środa, 6 kwietnia 2022

Już 3% na KO w Alior oraz 300 zł do zgarnięcia na start

No i mamy wreszcie podwyżkę w Alior i to drugą w bardzo krótkim czasie. W drugiej połowie marca melonik podniósł stawkę na KO o 0,8pp do 2,50% co zachęciło mnie do przenosin z Getina. A od dziś mamy kolejną podwyżkę do 3% dzięki czemu zrównuje się oprocentowaniem z zielonymi.

Jak zwykle mamy tutaj dwie promocyjne stawki, które dotyczą nowych środków do kwoty 100.000 zł. Saldo zaś sprawdzane będzie względem początku bieżącego miesiąca:

 • 2,0% dla nowych środków bez dodatkowych warunków
 • 3,0% dla nowych środków za przelew na ror w wysokości 2000 zł

Będą one obowiązywać przez 3 miesiące podobnie jak w Getin. Sama promocja potrwa tym razem do 9 maja i ewentualnych podwyżek można się spodziewać kolejnego dnia. Zależeć to jednak będzie od ruchów innych banków, a Getin kilka dni temu nie ruszył KO za to nieco pogorszył ofertę lokat.

Wniosek prosty, warto tutaj mieć konto, bo stawka dzięki temu rośnie znacznie, a przelać sobie 2k to żaden problem, przy czym karty mieć tutaj nie trzeba. Na dodatek ror w Aliorze daje możliwość skorzystania z 5 darmowych przelewów natychmiastowych, co często się przydaje.

Nie sposób też przypomnieć o super sprawie jaką jest nieograniczona ilość darmowych przelewów wewnętrznych z KO na ror. Korzystałem z tego non stop co z przelewami natychmiastowymi pozwala optymalizować swój cashflow. W konkurencyjnym Getin i Millennium trzeba już uważać, bo drugi przelew i kolejne są już niestety płatne.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

300 zł na start dla nowych

Ponieważ dla podwyższenia stawki do 3,00% potrzebny jest ror i przelewanie nań 2000 zł, warto przypomnieć, że samo założenie konta bank oferuje możliwość zgarnięcia na start 300 zł. A to już jest fajny bonus do jednego z najlepszych KO na rynku.


Kto może z tego skorzystać? Hmmm, obecnie mamy już trzecią edycję tej promocji. W poprzednich karencja wynosiła 2 lata,w obecnej edycji nie uległo to zmianie. Dalej należy mieć przerwę dwuletnią w posiadaniu tutaj konta by wrócić po premię i liczne bonusy. Dobrze chociaż, że nie ma tu sztywnej daty, która wydłużałaby się w kolejnych edycjach.

Nowa edycja potrwa jeszcze do 30 kwietnia 2022. W poprzednim artykule na ten temat linki zostały automatycznie podmienione, więc jak sądzę podobnie będzie od maja, jeśli oczywiście będzie 5 edycja. Pamiętajcie by przy składaniu wniosku zaznaczać odpowiednie zgody, bo to warunek podstawowy w każdej promocji bankowej - tutaj dotyczy to zgody na wiadomości elektroniczne oraz głosowe.

 

Co trzeba zrobić by zgarnąć o stówę więcej niż poprzednio czyli 300 zł?

300 zł za banalne dwie czynności w miesiącu

Warunki nie są jakoś skomplikowane. Bank wymaga by jedynie by w każdym miesiącu trwania promocji:

 • zalogować się do apki
 • wykonać zaledwie jedną transakcję kartą do konta

Za takie dwie banalne czynności dostaniemy 50 zł. Niniejsza promocja trwa przez pół roku, więc sumie takich premii można mieć 6 co daje nam tytułowe 300 zł. Jak ktoś przegapi w którymś miesiącu te warunki to przepada mu tylko premia za dany miesiąc, nie ma kar wprzód, Warunki są jednak tak łatwe, że trudno tutaj coś przegapić.

Uwaga: warto na konto przelewać sobie jednorazowo 2000 zł w miesiącu by uniknąć niepotrzebnej opłaty wysokości 10 zł (nie dotyczy osób do 26 roku życia, które nie muszą nic robić).

 


Konto w Alior jest zdecydowanie jednym z najlepszym na rynku i w przeciwieństwie do innych najwięcej. Przykładowo do konta można wybrać sobie dwie darmowe korzyści, które w dowolnym momencie można zmieniać w zależności od potrzeb.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

Wyżej widzimy przykładowo co jest do wyboru. Przydać się może wybranie 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu, a limity wcale nie są tutaj małe. Można także wybrać wyższe oprocentowanie na KO. Te opcje zaznaczyłem na żółto by łatwiej je odnaleźć. Sam je obecnie używam po zmianach.

Od tego roku jakoś nie trafiam w najlepsze stawki na rynku i obecnie muszę się zadowolić 2,50%. Alior to jednak najbardziej kompleksowy bank jak na moje potrzeby, a poprzednia edycja idealnie się nałożyła na mój wyjazd, więc KO było jak znalazł. Moja promocja potrwa jeszcze do ostatniej dekady czerwca, więc ta i kolejna 24 edycja będzie poza moim zasięgiem.

Ważne jednak, że stawki rosną nam dalej i czekamy na kolejny ruch. Millennium jakoś odstaje już znacznie, więc pora na kolejne podwyżki, a być może i inne banki dołączą do wyścigu o lepsze stawki co byłoby nam najbardziej na rękę...

Regulamin promocji 300 zł za bankuj mobilnie

Regulamin promocji konta oszczędnościowego na 3,00% edycja 23

38 komentarzy:

 1. Polcan, warto by poprawić omyłkę w niniejszym poście: mamy tutaj dwie promocyjne stawki, które dotyczą nowych środków. Jest: 2% i 2,5%, a powinno być: 2% dla nowych środków (do 100 tys. zł) bez dodatkowych warunków oraz 3% dla nowych środków, jeżeli zapewnisz na konto osobiste wpływ co najmniej 2000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawione, dzięki za czujność. Wchodzisz w te promocję?

   Usuń
  2. Już wszedłem !

   Usuń
  3. do polcan 6 kwietnia 2022 09:45 Obecnie korzystam w Alior z 2,5% na 3 miesiące - tak jak już pisałem wcześniej. Ciekaw jestem, co wydarzy się teraz w Getin. Alior stał się ciekawą konkurencją dla Getin, a Getin konkurentów lubi zostawiać w tyle.

   Usuń
 2. Czy jeśli korzystam z poprzedniej promocji (2,5%) to mogę jakoś zmienić promocję na obecną, żeby mieć 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz.

   Usuń
  2. Nie mozesz, musisz zaczekac jak stara sie skonczy trwa 3-miesiace, no i pamietac, ze bedzie nowe badanie salda dla tej promocji w przyszlosci, w ktorej bedziesz mogl wziac udzial.

   Usuń
 3. Czy w ramach korzyści podnieśli też oprocentowanie na zwykłym KO? Ostatnio było 2% do 10k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy 6 kwietnia 2022 12:13 Też mnie to ciekawi. Podobnie jest teraz z nieatrakcyjnym w Getin Bonusem za aktywność. Jak pisał wcześniej Polcan, Bonus ten jest obecnie mało atrakcyjny - 3% (EKO na 3%, lokaty na nowe środki podobnie i zawrotne).

   Usuń
 4. Stopy procentowe w górę o cały 1 procent.

  OdpowiedzUsuń
 5. W dniu 6 kwietnia 2022 odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej podczas którego RPP podniosło stopy procentowe o 1%.

  Rada postanowiła podwyższyć stopy procentowe NBP o 1,00 pkt. proc do poziomu:
  - stopa referencyjna 4,50% w skali rocznej;
  - stopa lombardowa 5,00% w skali rocznej;
  - stopa depozytowa 4,00% w skali rocznej;
  - stopa redyskonta weksli 4,55% w skali rocznej;
  - stopa dyskontowa weksli 4,60% w skali rocznej.

  Uchwała RPP wchodzi w życie 7 kwietnia 2022 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stopa referencyjna już 4,5% (depozytowa 4%) a banki oferują na promocjach po ~3%, za tydzień może dojdą do 3,5-4%. Ładnie nas okradają, gdzie te czasy gdy przy stopie wynoszącej 1,5% potrafili płacić po 2,5-3%, a taka Idea nawet więcej.

   Usuń
 6. Jak to się przełoży na oprocentowanie depozytów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbliższa przyszłość to pokaże !

   Usuń
  2. Tak, jak do tej pory, czyli niewielkie ruchy o 0,5% na KO. Bez specjalnych depozytow w NBP lub specjalnych obligacji rzadowych dla ludnosci, nie usunie sie nadplynnosci w bankach, gdzies ta "nadrukowana" kasa z okresu pandemii lezy w bankach, wiec po co sie wysilac.
   ----------------------------------
   Szumne chwalenie sie umocnieniem PLN tuz po decyzji RPP wynikalo raczej ze sprzedazy walut przez czynniki rzadowe lub temu podobne. Obecnie jest powrot do kwotowan waluty sprzed decyzji o stopach. Zagranica nie jest glupia i bedzie "pogrywac" z RPP, zeby wymusic dalsze podwyzki.

   Usuń
 7. Wiadomość po zalogowaniu do SCB "Mamy świetną wiadomość! Od 13.04.2022 podnosimy oprocentowanie standardowe na rachunku oszczędnościowym. Od tego dnia Twoje wszystkie środki zyskają jeszcze więcej, bez żadnych dodatkowych warunków. 1,90% do 50 000 zł, 1,95% do 200 000 zł i aż 2,00% pow. 200 000 zł."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, niesamowite oproc. 2% przy stopie referencyjnej NBP 4,5% i inflacji 11%.

   Usuń
  2. Czyli SCB w tym rozdaniu z tą ofertą niestety bez moich środków

   Usuń
  3. Tylko zwróć uwagę, że jest to oprocentowanie standardowe a nie dla nowych środków.

   Usuń
  4. Z tego co jest napisane, to oprecentowamie standardowe będzie podniesione. Ciekawe co z promocyjnym?

   Usuń
 8. To anion teraz mało daje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj mało, mało !! ale kto daje więcej ?

   Usuń
 9. Jakby ktoś szukał bardzo krótkoterminowo np. na kilka dni a ma konto w CA, to ciekawostka. Konto oszczędnościowe z codzienną kapitalizacją 2,43%. Chyba nawet bez limitu kwotowego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzałam bo mam konto w CA .Odsetki owszem 2,43 % ale kapitalizacja co 3 miesiące.8 dnia miesiaca

   Usuń
  2. Są kwartalne i codzienne. Trzeba poszukać.

   Usuń
  3. nie moge znalezc tych dziennych. moze jakas podpowiedz?

   Usuń
  4. W artykule dzisiejszym na ten temat dodałem ściągawkę na screenie jak to zrobić. W kroku nr 6 wybierasz okres kapitalizacji.

   Usuń
  5. Link do wspomnianego wyżej artykułu:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2022/04/ko-z-codzienna-kapitalizacja-do-273-w.html

   Usuń
  6. dzieki. po prostu nie korzystam z kont internetowych tylko poprzez aplikacje mobilne. a okazuje sie, ze z poziomu aplikacji tu nic sie nie wskora. trzeba bedzie wrocic do sredniowiecza (dla mnie).

   Usuń
 10. Dzięki Ptok. Otworzyłem 4xKO w Credit, tylko nie mogę się dopatrzeć ile bezpłatnych przelewów wewnętrznych można dokonać z każdego KO... pewnie po jednym ale nie widzę tego w tabeli opłat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam cztery z codzienną. Całą kasę wlewam na jedno, a jak trzeba wypłacić (jedna bezpłatna w miesiącu) to później wlewam na drugie i znów mam 1 bezpłatną. I tak w kólko jak jest potrzeba. Cztery bezpłatne wypłaty w miesiącu. Opłata za drugi i następny przelew to 10 zetów.

   Usuń
 11. Dobrze, że w tym miesiącu nie potrzebuję Aliora, bo się trochę "wkopałam". Zawsze staram się wypełniać wymagania banku jak najszybciej, w związku z tym na dzień liczenia salda miałam wymagane 2.000,00 złotych. 31 marca i 2 kwietnia było zero, ale wyszło jak wyszło. Muszę na przyszłość uważać na ten "niuans":).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niuansy też są ważne, podobnie jak generalia, nieprawdaż ?

   Usuń
 12. Mam w ailor bank z dzienną kapitalizacja i brak odsetek ponoć minimum trzeba 10 tys z dzienną kapitalizacja bo jest podatek codziennie

  OdpowiedzUsuń
 13. czy Aion bank będzie jakoś konkurował z tego rodzaju ofertami?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...