poniedziałek, 23 grudnia 2019

Karta Twisto z 100 zł na start oraz szczegóły o koncie Twisto: własna nazwa, utajone CVC, spłacanie


W ostatnich dniach miałem okazję przetestowania rewelacyjnej karty Twisto, za której założenie można praktycznie od razu zgarnąć 100 zł. Nie trzeba tutaj spełniać żadnych warunków, żadnych płatności na jakąś określoną kwotę do czego przywykliśmy w bankach.

Przyznaję, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą kartą i to na tyle, że po powrocie do kraju planuję zlikwidować niepotrzebną już darmową kartę Citi. Twisto sprawdza się o wiele lepiej. Szczegóły o karcie pisałem kilka dni temu, teraz czas na relację jak to się sprawdza w praktyce.


Dla przypomnienia trwa III 3 edycja promocyjna karty. Warto więc wziąć w niej udział i zgarnąć za samą rejestrację. Wnioskowałem o limit 2000 zł i dostałem go bez problemu i już z niego korzystam.

Tutaj zgarniesz 100 zł za rejestrację w darmowym TwistoPrzy wyrabianiu karty mamy możliwość podania dowolnej nazwy jaka ma się pojawić na froncie karty. Jak się domyślacie ja wybrałem nazwę Polcan z wiadomych powodów. Efekt widzimy poniżej.

Nazwę jaka ma się pojawić na karcie możemy sobie wybrać sami

Nie oznacza to jednak, że karta jest anonimowa. Imię i nazwisko znajduje się na odwrocie karty. Co ciekawe karta nie posiada wydrukowanego numeru CVC. Gdy wczoraj próbowałem dokonać płatności na internecie zmieniłem płatność na kartę Revolut właśnie ze względu na wymóg podania numeru CVC.

Kartą można jednak płacić w terminalu bez problemu, tu bowiem nie wymagają numeru CVC wystarczy płatność zbliżeniowa lub podanie pinu przy płatności powyżej 50 zł. A co z płatnościami internetowymi, gdzie jest wymagany numer CVC?

Oczywiście można też płacić kartą na internecie, ale na odwrocie karty pod numerem CVC jest informacja: w apce Twisto. Oznacza to więc, że aby płacić Twisto na necie trzeba będzie pobrać apkę i tam sprawdzić jaki nasza karta ma numer.

Karta Twisto jest całkowicie darmowa tak jak karta Citi Simplicity. Ale po pierwszych płatnościach kartą Twisto postanowiłem rozstać się definitywnie z kartą Citi. Karta Citi owszem jest darmowa, ale pobiera horrendalne opłaty za płatności za granicą, więc nawet jej nie brałem ze sobą.

Bardzo korzystny kurs wymiany

Z drugiej strony karta Twisto nie pobiera takich opłat. Co więcej ma niezwykle korzystne przeliczniki, lepsze nawet od karty Revolut. Jak już pisałem w komentarzach kurs po jakim przewalutowano mi wyniósł 1,09575 zł podczas gdy przy płatności Revolutem kurs wynosił już 1,11712 zł. Tradycyjny kantor pobierał 1,117 zł.

Odpowiedź była szybka i rzeczowa

Jak spłacać taką kartę? Nie widzę tu nigdzie żadnego numeru na który można zrobić przelew. Zadałem więc takie pytanie w systemie, w lewym dolnym rogu mamy możliwość zadania pytania. Trzeba przyznać, że odpowiadają bardzo szybko, na odpowiedź czekałem dziś około 3 minut:)
 • każdą pojedynczą zaksięgowaną płatność można spłacić klikając na nią i wybierając opcję "zapłać", a następnie wybrać jeden z dostępnych sposobów spłaty: blik, punkty lub przelew
 • można poczekać do końca miesiąca, wtedy wszystkie transakcje wykonane w ciągu miesiąca zostaną podsumowane. Wystawiony jest wtedy jeden rachunek, który można spłacić w podobny sposób. Żeby to zrobić trzeba wybrać opcję "zapłać wszystko teraz".
Sprawdziłem to na przykładzie płatności za hotel. Korzystając z pierwszej porady czyli po kliknięciu w zapłać pojawia się poniższy ekran.

Trzy metody spłacenia karty
Jak widać w tym miejscu można wykorzystać 100 punktów które dostajemy na start:) W ten sposób można spłacić część wydanej kwoty, zaś pozostałą cześć przelem. Po kliknięciu w płatność przelewem możemy zobaczyć nasz numer karty.

Tutaj zgarniesz 100 zł za rejestrację w darmowym Twisto

Jednym słowem bardzo fajnie to wygląda. Całkowicie zrezygnowałem z karty Pekao, który robi duże problemy przy płatnościach za granicą, a nawet informuje, że jest możliwość blokady karty. Brrr, trudno mi wyobrazić sobie taką sytuację. 

Klarownie wygląda też termin spłaty. Jak widzimy na jednym z powyższych screenów za płatności wykonane w grudniu, będę miał czas na spłatę do 15 stycznia 2020. Na koniec miesiąca mam dostać zbiorczy raport za wszystkie płatności wykonane w grudniu.

Już wiem, że kartę Twisto będę zabierać na kolejne wypady z kraju. Revolut pozostanie dla mnie opcją dodatkową jak wykorzystam środki jakie mam na koncie. Chociaż kto wie, może i tak przy wyzerowaniu konta bardziej będzie się opłacało zrobić przelew:) 

Aktualizacja:
Faktycznie kwoty czekające na zaksięgowanie oraz faktycznie zaksięgowanie różnią się od siebie. Porównajcie sobie: tak wygląda kwota przed zaksięgowaniem:A tak wygląda raport po zaksięgowaniu Regulamin III edycji promocji 100 zł z Twisto
Umowa Twisto Free

53 komentarze:

 1. Polcan aby poznać kod CVC nie trzeba instalować aplikacji, jak się zalogujesz do konta, klikasz zakładkę karta i w szczegółach karty można podejrzeć kod CVC, ważność i numer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O dzięki, faktycznie tam to widać. Trzeba przyznać, że to dobre dodatkowe zabezpieczenie. Jak ktoś nam skradnie kartę, lub ją zgubimy to nikt nią nie zrobi płatności przez internet.

   Usuń
 2. Też chciałam czarną, a wysłali mi żółtą xD Ale co tam:)
  Fik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja odwrotnie wnioskowałem o żółtą a dostałem czarną!

   Usuń
  2. Możemy się zamienić na kolory kart

   Usuń
 3. komentarze do apki twisto są niepokojące :(
  KK

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Anonimowy21 grudnia 2019 23:17
  To twisto ma lepszy kurs niż ten na który się powołuje(https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html) kurs Ils z 20 grudnia 1.106281! Nawet na rynku forex według stooq.pl kurs nie był niższy niż 1.10(dokładnie 1.09986)." - Czyli Panie Polcan wszystko się zgadza! Z Pana printscreen'a 1377,32/1245 = 1.106281

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli albo zrobiłem błąd, albo kwoty ze statusem 'czeka na zaksięgowanie' oraz 'zaksięgowane' się różnią.
   Zrobiłem sobie screena z kolejnej płatności czekającej na zaksięgowanie. Dam znać czy się zmieni.
   Kurs 60,66/55 = 1,102909 płatności dokonano wczoraj czyli 23 grudnia.

   Usuń
  2. Test wypadł pozytywnie: wspomniane wyżej kwoty się różnią.
   Zrobiłem aktualizację artykułu, gdzie dodałem kwoty podane jako 'czekające na zaksięgowane' oraz 'zaksięgowane'. Różnica jest zapewne zyskiem dla Twisto.

   Usuń
 5. Czyli kurs taki sam jak płaciłbyś kd Pekao. Pytanie czy robiłeś test jak to wygląda w przypadku kantora z Aliora i tej nowej karty wielowalutowej? Ja co prawda daleko nie wyjeżdżam tylko do Niemiec czyli 3 km od mieszkania :) a reszta to zakupy przez internet więc Pekao mi starcza. Wcześniej korzystałem z kantora Aliora ale denerwowała mnie konieczność ręcznej wymiany walut. Wczoraj tam zajrzałem i widzę jakieś zmiany główną walutą karty jest EUR i jak robisz zakupy np. w USD nie mając uruchomionego konta w USD albo nie masz środków na koncie USD a masz na Euro to pobierze z konta Euro przewalutując po kursie Mastercard. Najgorzej jak nie masz pieniędzy na koncie EUR a masz na PLN wówczas jest podwójne przewalutowanie z USD na EUR po kursie Mastercard i z EUR na PLN po kursie Alior Banku a nie tego z kantoru...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bawiłem się dotąd w kantor Aliora. Płaciłem jedynie kartą debetową, ale zrezygnowałem z tego po miesiącu z wiadomych powodów.
   Z Pekao nie chcę mieć nic wspólnego, wziąłem tutaj jedynie kartę na wypadek, gdyby wystąpiły jakieś problemy z revolutem oraz twisto. Po pierwsze w Pekao jestem tylko chwilowo dla 3% na KO, ale zamykam jak tylko okres promocyjny się skończy, po drugie zaś robią problemy z płatnościami poza granicami i trzeba zgłaszać gdzie jedziemy i na jakiś okres. Co gorsza trzeba mieć kasę na koncie, które nie pracuje, przelałem tam 3k w razie awarii ale wczoraj oddałem do wbk na 3% skoro Twisto sprawdza się bardzo dobrze i nie trzeba dbać by środki były na koncie.

   Usuń
  2. Pewnie chodzi o wykonanie operacji na 300 zł aby zwolnić z opłaty za kartę oraz :
   2)Operacje wykonane w walucie EUR, USD, GBP są
   przeliczane w Banku na PLN przy zastosowaniu
   kursu średniego ogłaszanego przez NBP
   obowiązującego w dniu rozliczenia operacji.
   3) Operacje wykonane w walutach innych niż EUR,
   USD, GBP przeliczane są na USD według kursu
   Mastercard i zasad stosowanych przez tę
   organizację, a następnie przeliczane w Banku na
   PLN przy zastosowaniu kursu średniego
   ogłaszanego przez NBP obowiązującego w dniu
   rozliczenia operacji.
   Testowałeś może jak to wychodzi w porównaniu z Revolutem albo Twisto ? Też zamknę to konto bo warunek zwolnienia za wysoki.

   Usuń
  3. Zamknę nie konto a kartę, konto zostawię dla 3% i awaryjnie 2,6%.

   Usuń
  4. @19:11
   Testowanie nie jest taką łatwą sprawą. Poza Europą piekielnie trudno płacić kartą. Wszędzie wymagana jest gotówka, najlepiej lokalna, żarcie, transport, nawet minimarket nie przyjmują kart. Udało mi się tylko zapłacić za pobyt, za bookowanie na necie i w drogiej restauracji, tam zaś testowałem revoluta i twisto. Nie zanosi się na to, bym miał tutaj więcej płacić kartą...

   Usuń
  5. Czyli rozumiem, że korzystasz z wypłat z bankomatów z pominięciem DCC ? Z tego co pamiętam to Revolut ma limit 800 zł miesięcznie na darmowe wypłaty z bankomatów a z Twisto nie można wypłacić. Więc najlepsza opcja to karta debetowa z przeliczaniem po kursach Mastercard/Visa i bezpłatną wypłatą za granicą przykład Pekao SA albo Alior z uruchomionymi korzyściami usługą wielowalutową + darmowe wypłaty za granicą ale wówczas musimy zrezygnować z KO 3% (nie wiem tylko czy ta usługa wielowalutowa działa w przypadku wypłat z bankomatów).

   Usuń
  6. Nie korzystam. Po nauczce z Japonii zabieram już zawsze część środków w walucie lokalnej oraz euro oraz dolary przeznaczone na czarną godzinę. US oraz EU wymienić można w każdym kraju bez problemu w dowolnym banku czy kantorze. Wówczas porównuję, którą walutę bardziej opłaca mi się wymienić.
   Kantory nie wszędzie można znaleźć więc czasem trzeba wybrać bank, ale wówczas trzeba mieć ze sobą paszport. Co prawda oznacza to przekazanie za darmo naszych danych osobowych, ale nie sądzę, bym kiedykolwiek korzystał z usług tego banku w przyszłości.

   Usuń
  7. Karta Revolut ma limit 800 zł, a ja wyplacilem z bankomatu w Kolumbi przez miesiąc 1450 zł bez dodatkowych prowizji...jest sposób na ten limit :)

   Usuń
 6. moze nie na miejscu ,chodzi o revoluta?
  mam karte tam konto plnach,jade np : do uk -musze otwierac konto w funtach ? czy wystarczy ze wymienie plny na funty i karta sama ogarnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta revoluta sama ogarnia walutę. Płacę w ILS i nie ma z tym żadnego problemu. W każdym innym kraju jak sądzę będzie podobnie.

   Usuń
 7. Życzę sobie mieć takiego mądrego i zapewne przystojnego męża jak polcan! Wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również życzę wszystkim Wesołych Świąt. Jak widzę w Polsce święta obchodzi się znacznie huczniej aniżeli w kolebce chrześcijaństwa.

   Usuń
  2. Wesołych Świąt dla Ciebie Polcan i Was wszystkich na tym blogu! 🎄🎄🎄🎁

   Usuń
  3. Ja również przyłączam się do życzeń. Wszystkiego dobrego dla autora i czytelników bloga !!!

   Usuń
 8. Sprawa poważna. SOS. Virgin upłynniło PESELE, Nazwiskai numery dowodów osobistych. Dostałem dziś smsa z taką wiadomoscią i teraz zastanawiam się co robić. Zastrzegłem pesel w CRIF bezpieczny pesel.pl a to i tak potrawa kilka dni. Kasę mam na razie jedynie w Millennium to postawiłem limity na 2 zł, ale nie widze nigdzie funkcji zablokowania bankowości telefonicznej tak zeby złodziej nie mógł zadzwonić i pozmieniac mi haseł czy wręcz przez telefon zrobić przelewu. Nie wiem. Nie panikuję, ale sprawa jest mało przyjemna. Zakładam że nikt nie wie w jakim banku mam konta, ale jak podzwoni to moze być problem a jedyną zaporą to chyba jest numer klienta, ale znając standardy polskich banków to i na samo nazwisko gotowi są przeprowadzić weryfikację.
  Weźcie podpowiedzcie co zrobić żeby mi nikt kredytu mi nie wziął na te dane? Już mam czarne myśli w głowie typu wyłudzone telefony, założone rachunki, allegro itd. Chyba zmienię dowód w piątek bo to po prostu jest przygnębiające.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co masz zmieniać dowód? Do danych z dowodu ma dostęp masa ludzi: obsługa na poczcie, kurierzy, rejestratorki w przychodniach, osoby rejestrujące Twoje karty SIM. Nie jest trudno zapamiętać te kilka danych na krótko a potem sobie zapisać.

   Usuń
  2. Choćby dlatego że numer dowodu, numer telefonu,pesel, nazwisko i byc może coś jeszcze nie są w łapach rejestratorki tylko w łapach realnego złodzieja. gdyby to był pesel tylko to zmiana dowodu jest bezsensem i głupotą ale gdy VM samo tak naprawdę nie wie co wyciekło to na co czekać? Choćby dla swiętego spokoju dowód lepiej wymienić. Ostatnio podpisywałem umowę podsuwając kurierowi dowód ojca. Myślisz że były jakieś problemy z tego powodu? żadnych. Mógłbym złożyć wniosek, potwierdzić i podpisać umowę za niego i nawet by się nie zorientował że ma podpisaną umowę bo kurier zaakceptował propozycję podpisania umowy przeze mnie. Banki to banki, ale istnieje świat pozabankowy i on jest problemem
   MM
   MM

   Usuń
  3. "Weźcie podpowiedzcie co zrobić żeby mi nikt kredytu mi nie wziął na te dane?"

   Roczny alert w BIKu kosztuje raptem chyba 24 złote. Mam i działa. W przypadku zapytania o kredyt dostaję smsa i maila w ciągu dosłownie chwili od zapytania.

   Usuń
  4. Dobra udało się dodzwonić na informację. Wyciekł tylko pesel i imię i nazwisko, całe szczęście nie mieli numeru mojego dowodu, więc nie muszę go zastrzegać. W każdym razie alarm BIK wykupiłem na wszelki wypadek.

   Usuń
 9. Ja dostałem też smsy pomimo tego, że już od ponad roku nie jestem ich klientem, oczywiście nie można się do dzwonić na infolinię. Ogólnie to mogę się zalogować na moje konto i tak jest tylko moje imię i nazwisko i numer pesel, więc nie wiem czy zastrzegać dowód, bo być może nie wyciekł. Ogólnie to ile firma telekomunikacyjna może trzymać twoje dane osobowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MIn 12mc po dezaktywacji numeru prepaid (choć nie wiem dokładnie co to tak naprawdę znaczy dla operatora) i 5 lat w przypadku abonamentu po odejsciu. Do tego jeszcze dochodzą wyjątki jak faktury w prepaidzie. W sumie to chyba mogą na zawsze. jak dysków nie wymieniają to te dane będą tam dopóki dysku nie spiszą na straty (fizyczne)
   U mnie jest jeszcze większy kwas bo nie dość że numer przenosiłem z innej sieci i mają moje wszystkie dane to jeszcze poprzednio te numery były na dane mojego taty. Kontrolka zaświeciła mi się dopiero jak przyszedł sms na numer mamy który dawno jest wyniesiony poza VM. Nie mam pojęcia które dane wyciekły, czyje i w jakiej postaci. Przy przenosinach wymagali jeszcze skanu dowodu. Jak go wrzucili na dyski to moze i jeszcze to poszło mimo zapewnień ze to tylko do użytku wewnętrznego.
   Także w moim przypadku sytuacja jest nieciekawa a oczywiście dodzwonić się tam nie sposób, na odpowiedz mailową czekam od wczoraj i dalej jestem w ciemnej d..pie. Swój dowód prewencyjnie zastrzegłem mimo że to i tak nic w zasadzie nie da. Prabanki nie sprawdzają wiarygodnosci danych tylko wymagają w najlepszym razie potwierdzenia danych (przelewem czy świstkiem z zakladu pracy), prepaida zarejestrować tez chyba się da jak ktoś ma pesel, nazwisko, i nr dowodu. Co za problem wyrobić dowód kolekcjonerski z moimi danymi i mieć telefon zarejestrowany na mnie. Dowiem się jak CBŚ załomota w scianę :-). Zresztą tych kombinacji jest tyle że człowiek zgłupieć może od samego myślenia. Ci którzy porównują ten wypadek z sytuacją gdy dane sa w recepcji przychodni albo u aptekarki nie biora pod uwagę tego że prawdopodobieństwo tego że aptekarka okaże się złodziejką jest niepomiernie mniejsze od pewności że moje dane znalazły się teraz w rękach złodzieja. I boję się że nie tylko moje ale i ojca.
   Co do danych widocznych na koncie to jest duże prawdopodobieństwo że wyciekło tylko to co widoczne jest w panelu użytkownika. jak ktoś chciał sie rejestrował podaniem numeru dowodu a nie peselem to może stracił numer a nie pesel. U mnie przy numerach widnieją tylko pesele mimo że VM ma moje pełne dane. Do niczego przy prepaidzie im nie potrzebne. Zastanawiam się czy nie wymagają nr dowodu przy przenosinach
   MM

   Usuń
  2. Hakerzy najczęściej włamują się dla sportu, żeby udowodnić sobie, że potrafią, natomiast jak rejestratorka czy pracownik banku kolekcjonują dane osobowe to na ogół nie robią tego dla samego kolekcjonowania. Już była afera z byłym pracownikiem banku, który miał w domu zbiór kart klientów banku z kompletem danych + wzorami podpisów. Nie znasz dnia ani godziny!

   Usuń
 10. Skoro wyciekły dane (też dostałem sms-a), to powinny być jakieś konsekwencje dla firmy za brak należytej ochrony danych klientów. Coś wiadomo w tej sprawie, czy klienci mogą domagać się w związku z tym jakiejś formy rekompensaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakiej rekompensaty oczekujesz skoro jeszcze żadnej szkody nie poniosłeś oprócz straconych nerwów w święta? Do procesu to trzeba jeszcze szkody w postaci realnego włamu lub oszustwa. I do tego udowodnić trzeba że to z winy VM ktos ukradł ci pieniadze czy wziął pożyczkę. To chyba lepiej z roszczeniami poczekać aż naprawdę cos się stanie a nie za jakies ochłapy podpisać swistek ze nie masz już więcej roszczeń . Na zdrowy rozum nawet jakby ktoś miał i pesel i nr dowodu i nazwisko to nic wielkiego nie powinno się stać bo jednak przez lata wiele się zmieniło. Widze że jeden z operatorów zamiast skanów dowodu potrzebuje przelewu weryfikacyjnego do przeniesienia numeru, to samo pożyczkodawcy, ale tak czy siak - zycie ze swiadomością że złodziej ma twoje dane nie jest komfortowe. Jak bardzo będzie chciał to kłopotów narobi.
   WVM nadal zajmują się liczeniem strat i chyba nawet jeszcze konkretnego doniesienia na policję nie zożyli bo najprawdopodobniej nie mają pełnej bazy skradzionych danych
   MM

   Usuń
 11. No mi też się w końcu udało wydobyć informacje i na szczęście poszedł tylko mój pesel/nazwisko. Pisze na szczęście bo mogło się skończyć na akcji wymiany 3 dowodów więc straty są relatywnie małe. zastanawiam sie tylko czy pesel/nazwisko nie wystarczą do wzięcia prepaida 'na słupa'. Skoro przy rejestracji z dowodu spisywali tylko PESEl (jak udało mi sie dowiedzieć) to nic trudnego spreparować dowód zpeselem i nazwiskiem i zrobić sobie telefon z naszymi danymi (peselem), ale to coś za łatwo mi to wygląda.
  MM

  OdpowiedzUsuń
 12. Proszę o pomoc. Mam teraz w Millenium KO na 2,7% i promocja kończy mi się 10 stycznia. Czy jeśli na ten dzień wyczyszczę konta, to potem muszę w bankowości internetowej zakładać nowe konto oszczędnościowe, czy wpłacać na to dotychczasowe? A może w ogóle nie łapię się na to, bo nie mam żadnej karencji?

  OdpowiedzUsuń
 13. Wyczyść wszystko (ror też) 10 stycznia. Według dotychczasowych zasad promocja zacznie się 12-tego z liczeniem salda z 11-tego. Łapiesz się jeżeli nie zmienią zasad. Dotychczas byli przewidywalni. Oczywiście to samo oszczędnościowe. U ciebie promocje się "nie zazębiają".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby 16.11.2019 roku miał wyzerowane Konto, to z automatu wszedłby w obecną 18 edycję od 11.01.2020r.

   Usuń
  2. A gdybym przypadkiem źle policzył dni i kilka do końca promocji by mi jeszcze zostało (wtedy było na sto), to jeśli wyzeruję na 10 stycznia, to też się łapię na tę ewentualną nową promocję?

   Usuń
  3. Anonimowy@29 grudnia 2019 20:10:
   Tak, nie ma tu znaczenia kiedy koncy Ci sie poprzednia promocja. Wazne aby na dzien badania salda dla noej promocji konto bylo wyzerowane.
   Wowczas po zakonczeniu aktualnej dla Ciebie promocji aktywuje Ci sie nowa promocja.

   Usuń
  4. Dziękuję bardzo za pomocne odpowiedzi.

   Usuń
  5. Nie musisz nic wyliczać - w zakładce promocji masz dokładnie napisane kiedy był okres badania salda i do kiedy Twoja aktualna promocja obowiązuje. Za to właśnie lubię Millenium - wszystkie szczegóły dotyczące promocji są rozpisane czarno na białym. W Aliorze już nie ma tak dobrze i trzeba sobie zapisać kiedy zaczęła się aktualna promocja.

   Co do reszty to tak jak napisali Koledzy - warto zerować zawsze przed dniem końca każdej kolejnej promocji - tracisz dwa dni (nawet nie jak walniesz na oszczędnościówkę w innym banku)a masz pewność, że aktywowałeś sobie każdą możliwą promocję/

   Usuń
 14. Nawet jesli jego okres obecnej promocji konczylby sie po 12/13 stycznia, to takze jesli wyczysci konto na dzien 10.01.2020 to zaraz po skonczeniu jego promocji wpadnie do nowej promocji - tak wynika z regulaminu

  OdpowiedzUsuń
 15. Polcan coś ostatnio nie nadaje, pewnie znów gdzieś fruwa po świecie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już niedługo wracam...

   Usuń
  2. To życzę Ci pięknych i niezapomnianych dni.

   Usuń
  3. Dzięki. W zasadzie każdy wyjazd jest na swój sposób wyjątkowy, bowiem ma swój niepowtarzalny klimat, ale generalnie chodzi o zresetowanie się i naładowanie akumulatorów do dalszego działania.

   Usuń
  4. Polcam twistuje po świecie z świetnym Twisto :-) Latanie po świecie to taka faza, do każdego przychodzi, parę lat i minie. Ja byłem w wielu krajach, powiem że dużo rzeczy mnie bardzo rozczarowało w krajach pseudo rozwiniętych, za to najlepsze wspomnienia mam z Nepalu. Rozczarowała i wręcz oburzyła mnie Australia...Nowa Zelandia jest owszem piękna, ale nudna, Stany Zjednoczone - cóż złota na ulicach tam nie ma, skala biedoty , masowa bezdomność mnie zaskoczyła, podobnie jak narkomania...szkoda mi najbardziej ameryki...
   Co ciekawe ludzie syci, ustawieni w krajach zachodnich są często nieprzyjemni, pazerni, niemili. Zaś ludzie biedni w Azji to można godzinami gadać z nimi. Japonię też wspominam dobrze, ale trzeba być wyluzowanym. To całkowicie inna mentalność. Co ciekawe Rosjanie zwykli ludzie , są jak najbardziej w porządku, nie ma wrogości, jak to media przedstawiają. Podróże dużo uczą. Na koniec: W Polsce wcale nie jest źle, jak tylko nasze lato byłoby dłuższe to już w ogóle byłoby super.

   Usuń
  5. Masz trochę racji, też dawno temu dużo podróżowałem i łączyłem to nawet z pracą w różnych krajach. Ameryki też nie wspominam dobrze, bo wyzysk był okrutny, zrekompensowała to jednak Kanada.
   Potem mi przeszło i wziąłem się za karierę w pracy, ale i to przychodzi, bo i tutaj są granice, a przede wszystkim monotonia w której lata szybko uciekają.
   Potem człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, że lata uciekają,właśnie ze względu na monotonię. Podróżowanie zaś wydłuża życie pod względem psychologicznym. Gdy patrzymy wstecz pamiętamy każdy wyjazd, nie pamiętamy zaś monotonnych dni, niczym się od siebie nie różniących.
   Do podróżowania wróciłem kilka lat temu i znów lata stały się dłuższe. zaś subiektywny czas ponownie zwolnił.
   Wracając do oceny, to Japonia jest bezkonkurencyjna, to jedyny kraj do którego chce się wracać, obecna Jerozolima dziwi różnorodnością kultur i obojętnością na święta, tak hucznie u nas obchodzone.
   Zaś na koniec co do Polski, to właśnie dlatego, że lato jest takie krótkie warto wyjeżdżać nie w lato, lecz zimą. Dni na południu są dłuższe niż u nas, słońca więcej, więc i ochota do życia większa, dlatego od kilku lat wybieram wczasy zimą.

   Usuń
  6. Polcan a wyjazdy organizujesz sam czy przez biuro? Latasz solo czy z kimś ?

   Usuń
  7. I tak, i tak, nie ma tutaj reguły. Obecny wyjazd zorganizowałem całkowicie solo, bo biuro podróży przygotowało ofertę za absurdalne 8.500 zł tłumacząc to rzekomo wyższymi stawkami spowodowanymi bardzo atrakcyjnym miejscem oraz gorącym okresem świąteczno-noworocznym.
   Organizując taki wyjazd sam, można było bez problemu zbić cenę ponad dwukrotnie. Do tego z lepszą lokalizacją oraz płatnością dopiero w dniu przyjazdu (z możliwością bezkarnego odwołania rezerwacji na 5 dni przed przyjazdem) nie zaś minimum na 30 dni przed wyjazdem co jest regułą w biurze podróży.

   Usuń
 16. Czy da się wciąż ewakuować w ciągu jednego dnia więcej niż 50 tys z millenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się, niedawno robiłem przelew aplikacją na 100k i poszło bez problemu.

   Usuń
 17. A propos Twisto: od kiedy będzie można wtłoczyć kartę do Apple Pay?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...