niedziela, 1 grudnia 2019

Od dziś 2,70% i 3,50% na KO w Getin + 50 zł na start


Jak już informowałem w piątek od dziś mamy dwie nowe edycje dwu stawek konta oszczędnościowego co jest nowością w tym banku. Do tej pory obie edycje działały niezależnie i zaczynały się oraz kończyły w różnych terminach.

Niestety na głównym koncie w III edycji nowego konta elastycznego mamy już pierwszą obniżkę. Na szczęście nie zmienia się stawka premii dodatkowej bonus za aktywność. 50 zł na start oraz lokata mobilna na 3% pozostają bez zmian.1. Elastyczne Konto oszczędnościowe III - 2,70%
Zaczniemy od podstawowej zmiany czyli obniżki na III edycji konta. Na szczęście obniżka wynosi tylko 0,10pp a nie 0,20pp do czego zdążyliśmy się tutaj przyzwyczaić. Z tego wynika, że obecna jest identyczna z Millennium.

Czy to oznacza, że lepiej trzymać kasę w Millennium? Jeszcze nie, Getin ma kilka dodatkowych atutów, których nie mają bordowi. Wypiszmy je sobie w punktach:
 • promocyjna stawka dla większej ilości środków
 • dłuższa promocja
 • nieograniczona ilość darmowych przelewów
 • premia dla nowych
Po pierwsze oprocentowanie dotyczy kwoty 2x wyższej bo do 200.000 zł. Po drugie trwa przez 4 miesiące czyli o miesiąc dłużej. Po trzecie nie musimy kombinować czy już wykorzystaliśmy darmowy przelew, bo każdy przelew na ror jest darmowy. Punkt czwarty jest omawiany niżej.

Tutaj założysz nowe Konto Elastyczne na 2,70% w Getin bank

Te cztery czynniki powodują, że mimo obniżki Getin wciąż ma lepsze KO. Jedyną wadą konta w Getin jest uwstecznianie daty badania nowych środków, tym razem badanie salda przypada na 26 listopada czyli tym razem o... 5 dni wstecz.Zmienił się też czas trwania promocji i tym razem jest on zdecydowanie dłuższy niż w drugiej edycji. Nowa promocja potrwa aż do 19 stycznia 2019.


2. Bonus dla aktywnych VII - 3,50%
Na szczęście nie zmieniła się stawka na drugiej promocji, którą można łączyć w dalszym ciągu z ofertą na 3,50%. Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane niemal najwyższą stawką na rynku. 

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. VI już edycja tej promocji potrwa 29 lutego 2020.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 30 listopada 2019. Jak widzimy tutaj stała jest data początkowa, lecz o kolejny kwartał wydłużono nam karencję.
3. 50 zł na start - VI edycja od 1 listopada
Konto w Getin to wciąż must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta zaczęła się kilka dni temu bo na początku listopada i potrwa do 29 lutego 2020 zaś jej szczegóły opisałem wczoraj. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)


4. Lokata mobilna 3%
Warto w tym miejscu przypomnieć do dodatkowej korzyści jaką daje posiadanie konta w Getin. To lokata mobilna, którą można odnawiać na 3%. To duży plus bowiem banki nie dają już bonusów za posiadanie apki, a nawet zmuszają nas do ich instalowania za friko.

Dobrym tego przykładem jest Pekao, gdzie tylko przez apkę mamy możliwość zrobienia przelewu za darmo. Nie ma jednak żadnych fajnie oprocentowanych lokat mobilnych. Getin jest tutaj wyjątkiem. 10.000 zł do na 3% to miły dodatek do konta:)


 Podsumowując dużo się zmieniło u zielonych i to zdecydowanie na plus. Mamy bardzo dużo promocji jak na jeden bank. Do tego można doliczyć bardzo dobrą obsługę, to której trudno się przyczepić. A wszytko za jeden banalny warunek jednej płatności kartą:)


Regulamin promocji Elastyczne konto oszczędnościowe III 2,80% KO w Getin
Komunikat dla posiadaczy Elastycznego konta o darmowych przelewach 
Regulamin VII edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO
Regulamin VI edycji Polecam Proste Zasady

16 komentarzy:

 1. sentymentalne literówki zostawiłeś , 2,8% chlip ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z wielkim żalem i oporami muszę je zmieniać na 2,70%:(

   Usuń
  2. W regulaminie EKO też ;)

   Usuń
 2. Sprawcie sobie sobie odsetki na KO .Mi kolejny raz źle na liczyli i ponownie musiałem reklamację pisać.Nie wiem jak ten ich system działa i jak to jest możliwe

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanko, miałem przekształcić to stare konto oszczędnościowe na którym mam jeszcze 3% przez kilkanaście dni na to nowe EKO. Jednak teraz tak sobie myślę, że zostawię to stare i otworzę to nowe EKO. Moje pytanie to mam bonus za aktywność na tym starszym koncie, czy jak otworzę to nowe EKO ten bonus 3,5% do 10 tys. pozostanie na tym starym, czy przejdzie na to nowe EKO ? I w ogóle czy można zrobić tak jak napisałem ? Otworzyć to nowe EKO, zostawić stare i na nim 10 tys. wycofać resztę środków za kilkanaście dni i wrócić na to nowe po 19 stycznia ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Koledzy takie pytanko bo 28 listopada założyłem nowe KO Elastyczne w GETIN (stare KO zostało), wpłaciłem 28 listopada około 16 nowe środki w/w 500zł i naliczyło mi brutto 11 groszy, a netto po podatku 8 groszy - czy to jest prawidłowa wartosć przy promocji 2,8%, bo w szczegółach rachunku brak info o promocji/stanie nowych środków itp. oraz nie przyszła wiadomosć w bankowości internetowej że warunki zostały spełnione i że promocja ruszyła, pisałem przez wiadomosć w bankowości i dzwoniłem na infolinię i oni widzą że promocja ruszyła, a że mają jakieś problemy techniczne i dlatego ja nie widzę, ewentualnie kazali zaktualizaować przeglądarkę i wyczyścić ciasteczka, ale chyba dobrze naliczyło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...czy to jest prawidłowa wartosć przy promocji 2,8%"

   Tak, prawidłowo Ci naliczyli :)

   Usuń
 5. W moim przypadku kasa do 19 stycznia będzie w Mille i dopiero wtedy uruchomię sobie promocję w Getin

  OdpowiedzUsuń
 6. Usuwał ktoś już może profil netcredit i blue media? czy lepiej może najpierw wykorzystać bon zanim to się zrobi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Profil blue media warto sobie zatrzymać. Z informacji jakie otrzymałem mają być nowe akcje specjalne, więc może się to przydać.

   Usuń
 7. Moje konto nazywa sie Konto oszczędnościowe czy to jest to samo co Elastyczne Konto oszczędnościowe i czy obowiązuje u mnie 2.7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. To jest zwykle konto oszczednosciowe

   Usuń
 8. Zawrotna przy przelewie do GB już tylko 1,9% :)

  OdpowiedzUsuń
 9. hej, jeśli jest kasa na KO proste zasady np 100 i dzis zalozylem KO elastyczne i wplacilem na nie z innego banku np 100 to teraz jeśli wyplace kase z pierwszego KO to na drugim juz nie bedzie 2.7% bo nie bedzie to jako nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Środki na koncie osobistym proste zasady nie są brane pod uwagę do spełnienia warunku nowych środków.

   Usuń
  2. A lokatę mobilną lepiej założyć po wpompowaniu pieniędzy na Eko Czy to bez znaczenia?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...