wtorek, 10 grudnia 2019

Nieoczekiwane 3,50% na lokacie w Open Finance


Po kilku latach przerwy dostałem dziś nieoczekiwanie telefon z Open Finance z ofertą ciekawej lokaty. Wczoraj wspomniał już o tym samym TomTom w komentarzu, więc jak sądzę oferta jest dla każdego, więc warto tutaj o niej wspomnieć.

Oprocentowanie jest na pewno godne uwagi, gdyż reklamowane jest jako 3,50% co dziś wygląda bardzo atrakcyjnie. Nie oznacza to jednak, że warto ją brać na ślepo, bo oferentem jest znany nam Open Finance, a tutaj różnie bywało z lokatami.Ostatnim razem lokaty tutaj nie udało się założyć...

Lokata to teoretycznie najprostszy produkt finansowy z możliwych. Open potrafi jednak go mocno zamotać i widać to pod najnowszym tworem, którego nazwy nawet nie znam, przedstawiono mi ją bowiem jako po prostu atrakcyjną lokatę.

Czy faktycznie jest atrakcyjna? Biorąc pod uwagę minimalną kwotę wymaganą na lokacie jaką jest 50.000 zł wydaje się ona być ciekawa dla osób, które mają dość wabików i szukają sposobu na wpakowanie większej kwoty na lepszy procent. Maksymalna kwota to 150.000 zł.

Gorzej jednak wygląda sprawa z oprocentowaniem. Według konsultantki jest to lokata 4 miesięczna i stawka jest podzielona na dwie części:
 • pierwsze 2 miesiące: 3,50%
 • drugie 2 miesiące: 1,80%
Jak zwykle Open z prostej lokaty robi zakręcony produkt, wygląda on bowiem bardzo podobnie do opisanej w artykule sprzed blisko 3 lat. Poinformowałem konsultantkę, że w skali 4 miesięcy średnie oprocentowanie tej lokaty jest niższe aniżeli KO w Getin, gdzie mam obecnie 2,80% i to do wyższej kwoty bo 200k.

Konsultantka na to, że lokatę można zerwać po dwóch miesiącach bez utraty odsetek. To by oznaczało, że mamy możliwość założenia lokaty na pełne 3,50% bez uśredniania po 4 miesiącach. Niestety nie posiadam karty produktu, gdyż Open takie pdf dostarcza nam dopiero po założeniu lokaty.

Jeśli ktoś z Was założył już taką lokatę i mógłby przesłać szczegóły dotyczące tej lokaty to załączę ją do tego artykułu. Ja jednak z tej oferty nie skorzystam z kilku względów o których warto tutaj przypomnieć.

Po pierwsze Open Finance zamknął oddział w moim mieście, więc założenie lokaty wiązałoby się podróżą do innego miasta, lokatę można bowiem założyć tylko w oddziale. Po drugie wizyta do oddziału wcale nie gwarantuje założenia tej lokaty.

Tak się składa, że w przeszłości, gdy oddziału miałem jeszcze niedaleko, dość często zakładałem lokaty w Open, które widoczne były w bankowości Getin bank. Niestety po kilku takich lokatach kolejnych założyć się już nie dało.

Moje ostatnie dwie wizyty w Open zakończyły się totalnym fiaskiem. Spędziłem w oddziale grubo blisko godzinę: pół godziny trwało czekanie na pracownika mimo umówionego spotkania, ten bowiem nie mógł wyprosić obecnego klienta. Drugie pół godziny trwały próby założenia lokaty na co system nie chciał zezwolić.

Konsultant dzwonił na infolinię, pytał co jest nie tak, prosił o cierpliwość, dziękował za wyrozumiałość i koniec końców przeprosił za brak możliwości założenia lokaty. Tym razem nie mam więc zamiaru wybierać się specjalnie do innego miasta by zbadać czy system znów się buntuje i nie chce założyć lokat, które rzekomo miały być pewne.

Ciekaw jestem czy komuś z Was udało się założyć nową lokatę Open. Jeśli macie blisko do oddziału nie szkodzi spróbować, warto jednak podpytać jak wygląda zerwanie lokaty po dwóch miesiącach: czy faktycznie nie traci się prawa odsetek, a przede wszystkim po jakim czasie odzyskujemy swoje środki.

Telefonu od Open nie miałem już od kilku lat, ale zdaniem konsultantki teraz mają do nas dzwonić co pół roku. Wyraziłem zgodę na kolejny kontakt, wszak planuję wizytę w Warszawie w czerwcu przyszłego roku, więc może wtedy uda się zajrzeć do oddziału po jakąś fajną lokatę.

38 komentarzy:

 1. Kiedy trzeba opróżnić konto w Millennium żeby się załapać na najbliższą promocję KO?

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan pisze: "Drugie pół godziny trwały próby założenia lokaty na co system nie chciał zezwolić."

  Mam identyczne niemiłe doświadczenia z ostatniej wizyty w OF. Zawieszanie się systemu nam wszystkim odbieram wręcz za celową "karę" za nie skorzystanie z super ofert proponowanych przez doradcę w zamian za odstąpienie od założenia w/w lokaty ;)
  U mnie dopiero kolejna wizyta w OF pozwoliła założyć promocyjną lokatę, ale na szczęście nie wymagała ona dodatkowej (już 3-ej) wizyty do jej zerwania. Ta obecna może, a wręcz pewnie musi się niestety z tym wiązać :(

  OdpowiedzUsuń
 3. DO mnie dzwonili 2 razy dzisiaj i chyba pod koniec ubiegłego tygodnia. Nie mogłem z nimi rozmawiać w pracy bo w sumie założyłem że i tak nic ciekawego do zaoferowania. Jeździć do oddziału mi się chyba nie chce...

  Apropoz Millenium - mam zapisane zerowanie na 10.01

  OdpowiedzUsuń
 4. Przed laty korzystałem z OF w Warszawie. Zakładałem lokaty za ich pośrednictwem. Jedno co mi utkwiło w głowie to umowy sporządzane długopisem na dziwnych drukach przez kalkę. Po wyjściu z OF bałem się czy to nie jakaś lipa. Wszystko się dobrze skończyło choć jak mnie pamięć nie myli to zwrot kasy był po kilku dniach. Generalnie wtedy zapowiedziałem sobie, że omijam szerokim łukiem. Placówki OF, w których byłem klientem zniknęły i myślałem, że ta firma doradcza zakończyła działanie, a tu czytam, że reaktywacja... To trochę jak y-banking naganiacz do nieboszczek. Dziękuję ale nie skorzystam, tym bardziej, że wszystko owiane wielką tajemnicą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nachalni wciskacze kitów i ta ich mocno mętna oferta, czym się emocjonujecie chłopcy, nie szkoda czasu?

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów opróżniłem do zera trzy rodzinne konta w Idea Banku... myślałem, że przed Świętami rzucą jakąś kość na pożarcie, a tu nic, tylko w dół po pochylni, więc adios.
  Swoją drogą ciekaw jestem z kogo oni żyją, bo z mojej familii już nie...
  Czy po Nowym Roku nie przyniosę im w zębach na 2,2% albo na 2,0... tego nie wiem, na razie 2,8-2,7% ale co będzie dalej???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idea Bank już zredukował zatrudnienie, i będzie je dalej redukował, zresztą nie on sam, w Getinie też się mówi o zwolnieniach. To oznacza spore oszczędności. Czasy ekspansji minęły. Pozamykano kilka oddziałów i 3 oddziały znikają do końca stycznia lub lutego... IB stanie się bankiem internetowym w ciągu 2020r. Docelowo pod koniec przyszłego roku ma być maks. 6 oddziałów. Warszawa, Gdańsk (tu będzie przeprowadzka, bo IB Gdańsk jest w drogim biurowcu Alchemii), Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław. Reszta do likwidacji.
   Lokaty na poziomie 3,5 proc możemy na razie zapomnieć, ale nigdy nic nie wiadomo w przedziale 2.5 - 3.0
   Bank uratował się pożyczkami z NBP, które spłacił. Program zwolnień ustabilizował sytuacje, ale musi być kontynuowany, bo dalej jest za dużo pracowników. Jest jeszcze spokojnie 300 osób zbędnych. To nie są czasy na zatrudnianie ludzi w bankowości, gdzie docelowo 99,9 % procesów będzie w sieci.

   Usuń
  2. "...myślałem, że przed Świętami rzucą jakąś kość na pożarcie, a tu nic, tylko w dół po pochylni, więc adios."

   Jest wręcz przeciwnie niż zakładałeś. Zgodnie z wprowadzoną dziś tabelą oproc. - np. Lokata Beztroska poleciała dalej w dól o 0,1% do 1,4% a jeszcze ok 1,5 m-ca temu była na 1,7% :(

   Usuń
  3. dobry wpis, chyba warto zainwestować w obligacje IDA, wygląda na to że uciekają skutecznie przed toporem

   Usuń
 7. Witam czy lokaty w Open Finance maja gwarancje BFG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ponieważ OF jest tylko pośrednikiem, a fizycznie kasa ląduje w Getin Banku - który tak jak cała reszta banków podlega BFG.

   Usuń
 8. Słuchajcie a ja mam zapisane Millennium ( nie wiem dlaczego na 13 grudnia)? Się pomyliłem ??????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie, ustawiłeś sobie tę datę - jako koniec Twojego indywidualnego (92-dniowego) okresu promocji od kiedy przelałeś na KO Profit nowe środki. Nawiasem mówiąc mam tą samą datę zakończenia się mojej promocji ;)

   Usuń
  2. Też taką miałem, ale to już nieaktualne, bo wyzerowałem KO w Millennium.

   Usuń
  3. !2-tego rozpoczyna się nowa promocja.Środki muszą byc wyzerowane na 11-tego, praktycznie na 10 tego w piątek.

   Usuń
  4. Obecna promocja (18) trwa od 17.11.2019 do 11.01.2020 r. Stąd mam zapisane zerowanie na 10.01.2020.
   Czy coś pokręciłem ?
   Wcześniej zerowałem 15.11.

   Usuń
  5. Jeśli nie pokręciłem, to w Milenium jest tak, że Twoja edycja (18) uruchamia promocyjne oprocentowanie na 92dni. Czyli jak wpłaciłeś środki np.: 18.11.2019 (bo 17.11 to była niedziela), to 18 edycje masz aktywną do 18.02.2020. I do tego 18 lutego nie będziesz mógł uruchomić następnej edycji. Powoduje to, że trzeba odczekać pewien okres do następnej edycji (oczywiście z wyzerowanym kontem), w tym przypadku będzie to pewnie w okolicy połowy marca 2020. Taki już urok KO w Milenium. Jeśli coś zamieszałem, to prośba o sprostowanie zawiłości KO Milenium.

   Usuń
  6. Od blisko roku korzystam non stop z promocji na 2,7%. Warunkiem jest tylko wyzerowanie konta w trakcie korzystania z bieżącej promocji. Zabieram kasę w piątek, przelewam z powrotem w pon i mam pewność że automatycznie po zakończeniu jednej promocji wskakuje mi 92 dni kolejnej na 2,7%.

   Usuń
 9. Dzisiaj byłem w Open Finance, powiedzmy w oddziale na Mazowszu i dowiedziałem się, że OF nie oferuje lokat, a tym bardziej w Getin Banku. Podobno już od jakiegoś czasu nie oferują nic z Getin Banku. I teraz zgłupiałem ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać trafiłeś "równie kompetentną" osobę jak w wielu bankach na infolinii ;) Samo w sobie OF nie oferuje, ale pośredniczy w ich zakładaniu. Jeśli już ma taką promocyjną ofertę - to proponuje założenie jej właśnie w Getin Banku i tak było do tej pory zawsze (osobiście zakładałem takie lokaty w Openie 2 czy 3 razy)

   Moje pytanie do Ciebie - to czy byłeś zaproszony i umówiony na takie spotkanie w sprawie w/w lokaty? Czy wszedłeś do OF potocznie mówiąc z ulicy?

   Usuń
  2. Umówiłem się i myślałem, że będzie jak kilka late temu z taką lokatą (OF -> GetinBank). Niestety pracownik kategorycznie stwierdził, że ostatnio nie oferują żadnych lokat i jako przedstawiciel OF, wie co mówi, a moje informacje o tych lokatach są nieścisłe.

   Usuń
  3. Wydzwaniano do mnie w sprawie tej konkretnej lokaty już 3-krotnie i każdy konsultant przedstawiał te same parametry i warunki lokaty. Mało tego jeden z nich potwierdzał, że bankiem, który będzie prowadził lokatę - jest właśnie Getin, tak więc albo pan, z którym rozmawiałeś jest kompletnie niedoinformowany, albo taka jest wymiana informacji między OF i Getin, że jak to u nich bywa - nikt nic nie wie...

   Usuń
 10. Open finance, Open finance ... zaraz zaraz, czy to nie ci sami, którzy oferowali na początku tego dziesięciolecia te wspaniałe plany pareto, lucro itp. które teraz powoli zaczynają na szczęście odkręcać sądy powszechne? Dziękuję, postoję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to właśnie ci. Mojego kumpla "ubrali" w taki produkt i walczy z nimi do teraz. Ja na szczęście miałem u nich tylko zwykłe lokaty, ale za każdym razem byłem mocno grillowany - aby kasę przeznaczyć na jakiś inny ich "super" produkt. Szczerze mówiąc jak zadzwonili - to aż się zdziwiłem, że jeszcze istnieją ;)

   Usuń
 11. Te Lokate mozna zerwac co miesiąc gdyz odsetki sa tu kapitalizowane co miesiąc. Info od konsultanta.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy jest tu ktokolwiek kto był na spotkaniu i założył tę lokatę? Jeśli tak - to prośba o podlinkowanie karty produktu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Byłem na spotkaniu w open finance. Nie będę powtarzał treści artykułu, bo Polcan zawarł w nim najważniejsze informacje. "Ekspert", z którym rozmawiałem, poinformował mnie, że lokatę bez utraty odsetek mogę zerwać wyłącznie w oddziale Open Finance. Zrywając w Getin Banku czy telefonicznie odsetki przepadają. I najważniejsza sprawa, która pewnie tak jak mnie, zamknie drogę do otwarcia tej lokaty - na dzień zawarcia umowy o lokatę z Open Finance nie można być klientem Getin Banku (konto, lata kredytowa, kredyt itp.).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe, bo klientem Getin jestem od lat, a mimo to miałem telefon z Open. Czyżby Ci z Open nie mieli informacji kto ma konto w Getin skoro lokata i tak na koniec trafia do Getina?

   Usuń
  2. Po pierwsze, dzięki Unknown za przebadanie sprawy. Przyznam szczerze, że znając zagryfki OF nie chciałem tracić na nich czasu i nerwów. Dzieki Tobie ich zaoszczędziłem ;) Zacytuje: "Zrywając w Getin Banku czy telefonicznie odsetki przepadają."
   Tak akurat było z tymi lokatami i przed laty, ale to, że wykluczeni są klienci GB - to nowość i na tyle istotna sprawa, że konsultanci powinni od razu na początku rozmowy o tym ostrzegać! Do mnie wydzwaniano w sprawie tej oferty 3-krotnie i ani razu nie zająknięto się nawet słowem o "tym małym szczególe". Powiedziano za to, że nie mają/nie mogą przesłać mi karty produktu, w której ta informacja powinna być zawarta. PS Już dawno przekreśliłem OF, ale myślałem, że może próbują poprawić swój wizerunek, czy coś. Jednak jak widać Open Fajans - to dalej śmierdzące szambo - do którego lepiej się nie zbliżać...

   Usuń
  3. Ja konto w Getin mam chyba od dwóch lat, więc też powinni się orientować. Chyba, że robią to z premedytacją, by wcisnąć inne produkty. Mnie zachęcano do inwestowania w fundusze inwestycyjne.

   Usuń
  4. Zawsze robili to z premedytacją - żeby wcisnąć "jelonkom" swoje super produkty zamiast danej lokaty, ale Ci bardziej zorientowani (z większymi lub mniejszymi problemami) i tak zakładali lokatę. Jeśli jednak to co przekazał Ci doradca OF jest prawdą, a nie tylko wymówką - żeby, brzydko mówiąc Cię zbyć - to już przegięcie z ich strony. Ja produkty GB mam od lat i tak jak i Ciebie to dyskwalifikowałoby mnie z możliwości założenia lokaty, a dowiedziałbym się o tym dopiero podczas grillowania w placówce OF :(

   Usuń
 14. A jest jeszcze jedna ciekawostka, że nie każdy doradca może taką lokatę założyć, u mnie przy umawianiu na spotkania na konkretną godzinę okazało się że w Szczecinie żaden doradca nie ma uprawnień do otwarcia Lokaty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i udało się ? Jeśli tak to masz może kartę produktu ?

   Usuń
 15. Ja swoja przygodę z Getinem zaczolem za posrednictwem OpenFinance, a pomimo tego nie powiedzieli, ze lokata jest tylko dla nowych.
  Dostalem karte produktu w oddziale OF.
  Lokara nazywa sie "Na dobry start"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prośba do Ciebie - abyś podesłał tą kartę Polcanowi ;)

   Usuń
 16. Czy oferta 3,50% na lokacie w Open Finance jeszcze obowiązuje? Ktoś, coś?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...