piątek, 1 kwietnia 2022

3% w nowej edycji KO w Getin w obu wersjach oraz 50 zł na start

No i ruszyła oczekiwana nowa czwarta już edycja KO w Getin. I jak już niektórzy przewidywali w komentarzach w dalszym ciągu mamy tutaj 3%. Innymi słowy nic się tutaj nie zmieniło poza terminami, które nieco się wydłużyły.


Parametry pozostały całkowicie bez zmian i nic dziwnego skoro konkurencja została zdystansowana, a reakcja Aliora czy Millennium pozostaje w dalszym ciągu daleko w tyle za zielonymi. Dalej więc można pakować tutaj do 400k na okres 3 miesięcy.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawką 3%

Nowa promocja konta potrwa tym razem dłużej bo aż do 11 maja 2022. Nowa edycja przesuwa oczywiście termin badania salda, bowiem w przeciwieństwie do poprzedniej edycji, niniejsza jest oczekiwana. Dziś bank bada saldo na 4 dni wstecz czyli na poniedziałek 28 marca 2022.

Druga wersja zwana Bonusem za aktywność nie ma dziś żadnego sensu. Poprzednie edycje dodatkowego bonusu miały sens, bowiem za banalny warunek jednego przelewu zyskiwaliśmy wyższe oprocentowanie. Niestety obecnie stawka wynosi tutaj także 3% i nie zmieni się to do końca maja, więc nie ma sensu brać w tym udział.

Warto też pamiętać o tym, że posiadanie lokat w Getin może zakłócić nam stawkę na KO. Sam wziąłem udział w drugiej edycji KO, gdy stawka na koncie była jeszcze 2%, ale gdy bank podniósł nieoczekiwanie stawkę do 3% w edycji III wszystkie nadwyżki jakie wpakowałem na KO po dniu badania salda przerzuciłem na lokaty oferujące o 1pp więcej.

Konto w Getin już zamknąłem, ale niestety pozostały lokaty, które kończą mi się dopiero w połowie czerwca. Z tego powodu w kolejnej V edycji KO, gdybym zdecydował się na powrót 12 maja po miesiącu stawka spadnie mi drastycznie po zakończeniu lokat, te bowiem liczą się do salda. Warto o tym pamiętać, jeśli planujecie zakładanie lokat w banku w którym korzystacie z KO.

Z tego powodu lepiej lokaty zakładać w banku który nie oferuje fajnego KO jak w BFF czy Inbank, Wtedy nie musimy się kłopotać o terminy kończących się lokat i ich wpływie na stawkę na KO. Można oczywiście lokaty odnawiać, ale to i tak wiązać się będzie musiało z pilnowaniem by były to nowe środki, co może być przeszkodą.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawką 3%

Inna sprawa to fakt, że wymienione banki mają już lepsze stawki niż KO w Getin. Jak pamiętamy z poprzedniego wpisu już lokata na 1 miesiąc w BFF da nam więcej bo 3,25% co wydaje się lepszą opcją. Wszak taka lokata skończy nam się przed startem nowej promocji KO w Getin.

50 zł na start za 3 przelewy

Cały czas w Getin jest aktywny program poleceń. Jeśli chciałbyś dodatkowo zgarnąć na start 50 zł a nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com a udostępnię Ci taki kod. Warunkiem przystąpienia jest bardzo krótka karencja bo tylko brak konta po... 31 sierpnia 2021.


Jakie warunki trzeba spełnić dla dodatkowej kasy? Niezwykle proste:  wystarczy przelać sobie z innego banku 2000 zł przez 3 kolejne miesiące.To wszystko. Żadnych płatności kartą, na określoną kwotę czy ileś tam płatności. Wystarczy przez przelaniem nowych środków na fajne KO przelewu dokonać najpierw na ror, a potem dopiero na KO przelewem wewnętrznym. Koniec.

Regulamin IV edycji KO w Getin ze stawką 3%

Regulamin programu polecającego dla dodatkowych 50 zł

66 komentarzy:

 1. W Getin zmieniono od dziś okresy lokat na nowe środki. Mniej korzystnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko pokrywa się z KO, data badania salda jest względem 28 marca 2022.
   Wszystkie linki w artykułach odnawiają się automatycznie, więc wystarczy to sprawdzić w artykule na temat lokat w Getin.
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2022/03/dzis-lokaty-w-getin-oferuja-do-33.html

   Usuń
  2. Natomiast co do stawek to się rozjechały:
   3M w dół o 0,5pp
   6M bez zmian
   12M w górę o 0,5pp
   w teorii bez zmian, w praktyce dla nas gorzej, bo interesują nas jak najkrótsze okresy. 2,50% na 3M to jednak zbyt mało by o tym dziś pisać.

   Usuń
  3. Wraźnie widać, że Getin chciałby nas przyciągnąć lokatami na dłużej (zjazd na 3 miesiące z 3% na 2,5% i podwyższenie na 12 miesięcy do3,5%). Zmniejszenie oprocentowania to w obecnych czasach ewenement, ale widać taka polityka, jak bankowi grozi likwidacja.

   Usuń
  4. Piszesz polcan, że w Getinie trzeba uważać z lokatami. Mnie najbardziej przeszkadzało, że ich terminy nie pokrywały się z czasem trwania promocji na KO (np. KO - 3 miesiące, lokaty na dwa lub cztery). Wtedy rzeczywiście trudno to było zgrać. W poprzedniej edycji zrównali ten czas, więc założyłam lokatę na 50.000,00 na 3% i na KO wpakowałam maksa na ten sam okres. Jeśli w międzyczasie podniosą oprocentowanie na KO - to wtedy się będę zastanawiać, ale po ich dzisiejszej obniżce na najkrótszym terminie uważam, że decyzja była słuszna.

   Usuń
  5. Getin zmienia oprocentowanie lokat tradycyjnych na 3m- 1,00%, 6m-1,30%, 12m-1,50% oraz minimalna wysokość lokaty od 5000 zł a było 500 zł.

   Usuń
  6. Widać, że premiują więcej i na dłużej. Pewnie wkrótce przejęcie. I cóż nam zostanie?

   Usuń
  7. Zawrotna z Getin 2,2 % na 4 mies. , 2,7 % na 6 mies.

   Usuń
 2. Jak toyota bank z
  Kontem WIBOR Teraz już
  4 procent jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A "stary" Nest daje 4,3% a za 2 tygodnie juz chyba 5 z przodu.

   Usuń
  2. Od kiedy jest "stare" konto w Nest? Moje jest od marca 2017r.

   Usuń
  3. W Toyota bank to piszesz o Indeksowanym koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem WIBOR 3m do 100tys?

   Usuń
  4. @17:47
   To masz KO na 3,8%.

   Usuń
  5. Witam. Mam konto otwarte w Smart Banku 22.06.2016roku.
   To jest "stare" czy nowe?
   Jak nazywa się to konto, które daje 4,3%?
   A w tabeli oprocentowania kont jak czyta oprocentowanie tego konta?

   Usuń
  6. A czy nie najprościej zadzwonić na infolinię Nest/Smart Banku i po prostu zapytać o szczegóły? Czy to jest jakiś nadzwyczajny wysiłek intelektualny?

   Usuń
  7. polcan, blokuj takie niegrzeczne odpowiedzi intelektualisty. Nie pytałem cię o komentarz...

   Usuń
  8. @01:29
   Tabela oprocentowania i chyba ostatnia strona, tam masz podzial w zaleznosci od daty otwarcia i wyczytasz "swoj procent". W szczegolach konta tez to jest widoczne.

   Usuń
  9. @Anonimowy12:37
   Akurat w tym komentarzu nie widzę nic obraźliwego, choć sam nie lubię dzwonić do banku, gdyż najczęściej po 20 minutach czekania na połączenie kończy mi się cierpliwość i się rozłaczam.

   Usuń
  10. @13:49
   Tabela oprocentowania w Nest Banku jest dość nieczytelna i gdyby nie tutejsze forum i jeden upierdliwy chwalipięta nigdy bym się nie dopatrzył ale faktycznie na ostatniej stronie znalazłem swoją datę otwarcia KO 22.06.2016. Szczęśliwie mam maxa czyli 3M+0,00% = 4,3% w tej chwili i jeśli dobrze czytam bez żadnych ograniczeń kwotowych. Opuszczam Getin ciupasem nawet ze stratami 23 dni na lokatach 3M.

   Usuń
  11. @19:21
   Tak czasami przypominam o tymch starych Nest i na niektorych to dziala jak czerwona plachta na byka, ale to juz nie moj problem. Tabela oproc. jest jaka jest, ale jak masz cierpliwosc i umiejetnosc czytania ze zrozumieniem to wystarczy. Dziwie sie, ze jeszcze cos trzymasz w Getinie, bo ten stary Nest juz od miesiaca czy dwoch po rozpoczeciu podwyzek NBP na jesieni stal sie bezkonurencyjny, gdyz on wyprzedza podwyzki centralne. Od 16-kwie. mozemy juz zobaczyc 5%, ale jeszcze posiedzenie RPP i wtedy okaze sie, jak zareaguje rynek.

   Usuń
 3. Ciechanów to na razie jednorazówka. Dla nowych klientów 3,5%, ale potem bryndza. Ledwo 2,5% na Nowe Środki i to saldo liczone na 20 grudnia:).

  OdpowiedzUsuń
 4. Getin 2,5% na trzy miesiące? Toż to nawet nielubiany neo daje 3% także na Nowe Środki. Tyle że oni z datą liczenia salda są zawsze mocno do tyłu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śmiesznie te procenty wyglądają jak przyrówna się to do inflacji 10,9%. Okradają nas bezczelnie w biały dzień.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ile konto oszczędnościowe WIBOR w toyota banku ma teraz

  OdpowiedzUsuń
 7. Toyota Bank - Indeksowane Konto Oszczędnościowe. * Oprocentowanie skonstruowane na bazie stawki WIBOR 3M powiększonej lub pomniejszonej o marżę w zależności od progu kwotowego. Odsetki naliczane oddzielnie dla środków w danym przedziale
  kwotowym. W danym kwartale obowiązuje stawka WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału. Miesięczna kapitalizacja odsetek.
  * Opłata pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca i zwracana do 10-go dnia roboczego kolejnego miesiąca jeśli
  w poprzednim miesiącu nie wykonano transferu lub wypłaty środków pieniężnych z konta w ramach wykonywania usług płatniczych przez Bank powodującego zmniejszenie salda środków pieniężnych Klienta.
  Co to znaczy "w ramach wykonywania usług płatniczych przez Bank"? Czy zwykły przelew z tego konta oszczędnościowego do innego banku spowoduje, że opłata zostanie zwrócona?

  OdpowiedzUsuń
 8. Otwarcie konta w Toyota Banku trwa teraz do miesiąca czasu. Do tego opłata za przelew z IKO 30PLN. Oprocentowanie zmienne w skali 3M więc 30 czerwca wielka niewiadoma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ile jest od 1 kwietnia ?bo było 2.51

   Usuń
 9. Jakie teraz jest oprecentowanie konta WIBOR w toyota bank?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe jak długo Nest i Toyota będą płaciły Wiborem 3M??? Ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. Też chciałbym wiedzieć. Tylko faktowi, że nie zarządzam aktywnie kontami zawdzięczam, że dawno temu nie zlikwidowałem konta oszczędnościowego w Nest. Konto było sobie, nic mnie to nie kosztowało, a teraz mam duży pożytek.

   Usuń
  2. Dopóki będzie im się to opłacać. Nest to niszowy bank, można podejrzewać, że nie maja za wiele starych kont i depozytów. Dla nowych juz wprowadzili ograniczenia i to wystarczy.

   Usuń
  3. Nie wiem jak to jest w Toyota, ale w Nest jest to uwarunkowane prawnie regulaminami (ktos kiedys to wspominal) i stad taka wielosc tych KO z roznymi warunkami. Jak by mogli to dawno juz by scieli to w Nest a tak tylko tworza nowe KO z WIBOR3M minus coraz wieksza marza.

   Usuń
  4. Dla posiadaczy kont w Nest podpowiem, że po zalogowaniu można bezpłatnie w prosty sposób udzielić pełnomocnictwa do konta. Niestety druga karta bankomatowa już płatna.

   Usuń
  5. @gucio
   Pelnomocnictwo choc bezplatne nie wiele zmienia, lepsza jest opcja platna 15zl za dodanie wspolwlasciciela, jest to sposob na podwojenie kwoty gwarantowanej na dobrze oproc. KO, oczywiscie, jak ktos ma taka potrzebe.

   Usuń
 11. Getin Bank 3 procent na dwa lata

  OdpowiedzUsuń
 12. Pełnomocnictwo w wielu przypadkach np. ciężkiego wypadku a nawet śmierci właściciela może dać szansę wybrania gotówki. Tak wiem, że to niezgodne z prawem bankowym ale TYLKO jak zakwestionuje taką wypłatę pokrzywdzony. Wolę mieć taką bezpłatną furtkę niż jej nie mieć. Nie przypuszczam, żeby banki blokowały automatycznie wypłaty środków w przypadku śmierci właściciela.
  Dodanie współwłaściciela może zmienić datę otwarcia konta z korzystnego 2016 roku na niekorzystny 2022r. Najpierw bank zapewni, że nic się nie zmieni, a później może być różnie i co wtedy? Odwrotu nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie blokują. Miałem kiedyś takie pełnomocnictwo i wyplacilem środki po jego śmierci.

   Usuń
  2. Co nie znaczy że nie popełniłeś przestępstwa.

   Usuń
  3. Wypłacić można, o ile nie poinformujecie banku o śmierci właściciela rachunku. Jeżeli wszyscy spadkobiercy o tym wiedzą i wyrażają zgodę ok, ale jeśli jest inaczej to należy zastanowić się trzy razy czy warto ryzykować, jak wiadomo z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Jeśli ktoś jest na tyle głupi i jeszcze podzieli się na lewo ma mega problem, może się kiedyś skończyć sprawą o uszczuplanie masy spadkowej i naprawieniem szkody. Jedyny pewnik to brak innych spadkobierców.

   Usuń
  4. Polcan i Gucio i 11.38 czy wy nie macie elementarnych odruchów samozachowawczych? Autor właściciel / bloga, łatwy do zidentyfikowania publicznie przyznaje się do oszustwa. Brawo!! PEŁNOMOCNICTWO WYGASA W DNIU ŚMIERCI I ZADNA ZGODA BANKU SPADKOBIERCÓW CZY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NIE POZWALA NA SKORZYSTANIE Z MOŻLIWOŚCI WYPŁATY. Trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe. Jedyne kwoty możliwe do wypłaty to zgodnie z art. 55 Prawa bankowego rachunek za pogrzeb właściciela rachunku, wypłata osobie, które takie rachunki wystawione na siebie przedłoży. Inna sprawa, że bank nie jest dociekliwy i dopóki nie zwróci się ktoś z roszczeniem bank z własnej inicjatywy nie będzie wszczynał procedury karnej przeciwko przestępcy. Jak się pochwalisz przy okienku i trafisz na gorliwego dysponenta masz problem. Powyższe dotyczy wyłącznie śmierci. Przypadek ciężkiej choroby , ograniczonej poczytalności nie powoduje wygaśnięcia upoważnienia dla umocowanego. Zapamiętajcie to raz na zawsze bo był tu jakiś czasemu taki mądrala, któremu długo trzeba było tłumaczyć dlaczego jest to problem ale jak widać temat wraca.

   Usuń
  5. Zgłosiłem do banku fakt, że właściciel konta już nie żyje więc konto trzeba zamknąć. Bank przyjął dyspozycję zamknięcia konta zaś środki jakie były na koncie zostały mi wypłacone i to wszystko. To nie był żaden spadek tylko niewielkie środki na bieżące wydatki.
   Miało to miejsce już wiele lat temu i nikt nigdy nie zgłaszał problemów w tej sprawie.

   Usuń
 13. Przestępstwo jest TYLKO wówczas jeśli jest ktoś pokrzywdzony. Bank nie jest pokrzywdzonym wiec sam z siebie rabanu nie będzie robił.
  polcan. Wypłacić środki po śmierci właściciela to jedno...
  A jak się uporałeś z zamknięciem konta nieboszczyka bo koszty utrzymania konta rosły?
  Kiedyś w PKO SA musiało minąć 10lat od śmierci aby jakiekolwiek opłaty się umorzyły. 9 lat po śmierci ojca poszedłem do PKO SA jako pełnomocnik zamknąć konto. Panienka mi powiedziała proszę przyjść za rok jak minie 10lat to zamkniemy bez płacenia. Tak zrobiłem i tak było. Jak jest dzisiaj? Pewnie długi przechodzą na spadkobierców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie było żadnych kosztów. Konto było za zero, a fakt śmierci zgłosiłem od razu i została ona przyjęta.

   Usuń
  2. No to kuriozalna decyzja banku. Przedłożenie aktu zgonu powinno być jednoznaczne z wygaśnięciem/zamknięciem konta. I to, że był ktoś pełnomocnikiem, niczego nie zmienia, bo ono też z mocy prawa przestaje działać. A te opłaty to niby nieboszczyk miał uiszczać?

   Usuń
  3. Gucio. To też było już ćwiczone. Oczywiście, że bank będzie pokrzywdzony. W sytuacji gdy pełnomocnik, któremu wygasło pełnomocnictwo wypłacił środki a później zgłoszą się spadkobercy i upomną się o majątek i skierują słuszne roszczenie do banku o niesłusznie wypłacone środki. Dopóki nie ma roszczenia spadkobierców teoretycznie będzie spokój, co jednakże nie oznacza, że pełnomocnik nie narozrabial.

   Usuń
  4. Tylko narozrabiać a popełnić przestępstwo to spora różnica. Tak czy owak lepiej kasę wypłacić niż żałować, że się jej nie wypłaciło jak bank wyczai, że właściciel już nie żyje.
   Patrzę trochę przez pryzmat swojej sytuacji rodzinnej, gdzie nikt by nie kwestionował wypłaty po śmierci właściciela konta bankowego.

   Usuń
  5. Poza tym bank nigdy nie będzie pokrzywdzony bo dwa razy należnych środków nie wypłaci.
   Wezwie wypłacającego do zwrotu, a spadkobierców roszczeniowców odeśle z kwitkiem aby sobie dochodzili od rodziny, która wypłaciła niezgodnie z prawem bankowym.

   Usuń
  6. Gucio znów bajdurzysz. Wygrałem w sądzie z bankiem który wypłacił środki bez spadkobrania. Od tych którym niesłusznie wypłacił dochodził pieniędzy. Czy jak to się skończyło to nie wiem. Choć mój przypadek był nieco inny. Bo nie doszło do niesłusznego skorzystania z pełnomocnictwa ale spadkobiercy nie złożyli zgodnego oświadczenia o wypłacie i bank to zignorował czy nie dopilnował

   Usuń
  7. To napisze ci mądralo. Narozrabiał miało znaczyć popełnił przestępstwo. Będziesz mnie łapał za słowa? Nie życzę ci śmierci bliskich ale nadużyj pełnomocnictwa prześlij mi Twoje dane i złoże na ciebie donos i potem pogadamy.

   Usuń
 14. 20.56 zgon właściciela rachunku oznacza wygaśnięcie umowy prowadzenia rachunku bo nie ma strony. Rachunek musi być być utrzymany do czasu zgłoszenia się spadkobierców. Przecież na rachunek może wpływać emerytura czy inne świadczenia dla osoby zmarłej. Nadplacona emerytura jest zwracana na wniosek zusu krusu czy tp. bez potrzeby zgody spadkobierców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygaśnięcie umowy prowadzenia rachunku stanie się w momencie powzięcia przez bank informacji o śmierci właściciela umowy. A jak bank taką informację poweźmie po np. 5 latach naliczania opłat?

   Usuń
 15. @20:56
  Nie nieboszczyk tylko spadkobierca płaci opłaty.
  W moim przypadku a było to 14 lat temu ojciec zostawił w chwili śmierci 50% mieszkania spółdzielczego, które w wyniku sądowego wyroku spadkiem przejęła moja mama. Zatem to mama powinna być płatnikiem narastających opłat bankowych. PKO SA po kilku latach od śmierci ojca wprowadził opłatę za posiadanie konta, którą sobie doliczał co miesiąc. Jako, że nieskutecznie poinformował ojca/nieboszczyka o zmianie tabeli opłat to pewnie dlatego umorzył opłaty, ja tego już tak dokładnie nie pamiętam. Jak jest dzisiaj może ktoś przerabiał temat...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gucio.. znów dyrdymałki i domysły. Mama 'powinna" płacić czy mama płaciła? Umowa rachunku z chwilą śmierci posiadacza wygasa. Kropka bo nie ma strony. Powstają zobowiązania ale umowy, np. warunków prowadzenia rachunku zmienić nie można. Więc wiesz że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

   Usuń
 16. Moja historia. Sześć lat temu zmarł mój brat. Nie było testamentu, jedynym jego spadkobierca ustawowym była jego córka. Stwierdziła że nie ma pieniędzy na pogrzeb, więc ja pochowałem brata. Ściągnąłem go do rodzinnego miasta i pochowałem w rodzinnym gronie. Wiedziałem że brat miał trochę pieniędzy na koncie w Deutsche Banku. Wszystkie faktury zaniosłem do banku i zwróciłem się o zwrot kosztów pochówku w myśl artykułu 55 prawa bankowego. Co się okazało? Moja bratanica zamiast iść do sądu albo notariusza celem stwierdzenia nabycia spadku, wypłaciła pieniądze z konta ponieważ okazało się że brat nie cofnął jej pełnomocnictwa, choć miał taki zamiar. Nie powiadomiła banku o śmierci mojego brata. Myślała że tak będzie prościej i szybciej jako że była jedyną ustawową spadkobierczynią. Dla mnie pieniędzy zabrakło. Bank zgłosił sprawę na policję, dziewczyna "przyniosła w zębach" z powrotem kasę do banku. Ja dostałem zwrot kosztów pogrzebu, a ona spotkała się z prokuratorem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile wiem, koszty pogrzebu (chyba 4000,00 PLN) ZUS zwraca osobie, która ma dokumenty, ze poniosła te koszty. Może to być nawet całkiem obca osoba więc trochę nie rozumiem opisanej wyżej sytuacji. Chyba, że poniesione koszty były wyższe niż 4000,00 PLN.

   Usuń
  2. 15.37 'O ile wiem'. To kluczowe w tym wywodzie. Nie odrozniasz wypłaty pieniędzy z konta zmarłego od zasiłku pogrzebowego ZUS? Jak dziecko.. skąd się Jasiu bierze pieniądze? - bierze się ze ściany z ekranikiem (bankomat:) a w kwestii zasadniczej: Jak masz kwit od zakładu pogrzebowego to mimo sfinansowania pogrzebu z zasiłku ZUS bank i tak odda ci całość kosztów w ilości zwyczajowej czytaj takiej jak jest typową dla sytuacji zmarłego. Bogatemu zapłacą nawet za kolaskę z karymi koniami i orkiestrę dęta straży pożarnej.

   Usuń
  3. Trochę tu dołożyłeś od siebie z tym prokuratorem... a co by jej zrobili jakby nie przyniosła?

   Usuń
  4. Byłaby sprawa w sądzie i ściągnąłby komornik.

   Usuń
  5. To ja z 8.20. opróczz pieniedzy z banku wziąłem tez zasiłek z ZUS, całe 4 tysiące.

   Usuń
 17. Anonimowy z godz. 08.20 ma całkowitą rację. Postąpił zgodnie z prawem i jak najbardziej racjonalnie.
  Tez miałem podobna sytuację.
  Po pierwsze: zwrot kosztów pogrzebu z banku należy się za całość faktur wg ustawy za: "kwotę wydatkowaną na koszty pogrzebu posiadacza rachunku osobie, która przedstawiła rachunki stwierdzające wysokość
  poniesionych przez nią kosztów – w wysokości nieprzekraczającej kosztów urządzenia pogrzebu zgodnie ze zwyczajami przyjętymi w danym środowisku;

  Po drugie: ze strony ZUS, cytuję: "Zasiłek pogrzebowy przysługuje: członkowi rodziny – 4000 zł, niezależnie od kwoty poniesionych kosztów pogrzebu;
  osobie obcej lub pracodawcy, domowi pomocy społecznej, gminie, powiatowi, osobie prawnej kościoła lub związku wyznaniowego do wysokości poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 4000 zł.
  Nawet ZUS na swojej stronie pisze ze należy dołączyć: Oryginały rachunków poniesionych kosztów pogrzebu, a jeżeli oryginały zostały złożone w banku – kopie rachunków potwierdzone przez bank za zgodność.

  Czyli członek rodziny bierze całość kosztów z banku i pełny zasiłek 4k z ZUS. ZUS w przypadku członka rodziny nie wymaga dokumentowania pełnych kosztów. Zwyczajowo proszą o fakture na trumnę lub urnę. Wiem po to przerabiałem.

  .Za członków rodziny, dla celów uprawnień do zasiłku pogrzebowego, uznaje się:

  - małżonka (wdowę i wdowca),
  - rodziców, ojczyma, macochę oraz osoby przysposabiające,
  - dzieci: własne, drugiego małżonka, przysposobione oraz umieszczone w rodzinie zastępczej,
  - inne dzieci przyjęte na wychowanie i utrzymanie przed osiągnięciem pełnoletności,
  - rodzeństwo,
  - dziadków,
  - wnuki,
  - osoby, nad którymi została ustanowiona opieka prawna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja z 8.20.
   @Ptok. "a jeżeli oryginały zostały złożone w banku – kopie rachunków potwierdzone przez bank za zgodność."
   U mnie nawet było tak ze pani w Deutsche Banku skserowała sobie oryginały wszystkich faktur i sama potwierdziła za zgodnosc. A było ich sporo: Z dwoch zakładów pogrzebowych, osobno ze spopielenia, osobno za kaplicę i osobno za usługi na cmentarzu i jeszcze coś tam. Nie dołączyłem jedynie rachunku za stype, a mogłem. Oryginalne faktury zaniosłem do ZUSu i tam dostałem całe 4 tysiące.
   Przelew z banku na moje konto to był przelew gdzie nadawcą przelewu był mój zmarły brat. Tak, przelew zlecił wg opisu moj nieżyjący brat.

   Usuń
 18. Skończcie tą gównoburzę. Forum staje się zaśmiecone dyskusją nie na temat. Wymieńcie się kontaktami do siebie i udowadniajcie wzajemnie rację poza tym miejscem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 19.14. nie umiesz przewijać ekranu i pomijać postów których nie rozumiesz lub które ciebie nie interesują? To łatwiejsze niż takie mundrzenie się na forum i klepanie pouczeń. Znalazł się społeczny cenzor

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...