgarniesz 100 zł za rejestrację w Twisto

Po powrocie z zagranicy pierwsze co zrobiłem to zamknąłem niepotrzebną już kartę w Aliorze. W grudniu czeka mnie kolejny wyjazd i pierwotnie zamierzałem zabrać ze sobą kartę Pekao. Zanosi się jednak na to, że będę testować kartę Twisto:)
Regulamin III edycji promocji 100 zł z Twisto
Umowa Twisto Free

19 komentarzy:

 1. Długo czeka sie na 100 zl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisałem w poście, ja czekałem 2 dni od złożenia wniosku:)

   Usuń
 2. Ja składałem wnioski dla 3 osób z rodziny i każdy dostał odrazu 100 pkt. (100 zł) po pozytywnej weryfikacji, która trwała około 1 dnia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy do kogoś z Was dotarła karta Twisto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem dopiero w tym tygodniu. Dziś ją aktywowałem i zrobiłem pierwszą transakcję z użyciem pinu.

   Usuń
 4. - czy ta karta może leżeć w szufladzie, bez korzystania w miesiącu?
  - czy jest wydana "na zawsze"?, ma ważność?, a może odnawia się np. po roku ze stosowną opłatą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może leżeć.
   Natomiast co do pytania drugiego, to ma ważność. Moja karta jest ważna przez 5 lat, widnieje na niej napis EXP 12/24

   Usuń
 5. Dziś płaciłem kartą Twisto za granicą - żadnych problemów o których ostrzegał mnie Bank Pekao przy chęci korzystania z ich karty:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak z kursem walutowym? Wszystko wporządku?

   Usuń
  2. Możesz sprawdzić sam: za rachunek opiewający na 1245 ILS na koncie Twisto zaksięgowano mi 1364,22 zł

   Usuń
  3. Dla porównania w kantorze zwykłym na mieście kurs był 1,17 zł i dotyczyło to każdego kantoru który oferował tę walutę, cinkciarz pokazuje sprzedaż 1,1165 zł, w Twisto wychodzi 1,0955.

   Usuń
 6. 1364,22/1245= 1,09575 OK. A którego dnia wykonał Pan transakcję/zakup w szeklach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka minut przed publikacją komentarza.

   Usuń
  2. To twisto ma lepszy kurs niż ten na który się powołuje(https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html) kurs Ils z 20 grudnia 1.106281! Nawet na rynku forex według stooq.pl kurs nie był niższy niż 1.10(dokładnie 1.09986).

   Usuń
  3. Brzmi dość nieprawdopodobnie, ale mogę przedstawić screeny płatności oraz księgowania w twisto w osobnym wpisie:)

   Usuń
  4. Wierze Panu. Po prostu Twisto to bardzo dobre rozwiązanie! Oby się nic nie zmieniło w Twisto.

   Usuń
  5. Porównajmy to teraz z Revolutem. Przed chwilą płaciłem kartą z Revoluta i kurs jest 1,11712

   Usuń
 7. mam pytanie odnośnie przyznanych 100 punktów. Kiedy i jak można je wykorzystać? Czy dopiero po otrzymaniu zestawienia miesięcznego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed momentem zadałem pytanie w systemie jak spłacić karty, bo nigdzie nie widzę numeru karty jaki dają banki. Odpowiedź dostałem niemal natychmiast:

   'każdą pojedynczą zaksięgowaną płatność można spłacić klikając na nią i wybierając opcję "zapłać", a następnie wybrać jeden z dostępnych sposobów spłaty: blik, punkty lub przelew
   można poczekać do końca miesiąca, wtedy wszystkie transakcje wykonane w ciągu miesiąca zostaną podsumowane. Wystawiony jest wtedy jeden rachunek, który można spłacić w podobny sposób. Żeby to zrobić trzeba wybrać opcję "zapłać wszystko teraz".

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...