środa, 11 grudnia 2019

Nowy bluebonus IV z 100 zł w gotówce + 100 zł do empiku za pożyczkę z RRSO 0%


Dziś rusza nowa jeszcze lepsza oferta hitowego Blue bonus. I to w dniu kiedy kończy się hit ze 100 zł w NetCredit. Tym razem oferentem nie jest już wspomniana firma, bo jak wiemy taki bonus jest tylko jednorazowy.

Do poniedziałkowej oferty Pożyczki Plus z premią 67 zł jakoś nie mam przekonania. Bluebonus to jednak sprawdzona firma znana z przelewów natychmiastowych, wszak nie było żadnych problemów z NetCredit. Nie powinno więc być problemów i tym razem z nową promocją w której do zgarnięcia jest 100 zł w gotówce oraz 100 zł do empku.


Kto może brać w tym udział? Tym razem pożyczkę udziela Smart Pożyczka, która należy do grupy Aventus. Do tej samej grupy należy też omawiana w poniedziałek Pożyczka Plus  z ofertą z premią 67 zł - o dziwo można w obu promocjach brać udział!:)

Tutaj zgarniesz do 200 zł za pożyczkę RRSO 0%

Nowy bluebonus potrwa do końca roku czyli do północy w Sylwestra. Na promocyjnej stronie znów mamy licznik, który odlicza ile zostało nam do końca promocji. Nie przewiduję więc tego by powyższy link promocyjny przestał być aktywny jeszcze w tym roku.

Warunki są identyczne jak z Netcredit

Co trzeba zrobić by zgarnąć 100 zł?
Warunki są identyczne jak w przypadku premii z NetCredit. Należy wziąć pożyczkę i przetrzymać ją przez 14 dni by dostać od oferenta czyli Bluebonus 100 zł. Nagroda będzie w formie przelewu na wskazane przez nas konto.

Jeśli uda mi się zdobyć tę pożyczkę, znów rzecz jasna mam zamiar zatrzymać ją na dłużej. Tym razem mam zamiar jednak składać wniosek o jak najniższą kwotę. Pożyczki to nie konta, gdzie nie ma ograniczenia co do ilości kont jakie posiadamy. Tutaj musimy przejść weryfikacje, a każda pożyczka czy kredyt zmniejsza naszą zdolność.

Innymi słowy jak zawnioskujemy o za dużą kwotę system może nas odrzucić. Innymi słowy o im mniejszą stawkę zawnioskujemy, tym większa szansa na to że weryfikację przejdziemy pozytywnie. Będę informować o tym jak to miało miejsce w moim przypadku podobnie jak to miało miejsce z Netcredit, gdzie wnioskowałem o 3000 zł a dostałem 950 zł.

Harmonogram akcji specjalnej Blue bonus IV

Kiedy nagroda? Tym razem organizator przewidział miesiąc oczekiwania na nagrodę po zakończeniu jej trwania. Jak widzimy na powyższym harmonogramie o przyznaniu nagrody zostaniemy poinformowani do 31 stycznia 2020.


1 Możliwość zdobycia 100 zł do empiku
Nowością w nowym Blue bonusie jest fakt możliwości zdobycia dodatkowej stówki na zakupy do sklepu empik. Konkurs może nie jest dla każdego, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wziąć w nim udział zważywszy fakt, że codziennie wygrywa aż 5 osób.


Na czym ten konkurs polega? Po prostu na złożeniu życzenia na stronie partnera. Zadanie konkursowe brzmi: 'Złóż nam kreatywne życzenia świąteczne'. Jeśli ktoś lubi się bawić w kreatywność i wymyślać fajne życzenia w okresie przedświątecznym nic nie stoi na przeszkodzie by wziąć w tym udział.

Tutaj zgarniesz do 200 zł za pożyczkę RRSO 0%

Konkurs potrwa jednak krócej aniżeli nowy Bluebonus. Co zrozumiałe kończy się przed świętami czyli 23 grudnia 2019, trudno bowiem oczekiwać by wysyłać życzenia już po świętach. Opis konkursu mamy oczywiście w osobnym regulaminie. Ku rozwadze!
Na koniec ważna przestroga dla osób, które z tego typu promocją spotykają się po raz pierwszy. Niezwykle istotne jest by oddać pożyczkę w terminie czyli do 30 dni. Tylko w tym terminie nie będziemy mieć żadnych kłopotów i możemy upomnieć się o stówkę.

Kto jednak przegapi ten termin może się narazić na to potężny RRSO, który z przyjaznego 0% zmieni się na aż 1958,47%. Z tego powodu najlepiej oddać kasę od razu po 14 dniach, tym bardziej że czeka nas okres świąteczno-noworoczny w którym dużo jest wolnych dni.


Regulamin oferty Blue Bonus IV
Regulamin konkursu Kalendarz świąteczny 

77 komentarzy:

 1. Ciekawe czy jeśli zawnioskuję o 3000zł i odrzucą wniosek to czy tutaj też jak w Netcredit proponują mniejszą kwotę? Nie wiadomo czy późniejsze ponowne złożenie wniosku o mniejszą kwotę traktowane będzie już jak nie nowy klient?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie radze eksperymentować. Wpisując pierwszy raz swoje dane trafiasz do bazy danych firmy więc jeśli odrzucą wniosek a Ty potem ponownie złożysz wniosek, to mogą uznać, że już jesteś ich klientem.

   Mam nauczkę z CA. Wziąłem kiedyś limit w koncie tylko po to by go od razu przenieść do Millennium i od razu go zamknąłem. Ani razu z niego faktycznie nie skorzystałem, a mimo to przy składaniu wniosku o promocję ze zwrotem mniejszej kwoty niż się wzięło zostałem odrzucony. Powód? Ich zdaniem brałem już kredyt. Na logikę nie ma to sensu, ale nauczyło mnie to by nie ryzykować i przy pierwszym podejściu brać jak najwięcej bo nowym jest się tylko raz.

   Usuń
  2. Teoretycznie najmniejsza kwota o jaką można wnioskować to 300 zł. Czyli całkiem fajnie nawet dostać 100zł w gotówce i może nawet 100 zł do empiku zgłaszając się tylko po 300zł

   Usuń
  3. W takim razie czekam na relacje jak komu poszło :)

   Usuń
 2. Czyli można wziąć jakąś minimalną pożyczke np. na 500 zł?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ktoś otrzymał 100pln za promocję w NetCredit? kasa miała być 6 grudnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dostałem informację na maila, że nagroda będzie wypłacona do 20 grudnia)

   Usuń
 4. No to sobie ze mnie zażartowali. Podałam mniejszą kwotę, jak zalecił Polcan. W następnym oknie propozycja : https://ibb.co/xF3Dws2 . Mówię, 'Hej, fajnie:)' i następna informacja : https://ibb.co/88GjrRv . xD
  No żarty se stroją... Niby dalej mogę wziąć taką pożyczkę RSSO 0%, ale wyskakuje komunikat, że blokada na 24h.
  Ci aventus to jakaś litewska mafia kredytowa:)

  Fik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opisujesz podobną sytuacją jaką opowiedział mi telefonicznie czytelnik dla pożyczki omawianej w poniedziałek. Jemu też kazali ponowić po dniu próbę.
   Sytuację przekazałem do organizatora czyli Bluebonus by przebadali co jest grane bo wygląda mi to na specjalną zagrywkę. Będę dawał znać na bieżąco czego się dowiedziałem.

   Usuń
  2. Mysle spróbować jutro, ale jadę na tydzień na narty i nie wiem czy znajdę czas. Zobaczymy:)
   Fik

   Usuń
  3. Na pewno warto, tym bardziej, że właśnie dowiedziałem się, że kumpel wnioskował o niższą kwotę, przyznano mu wyższą ale obstał i przy swoim i weryfikacja przeszła pozytywnie.
   Udanego wypoczynku:)

   Usuń
 5. Dwa dni temu próbowałem złożyć wniosek na ta pożyczkę za 67 zł ,ale tak gdzieś przy wpisywaniu danych pracodawcy odechciało mi się (jednak 67 zł to mało trochę) i wniosku nie złożyłem ,jednak następnego dnia ktoś do mnie dzwonił dwa razy i wg informacji to ci od pożyczki,nie odebrałem ale napisałem emaila żeby nie przetwarzali moich danych bo jakim prawem. I się teraz zastanawiam czy jestem czy nie jestem w bazie wg nich.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam takie wrażenie że po pojawieniu się okazji na blogach z premią (oprócz netcredit -jedyna solidna firma) to bardzo dużo osób zaczynają odrzucać nawet tych co zarabiają dużo pieniążków . Albo częsciowo chcą bazę danych zbierać i specjalnie odrzucają albo moze jakaś fala chętnych się rzuciła a pieniędzy w puli nie ma. Znając okazje to ludzi naprawdę jednego dnia moze rzucić się multum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przewidzieli jaka potęga drzemie w blogu o promocjach:)
   Większość z nas (chyba) traktuje to jako przyjemne i pożyteczne hobby, i nie musi brać kredytu czy założyć konta żeby przeżyć do pierwszego.

   Trochę przypomina mi to ybanking. Tez niby coś dawali, ale chodziło o wzięcie kredytu czy jakiejś inwestycji. Jak rzucili się na nich ludzie z bloga ładujący same depozyty to się zaczęli powolutku zwijać.

   Nie zrewolucjonizuje to rynku. Ale chwali się inicjatywę:) A my przy okazji wyrwiemy stówkę:)

   Usuń
 7. Mam potwierdzenie od czytelnika. Wnioskował o 800 zł, przyznano mu 3000 zł, ale obstał przy swoim i pisze mi w mailu, że mu przyznano:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak potwierdzam. Dostałem 800 zł. Była propozycja 3000 na którą NIE PRZYSTAŁEM.
  Korzystałem z Kontomatik mimo pewnych obaw, podałem jednak konto które i tak niebawem zamknę tak dla pewności. Przez to szybka weryfikacja. Mam konto w Blue bonus więc już na starcie wystarczyło się zalogować a nie tworzyć nowego konta. Trochę zamieszania jest na końcu bo odpala się panel do zalogowania z Loginem - Peselem i hasłem którego nie ma. Przychodzi jednak ono (jednorazowe) na maila.
  Kasa już na koncie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak się da, tym bardziej że jak pamiętam brałeś też udział w akcji Bluebonus z NetCredit:)
   Ja planuje zrobić swoją próbę jutro do południa. Dam też znać jak poszło.

   Usuń
 9. „Jeśli uda mi się zdobyć tę pożyczkę, znów rzecz jasna mam zamiar zatrzymać ją na dłużej” — dlaczego?
  Coś za tym przemawia? Na odsetkach i tak się przecież na takiej kwocie prawie nic nie zarobi, nie lepiej spłacić jak najszybciej i zamknąć sprawę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic po prostu jak mam zobowiązanie to trafia ono na listę płatności i oddaje w ostatnim możliwym terminie i nie ma tu znaczenia kwota. Nawet internet za który płacę 29,90 zł płacony jest ostatniego dnia.
   Może dla pojedynczej transakcji prawie nic się nie zarobi, ale w skali roku przy stałym korzystaniu z tej zasady zyski są już znaczne.
   Oczywiście można zrobić inaczej i zapłacić wszystkie zobowiązania za rok z góry jak za czynsz, światlo itd. Znam takie osoby, które tak robią by mieć spokój na zapas, ja jednak przywykłem do wykonywania wielu przelewów w jak najdalszym terminie.

   Usuń
 10. A co oznacza sformułowanie w regulaminie?

  Warunkami wzięcia udziału w Promocji są:
  2.3.3. Nie zawarcie wcześniej umowy pożyczki z Partnerem lub za pośrednictwem Partnera.
  Wcześniejsze zawarcie umowy pożyczki przez dany podmiot z Partnerem lub za pośrednictwem
  Partnera wyklucza możliwość udziału w Promocji.

  Kto tu jest partnerem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aventus Group Sp. z o.o. masz to w definicjach na samym początku regulaminu.

   Usuń
 11. Potwierdzam, że jest zamieszkanie z kodami/hasłem do logowania. Ja zalogowałem się kodem z sms a nie tym jaki dostałem na maila. Chyba wszystko ok...

  OdpowiedzUsuń
 12. Na szybko. Kasa już na koncie, wnioskowałem o 800zł. Od razu pojawiła się propozycja 3000zł ale zostałem przy swoich 800zł. sporo zamieszania przy weryfikacji konta (kontomatik) i smsem z hasłem do logowania. Tzn na maila i sms przychodzą dwa różne hasła. Ja użyłem tego jednorazowego z sms i potem zmieniłem na swoje. Później z ciekawości użyłem tego jednorazowego z maila i też mogłem się zalogować (mimo wcześniejsze zmiany hasła na swoje - dziwne)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój wniosek o tysiąc złotych został odrzucony, ponieważ nie spełniam kryterium wypłacalności. Ale jaja, koń by się uśmiał. Jedno pewne, nie sprawdzają w BIKu, bo nie miałem alertu. Czyli chyba totolotek. Nie będę płakał z tego powodu, choć dałem im za darmo moje dane. Pies ich trącał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój też z tego samego powodu.
   Zastanawia mnie jednak, czy nie da się wnioskować raz jeszcze o jeszcze mniejszą kwotę. Wszak liczy się pierwsze przyznanie pożyczki darmowe, a tego do tej pory nie mieliśmy.
   To jednak śliski teren i obawiam się czy coś takiego jest możliwe

   Usuń
  2. Ja przypadkowo zarejestrowałem się dwa razy ale mimo to udało się dostać pożyczkę

   Usuń
  3. Mój wniosek na 3 kzł, też odrzucili z tego samego powodu. Nie próbowałem z niższą kwotą. Odpuszczam.

   Usuń
 14. RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 0%, całkowity koszt 0 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni, z zastrzeżeniem terminowej spłaty.
  Reprezentatywny przykład dla pożyczki nieobjętej promocją: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 1958.47%

  Czy jak ktoś się zdrzemnie i nie spłaci w ciągu 30 dni to pożyczka staje się nieobjęta promocja?
  Ludzie, jak czytam, że obracacie kwotami 100, 200, 300K a tu nagle idziecie w takie ryzykowne g...o!
  Apeluję o opanowanie żądzy... póki nie jest za późno.
  A co się stanie jak dzień przed spłatą pożyczki ktoś nagle umrze lub zginie w wypadku samochodowym, to po kilku latach narosną takie odsetki, że wasi spadkobiercy oddadzą cały swój majątek aby się uwolnić od zadłużenia, które będzie narastać lawinowo. Spadkobierca np. współmałżonek przyjmie spadek w nieświadomości zaciągniętych pożyczek.
  Ludzie opanujcie się, a Ty Polcan pomyśl o konsekwencjach portalu za wprowadzenie kogoś w błąd przez niedoinformowanie.
  Jeszcze raz apeluję o rozsądek i opanowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu masz bezdyskusyjną rację. Zbytnio uznaję, że wchodzą tu tylko osoby świadome, które używają kredytówek i darmowych długów na co dzień tak jak ja.
   Ale zawsze może się zdarzyć ktoś, kto jeszcze nie ma o tym pojęcia.
   Dodałem na koniec artykułu dodatkowe akapity przestrzegające o tym takie osoby.

   Usuń
  2. Dlatego ja mam zamiar oddać tą kasę zaraz po upływie wymaganych 14 dni. I taka dziwna sprawa, na umowie pożyczki mam do oddania 800zł +1 grosz opłata weryfikacyjna. Dziwnie jest to napisane i teraz nie wiem czy mam oddać 800,01zł

   Usuń
  3. Do Anonimowy12 grudnia 2019 11:21
   Twój komentarz - to prawdziwy głos rozsądku. RRSO przy nieterminowej spłacie jest tu tak kosmiczne, że aż szok. Na pewno nastawiają się, że jak ktoś przegapi/zdarzy się losowy wypadek i pożyczka nie zostanie w terminie spłacona - to i tak pożyczanie innym "za darmo" zwróci się im z nawiązką. I tu nie chodzi tylko o brak pojęcia niektórych osób odwiedzających forum, o którym wyżej wspomniał Polcan. Chodzi również o przypadki losowe, których przecież nie brakuje i nie da się przewidzieć. Taka pożyczka odbije się wtedy czkawką i to nie tylko osobie pożyczającej, ale być może (tak jak to opisał wyżej Anonimowy) i jego rodzinie. Trzeba naprawdę podejść do tego z rozwagą.

   Usuń
 15. Niestety mi także odrzucono ofertę tej pożyczki ze względu na rzekomy brak wiarygodności kredytowej. Likwidacja konta w smartpożyczki można dokonać pisząc na:
  info@smartpozyczka.pl​​​​​​​

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto można usunąć wewnętrznym poleceniem po zalogowaniu się do serwisu. Ale to nie załatwia sprawy.

   Pomimo negatywnej decyzji przekazują dane do swoich “partnerów biznesowych”, wg. informacji które uzyskałem są nimi:
   Incredit Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszwa, KRS 0000604092•
   Provident Polska SA ul. Inflancka 4A, 00189 Warszawa, KRS 0000009389
   LepszaOferta.pl S.A., os. Bohaterów Września 82, 31621 Kraków, KRS 0000410204
   Odnaol Sp. z o.o., ul. Prosta 68, 00-838Warszawa, KRS 0000624003
   Traffic Control S.A., Rue AdrienLachenal 20, 1207 Geneva

   W momencie przekazania danych, każda z tych firm staje się administratorem waszych danych i DO KAŻDEJ Z NICH sprzeciw wobec przetwarzania i żądanie usunięcia danych NALEŻY WYSTOSOWAĆ ODDZIELNIE.

   Usuń
 16. Nie w temacie, ale może teraz IDEA trochę podniesie %-ty na lokatach - aby uzbierać na niedopłacony podatek w 2016r. - o czym donosi Bankier.pl:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-ma-wyniki-kontroli-podatkowej-wskazujace-na-nieprawidlowosci-w-podatku-za-16-7788712.html

  OdpowiedzUsuń
 17. Ambergold i Getback nic Was nie nauczył.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nawołując wszystkich do powstrzymania żądzy...
  Wiem, że wszystkim nam trudno się pogodzić z faktem, że banki nie pokrywają nawet na najlepszych depozytach wysokości inflacji, co w praktyce oznacza, że za deponowanie środków w bankach mniej czy więcej ale wszyscy płacimy.
  POLCAN, warto byłoby otworzyć rozsądną dyskusję na temat zabezpieczenia naszych środków finansowych przed przypadkami losowymi.
  1. Zgodnie z prawem bankowym w przypadku śmierci właściciela konta - wypłacenie z konta wszystkich środków przez pełnomocnika czy nawet współwłaściciela rachunku jest nielegalne i bank może zażądać zwrotu wypłaconych środków.
  2. Praktycznie każda czynność na koncie włącznie z logowaniem wymaga wklepania otrzymanego esemesem pinu. Mam zwykle od 5-8 kont bankowych na których mam zdeponowane środki. Lecę za granicę na urlop i trafia szlak mnie i mojego smartfona. Czy jest sposób na wypłacenie środków z konta przez rodzinę jak praktycznie każda czynność wymaga logowania esemesem na telefonie, który jest niedostępny?
  Ostatnie unijne obostrzenia dot. logowania ograniczają do minimum możliwość ratunku środków przez rodzinę w przypadkach losowych.
  Czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że się mylisz. Logując się nie klepię pinu i nie loguję się przez sms. Należy uświadomić zaufaną osobę jak się dobrać konta gdyby miałby Cię trafić szlag i luz.

   Usuń
  2. Dot 1. Gdzie to przeczytales? Pelnomocnik, a napewno wspolwlasciciel konta przeciez ma dyspozycje wyplaty.

   Dot 2. Tylko w oddziale gotowka wtedy.To logowanie przez Sms jest niepraktyczne, tez sporo jezdze i nie wszedzie mi dziala roaming... Fajnie temat rozwiazal np. Hypovereinsbank w niemczech, jest swietna i prosta aplikacja i nie potrzeba Smsa, wystarczy potwierdzic login w appce pinem. Oczywiscie nasi informatycy w PL na to nie wpadli. Appki niektorych bankow w PL to bardziej gry komputerowe w Javie. Wolne i naszpikowane bledami, no appki Nestbanku czy Aliora.

   Usuń
  3. Pełnomocnik i współwłaściciel konta ma dyspozycje wypłaty TYLKO do momentu śmierci ustanawiającego pełnomocnictwo lub współwłaściciela.
   Również w oddziale wypłata środków po śmierci właściciela lub współwłaściciela jest niezgodna z prawem. Wszystkie środki nieboszczyka wchodzą w masę spadkową i TYLKO za zgodą sądu można nimi dysponować (poza jakimiś groszami na koszty pogrzebu).

   Usuń
 19. Odmowa ze względu na „politykę firmy”. Dziwne, bo jedyne moje kredyty to 3 KK, które zawsze spłacam w grace period. Innych nie miałem i nie mam.
  Teraz walczę o zaprzestanie przetwarzania i usunięcie danych. Niestety cwaniakują – że mail nie z tego adresu rzekomo wysłany (chociaż to ten sam, który podałem we wniosku).
  Słabe – chociaż w sumie to chyba zawsze tak wyobrażałem sobie tych „chwilówkarzy” - jako pazernych, acz sprytnych cwaniaków.

  OdpowiedzUsuń
 20. Na inny temat. Ile dostajecie z City (jeśli łapiecie się na maksimum 3%) od zdeponowanych 100.000 złotych? Bo mi nijak nie wychodzi właściwa kwota (jest zaniżona).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~199,73 zł wychodzi za listopad. Jeśli masz za mało - pisz reklamację.

   Usuń
  2. Ta zaniżona kwota to może być to co dostałeś w ostatnim dniu miesiąca czyli 0,10% i 0,70% na początku grudnia od sumy 15 000 zł.

   Usuń
  3. Dziękuję za informację. Mnie wypłacili - już ze wszystkim "po drodze" 193,07 zł. Złożę więc reklamację. Zresztą już drugą - poprzednia dotyczyła ściągnięcia ode mnie 6,00 zł za usługę CityPhone, z której zrezygnowałem od razu przy podpisywaniu umowy.

   Usuń
  4. Różnica 6 złotych to ok. 1/30 odsetek. Listopad miał 30 dni, a banki liczą za dni bieżące w miesiącu, a nie za miesiąc. Czyli odsetki za 31-dniowy miesiąc są inne niż za 28-dniowy luty.

   Usuń
  5. Mnie wychodzi tak:
   100 tys. zł * 0,10% = 6,66 zł
   15 tys. zł * 0,70% = 6,99 zł
   100 tys. zł * 3% = 199,73 zł
   Wychodzi mi, że brakuje Ci 6,66 zł jeszcze.
   Reklamacja jak nic.

   Usuń
 21. Zrób kogoś współwłaścicielem konta, wszak co 2 to nie 1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać, że większość z forumowiczów nie ma elementarnej świadomości prawa bankowego i skarbowego na wypadek śmierci posiadacza lub współposiadacza konta. Szkoda, że POLCAN nie otwiera takich tematów, tylko rzeźbi w kale miękkim podniecając wisienkowiczów ofertami dającymi 67złotych zysku w jakichś bardzo wątpliwych akcjach pożyczkowych.

   Usuń
  2. Współwłaściciel czy pełnomocnik nie ma prawa podjąć forsy po śmierci właściciela konta. W przeciwnym wypadku staje się oszustem i mogą być poważne kłopoty z tego tytułu. Więc nie radzę.
   Ale warto pomyśleć o zapisie na wypadek śmierci. Teraz to chyba ok. 100 tys. zł. Dotyczy to kont summa summarum a nie, że 100 tys. zł w banku X i następne tyle w banku Y. No i nie trzeba płacić podatku. Wystarczy zgłosić w skarbówce ale klient nic nie płaci z tego tytułu. Mówię tu o takich ludziach jak: mąż, żona, dzieci, rodzice czy rodzeństwo, czyli grupa zerowa czy jak tam to zwą.

   Usuń
  3. @22:41
   Jestem otwarty na każdy temat jaki ciekawi czytelników. Niejednokrotnie pisałem, że każdy może napisać artykuł do publikacji pod dyskusję, wystarczy przesłać go na mojego maila.
   Temat jest dość szeroki, będąc współposiadaczem czy pełnomocnikiem mamy pewne prawa ale z drugiej strony pozbawiamy się bycia prawa do bycia nowym klientem banku. Niejednokrotnie miałem problem z udziałem w promocji, gdy byłem pełnomocnikiem dla brata, wykluczało mnie to z wszystkich możliwych promocji banku.
   Z drugiej strony nie było problemu z wypłatą środków z konta po śmierci matki. W obu przypadkach byłem pełnomocnikiem.

   Usuń
  4. Byłeś pełnomocnikiem i nie miałeś problemów ponieważ bank nie wiedział, że Twoja Mama zmarła. W przeciwnym wypadku miałbyś nieziemskie problemy lub możesz jeszcze mieć.

   Usuń
  5. Nie było ani problemów z wypłatą ani z zamknięciem konta. W uzasadnieniu podałem przyczynę zamknięcia konta.

   Usuń
  6. Ciekawy temat z tymi 'na wypadek śmierci'... Też poproszę o rozwinięcie.
   Z moich niedawnych przygód, co powiedzie na temat prawa spadkowego. Gotówka na lokatach wchodzi w skład majątku, nie można tak po prostu sobie jej wypłacić. Trzeba pokazać bankowi jakiś protokół dziedziczenia lub sądowe nabycie spadku. Ale do tego to czasami dłuuuuga droga.

   Prawo spadkowe w PL to relikt czasów bodajże stalinowskich lat '50. Myślicie, że wpis w 'testament' wszystko załatwi? Nic z tego. Wpisane rzeczy w testament lądują w sądzie, lądują przed sadzią, on rozdziela majątek w majestacie prawa, zgodnie z wolą zmarłego (kolejność nie!-przypadkowa...). Żeby częściowo 'dobrać' się do jakiejś części majątku po śmierci stworzono inny trik tzw. zapis windykacyjny. Dzięki temu, uwzględniony w zapisie windykacyjnym może po momencie śmierci dysponować zapisanym majątkiem (np jakieś sprawy firmowe, rachunki,... takie proste rzeczy). Ale to niestety nie znaczy, że go dostaje na zawsze. Sąd ostatecznie dostaje wszystko i rozdziela zgodnie z wolą zmarłego. Zapis windykacyjny pomaga w bierzących sprawach, nie daje pewności dziedziczenia. Jeżeli jest się jedynym spadkobiercą to lepiej, zależy jak szybko uda się załatwić papierologię i sąd nie będzie zbyt zarobiony. Jeżeli pojawi się jakiś wydziedziczony 'kuzyn' i zaskarży sprawę rozdziału cywilnie - czeka was batalia przez lata. Rodzinę ma się taką jaką ma :)

   Usuń
  7. Jak to dobrze, że mają burdel w bankach.

   Usuń
  8. No to popełniłeś przestępstwo i lepiej żebyś się tym tutaj nie chwalił. Tak jak już ktoś napisał powyżej, wszelkie pełnomocnictwa wygasają po śmierci danej osoby. Można oczywiście iść do banku, który zapewne dostaje (lub nie) taką informację po pewnym czasie i zrealizować wypłatę, ale... nie jest to zgodne z prawem.
   My w swojej "wspólnocie małżeńskiej" po prostu mamy dostęp elektroniczny do wszystkich swoich kont/lokat (bo przecież są to wspólne pieniądze) i jeśli wykażemy się odpornością psychiczną, to "tuż po" możemy wykonać konieczne przelewy. Chociaż zapewne poczekamy na zatwierdzenie testamentu u notariusza, ponieważ mamy bardzo klarowną sytuację rodzinną (jedna córka, której nigdy nie żałowaliśmy kasy:)).
   Inny przedmówca poruszył temat zapisu na wypadek śmierci - warto to zrobić, bo kwota jest na tyle duża, że nie będzie problemów z pokryciem koniecznych wydatków. Jedyny problem w naszej niestabilnej rzeczywistości bankowej to taki, że na koncie głównym nie zawsze trzymamy tak sporą sumę, a inne, "lokatowe", często się zmieniają.

   Usuń
  9. Chociaż bank postąpił bardzo "po ludzku", to jednak niezgodnie z prawem. Byłam świadkiem jak (pewnie inny) bank odmówił jakichkolwiek czynności w imieniu zmarłej, której córka była pełnomocnikiem. Chyba że Ty miałeś już notarialne/sądowe poświadczenie testamentu, ale o tym nie piszesz.

   Usuń
  10. Podjęcie gotówki lub przelew po śmierci właściciela konta może się oczywiście udać gdy jeszcze bank nie ma wiedzy o śmierci ale np...
   wyczyszczenie konta bankowego emeryta, którego renta/emerytura przychodzi na rachunek w banku i nagle ZUS powiadamia bank o śmierci właściciela konta może spowodować, że bank się kapnie, że konto było czyszczone...
   Czy zdarza się, że bank wzywa czyściciela do zwrotu środków? Tego nie wiem ale gdzieś czytałem w necie, że ma prawo...
   A jeszcze inną sprawą jest wyczyszczenie konta przez dokonanie przelewu przez osobę nie będącą pełnomocnikiem, a tylko posiadającą loginy np. nieboszczki matki czy ojca...

   Usuń
 22. Właśnie dostałem z nr 664079263 jakiegoś gównianego smsa namawiającego do pozyczek , chwilówek. nigdy wczesniej nie było takiego g..a. Czy to nie przypadkiem nie po wczorajszym odmownym wniosku o kredyt do Smart Pożyczka? Przecież mi napisali że jestem niewypłacalny. Trzeba wyczyścić dane u nich. Przekręciaże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem podobnego z 573900722.
   Po NetCredit też dostawałem, ale po bodaj trzech bez odpowiedzi przestali przysyłać kolejne. Ja to po prostu kasuję, bo to śmieci.

   Usuń
  2. nie po to wykupywałem biki i korzystałem z innych zastrzeżeń, aby teraz wszystko psuś i ładować się w firemki chwilówkowe :) nie dla mnie te promocje, chociaż zachłanność jak zwykle napiera na zdrowy rozsądek, ale trzeba dać jej odpór :)

   Usuń
 23. Pełnomocnik w chwili śmierci właściciela traci wszelkie prawa i pełnomocnictwa. Zapis na wypadek śmierci to 20-krotność średniego wynagrodzenia, czyli teraz chyba około 100k. Ma on pierwszeństwo przed dziedziczeniem ustawowym. Ciekawostką jest artykuł 55 prawa bankowego. Korzystałem z niego osobiście. Córka mojego brata, która ustawowo odziedziczyła cały majątek po ojcu (nie było testamentu) nie zamierzała go pochować. Ja pochowałem brata w rodzinnym grobie i oprócz 4k z Zusu bank z konta mojego nieżyjącego brata wypłacił mi wszystkie koszty pogrzebu wg faktur i zwykłych rachunków, które im przedstawiłem. To też ma pierwszeństwo przed masą spadkową. Ciekawie to wygląda gdy dostajecie przelew, którego nadawca jest nieżyjąca już osoba. Córeczka była wściekła, choć to były promile od majątku który zostawił.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja bym chetnie dolozyl od siebie takie 67 czy 100 zlotych za gwarancje na pismie ze nigdy w zyciu nie bede miec do czynienia z zadnymi lichwiarskimi parabankami. O wchodzeniu w zadne relacje z takimi nie chcialbym slyszec za zadne pieniadze. A slodkie smski z propozycja pozyczek to moze byc wierzcholek gory lodowej, ciekawe w czyje brudne lapska wpadna dalej wasze dane, ktore podaliscie im na tacy... Nie boicie sie kradziezy z konta czy z domu, rabunku, porwania itp.? Dane osobowe to najdrozsza waluta w dzisiejszych czasach i pozbyc sie kontroli nad nimi za 100/67 zlotych albo wrecz za darmo przy odmowie? Nie, dziekuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w ogóle to wszystko w porządku...?

   Usuń
 25. Dostałem pożyczkę dla 100zł, a teraz dostałem od nich na maila propozycję też darmowej pożyczki gdzie dostanę 67zł. Mają namieszane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okazuje się, że można brać w obu promocjach jednocześnie o czym niedawno dostałem informację. I to mimo iż to są spółki z tej samej stajni, najpierw była to informacja, której nie można było upubliczniać, jednak od wczoraj można już to zrobić:)

   Usuń
  2. Trochę niezrozumiałe takie działania. Promocję ze 100zł organizuje Bluebonus dla Smart Pożyczki, a promocję z 67 zł organizuje Pożyczka Plus ale już bez Bluebonus. Obie firmy należą do tego samego operatora co by wyjaśniało dlaczego dostałem propozycję tej promocji z 67zł. A nic sprawdzę z jakąś malutką kwotą czy przejdzie. tyle że nie wiem do końca czy to też będzie na 0%

   Usuń
  3. Ja zaś w poniedziałek mam zamiar zrobić drugie podejście do Bluebonusa z 100 zł. Wszak pierwsza pożyczka ma być za zero, jak nie będzie to zwrócę kasę. Wszak moje dane już mają, ale póki co za darmo...

   Usuń
  4. Mam pytanie. Czy dostał ktoś z was pożyczkę w SMARTpożyczka bez weryfikacji ,,natychmiastowej rachunku bankowego" która to znajduje się w skrzynce pocztowej po próbie wzięcia pożyczki?
   https://zapodaj.net/028229810478b.png.html

   Usuń
  5. Tak ja dostałem taki mail o nazwie 'Rejestracja SMARTpożyczka.pl - sprawdź konto' a zaraz potem drugi podobny 'Status pożyczki: Twój wniosek trafił do weryfikacji'
   W żaden nie klikałem, zauważyłem te maile dopiero później. Jak widać wysyłają je z automatu przy składaniu wniosku.

   Usuń
  6. Panie Polcan udało się Panu drugie podejście do wzięcia pożyczki(w SMARTpożyczka)?

   Usuń
  7. Nie zdążyłem, ale mam nadzieję, że jutro znajdzie czas. Dziś kumpela wnioskowała o 300 zł ale dostała propozycję na 2500 zł.
   Wybrała mimo to dalej 300 zł i wniosek przeszedł jej pozytywnie.
   Tak jak obiecałem dam znać jak poszło mi drugie podejście. Informacja oczywiście znajdzie się pod tym postem.

   Usuń
  8. Zgodnie z obietnicą informuję o dokonanym drugim podejściu. Jest pozytywne o czym napisałem w osobnym artykule:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/12/100-z-w-blue-bonus-iv-za-zwot-po-14.html

   Usuń
 26. BlueBonus za pożyczkę w NetCredit dzisiaj wypłacił 100 zł nagrody :)

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Dostał już ktoś nagrodę 100 zł za pożyczkę ?
  2. Wygrałem bon do empiku w konkursie świątecznym i nie otrzymałem bonu. Dostał ktoś ?

  OdpowiedzUsuń
 28. Za smart nie,podobno do 31.01 ale za netcredit tak

  OdpowiedzUsuń
 29. Jest przelew/nagroda 100 zł za Smartpozyczka.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...